Televizním seriál o ztrátě paměti způsobené dramatickými událostmi na sklonku druhé světové války. V sanatoriu doktora Nowaka žije od konce války jakýsi Erich, jenž si nepamatuje události, které předcházely jeho zranění… Tento příběh se tak, jak ho hrajeme, nikdy nestal. Pokud by vám přesto něco připomínal, hledejte souvislost v sobě a v době, kdy se udál. V dramatickém seriálu z roku 1970 o muži, jemuž byla po dvaceti letech operací vrácena paměť a v jehož vzpomínkách ožívají události z konce 2. světové války, si hlavní roli zahrál vynikající herec Václav Voska... (Česká televize)

whenry

Seriálu můžeme vyčítat mnoho věcí. Od trochu nešikovně natočených scén rvaček, kdy je v záběrech na tváře zjevné, že jde o dubléry, až po nesedící postsynchorny v některých venkovních scénách. Ovšem všechny tyhle nedostatky velkoryse odpouštím, protože jde o velice zajímavý příběh, děj má spád, nechybí mu pořádná dávka napětí a velmi přesvědčiví jsou herci v čele s Václavem Voskou. ()

offlineman

Takové akční kreace bych od Václava Vosky nečekal!!! Znovu výborný Jiří Holý! Ten měl zlo a podlost vepsané v obličeji, jak v písance! ()

stone

Obsazení Vosky do role stále fyzicky zdatného a nestárnoucího vojáka je v některých momentech spíš humorné. Maskéři si také nedali moc práci upravit vizáž dublérů tak, aby to nebylo hned poznat. Některé scény jsou zcela nelogické. Postavy se překvapivě objevují na místech, jako by tam spadli z nebe. No a ten sladký závěr, to už je kapitola sama pro sebe. ()

Aniki odpad!

Nestává se často, že bych hodnotil takto odpadově, bohužel, toto "dílo" nebo spíš potěšdílo si nic jiného nezaslouží. Hloupé, naivní, dětské, technicky absolutně nezvládnuté a neprofesionální. Seriál obsahuje takové chyby, že je vlastně nevysílatelný a ČT zaslouží za současné reprízování na třetím programu pořádný políček. Voska - v jiných případech pan herec - nemůže ani rychleji chodit, natož pak třeba se plížit, rvát se apod. Dubleři jsou pak v těchto scénách tak příšerní a špatně nasnímaní, že se nemůže prostě jednat o nic jiného, než velmi hrubě nepovedenou parodii na špionážní žánr. Tvůrci styďte se!!! ()

Hombre8

Velmi dobrý krimiseriál odkazující na válečné stíny s excelentním Voskou v hlavní roli. Jeho mravní profil zaujal už v mládí natolik, že po něm syn nese jméno a doufám, že nejen to. Docela zvláštní je, že tak dobře natočený seroš byl v podstatě jediným tak kvalitním počinem tohoto málo známého a málo točícího režiséra. ()

Smells

Ač mám Vosku jako herce velmi rád ,v této roli mě prostě neseděl a někdy se mě zdálo,že i on sám se v roli ztrácel a nevěděl jak to zahrát. Jinak je seriál velkým překvapením a trošku mě zaráží,že není víc známý. Na svou dobu určitě jeden z těch co stojí za zhlédnutí. ()

pajkir

Hodně atypickej a na svou dobu určitě zajímavej seriál, zároveň ale plnej chyb a nesmyslů, možná by zato stálo natočit remake. Vosku mám rád, ale tady by se do hlavní role hodil spíš Brzobohatý. Herci ve vzpomínkách před 20i lety a tedˇvypadají úplně stejně, leteckej nálet na německou kolonu vypadal, jakoby ho točil Ed Wood, v souboji Jakuba s kolaborantem Homolkou zaskakují dabléři - za tlustýho Homolku s přehazovačkou se rve udělanej týpek s hustým ježkem, všechny rádoby akční scény, kdy Voska někoho zneškodňuje nebo mlátí vypadají docela komicky. V posledním díle hraje víc Voskův doubl, než Voska...bejvalej elitní voják kličkuje před autem jako zajíc v poli, místo aby zaběhnul do lesa mezi stromy, kam se auto nedostane, u hřbitovní zdi mu strachem vypadne pistole z ruky, pak si zavře mříž, pak sranda rvačka na hřbitově a nakonec injekce píchnutá do ramene přes košili a sako... ten konec se zvrhnul v nechtěnou komedii ()

Spanki

Seriál jsem vůbec neznal a jsem velmi příjemně překvapen. Že by vznikl v Československu v roce 1970 takhle dobrý špiónský počin, to jsem opravdu nečekal. Na konci to začíná trošičku drhnout, ale to je problém všech špionských filmů, které chtějí dovést zajímavý příběh k uzavřenému konci, protože udělat z toho uvěřitelnou pointu je scénáristicky fakt těžký. Překvapil mě navíc Václav Voska, kterého znám spíš z rolí takových těch uvědomělých moudrých komunistických funkcionářů. ()