Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

EddieIron

Duo Burton-Depp mám rád,ale nemám rád muzikály a zde se mi hudba obzvlášť nelíbí.Jinak by to byla příjemně brutální pohádka. ()

Mukl007

Krásný obraz zkaženého Londýna. Helena Bonham Carter je fakt skvělá a i Depp mi do toho filmu pasuje. Co na tom, že to není rozený zpěvák, tady to prostě funguje. Jak nemusím filmy, kde se repliky zpívají, tak tohle je výjimka, která potvrzuje pravidlo. Maximální počet hvězdiček utekl opravdu jen o fousek. ()

belinko

Nedávno som si tento film pozrel a musím uznať, že prestávam pochybovať o tom, že Tim Burton celý čas čakal na herca ako je Johnny Depp aby dokonale zahrali jeho zrežírované postavy a naopak, Johnny čakal celý život na režiséra, ktorý mu dá šancu ukázať sa. Tim Burton má zvláštny zmysel pre točenie filmov, človek nato "mať rád" jeho filmy musí mať žalúdok. Podľa mňa by to bez toho muzikálneho poňatia, iba ako čistá dráma/thriller bolo o hviezdičku viac, ale zas by to nebol Burton, možno to je na tom to skvelé... ja však ostanem pri tých 4" ()

Monika22

V ambiciózní burtonovce nechybí ani tentokrát ambiciózní Johnny Depp.Tim si s divákem zahrává především prostřednictím ústřední postavy Sweeneyho Todda. Ačkoliv dokáže divák s postavou soucítit a pochopit její motivy, každá strana má dvě mince a Burton dobře ví, že pravděpodobnost, že padne panna nebo orel je padesát na padesát. Nejmarkantnější splynutí těchto dvou odvrácených stran nabízí samotný závěr filmu, který divákovi, čtoucímu mezi řádky, nabídke lahodné vypointování. Za mě 100%. ()

misul96

No, muzikální filmy nejsou mojí lahůdkou. Podívala jsem se na to jen z principu, že tam hraje Johnny. Mám Johnnyho ráda, svojí roli zahrál úžasně, ale z části jsem se nudila. Hlavně při těch pěveckých pasážích. Krom toho to na mě působilo dost chladně, necítila jsem z toho city a vášně, ale to prostředí na druhou stranu působilo báječně. Za herecké výkony, za Johnnyho a za velmi zvláštní nápad, nebudu litovat, když tomu připíši zlatý střed třech *. ()

SelfishMan

Hned jak jsem Sweeneyho dokoukal, říkal jsem si, že mu nastřelím 2* bez milosti, jako když břitvou fikne, ale po nějaké době se mi to v hlavě rozleželo a s troškou sebezapření, možná i vyblednutím a potlačením těch nejhorších dojmů slavnostně uděliji 3*. Burtonovi se podařilo dobře navodit atmosféru temnoty, špíny a hnusu, ale to je asi všechno, co se povedlo. Když už se rozhodnu jednou za čas řádně potrestat a 2 hodinky sebetrýznit nějakým muzikálem, tak už čekám, že hudební čísla budou propracovaná, od chytlaých melodii, skvělého zpěvu až po perfektní choreografie. Tady mi vše chybělo a nezůstala mi v hlavě po 2 minutách ani jedna melodie nebo písnička. Po hodince už jsem byl rád, že všechny ostré předměty byly z mého dosahu, protože bych si asi sám něco udělal a to mě čekala ještě hodinka druhá, řekl bych horší. Prvotní sympatie se Sweeneym vyprchala, i když Depp ani H.B.C. hráli dobře, ale ono se to neustale řezáni omrzi, když postráda nějaký vyšši smysl a i ta morbidita, ktera puvodně byla usměvná, kdyz se o ni zpivalo v krámku za okny ztrati kouzlo černého humoru a zůstane jen ta obyčejná morbidita. Zklamání. 60% a to jsem milosrdný. ()

TheJirkaW

Sweeney Todd je muzikál podle mého gusta! Krev, vousy a výborné masové koláčky z lidí... Prostě má v sobě všechno co lidi chtějí! ()

ermisuck

(Dobrý příběh + písně, které ze své hlavy týden nedostanete + úžasné herecké výkony Willyho Wonky, Belatrix, Snapea a Pettigrewa) * Burtnovská "pohádková" atmosféra = plné hodnocení . PS: Pořád před sebou vidím hrůzný obličej Deppa, jak bodá Rickmana a přitom řve:"BENJAMIN BARKER!" ()

Desmi

Snad první muzikál, který mi nevadilo shlédnout až do konce. První polovina je opravdu zdařilá, jenže potom se to zvrhne. Strašně zvrhne. Ze solidně vypadajícího filmu se stane fraška. Bezdůvodné podřezávání lidí mě nebavilo a postrádalo smysl. Jak říkám, začátek dobrej, ale pak se to úplně posere....... ()

Elilast

Neskutečně smutný příběh zavlažený proudy krve a Burtonovskou temnou atmosférou s troškou nadsázky tvoří s mimořádnými pěveckými výkony obsazených (Johny Depp a Alan Rickman příjemně překvapili) a skvělou hudbou i kamerou vynikající působivý snímek dokonale zachycující drsnou dobu Sweeneyho Todda.  Dobře zvolení herci své role ztvárňují přesvědšivě a ikdyž se zde objevuje trocha přehánění vrcholící až v teatrálnost s troškou přeslazených zbytečných scén patří tento film k mým oblíbeným. ()

Delmondo

Mám k tomu pouze jedno, Burton ať se pro příště vysere na nějakej muzikál, protože tady ho to stálo dvě hvězdičky. ()

shi_sha

Asi nejvícekrát shlédnutý film od Burtona. Miluju na tom úplně všechno. Zpracování, romantický příběh, herecké obsazení, hudba, slova, a ještě k tomu všemu zpívající Depp. Pro mě mistrovské dílo, které si vždycky ráda přehraju. ()

TheNero

Po zhlédnutí tohoto Burtonova Fleet Streetského masakru řádně nabroušenou břitvou jsem byl vyveden z míry natolik, že jsem se na půl roku přestal holit, hlavně v oblasti krku. Nicméně, shrneme-li si základní fakta, scénář je originální a těžko předvídatelný, Burtonův režijní rukopis je velice výrazný a jako jeho fanouška mě ohromil, tak jako (téměř) vždy. Obzvlášť bych vyzdvihnul výpravu, která krásně přidala k temné Londýnské atmosféře, stejně jako hudba. A k tomu všemu ještě netradiční nápad zapracovat zpěv do jinak velice ponurého a násilného filmu - wow. Ocenil bych snad jen silnější příběh, který by mě více vtáhl, protože po celou dobu snímku jsem se cítil jako náhodný kolemjdoucí a nedělalo mi problém to zkrátka pauznout a jít se navečeřet. Pětihvězdičkový film by mě neměl od popcornu a coly pustit až do konce. Takhle je to pro mě 80 %. ()

tynusxxx_

Skvělý film! Chtěla jsem ho vidět hlavně kvůli Heleně Bonham Carter, která je prostě nádherná, a pochopitelně také kvůli Johnnymu. Příjemným překvapením pro mě byl i Alan Rickman a Timothy Spall, chvilku jsem si říkala, zda jsem si omylem nepustila Harryho Pottera, jak se to tam těmi herci z HP hemžilo. Kromě obsazení se mi velmi líbily i kostýmy a hudba také nebyla vůbec špatná. Celý film se nesl v typické Burtonovské atmosféře a konec byl famózní! ()

Hlavonozec

Muzikálům zrovna dvakrát neholduji, ale tohle nestrádalo jak humorem, tak pořádnou náloží krve a i hezkým příběhem, kdy sem tam i trochu zamrazilo. ()

Fjera

Zatím nejhorší Burton, kterého jsem viděla. Velké zklamání. Sice výborný námět a dobrý scénář, i efekty povedené. Ale kvůli těm dementním písničkám nemůžu dát víc než 2. Muzikálové provedení stahuje film hluboko do podprůměru. ()

Ignitus.C

Zajímavej, trošku nechutnej, dobře obsazenej příběh, o jistém trochu šíleném Banjo-menovi Párkovi. Písničky tam jsou až otravně vlezlý chytlavý, a zapamtovatelný. Skoro všechny tam umím. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)