Hedvábná cesta

• Kanada Silk (více)

Psala se tehdy šedesátá léta 19. století a šarmantní francouzský bohatý syn starosty Hervé Joncour v podání Michaela Pitta měl všechno, o čem ostatní muži sní. Výnosnou práci, luxusní hřejivý domov a v něm především čarokrásnou milující ženu s tváří Keiry Knightleyové. A přesto nebyl zcela spokojený. Chyběly mu totiž životní výzvy. I z toho důvodu se nakonec vydal do Japonska, v té době téměř nepřístupného cizincům, aby jednal s tamějšími hedvábnými magnáty o možnostech interkontinentální spolupráce a pokusil se zařídit obchod snů. Nakonec ale v zemi vycházejícího slunce nalezl mnohem víc, přičemž možnost propašovat zapovězené hedvábné červy do Evropy byla tím nejmenším. Japonsko nabídlo svému hostu především lásku dívky, konkubíny, jejímuž půvabu navzdory všem kulturním a společenským překážkám Joncour okamžitě propadl. Tím se ale dostal před nevyhnutelnou volbu. Vynikající kamerou a hudební složkou, z pera Ryuichiho Sakamota, působící obrazové romantické drama natočil v roce 2007 kanadský režisér François Girard, jehož unikátní smysl pro poetiku mohlo české publikum ocenit již v roce 1998 v nezapomenutelných Krvavých houslích. (oficiální text distributora)

anatheman

Trochu překvapuji sám sebe, že jsem schopen napsat komentář po několika dnech od zhlédnutí filmu. Bylo to totiž utrpení. Jinými slovy - film absorbujte v případě těžkého keiroholismu. Jinak není o co stát. Ještě bych asi zmínil scenérie a hudbu. Film vypráví příběh jistého Francouze, jenž má v hlubinách 19. století možnost cestovat do Japonska kvůli obchodu s hedvábím. Dynamika děje spočívá v tom, že ve Francii na něj čeká Keira, kterou se snaží oplodnit, zatímco do Japonska jezdí za "gejšou", se kterou se snaží (překvapivě) o totéž. Svědomí ho jaksi netrápí. Akorát občas zajde do bordelu za prostitutkou, která mu překládá dopisy. No a to je jaksi vše. Apatické 2 hvězdičky... ()

charmin

To je tak, keď žena miluje muža ;)Už len kvôli Keire (ako vždy) by som dala filmu 5* a ešte kvôli veeľmi príjemnému záveru, ale akosi inak neviem, len tie 3*..Niežeby bol film nezaujímavý, ale miestami mi hlava tak padala nižšie a nižšie..V globáli však treba uznať, že zaujímavý téma, krásna priroda, intímne scény hm hm pekné :o) Len tomu niečo chýbalo.. ()

gauron666

Jako fanda Japonska jsem se rozhodl , že tento film zkouknu a to i přesto , že Keiru Knightley přímo nesnáším. Nedělal jsem si žádné přehnané iluze o kvalitě filmu ale takovou slátaninu jsem už dlouho neviděl. Stokrát omílaný příběh o lásce a poznávání jiné kultury. Kdyby ve filmu nefigurovalo Japonsko ani bych se na to nedodíval. Tu jednu hvězdu dávám za sexy Japonky v čele s Miki, proti kterým je umělá Keira Knightley jen škaredé nedochůdče. ()

nurielka

Prekvapivý koniec pri ktorom sa mi slzy tisli do očí, lebo mať za muža takého chrapúňa sa pomaly vidí na každom rohu, ešte k tomu dodalo to, že Pitt mi je v každom filme nesympatický. Inak nádherné scenérie, kamera. Bohužial nudný priebeh. ()

Mayaku

Těžkotonážní NUDA korunovaná snad nejnesympatičtější ústřední dvojicí v dějinách. Kdyby se film neodehrával částečně v Japonsku, dozajisté bych se mu obloukem vyhnula, ale takto jsem neodolala a na hedvábné cestě jsem doslova ztratila dvě hodiny svého života. Tohle dílko z průseru nevytáhnou ani Molina, Yakusho a řada fešných Japonek. Jednu hvězdičku dávám za pěkné japonské lokace. ()

fraktal

- Michael Pitt mne naprosto NEokouzlil (narozdíl snad od všech ostatních herců...) - chladný, nevtahující příběh (příliš mnoho z japonského pozadí zůstává nepochopeno) + Krásná Keira + Krásná krajina + krásná hudba => 3 hvězdy. ()

frbulka

Tuctový příběh o chlápkovi, který si neuvědomoval co má doma a byl chudák celý zmatený z japonské krásy. Povrchní a nedotažené. Hodně slabé tři hvězdičky. Uživatel Cervenak vše vystihl přesně :-). ()

sarkareifova

Obyčejný příběh muže unaveného životem, který hledá vzrušení kde se dá. Nakonec začne podvádět ženu, kterou tak miloval. Tohle opravdu není pro mě. Herci nic moc, příběh nic moc, ale stejně mě něco zaujalo. Možná to bude ten nepatrný nádech dramatična. Celkově je to průměrné až podprůměrné romantické drama. ()

