Říše hraček

• USA Mr. Magorium's Wonder Emporium (více)

Molly Mahoneyová, vedoucí říše hraček pana Magoria, je od malička skvělou klavíristkou, teď by chtěla složit vlastní skladbu, ale nedaří se jí. Hračkářství je kouzelné, všechny hračky se zde hýbou a děti si tu mohou se vším hrát. Molly si chce najít jinou práci, ale o tom pan Magorium nechce ani slyšet. Více než stoletý Magorium vymýšlí hračky a dává jim kouzla, pomáhá tu malý hoch Erik, který zde tráví všechen svůj volný čas, protože nemá žádné kamarády. Magorium přijme účetního Henryho Westena, aby mu zjistil, jak si hračkářství vede po finanční stránce. Henry najde v kanceláři jen hromady neroztříděných účtů, které Magorium odjakživa uchovává. Pan Magorium se totiž rozhodl odejít. Hračkářství však s jeho odchodem nesouhlasí. Zdi začnou ztrácet barvu, a když Magorium řekne Molly, že odchází, s čímž ona nesouhlasí, protože obchod nechce sama vést, tak se začnou dít podivné věci. Vyblednou barvy na malování, zlobí kouzelné dveře, knížky jsou zmatené, hračky přestávají fungovat. V obchodě nastane velký zmatek, některé věci se rozbijí, některé hračky zlobí a všechny děti utíkají pryč. Molly nechá odvézt Magoria do nemocnice, kde zjistí, že je zcela zdravý. Další den si spolu skvěle užijí, ale Magorium je už rozhodnutý, že odejde... (TV Prima)

mr.bredok

Dustin Hoffman v hlavní roli mi dával jakousi záruku, že to nebude tak zoufalé,jak by se zdálo podle hodnocení uživatelů. Je to celkem milá podívaná pro celou rodinu. A jsou v tom moc hezky barevné scény. Dát za film 49 korun nejsou vyhozené peníze. ()

Svinibrod

v podstate velmi smtuny film, ktery konci tím, že začíná...roztomila natalka a polosileny dustin rozhodne nemuzou zachranit tupy scénar, ktery je dramaturgicky tak bezzuby, jako dustin hoffman nebyt zubních protéz. ()

christiene

Hezky se na to koukalo - krásné barvy, magické hračkářství, šišlající Dustin Hoffman, půvabná Natalie Portman.... Na konci ale zjistíte, že si z celého filmu pamatujete jen pár hezkých záběru a nic víc. Žádný velký příběh, který by rozpumpoval dětské srdce... a to dospělé už vůbec ne. ()

gpx

Myslím, že film vznikl asi takto. Producent: "Hele Zachu, včera jsem na netu projížděl německý fekál porno stránky a na jedný z nich jsem našel odkaz na super grafickej prográmek. Stáhnul jsem si na to manuál a licenční klíč, takže teď můžu dělat spousta super digitálních triků. Zkoušel jsem to na mojem videu z dovolený, ale to neni vono. Chtělo by to natočit nějakej fakticky opravdovej film se skutečnejma hercema. Mam pocit, že třeba Dustin Hoffman je už dostatečně senilní, aby do toho šel." || Zach: "Vrchní, další whísku. Co, voe? Jasnýýý jdu do toho. Ale musí tam bejt v hlavní roli nějaká pěkná roštěnka. Ku**a, ja bych pí**al." ()

kelet

Veľká oddychovka! Neviem ako vy, ale ja som sa pri tomto príbehu cítil znovu ako dieťa. Prežíval som každú jednú kúzelnú vec, a tých tu nebolo málo. Samotný príbeh ani tak nemá čo ponúknuť, no prevedenie a pestrosť kúzelných vecí si vás podmaní. Samozrejme, nesmiete od filmu čakať zázraky, treba ho brať ako veľkú relaxáciu, napríklad ako útek pred každodennými povinnosťami a starosťami. V takomto prípade vás tento film rozhodne pobaví a rozveselí ako deti. A ruku na srdce koho nepresvedčil Dustin Hoffman o kúzlach, ktorému skvele sekundoval Zach Mills. Hodnotenie: 60% ()

LencaN

Jako bych si koupila točenou zmrzlinu, ale dostala jenom prázdný oplatkový kornout. Říše hraček na první pohled zaujme svou barevností, šíleností, útulností a všudypřítomnou veselostí. Ale na druhý pohled mi tady strašně moc chybí. Je to jedna velká bláznovost. Přes dvě stě let starý hračkový magnát (Hoffman) si řekne, že prostě onoho dne o půl páté "odejde". Obchod chce přenechat své učednici - Natalie Portman. Ta by se ale raději věnovala své vášni, hře na klavír. Do toho všudypřítomný... brigádník? Nebo co tam vlastně ten devítiletý chlapec pohledával? Co se nedá upřít je super herecké obsazení, bez kterého by Říše hraček zapadla do propadliště filmových dějin sotva by vyšla na discích. Jen Natalie vypadala jako malý kluk, pardon O:-) Měli jí nechat aspoň delší vlasy, když už postavou je droboučká. Občas se objevila přínosná myšlenka, která vám rozpohybovala leckterý mozkový závit. Ale dohromady to bylo až příliš bez ladu a skladu. Absolutně nevysvětleno všechno to kouzelné. Možná má prostě jen podněcovat dětskou fantazii, aby prckové dumali, proč ten obchod najednou šedivěl, co to bylo za kouzelné dřevo atd. Ale nějakou pevnou kostru by to potřebovalo jako sůl. Tohle je příliš snové a nic neříkající. Jsou tam i logické protiklady v chování postav, jak matka Erica, tak sama Natalie. O bláznivém Hoffmanovi ani nemluvím. ()

brasek

Snímok ma absolútne neoslovil. Celé je to nezáživné, bez emócií. Ako rodinná fantasy komédia sa tento snímok dá charakterizovať, ale je to bez hlbšej myšlienky a príbehu. Pre staršieho diváka môže tento snímok pripadať ako infantilný. ()

SpeedyL

Když člověk od tohoto filmu nic neočekává, tak dokáže příjemně potěšit. Poprvé jsem k němu přišel kvůli N. Portman a D. Hoffmanovi- říkal jsem si, že díky obsazení to bude sice pohádka, ale bude to mít "hlavu a patu"... S tímto předsudkem mě film zklamal a nedokoukal jsem ho, ale nechal jsem ho uležet a pustil si ho znovu jen tak pro dobrou náladu. A to je ta nejlepší chvíle pro tento film. Je příjemně tajemný, barevný a roztomile dětský. Když se s ním dokážete povznášet v říši hraček, tak vám na konci vykouzlí nenápadný úsměv. Zach Mills hraje absolutně úžasně a Natalie Portman je taky bravurní (teda až na ten klukovský účes). D.Hoffman se se svou rolí také ztotožnil docela dobře, i když jsem na něho zvyklý v jiných rolích. Hodnotím 78% za barvitost a sympatickost příběhu. ()

gejzuško

Milé, jednoduché, priamočiare a pestrofarebné prevedenie podivného sveta do príbehu o priateľsvtve, viere v seba samého, iných svetoch ako i farbách, ktoré niekedy vyblednú aby boli opäť navodené do víru, z ktorého vypadli. Čo natom, že je to báchorka priamočiaro ťukajúca na obohratú notu? Všetko je to funkčné a milo iné, nekopírujúce Burtonov štýl. Desplat brnká do klavíra ako o život, Helm napísal skvelý (áno, jednoduchý) scenár, Natalie a Dustin a Jason sú roztomilo potrieštený a mladý Zach MIlls svojou roztomilosťou predstihol všetky milé ksichtíky posledného desaťročia. Proste malý klenot, ktorý s dávkou nadhľadu a túžbou rozveseliť prinesie úžasné kráľovstvo farebných zázrakov a príbeh (nechápem tie ,,nudou,, opradené kritiky túžiace po Chocolate Factory) o jednej hlavnej veci... O iskre. ()

luziferr

Pro děti film dobrý, hodně barevný (dokud Hoffman neodejde). Dějově pro mě nezáživný, v druhé půli filmu hodně strádá. Chybí mi tam nějaký hlavní hrdina a nějaký padouch, takový jiný nádech filmu, např. nějaká chamtivost konkurence s touhou obchod vykrást či tak, aby film místy i více pobavil. Takhle jen Hoffman odešel a grafici museli ubrat barvu na obchodě a bylo vymalováno... Kostka od které všichni na začátku budou tolik očekávat se ve filmu jeví téměř jako jen "kus dřeva", vyjímaje krátké pasáže. Za film samotný dvě **, za herecké obsazení ještě jednu přidám navíc. ()

shinlove

Mooooooooc pěkná pohádka, která se zdařila ve všech směrech a jsem moc rád, že v dnešní době ještě takhle hezké příběhy vznikají. Opravdu moc krásně udělaný film. 4* ()

Bohulib

Přišlo mi, že ten film není ani tak o kouzelných hračkách, jako spíš o umírání, pardon o odcházení. Doporučuji dívat se s dětmi, protože z toho možná budou trochu smutné. Tak by je měl kdo pohladit a říct jim,že smrt sice patří k životu, ale i tak může být život hezký. ()