Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

MareT.

Takové nevyrovnané 4 hvězdy...začátek je slabší, hudení čísla mi místy připadaly protivné...ale pak se to rozjede do úchvatně morbidného finale, kdy teče krev proudem a zápletka je krásně vygradována! A nekonalo se ani překvapení ani zklamání! Z toho jsem celkem zarežený, proto ty nevyrovnané hvězdy!:-) ()

1860

Nevim, je totakový roztahaný, nudný a všechny popěvky jsou si hodně podobné a jeded hezkej toho moc nevytrhne.. jedniné co bych mohl pochválit je upěnlivý pohled Deppa, i když často neměnný, a zajímavý závěr.. ()

lonewolf

Po shlédnutí filmu jsem byl plný dojmů, výtečný nedefinovatelný filmový žánr. Úvod do děje, kdy se Benjamin Barker vrací do Londýna je velmi pěkně vysvětlený, celý fim je pak proložený mrazivou ponurou atmosférou a skvělé nostalgické hudební pozadí ve středu filmu, včetně hereckého výkonu hlavních představitelů, je úchvatné. ()

Ripley

Mám rád Deppa i Burtona,ale....Výprava,kostýmy,herecké výkony a hudba jsou na vysoké úrovni,avšak mnohem více bych uvítal kdyby Burton malinko ubral na brutalitě a kdyby tento námět natočil Burton jako normální biják.Morbidní film...a to jsem ho bral "s rezervou" natočit jako muzikál bylo sice originální,mě však písně,leč byly některé zábavné(většina těch co zpívá H.B.Carter) malinko rušily.Napodruhé mi snad sednou lépe.70% hlavně za Helenu,která zde exceluje. ()

Pussycat18

Myslím, že to je velmi odvážný Burtonův počin. Ačkoliv jde zdánlivě o muzikálové pojetí příběhu o krvavé pomstě zlomeného muže, odvážil se obsadit herce "nezpěváky". Johnnyho první zpívaná slova hned v úvodu ("No there´s no place like London") mě na moment zmátla...a jaj, řekla jsem si, to vypadá na pěknej provar. Jenže omyl, během několika málo okamžiků můj dojem naprosto změnil. Helena Bonham Carter je vynikající Mrs. Lovettová, zamilovaná brutální pekařka, prostě úžasná! Alan Rickman se s rolí soudce Turpina ztotožnil perfektně a jeho zpěv byl velice přímý a lidský, stejně jako zpěv ostatních. Nechtěla jsem vidět muzikál s perfektními hlasy, které mě budou vytrhávat svou dokonalostí z krvavého příběhu, ne. Chtěla jsem vidět lidsky přirozený krváček, a to jsem dostala! Dějově perfektní, ani na chvíli jsem se nenudila, naopak, na každou novou scénu jsem čekala s napětím. O hudbě nemluvím, ta je prostě bez chyby! Závěr překvapivý a jediný možný! 95%! ()

Holina

Beru Burtona i Deppa, beru černý humor, ikdyž komedie všeobecně nemusim, beru dokonce i muzikál je-li to nutné. Ale pardon toto jsem opravdu nějak nepobral. Možná kvůli vysokým očekáváním, každopádně jsem se ošklivě nudil. Omlouvám se tímto všem odborníkům a pseudoodborníkům na filmové umění, kterým takto šlapu po novodobé modle. Ta 1 * je za masky a atmosféru... ()

B4TM4N

Tak takhle ne, Time!!! Vizuálně sice opět dokonalé, ale to je pro tentokrát všechno. Pseudomuzikální zpívání stupidních dialogů degraduje herecké výkony i potenciál příběhu do pěkně natáhlého bahna. ()

Hopper

Milujem Burtona, nedá sa nič robiť. Osobne sa mi viac páčil napr. Sleepy Hollow ale jeho štýl je nezameniteľný a vidno ho aj v Sweeney Toddovi. Napriek tomu je stupeň brutality možno až príliš prehnaný :((. Skvelí herci, pôsobivá kamera a hudobný podmaz napriek tomu zanechávajú nadpriemerný zážitok. ()

Stružák

Hlavní dějová linie fajn, ale našly se i momenty, které mi nepřišly dotažené do konce. Na pohled je to paráda - tmavé prostředí, které pouze na pár desítek sekund vystřídá kýčovité prostředí dovolené, je pro Tima Burtona to pravé ořechové. Výrazné rysy postav krásně dokreslují celkovou atmosféru. Bohužel hudba jako taková mě moc nenadchla a celkově byl soundtrack hodně nevyvážený a bez výraznějšího nápadu. Co do obsazení - zatímco Helena Bonham Carter exceluje, Sweeney Todd v podání Johnnyho Deppa působí průměrně. ()

dopita

Asi nejlepší film Tima Burona. Přesto se mu opět nepovedlo udržet moji pozornost po celou dobu filmu. Ale určitě to zkouknu ještě jednou. ()

Milan25

Nepodařený muzikál. Písničky jsou zazpívány dobře, ale nejsou vůbec chytlavé, navíc je jich tam na můj vkus až příliš. Příběh filmu mě navíc připadal nedokončený. Množství krve je tam sice jak v hororovém béčku, ale mohla vypadat líp než marmeláda. Celkový vizuál filmu podle mě není vůbec poutavý, a při přepínání kanálů v televizi bych o něj asi vůbec nezavadil. Už jsem si zvykl, že všichni tady vychvalují Burtona do nebes, jaký je to úžasný režisér a pod., ale já osobně Tima nemam rád, a jeho filmy taky ne (až na 3 výjimky), a ani je nevyhledávám. Mam takový dojem, že i kdyby Burton natočil hodinový záběr na krabici mléka jako samostatný film, tak to zde na ČSFD dostane 90%. Jeho filmy jsou podle mě prostě vysoce přeceněné. Dva a půl *. ()

Ilhan

Moc pěkný film s temnou atmosférou a osudovou hudbou. Bohužel nebýt to muzikál, bylo by to lepší, protože hudební stránka se sice skvělá, ale písně samy o sobě nemají nic. Není tam jediná písnička, která by člověka chytla za srdce, kterou by si člověk pamatoval a chtěl si ji pustit znovu. Možná to bylo tím, že herci na lepší písničky prostě neměli hlas, kdo ví, ale jsou lidé, jako je Joss Whedon, kteří dokázali, že i s obyčejnými herci lze natočit skvělý muzikál. Přesto závěr je tak syrový, že člověk docela uhrane. Bez písní to mohlo být za víc, takhle čisté čtyři hvězdy. ()

AdamesWWE

[8/10] Veľmi zaujímavá kombinácia. Hororové prvky, muzikál, veľmi dobrý príbeh, vynikajúci spev, vizuálne temne pôsobiaci snímok, ktorého kvalitu na vysokú úroveň posielajú herecké esá. Johny Depp nikdy nepatril medzi mojich oblúbených hercov, ale tu je veľmi dobrý, jeho pomocníčky Helena Carter je tiež dobrá a môj hlavný favorit Alan Rickman, aj ked´ má pomerne málo priestoru, skvelo ho využije a spevom poteší tiež. Ani Timothy Spall v malej úlohe nie je zlý. V podstate každá jedna postava tohoto filmu má svoj priestor, je zaujímavá a dôležitá, chválim aj výborné oblečenie a atmosféra ktorú tu režisér vytvoril je takisto veľmi dobrá. Čakal som že to bude dobrý film, ale nie že až na takejto úrovni a mierne som sa obával hororových prvkov ako to dopadne, ale podrezávanie hrdiel ktorých tu bolo požehnane veľa boli skvelo, efektne a brutálne natočené, ako som už dlho nevidel a perfektne dochucujú tento vynikajúci film. ()

shimpy(CZ)

No, co říct? Johnny Depp + Tim Burton.... že by jasná pecka? ANO! Nemůžu nedát 5, protože ta atmosféra mě doslova zarazila do sedačky a ani mě nenechala si přečíst SMS, která mě přišla...Byl jsem naprosto ohromen impozantní hudbou, která začíná už při úvodním logu, a skončí posledními písmeny v závěrečných titulcích. Byl jsem zvědavý, jak moc dobře umí Johnny Depp zpívat, a ten chlápek je prostě nadanej i takhle! Postavu holiče toužícího po pomstě zahrál opravdu na výbornou, stejně jako Helena Bonham Carter, Alan Rickman, a vůbec všichni. Pobavil mě Sacha Baron Cohen, který tak trochu připomínal Ali G-ho. Zkrátka film mě bavil po celou dobu, a kdo má alespoň trochu rád filmy Tima Burtona, nebo Johnnyho Deppa (ideálně oba pohromadě), a nevadí mu pohled na trochu stříkající krve, je to povinnost... Bravo Time!! ()

York

No co si budeme nalhavat, prislo me to lehce brutalni, ale aspon jsem pochopil, proc je to muzikal :-) A nejlepsi postavou ze vsech byl Sasha Baron Cohen, italsky holic. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)