Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

zuzza11

Trapárna, nechápu jak to může mít přes 70%. Kolik věcí mám vypsat, že normální člověk neudělá? PS: to se každých deset let budou přetáčet filmy? :D ()

solisoli

Vražebný psychotriller s nízkorozpočtovým dejom o nelogickej krutosti a bezprostrednom konaní, či zo strany agresorov a ich obetí. Čím vlastne malo povzniesť voči zmyselnosti konania zúčastnených. Snáď nepotrestaná krutosť. Že by zo dňa na deň sa objavili dvaja pohľadní mládenci a ako na páse by zrazu pre nič, za nič do radu a cakompak vykynožili celú jednu chatovú oblasť. Čiže ako túto jatku chápať. Ako poetické vraždenie, tragikomédiu, show na vražednú nôtu, keď nepočuť streľbu z brokovnice v takom prostredí a niekto si príde o štvrtej ráno vypýtať vajíčka. ()

schluke

Celkem psycho, kdyby nebylo tech dlouhejch záběrů snažících se zdůraznit obrovskou tíhu situace bylo by to jasnejch 5* ()

DonBraso

Rakouskou verzi neviděl,ale co tak čtu,tak Haneke jen vyměnil herce.Asi netřeba dlouho rozjímat se nad tímto snímkem.Svoje kvality má hlavně v pár faktorech.Tím jsou herci,hlavně dva kluci a skvělá Naomi Watts.Tim Roth byl úplně mimo,ale on docela neměl celkově moc hrát,jen předstírat,což mu taky moc nešlo.Na otázky co ti kluci jsou vzápětí divák hned zapomene.Ten film je ve střední pasáži absolutně dokonalý.Ano v té psychologii postav a tyranii na ženské postavě je enormní,ale o to šlo.Pak je tu ještě skvělý konec.Tím se uzavírá kapitola toho lepšího a zprvu se může zdát,že je to vlastně maximum.Bohužel absolutně nechápu ten cenzor či odbočení k samotnému činu.Žádná unrated verze není a tak si člověk musí domýšlet co se stalo a jak to vypadalo mimo záběr.Já se ptám proč,když to vidíme v každým druhým filmu.Osobně si myslím,že to takhle mělo být a to je velká chyba.Tím to ztrácí kouzlo nečekaného v daný moment.Pak přetočený scény je už archaický paskvil,který fakt ovladačem nevylepšíš.Jasně pojem ovladač,ovládám situaci je pěkný,ale pro blbce.Gradace snímku,kterou měl Haneke přímo pod nosem krásně rozehranou,se rozhodl Haneke Ann potulovat někde ve tmě.Od té doby už mě to přestalo bavit.Navrácení na scénu už nemělo náboj,který kompenzoval jen konec na lodi s vajíčkem na konci.Škoda,protože tohle mohlo být skvělý psychologický inferno.Motiv kluků neznám,střely mimo záběry jak film pro děti a tam,kde měl snímek excelovat,se vlastně nesmyslně upozadil.Ani neříkám,že jim dítě bylo u prdele v daný moment:)65% ()

Nikolas__

Fakt bravurní. Původní film jsem neviděl ale co nejdřív ce na něj vrhnu. Spíše než horor psycho teror. Bohužel, scéna s ovladačem tam buď neměla být, nebo měl být snímek ještě divnější. Nejlepší na filmu jsou jeho překvapivé příběhové kličky/zvraty. A posledních pět minutnje absolutně úžasných! 8/10 ()

Alex_01

Lidé, kteří si na filmu vybíjejí své znepokojení jeho nízkým ohodnocením by se měli zamyslet nad tím, co se tady vlastně dokázalo. K docílení psychologické trýzně totiž skoro nepotřebují žádné extrémní vizuální násilí, ale pouze arogantní scénář, který do děje zapojuje, jak své tvůrce, tak i nás diváky. Štve nás, že jsou antagonisté nedostižitelní od začátku až do konce, štve nás inkopentence protagonistů, kteří se nejsou schopni jakkoliv bránit a v neposlední řadě nám film dává jasně najovo, že nebýt nás diváků, tak by k ničemu z toho nemuselo dojít (Paulova věta: "Bavíte se"). Frustrace pramení z určité bezmoci a bezpráví, kterého jsme svědky. ()