Blacki

Od filmu jsem očekávala více, ale dostal se mi jen slaboučký odvar romance. Celé to působilo až příliš komorně, kdybych byla chlap, tak řeknu, že se tam nic nedělo. A neustálé zachmuřené pohledy hlavního hrdiny byla až příliš časté - pohled na něj jak zírá, pohled z jiného úhlu jak zírá, oddálení pohledu jak zírá. ()

dino.h

Co mě na tomto dílu opravdu zaujalo? Kamera a perfektní kostýmy, což u mně zvedlo hodnocení o jednu hvězdu. Jinak pro mě ten film byl v podstatě "o ničem". ()

Elyv

Ráda bych film důkladně okomentovala, bohužel jsme u něj všichni usnuli, tak nemám příliš z čeho vycházet. Snad jen, jelikož se to přímo nabízí - na můj vkus je děj příliš pomalu plynoucí. Dvě hvězdičky za vizuální složku. ()

xylofonka

Přiznávám se, že jsem používala rychloposuv, jinak bych se asi konce nedospala. Jsou tam okamžiky s potenciálem o to víc pak mrzí, že se všechno dá říct několika slovy: odjezd-příjezd, odjezd-příjezd-neplodnost, odjezd-příjezd-smrt. Ale zahradu měli skutečně neskutečně krásnou. ()

mac000

Film má velmi dobrý příběh (Bariccova kniha určitě musí být zajímavá), ale je vyprávěn způsobem, který nevzbudí divákovu sympatii ani s hlavním hrdinou Hervée, ani s jeho manželkou Helenou. Takže výrazové možnosti Silku zůstávají tak napůl cesty. Ale uchvacující exteriéry, jak z Anglie, tak z Číny ()

Kreins

Ak niekto píše, že sa nudil, alebo že v ňom ten film nevyvolal žiadne emocie, je to jeho vec:). U mna jeden z najkrásnejších filmov za poslednú dobu. Odporúčam ľuďom, ktorí si vedia vychutnať film... ()

epoh

Opravdu je to hodně pomalé a meditativní, ale určitě ne rozvláčné a rozhodně velmi působivé. Jen by tomu velké plátno slušelo víc než bedna (byť by měla úhlopříčku sebevětší). ()

Prubner

Scénář oplývá trapnými dialogy a některé věci jsem nepochopil: jestli jsem se dobře díval, tak se ta Japonka s hlavním hrdinou ani nevyspala, místo sebe mu podstrčila svou kamarádku (nebo kolegyni nebo co to bylo). Divné, hodně divné, ale budiž. Ovšem v tom případě nechápu, proč hrdina celá léta na tu Japonku myslel, i když se s ní setkal jen na pár chvil, neprohodil s ní ani slovo a ani s ní tedy nespal. A takových věcí je tam víc (jak úprava Keiřiny zahrady zajistila obživu pro celou vesnici ?). Ještě horší je ale realizace. Režisér, místo aby slabiny scénáře překlenul, je svou nemohoucností ještě zdůraznil. Když milostný příběh nevyvolá u diváka jedinou emoci, když je chladný, nepřesvědčivý a unylý, tak je to průšvih. Herci jsou vesměs hrozně nevýrazní, hlavně Michael Pitt, který hraje tak, jako by nedostal zaplaceno. Výjimkou je pouze Keira, která má ale málo prostoru a ani nemá co hrát. Její obsazení nebylo šťastné, a to z jednoho důvodu: nikdo neuvěří, že chlap, který má doma Keiru, se zamiluje do jiné ženy, natož do nějaké nezajímavé Japončice. (A to se mi Asiatky líbí !) ()

jafuska

krásný příběh naplnění lásky a jejich nelehký život, kdy se muselo obchodovat s hedvábím, a nelehký úkol jet do Japonska, kde nalézá jinou lásku, v jiné podobě, sice tento příběh byl docela bez emocí, docela chladný, ale přesto se na to dobře dívalo. ()