10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty
Trailer

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

Trailer

zdenny

Vždyť se tam nic zásadního a zvláštního neudálo. Morgan Freeman je skvělý herec a legenda, taky zahrál to, co se od něj bezezbytku čekalo. Ale jestli tohleto měl být nějaký dialogový ohňostroj, tak to v žádném případě. Prakticky žádnou pasáž rozhovoru si z filmu nepamatuji. A to je co říci, protože filmy tohoto typu mám rád. Ale bohužel tenhle mi připadal narychlo spíchnutý, aby se prostě zacelila mezera v žánrových oblastech. Více mne teda zasáhl film "Vše nejlepší", kde jsem spatřoval dobré herecké výkony na stejné úrovni s kvalitou dialogů. A celé mi to něco dalo. Zde vůbec nevím, proč byl tento film natočen. PS: A to dávám přednost americkým filmům před českými. Jo a ještě bych chtěl doplnit vzkaz všem, kteří hodnotili 4 a více - "Víte vůbec něco o životě a o tom, co je to dobrý film? Nenesete se tak náhodou na módní vlně?". A vzkaz pro ty, kteří hodnotili dvě a méně - "Měli jste pravdu". ()

Boogeyman

Hloupý a rádoby přesahující film o náhodném osudovém setkání, ztraceném a nalezeném životním směru, odhodlání a hlavně o tom, že kdo něco chce, musí za tím jít a mít dobré srdce. On ten námět je sice klišovitý, ale to neznamená, že by podle něj nešel natočit nádherný film (V zajetí rychlosti), ale ačkoliv mě Silberling mile překvapil Řadou nešťastných příhod, zde selhává ne celé čáře. Plkání o osudu, vůli, duši a sebedůvěře začne velmi brzy lézt na nervy a být hlavní hrdinkou, už bych toho vlezlého neodbytného černocha poslal(a) do prdele. A to je asi nejhorší stránka celého filmu – Morgan Freeman a jeho „herec“. Tento můj oblíbenec zde předvádí svůj jednoznačně nejprůměrnější výkon a ztvárňuje svou nejhorší postavu, extrémně vtíravého, přehnaně miloučkého, klukovsky machovského, nesnesitelně dobrosrdečného, trapně zábavného, rádoby vtipného a nezištně obětavého a „příjemně“ naivního béčkového herce, který se vydal zmapovat terén pro následující roli do supermarketu, kde se ale místo „studia“ zakouká do pohledné a pracovité pokladní a s pomocí patetických filozofických canců se jí zcela nepochopitelně vetře do přízně a ona si dobrovolně od toho naivního blbečka nechá neustále kecat do života. Freeman působí neskutečně trapně v roli tohoto „ježíše“ s propíchanýma ušima, v upnutých džínách a kožené bundě, který si frajírkovsky utahuje z hluchého „manažera“ samoobsluhy, aby všem kolem sebe rozdával radost a porozumnění. Až mě vyloženě štval a zároveň mi ho bylo líto. Ale celý tento charakter je tak hloupě napsán, že by zde narazil každý herec. Na Paz Vegu se alespoň příjemně kouká. ()

Gereth

Tomuhle říkám oddechovka. Jak pro diváky, tak pro herce i jejich postavy. Obyčejný den dvou obyčejných lidí kdesi v obyčejné oblasti Ameriky. Celé je to tak obyčejné, až si člověk říká, proč by o tom někdo točil film, který by se dal shrnout minutovým promítáním nápisu: "Fuck it. Let's move on with our lives." A přece. Znáte takovou tu náladu, kdy s někým sedíte v hospodě na pivku a bavíte se probíráním kdejakých nesmyslů? Nevím jak se mu to podařilo, ale tento minimalistický snímek mi takovou náladu dokázal přivodit. Trocha optimismu. // 70% ()

freddy

Pozitivní optimistický pohodový nezávislý snímek, který nabízí divákovi obyčejnou radost ze života a připomíná, jak ten život umí být krásný. Říkejte si, co chcete, mně se to líbilo. Nádherné prostředí v podobě nepříliš zalidněného supermarketu, potom se pro porovnání film přesouvá do velkého hypermarketu, a filmy, které se odehrávají v těchto prostředích já umím ocenit. Osobně bych si sám sebe uměl představit jako pokladního v takovémhle malém milém supermarketu. Ale není to jen prostředí, kvůli kterému hodnotím tak vysoko tento film. Je to i pohodový a optimistický děj a především herecké výkony Morgana Freemana, který zde působí úžasně lidsky a neuvěřitelně pohodově, a potom výkon Paz Vegy, která se zde také ukazuje ve velice dobrém světle. A co si budeme povídat, malé cameo Dannyho DeVita mě dokázalo velmi rozesmát, bylo správně načasované a velice vtipné. Je jasné, že v reálném světě by se tenhle příběh asi nikdy neodehrál (i když je pravda, že možné je všechno). Ale i přesto film zůstává velmi příjemným civilním snímkem, který do mého života přinesl trochu té pozitivní energie a rozzářil můj obývák. Jediné trochu slabší místo je dialog dvou hlavních aktérů při pojídání hamburgeru, který mě trochu nudil, a to je důvod, proč nedávám maximální hodnocení. Ale i čtyři hvězdičky jsou příjemné hodnocení a já je tomuto filmu milerád uděluji. ()

viperblade

Krása, krása a ještě jednou Paz Vega! :-) Neskutečně pozitivní film, který mě chytl hned ze začátku a nepustil mě až do závěrečných titulků. A proč? Protože je zcela přirozený. Vemte si takového Morgana Freemana - na kontě nepochybně už nějaká ta miliarda je, tak proč by zrovna on musel do nezávislého filmu, když jeho kariéra ani zdaleka není u konce? Odpověď zní: protože chtěl. A právě to jde vidět na celém snímku, jak si svou roli užívá. Ta nenucenost, ta radost a nadšení z té role z něj doslova teče. A pokud k němu přidáte talentovanou a krásnou herečku, jakou Paz Vega rozhodně je, výsledek nemůže být špatný. (Ano, mám slabost pro španělský akcent, no a?) 10 položek a méně je ale především film o naději - že se věci obrátí k lepšímu, že i když se nám zrovna nedaří, máme jít dál, protože nevíme, co nás čeká… a že snad máme i dobré přátele. Zkrátka a dobře, pokud tento film neznáte, tak to koukejte co nejrychleji napravit a pokud to náhodou nebude váš šálek čaje, tak ztratíte jen 77 minut svého života. P. S. Mini roličky Anne Dudek, Dannyho DeVita, ale hlavně Jima Parsonse ohromně potěšily! ()

• Film pokračuje aj počas záverečných titulkov. (figis20)
  • Morgan Freeman ve filmu zmiňuje, že svou první roli dostal až ve svých třiceti letech, což je i ve skutečnosti pravda. V roce 1966, když bylo Freemanovi 30 let, jej Leo Penn obsadil do filmu Man Called Adam. (PeterNet)
  • Tento film je prvním, který byl legálně k dispozici na internetu, zatímco se ještě promítal v kinech. (Taninaca)