Fong (Jackie Chan) je hazardní hráč. Na celém světě existuje pouze jediná představa, která ho dokáže vyděsit víc než jeho dotěrní věřitelé: dostat na starost plačící nemluvně! (oficiální text distributora)

anais

Jackie Chan. Rodinná komedie. Kung-fu rodinná komedie říznutá ohromnou dávkou typicky hongkongsky dojemných, až kýčovitých scén. Z tohoto filmu jsem měl strach. Bál jsem se, že Jackie zapomene bojovat a bude se věnovat jen tomu dítěti. A ono ne! Jacke to stíhá všechno. Celý film se pořád s někým midlí (jaké se v tomhle slově píše „i“? :o)), dítě padá ze střech, eskalátorů, je vlečeno za rychle jedoucím autem…V mnoha scénách jsou použity triky. A jsou velmi dobré (na rozdíl od předchozího Jackieho filmu – Myth). Že je to trik v podstatě poznáte jen na základě neuvěřitelnosti scény – třeba zakončení honičky za kočárkem, kdy se kolem Jackieho těsně zastavují nabouraná auta… Celé je to ale udělané velmi citlivě, a nikde z toho netrčí žádné CGI….vadilo mi jen občasné zpomalování a zrychlování soubojů, ale to už je taková drobnost… Tenhle film neuvěřitelně odsýpá. Váznout začne až na konci, kde je zbytečně protahován, a jsme svědky tak ulítlé scény (balancující na hranici kýče, absurdnosti a já nevím čeho), že to lze brát snad jen jako dobrý vtip (mám na mysli scénu s improvizovanými defibrilátory). Ale po mnohaminutovém sledování plačících a trpících asiatů přijde velmi milé shození všeho vážného, takže to vydržte až do konce! Jackie natočil další velmi dobrý film (opět s Benny Chanem, se kterým natočil mimojiné i vynikající New police story). Je tu skvělá akce, a přitom je to skutečně pro celou rodinu. Kéž by tohle běželo u nás v kině, kam se na to hrabou Jackieho americké filmy… ()

matestlust

Veliké překvapení.Čekal jsem klasickou novodobou trapně ušitou báchorku a bál jsem se že Chan si bude chcát sám sobě do bot.Opak byl pravdou a film mě nad očekávání pobavil.Je jasné,že zde Jackie nelítá vzducehm jako dřív,ale nahradí ho jiní-ovšem i on si občas dobře kopne:).akce zde není přespříliš,vtipných momentů však ano a některé stojí za to.Závěrečná dojemná scéna chytne za srdíčko nejednoho lotra:). ()

ScarPoul

Benny Chan je zručný režisér. Obľubuje dlhé scény a necháva tak vyniknúť akčné scény, ktoré sú nielenže prepracované, ale aj skvelo natočené. Nieje tomu inak ani v tomto filme. Ústredná dvojka zlodejov si skvelo sekundujú nielen v súbojoch, ale aj v hláškovaní. Akčné scény - podľa vzoru - využívaj všetko čo ti prostredie ponúka - majú správnu dynamiku aj spád. Jedná sa o jeden z tých filmov Jackie Chana, ktoré majú svoje osobité čaro a ktoré v niektorých scenách pôsobia na film podobného razenia neskutočne vyspelo. Problémom tohto filmu je žánrové zameranie. Je to bláznivá komédia, ktorá sa na konci zvrhne na srdcervúcu drámu a pritom to má rodinný feeling amerických komédií. A aj keď sú všetky tieto prvky vo filme badateľné, akosi mu uberajú na vierohodnosti. Možno to robí fakt, že sa tu nachádza príliš veľa postáv, ktorých pohnútky nie sú úplne vysvetlené, alebo ako v prípade hlavných hrdinov, nedostávajú toľko priestoru, koľko by potrebovali. Niektoré vedľajšie dejové línie sú úplne zbytočné, hlavne preto lebo je to prevážne o akčných výkopoch a eskapádach s dieťaťom. Film je ale milým spestreným, ktoré nenudí. Rozhodne dokáže zaujať, ale v niektorých miestach aj nudiť. ()

malylada

Tak o úroveň méně zábavné jako chůva v akci. Jedna z hodně nepovedených Chanovek. Humor je dost mizerný a akčních scén po málu. Navíc 121 min. je na tenhle film příliš. Kluci z Hong Kongu se snaží o americký typ komedií, ale v tomhle případě se jim hodně nevyvedlo.....3,5/10 ()

Lacike

Dokonale nevtipna komedia orientovana oriientovana snad na najmensich divakov ci uz jednoduchym humorom alebo snahou poucat, ze byt zlocincom je zle, ano deti? Ustredna trojica je strasne nesympaticka a nezachrani to ani herecke obsadenie alebo to, ze sa v uplnom zavere polepsia. Neackne sceny su proste strasne nudne a ani raz som sa nezasmial. No a akcia tiez nie je ziadna slava. To, ze je plna trikov neprekvapi, ale aspon nepôsobi tak umele. Sem tam sa dockame aj nejakeho pekneho kaskaderskeho kusku pri ktorom sa da aj zabudnut na to, ze sa urcite netocil bez istenia. Na staru Jackieho tvorbu to proste nema, ale v ramci biitiek po roku 2000 to patri k tomu lepsiemu. Co ma na akcnych scenach stve najviac je to, ze su strasne neoriginalne. Prakticky kazdy kusok som uz videl v nejakom starsom HK filme v lepsom prevedeni na tvrdo bez trikov. Kto nema napozerane, tak asi bude celkom spokojny, ale skutocny fanusik HK filmov z toho nadseny nebude. Najviac ma nakoniec potesilo niekolkominutove cameo Yuen Biaoa. Bolo fakt prijemne ho znova vidiet po Jackieho boku. A aspon trochu si pretiahol aj slachy, aj ked uz mu to neposkakuje jak za mlada. Holt uz tieto akrobaticke legendy maju svoj vek. Takze vysledok je dost rozpacity. Humor nefunguje a akcia je prinajlepsom priemerna. Namiesto comebackom by som to nazval skôr potvrdenim toho, ze Jackiemu uz dosli sily. 4/10. ()

