Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

mysiak

Veľmi podarený mix vikingských filmov a sci-fi...dobre odvedená práca v ktorej sa reže, rúbe, ale aj rozpráva a vtipkuje...James Caviezel ako človek z budúcnosti..skvelá voľba..potom je tam ako vždy vynikajúci Ron Perlman...celkovo ide o fakt podarený sci-fi/dobrodružný film ktorý sa oplatí vidieť ()

Ellmariachi

Film, který na různých kanálech na O2 putuje snad rok v kuse. Vikingy mám rád, ale kdo chce sakra sledovat UFOna v téhle době? No nic, už jsem si řekl, že to musím dát. Úvod mě přesně tak nechytil, jak jsem si to představoval. Postupem času si to ale začalo sedat. Musím říct, že především díky dobře napsaným postavám. Ty jsou prezentovány tak, aby jste jim prostě museli fandit. Průser je samotnej šmejd z vesmíru. Tam je vidět jak málo bylo peněz. Na druhou stranu vesnice Vikingů vypadá moc dobře. Příběhově nic překvapivého, ale na pohodový večer rozhodně fajn. Filmu tak nějak nemám extra co vytknout, ale že by se dalo přehnaně chválit, to také ne. Především triky jsou fakt slabé a možná by byl nějaký dějový zvrat k dobru. 69 procent pro celkem příjemné překvapení. ()

UncleG

Když pominu naprosto "na pěst" distribuční název, který dává tušit spojitost s filmem, se kterým Outlander nemá naprosto co dočinění (ano, v tomto případě bych možná uvažoval o obnovení trestu smrti), vychází mi celkem koukatelné Béčko. Béčko se solidním rozpočtem a ne úplně špatnými herci, ovšem stále jen film "druhé cenové skupiny", který zkušenějšího diváka naprosto nemá čím překvapit. To samo o sobě by vydalo na tříhvězdičkovou "lidovku" a můžem jít dál. Jenže mě při sledování Vikingů Dvě přece jen několik věcí prudilo: 1) Proč mají všichni drsní vikingové to maličký nedomrlý metrosexuální tetováníčko na delťáku? Asi proto, aby to působilo rebelantsky, ale zároveň to nikoho neurazilo, že? 2)Seveřani mají spousty jmen. Opravdu spousty. A opravdu hezkých jmen. Tak proč se, sakra, jedna z hlavních postav musí jmenovat "Boromir"? Komu tím jako pomůžete? No a nakonec: 3)Proč dostal Ron Perlman (jehož badass fousatec byl jednoznačně nejzajímavější postavou v celém filmu) tak žalostně málo místa? ()

Freemind

Řekl jsem si, že se podívám na nějakou kravinu s dobrými efekty. První část úkolu splněna. Trapné CGI a choromyslný scénář mi trošku zpříjemnil jen výborný James Caviezel. Chudák asi nevěděl, do čeho leze. ()

buldock

Škoda toho nevyužitého potenciálu zmršeného slaboučkým scénářem , unylou režií , spoustou klišé , špatnými dialogy a slabými triky. Přes to všechno jsem se slušně pobavil a proto volím subjektivní hodnocení. Film: 59% ()

Trakat

Stupidní, stupidní, stupidní. Stupidní scénář, stupidní herci. Dalo by se sestříhat na 80min a možná bych tomu dal i 2* ()

blackrain

Scénárista se musel asi zbláznit nebo měl šílené noční můry, které ho pěkně potrápily. Jak už víme, i noční můry se dají zfilmovat. Nakombinovat severskou mytologii se sci-fi je velmi divoká myšlenka. Ale možné je všechno, takže se ničemu nedivím. Cavizel přistane se svou vesmírnou lodí mezi vikingy a všichni společně bojují proti vesmírnému monstru. Tak to je opravdu divočina, u které rozhodně nemůžu doporučit zapojení mozkových závitů. Mohla by vás rozbolet hlava od přemýšlení. Pokud ale vypnete, budete strženi akční jízdou. Mimochodem, James byl hodně dobrý. ()

IllIlIlIIl

Zpočátku výborná myšlenka, kdy se dostane člověk s moderní technologií zpátky do minulosti do dob Vikingů. Snaží se přežít a později spojit své síly s Vikingy proti bytosti jménem Moorwen. A právě tato bytost je pozdějším kamenem úrazu, pač Moorwen je bytost, která je až moc fantasy a kazí mi myšlenku filmu. Průměrný film, který si směřuje přímočaře ke svému nudnému a očekávanému konci. ()

slunicko2

Svižně natočené nic. 1) Námět o mimozemšťanu lidského vzhledu, který se zřítí na zem a dostává se do kontaktu s Vikingy 8. století, zní skvěle. Bohužel však celá interakce spočívá ve společném boji proti jiné vesmírné nestvůře, což slibný projekt degraduje na podprůměrný "action воевик". 2) Distributorská metamorfóza Outlandera do Vikingů 2 pak jen potvrzuje celkový dojem odbyté rutiny. ()

m@rz

Čekal jsem super sci-fi, kde bude hlavní hrdina pobíhat s cool zbraní a lovit nemilosrdné, hnusné monstrum. Dostal jsem však hrdinu, který se musí chopit meče, protože pistoli ztratí a proti němu vyskočí divný, hladový, pobíhající vánoční stromeček. A to na tom bylo to nejhorší. Když chce někdo vymyslet trochu akční sci-fi film, rozhodně by neměl do filmu dávat příšeru, která svítí všemi barvami a k tomu ještě po celém těle. Kdyby jí svítil ocas a třeba hlava, tak v poho, ale tohle ne. Pak by určitě prospělo trochu víc rvaček a bojů, těch pár a k tomu ještě nic moc, mi přišlo fakt minimum. ()

Aiax

Dá se ještě vůbec natočit fantastický film o Vikinzích, který by po sobě nenechal mdlou pachuť (popřípadě kinosál plný spících lidí)? Po 13th Warrior a Pathfinder jsem čekal další zklamání, ale Outlander, přestože na zlatý fond to není, mě mírně příjemně překvapil. Jednoduchý, ale ne stupidní, béčkový, ale ne trapný, levný, ale ne laciný. Nečekejte žádný blockbusterový trhák, ale vzhledem k notorickému nedostatku nejen kvalitních, ale vůbec jakýchkoli nehororových fantastických filmů je to rozhodně slušná zábava pro všechny fandy tohohle žánru. ()

reqiuem

3 * ale nic nemění na tom, že jsem se u toho fakt dobře bavil, i když to byla místama dost prasárna a vykradačka jinejch filmů..mně to nejvíc připomělo vetřelce, zvlášť pak ve ztvárnění predátora, ale byla tam i spousta jinejch scén poslepovanejch jako koláž..James Caviezel to ale celé povyšuje na lepší úroveň a dodává tomu šťávu..tenhlle film krom zábavy nepřináší vubec nic jinýho a očekávat od toho něco víc by byla hloupost..fandové sci-fi žánru budou potěšeni, pokud nebude vadit doba železná, ve který se celej děj odehrává :-)..zase je ale pravda, že kdyby se to odehrávalo v souvislosti s vyspělou civilizací, ze který hrdina pochází, tak by to přípomínalo hvězdnou pěchotu a to už by bylo opravdu moc.. ()

Ignus.cz

Poměrně kvalitní sci-fi snímek, který připomíná děj z pera Marka Stonea. Chlápek z vyvinutější civilizace ztroskotá vikingům do náruče a z kufru mu vyskočí světelkující vetřelec. Chlápek zabije vetřelce, dostane princeznu a kralovství k tomu...všichni žijí šťastně dokud Howard McCain nenatočí pokračování. Přimhouříme-li místy oči při slabších efektech, tak tu mame film, který si 4 hvězdy zaslouží! ()

Dexter1

Očakával som kvalitné béčko a dostalo sa mi len béčko. Čo už, treba však uznať, že Caviezel dobre zahral hrdinu z inej planéty a našťastie krv striekala všade vôkol. Bohužiaľ len tie triky neboli až také dobré ako ich tu všetci opisujú, ale to vôbec nevadí pri takomto filme, kde rozpočet nebol určite až tak bohatý. Outlander je film na dlhý jesenný večer, keď nie je čo robiť a chcete trošku vypnúť. ()

vegetol.mp

Naprosto pohodová akční sci-fi, která je mnohem lepší, než to, co dávají běžně v kinech. Jediné co zaslouží vytknout, jdou občasné podezřelé triky, které prozrazují, že by filmu slušel větší rozpočet. Jinak s Vikingy, kde hrál hlavní roli Banderas, to nemá nic společnýho. I když uznávám, že natočit pokračovanání vážnýho historickýho filmu jako sci-fi, by bylo poměrně originální. ()

Genryuusai

Ron Perlman moh dostat víc prostoru, ale i tak to dopadlo nad moje očekávání. Imho není co víc si od daného žánru přát. ()

Dubro

Rozprávka starej matere o Jankovi a drakovi, pričom je silno reznutá kultúrnou sci-fi vložkou a tak drak tu fosforeskuje, bliká a svieti ako neónová reklama v Las Vegas. Ide o guláš s kakaom, kde sa nikto ničomu nediví a Vikingovia berú lampiónového draka ako samozrejmosť. Príbeh ako celok je mizéria, ktorej variácie som počúval už ako päťročný sopliak a keďže Ron Perlmana poslali prdieť do hliny pomerne zavčasu, ostalo len škúliť na nejaké tie triky a bitky (samozrejme, že väčšinou v tme, ako ináč?). Výsledok viete vopred asi tak ako výsledky slovenskej hokejovej reprezentácie. ()

Frenegonda

Začátek slibný... ne neotřelý, ale slibný. Thorgal dítě z hvězd to prostě nebude, ani kdybyste se na hlavu postavili. Potom přišel už jen odlesk původní tuctovosti. Následovalo zklamání ve formě ústřední obludy. Poté finální spatlanina všeho a všech, co jsem kdy kde viděl a slyšel. Zakončeno happyendem. Hmmm tak to jen polejt kečupem a namazat na prsa... ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007