AndrewNewman

Len poukazovať na to, čoho sú ľudia skutočne schopní niekedy nestačí. Film bez poriadneho konca, bez poriadneho deja ale za to so skvelými hercami a takisto vypätými scénami. Ale v závere som nečakal, že režisér bude na strane vrahov. ()

hrumsrt

Ano, jde o remake a já si toho jsem vědom, ale tohle je moje první setkání s látkou a původní rakouský film jsem neviděl, ovšem mělo by jít o skoro totožnou kopii.. Kéž by bylo více evropských tvůrců jako Michael Haneke, kteří dokáží nejprve uspět ve vlastním trhu a tutéž látku nakonec odvést na západ, dát jí lesk a zase s ní uspět, jelikož díky tomu se jeho dílo určitě dostalo k více lidem... Tím, že to Haneke chtěl udělat podobným způsobem jen potřeboval americké herce, kteří by ho v reklamním boji více prosadili, jde o tak moc stejný film, že trval na stejných lokacích, umístění kamery a prakticky všechny scény jsou přesnou kopií.. Funny Games jsou příběh, kde partičku boháčů na dovolené přepadnou mladí nevybouřenci, aby jim dali sežrat jejich nadřazenost... Hlavní postavy, tedy tříčlenná rodinka, jsou po celou dobu fyzicky a psychicky mučeni partičkou slizkých mladíků a divák se po celou dobu vypořádává s nepřirozeně dlouhou délkou scén, kde si tvůrci libují v násilí. Ovšem jde o geniální studii diváka samotného, který když si přeje přidat anebo změnu, film mu odpoví a zareaguje.. Jde o záměrný dialog s divákem nastavující jemu samotnému zrcadlo, jak zvrácenou bytostí ve skutečnosti je..  Hodně! Drzá podívaná, která je jedním z nejzajímavějším dialogem mezi látkou a publikem.. Michael Pitt si svoji roli užívá takovým způsobem až si ani nepřeji vědět, co musel při natáčení prožít, a jaký dopad to mělo na sžíranou Naomi Watts.. Opatrně, jelikož pokud se Vám to zalíbí, budete se k tomu chtít opakovaně vracet. 85% ()

Zrsch3

Námět výborný. Herci dobří. Zpracování ujde. Celkový dojem hrozný. Rád rozvedu... na konci jsem měl opravdu o čem přemýšlet a jsem rád, byl jsem z filmu nadšený, ale jak to u většiny filmů, které shlédnu, bývá, poznám později, že mě oslovil spíš námět, tedy samotná myšlenka, ale ono zpracování ve své podstatě nestálo za nic. Je to škoda, obvzlášť, pokud tu už jednou stejný film byl. Předělávka by měla překonat svého rodiče, měla by ho přerůst, reflektovat moderní dobu a hlavně by se také hodilo, aby divákovi přinesl něco jiného než pouhou myšlenku. To, že násilí je špatné a někteří to berou jako hru, bez citů a slitování, víme všichni (tedy doufám). Tak možná by bylo žádoucí přinést třeba nějaké východisko, řešení nebo něco, na čem může divák na konci filmu stavět. Takto to byla pouze naservírovaná teze o násilí a tím to skončilo. Ano, je pravda, že realita je taková, to souhlasím, nemůžu vyvracet, ani nechci. Ale proč celý film stavět na něčem, co je zřejmé široké veřejnosti, když nám nepřinese žádný závěř, ponaučení, radu, obranu... prostě cokoliv. Omlouvám se, ale v bakalářské práci by taky nikdo neuspěl jen s popisem. Závěr by to podle mého názoru prostě mít mělo. Obvzlášť, když už je to druhá verze. #### Jinak samotný příběh je napínavý, koukatelný a udrží vás sledovat ho až do konce - holt pak nesmí být člověk zklamaný, že satisfakce (a happyend zrovna nemyslím) není:-) ()