BigDeal

Zo začiatku som sa bál, že Jackie je na tom už tak zle (ako aj mnohí ďalší akční hrdinovia kedysi), že musí natáčať rodinné komédie s malými deťmi. Preto ma pri pozeraní filmu príjemne prekvapila dávka akcie, ktorá obsahuje (takmer) tak dobré a vtipné choreografie ako za starých Jackieovských čias. Väčšina vtipu takisto nie je založená len na roztomilosti decka (aj keď nepopieram že istá časť áno), skôr som sa bál, že ho pri tých všetkých naháňačkách zamordujú. Okrem akčných a humorných scén však scenár omieľa veci stokrát videné, scény ako také sú zvláštne zostrihané (niekedy sa zdá, akoby medzi dvoma jedna chýbala, inokedy sa jedna zdá krátka, iná dlhá,...) a tak mi z toho nakoniec vyšiel "iba" priemer. ()

Terva

CITÁT - Sejdeme se před vchodem B. B jako Barcelona ? Ne, B jako Blbec. Rodina Chanů se tentokrát zaměřila na špionážní komedii. Scénář dělal Jackie a Benny Chan, art režii Jackie Chan, produkci Willie Chan a režii zase Benny Chan. Abych napsal pravdu, prvních půl hodiny jsem se nudil....a druhou půl hodinu taky.... To je zatím nejhorší film Jackiho Chana, co jsem viděl. Trapné scény, odfláknutá hudba a málo akce. A závěrečné titulky přinesou z toho mála nějaké nepovedené akce....jak je již zvykem. ()

corpsy

Chanova rodinna komédia tipu Chaplinovho THE KID. Občas akčné, občas napínavé, občas dojímavé. Pre každého niečo. ()

LV.Helter

Nie, nie, nie. Nikdy neprídem na chuť tým suchým a komerčnym "jackiechanovkám", robené pre efekt. Jackie Chan by mal radšej ostať v inom žánri, lebo komédia ide uplne mimo neho.35% ()

Ridick

obycajna priemerna, nudna chanovka, kt. chyba viac akcie pricom je plna sprostosti z deckom. velmi dlhe, nezaujimave a hlavne keby tvorcovia nechali ten zaver tak ako som si myslel, tak je to za 4*. ()

Toshiro

Jackieho pokus o rodinou komedii moc nevyšel, hlavně kvůli příliš dlouhé stopáži. Ve všem je to tak Jackieho průměr. ()

HappySmile

Nesouvislý začátek, pomalý rozjezd, potom už to byl klasický Jackie Chan. Ovšem od něj bych čekala trochu víc, takže přesto, že je to můj oblíbenec, kvůli té první půlce nemůžu dát víc než tři hvězdičky. ()

peto12

Jackie Chan v podarenej komédií, kde sa musí s kamarátom spolu starať o dieťa. Vtipných scén i momentov je tu dosť, hlavne scéna v obchode, kde museli prezliecť dieťa. ()

Martin741

Zda sa, ze Jackie Chan ako herec-bojovnik-komik pozna recept na fajnu komediu, kde sa da poriadne narehotat. Kym taky Vin Diesel vo filme Cumlikator /ci jak sa to presne volalo ...../ sa snazil len pretrpiet 90 - 100 minut filmu, Chan si to na rozdiel od svojho hereckeho kolegu evidentne uziva aj s mrnatami. A popritom nezabuda na to, ze je to predsa komedia, tak treba divaka obcas pobavit. A ked si na rezisersku stolicku sadol taky Benny Chan, tak je o fajnu komediu hned postarane. 69 % ()

kaposlav

Film mi evedentne nesadol a pozerať takýto film unavený večer nie je dobrá volba. Snaď niekedy inokedy a pozrem si to celé. ()

dezorz

HK komedia s J. Chanom, co viac dodat. Chan nestarne, aspon co sa kondicky a anranzmanov akcnych scien tyka, a ze vo svojom veku moze hrat mladeho romanticky zamilovaneho? ked mu to v HK zeru, a to zeru, roob-b-hood je druhy najuspesnejsci HK film v HK v 2006, tak co na tom. ()

marcek

Jackie Chan uz dnes nema zadne filmy, u kterych byste se nesmali. Akce nemluvne tedy nemohla byt vyjimkou. Dobra zapletka, kaskaderske kousky, bojove umeni, srandicky. Proste rodinny filmecek jak ma byt :) kdyby to ovsem bylo vsechno v 90 minutach bylo by to mnohem kvalitnejsi ()

baaaja

Chvílema dost nabitá vtipná akční podívaná (pro Chana typická) a navíc v hlavní roli super roztomilý batole, ale za slabý děj musim nějakou tu hvězdičku zase ubrat... ()

pakobylka

----- "Chlapečku, jsem policista. Potřebuju tvoje kolo." ----- "Vlez mi na záda !" ----- Vyprávění sice chvílemi maličko ztrácí orientaci, ale nikoli osobní kouzlo. Především v závěru je nadmíru přepjaté, ale tak nějak na asijský způsob, takže s jeho nezvládnutými emocemi nemám větší problém. Akce Jackieho a spol. je tradičně z hlediska choreografie špičková a v reálu bravurně zvládnutá - a veselé scénky se neuchylují k nemístně trapným manýrám, takže celkový dojem je jednoznačně pozitivní ... 3,5* ()