Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pm
  ****

  Výborná "Volba 2" Johnnieho Toa je jedním z mála příběhů, u kterých bych ocenila další pokračování, přestože všechny ty dvojky a trojky mě normálně znechucují. Režisérovy tradiční a oblíbené stylistické stereotypy podporují naraci, osudy zúčastněných mi tedy nejsou lhostejné, naopak bych ráda viděla jejich další vývoj, přestože je logický a umím si ho představit. Film je nejen společensky kritický, ale místy i žánrově podvratný, proto ani na okamžik nenudí. Navrch dost cením, že J.To umí zajímavě využít Looise Kooa, takže si divák ani neuvědomí jeho (v jiných filmech zřetelné) herecké mantinely.(12.10.2010)

 • Cedr
  *****

  Špičková první část příběhu byla jen odrazovým můstkem pro toto vyvrcholení. Louis Koo zde dostává víc prostoru a předvádí svou životní roli asijského Michaela Corleone. Election 2 narozdíl od prvního dílu směle potvrzuje svůj Cat3 rating. Scéna v psinci je nezapomenutelná. Hohnnie To přislíbil třetí část na rok 2015 tak uvidíme co z toho bude. Lépe než v Election 2 to snad ale už ani nejde.(26.8.2014)

 • tombac
  ****

  Pro mě též lepší než jednička. Je zajímavé sledovat, co je schopen uvnitř organizace zdánlivě neutrální gangsterský komplic udělat kvůli výtahu k moci a naplnění svých obchodních záměrů, přičemž krůček po krůčku dokonale naplňuje definici toho, za koho nechce být považován. Jak se již zmínil Adrian, dvojka přitvrdila. V jedničce zaujalo vynalézavé ztrestání zatlučením člověka do těsné bedny a jejím opakovaným skopáváním ze svahu dolů. Ve dvojce je tato technika ještě trumfnuta přetahováním gangsterských poskoků z jiné skupiny psychologickým terorem v těsné cele s agresívním vlčákem. Boj o moc v triádách je ještě drsnější a nelítostnější a policie v podstatě jen statuje. Jet ve mně vzbuzuje naději, že se dočkáme v budoucnu třetího dílu, což bych vzhledem ke kvalitativnímu posunu mezi jedničkou a dvojkou kvitoval jedině s povděkem. 9/10(4.3.2007)

 • ladynka
  *****

  Election 2 je na tom filmařsky stejně jako první díl, snad jen vztahy jsou v obrazcech prezentovány ještě jasněji a s větší intenzitou. Propojuje jednotlivé postavy pomocí obdobných činností, aranžuje do stejných situací s tím, že vztahy se mezitím proměnily (a vytváří napětí, protože o proměněných vztazích ma jasno např. jen jedna postava a divák). Znovu se zaměřuje na hlavní postavy (Jimmy a Lok) a jejich prostředky, kterými se propracovávají k dosažení svých cílů. Lokova charakteristika je daná, vývoj prodělává Jimmyho charakter. Na něm a jeho vztazích snímek líčí obecnější roviny volby mezi loajalitou a přátelstvím proti moci a bohatsví. Dochází k nejrůznějším volbám a rozdělení cest (ve filmu symbolicky naznačené - viz Jimmy vs. Jet). Vyústění filmu dává varovný signál o setrvání ve společnosti, kde se jinak než nasilnými praktikami nelze prosadit. Organizace si tě přizpůsobí k obrazu svému (Jimmyho monstrózní stín poté, co se aktivně zapojil do špinavých způsobů). Tradiční triádnická loajalita už neexistuje, je přebitá touhou po penězích. PS: Podle mě jeden z nejdůležitějších (nejpolitičtěji zaměřených) filmů v období po roce 1997 v Hong Kongu.(6.11.2006)

 • ScarPoul
  ****

  Rovnaký princíp ako v prípade prvého dielu. Samozrejme tu už nejaké postavy poznáme a preto máme možnosť vidieť čo z nich spravila chamtivosť a túžba po moci. Triády v tom najlepšom možnom prevedení, kde sa znova dozvedáme aké to je byť členom organizácie, čo má svoj kódex, pravidlá a je vybudovaná na storočných tradíciach. Spôsob vrážd je rovnaký ako v prípade prvého dielu. Premyslené, chladnokrvné a nápadité. Rozhodne to stojí za pohľad. Znova prirovnám ku Kitanovmu Outrage, ktorý funguje na rovnakom princípe, len s Yakúzou. Johnny To znova na krátkej minutáži vytvoril pútavú fresku ľudskej zvrátenosti, ktorá rozkladá skutočné hodnoty. Lok už nie je ten istý človek akého sme mali možnosť sledovať v prvom diely. A aj jeho konkurent Jimmy sa nám pred očami mení, podľa toho ako sa menia pravidlá hry. Vo svojom žánri rozhodne nezabudnuteľná séria. A jedno z tých nepodložených potvrdení že Johnny To vie, a preto to robí.(2.1.2014)