wobufet

Z popisů jsem původně čekal dosti brutální film, který mě pěkně pochroumá psychiku. Ačkoli takovéhle filmy opravdu nemusím, ti dva sympaťáci na plakátech mě "donutili" film zkouknout. A věru, sympatičtí jsou i na plátně. Víceméně vybrané chování, občas trefná hláška.. kam se hrabe Joker s tím jeho "Why so serious?" ! A oni dokonce vládnou i televiznímu ovladači :). Asi do půlky má film krásně mrazivou atmosféru, jenže pak to přechází v nudu. Z mého pohledu, bylo chování rodinky často nelogické, ale budiž. Marně jsem čekal na další zábavnou hru, "Milující manželka" to sama neutáhla. Konec byl tak nějak předvidatelný, ale neurazil. Pokud si k nám někdo přijde pro vejce, budu na pozoru. Film je tak na tři hvězdy, ovšem Peter a Paul si tu jednu navíc bohatě zaslouží. ()

david666

musím říct, že jsem zklamán. čekal jsem drsný film, který se nebude bát ukázat tvrdší scény. toho se mi dostalo tak napůl. dvojice zlosynů je sice dobře vyšinutá, ale myslím, že by se dalo z dialogů mezi obětmi a tyrany vytřískat více. vyloženě rušivě pak vyzněla scéna s ovladačem a zbytečné promlouvání do kamery k divákům - díky tomu se vytratilo napětí a člověk zjistil, že sleduje jen film, ne realitu. ()

lomikarus

V první polovině ještě Haneke dokázal udržet napětí snímku, který představuje dva mladíky terorizující domácnosti na americkém venkově. Invenčnost, ale ani v této části není nějak velká. Horší je to po prvním zasádním zvratu, kdy je nám naservírována neskutečně nudná půlhodinka, z jejíž obludné nezáživnosti už se film neoklepe. Zřejmě nejblíže je snímek zřejmě Mechanickému pomeranči, ale kvalitou za ní hodně zaostává. ()

vlada-xxx

....neco co jste jeste nevideli. Tak nejak se da okomentovat tato provokace. Nebyt obcasnych dlouhych, nudnych zaberu hodnotil bych jeste vyse. Slabsi 4* ()

JJJHHH odpad!

ne, ne, ne a ještě jednou ne...do konce jsem se vydržel dívat jen s velkým sebezapřením...úplně to ztrací atmosféru thrilleru, když jeden z "bělásků" začne mluvit s divákama a vrchol je když přetočí děj dálkovým ovladačem zpátky před smrt parťáka...zkrátka se u toho nedá bát ani bavit, jen nudit... ()

bonovox

Originálne, ale celkovo ma to až tak nenadchlo. Pitt s Naomi sú perfektní ale tá statická kamera a scéna s diaľkovým ovládačom výsledné dielo znížilo o jednu hviezdu. ()

sAreOn

Chladné, kruté, syrové, děsivé... při sledování vám několikrát přeběhne mráz po zádech. "Výrostci" působí tak neosobním dojmem a k násilí přistupují jako k běžné věci, navíc jejich spisovná mluva a klid... Tohle vše společně s malým počtem střihů, bez hudby a se statickou kamerou tvoří velice stísněnou atmosféru a pefektní psychologický snímek. Škoda jen zbytečných pohledů do kamery, oslovování "diváku" a užití "dálkového ovladače. ()

Tartaros

uf, mrazive :) skutocne skoda len scenky s dialkovym ovladacom, i ked som sa tomu zasmial :) tie pohlady psychosa do kamery som si este ako tak vysvetlil ako prihovor tvorcov k divakovi cez postavu vo filme :) ()

new4nomaly

Málo kdy mám z filmu nepříjemný pocit a toto mistrovské dílo mi ho doslova naočkovalo. Zdálo by se, že střihač měl zrovna nejspíš rýmu a to je dobře, celkový dojem je díky pomalému střihu, bez kapky sladidla jménem hudba přímo geniálně mrazivý a co je horší nechutně nelítostný. Sice hodnotím jednou * a to za tu temnotu co s filmu vyzařuje. Když ale pominu všechny tyto faktory a na chvíli se stanu bezcitným maniakem rozhodně si Michael Haneke zaslouží potlesk za temnotu, kterou dokázal stvořit ***** ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu