poster

Venuše

 • Velká Británie

  Venus

 • Slovensko

  Venuša

Drama / Komedie / Romantický

Velká Británie, 2006, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HappySmile
  ***

  Herecky a scénáristicky sice dobře zvládnuté, ale příběh o starém chlípníkovi a holce, která ostatní využívá, aby dostala, co chce, mě teda nedokázal zaujmnout. Možná by se tento námět hodil na komedii, tam by se to dalo využít, ale takhle to byla jenom nuda, u které vám hlavní postavy vůbec nebyly sympatické.(21.12.2009)

 • noriaki
  ****

  Úžasně poetický snímek o ambivalenci stáří. Občas je krásné, občas samotářsky depresivní, občas hřejivé, občas mrazivě kruté. Ale hlavně je to součást života a ne jen čekání na smrt. A přesně v tomto duchu Roger Michell natočil svou Venuši. Nálada střídá náladu nepostřehnutelně lehce, zčásti díky mistrovskému výkonu Petera O'Toolea a Leslieho Phillipse, z části díky morbidnímu, ale přesto laskavému humoru. Humor je to co drží postavy svěží a plné života, a stejnou službu odvádí i pro film. Tohle se režisérovi opravdu povedlo, takhle vyvážit pocitovou složku je opravdu kumšt. Herci jsou, jak už jsem naznačil, perfektní, přirození a své role zvládají hravě a s nadhledem. To platí i o mladičké Jodie Whittaker která si zde užila svůj debut. Je to druhé nenápadné drama ve kterém jsem ji měl možnost vidět, a už si hlasitě řekla o zařazení do seznamu mých oblíbených hereček.(15.1.2012)

 • Yardie
  ****

  70%. Pořádně nevím, jak přesně tento film popsat. Byl zajímavě natočen a téma pobláznění starce mladou dívkou bylo ukázáno trošku netradičně, resp. zvláštním poetickým a melancholickým vyprávěním. Tempo bylo takové pomalější, ale nenudilo. V podstatě se nic moc nedělo, ale odehrávalo se strašně mnoho. Fakt nevím, jak přesně vyjádřit své pocity. Každopádně mě to bavilo. A výkon Petera O´Toola byl vynikající, což bych v jeho věku nečekal. Celkově lepších 70%, byl to zajímavě pěkný film. Howgh!(2.2.2011)

 • jahol
  ****

  Ano, britská verze Babího léta, ale bez jakýchkoli příkras, bez sebemenší špetičky sentimentu. Zprvu jemným humorem prozářená romance se v druhé polovině přehoupne až do roviny krutého dramatu, v němž naštěstí nechybí katarze. Stáří je pěkná mrcha, bojovat s ní dá pěknou šichtu a z toho, co dostanete za odměnu, už si dokážete vzít jen drobky. Ale žít má smysl vždycky, protože smysl bytí je ve stáří naplněn stejně jako jindy. Peter O'Toole ve své roli jedinečný, stejně tak ovšem mladá přestavitelka Venuše. Jedna hvězda dolů je asi spíš subjektivní, v poslední třetině film hodně zvolnil a malinko ubral na originalitě, kromě úplného závěru, který je naopak skvělý.(10.10.2007)

 • Martin741
  ***

  Reziser Michell /Yncident 2002, Neznicitelna Laska 2004/ natocil tentokrat len priemerny film, skor len taku spolocensku konzervacku, ktora velmi nema dej a prakticky tu niet strhujucejsieho momentu. Ale asponze herci ako Peter O´Toole /Caligula 1979, Lawrence z Arabie 1962/ a krasna Dzodi Whitaker /cerne More 2014/ sa do toho slusne opreli, takze vydalo na priemer : 60 %(26.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace