10 položek a méně

Brad Silberling

Antonio Pinto

Michael Kahn

Scénografie:

Denise Pizzini, Kelly Berry (set dekoratér)

Kostýmy:

Isis Mussenden
  • sochoking

Tento film má definitívne jedno pozitívum a to to, že ten neherec Jonah Hill sa tam ukázal na začiatku a potom už nebol! Morgan 3man vypadal ako totálny pasák a mal otravné kecy, ktoré boli navyše trápne, ako Colombo! Muzika v tomto filme bola skôr pohrebná, ale aj to by sa nebohí v truhle obracali. Je ale dosť možné, že iba ja som sa zle vyspal a teda súdim inak.(31.1.2011)

Velice příjemný film, který pěkně plyne a nemá žádná hluchá místa, asi hlavně díky tomu, že se odehrává v pár hodinách. A deset položek proč se na snímek podívat: Morgan Freeman, Paz Vega, lehkost, nenucenost, nadhled, nezávislost, jednoduchost, trefné hlášky, hudba a také menší rolička pro Dannyho DeVita, která potěšila:-)(10.4.2011)

Krása, krása a ještě jednou Paz Vega! :-) Neskutečně pozitivní film, který mě chytl hned ze začátku a nepustil mě až do závěrečných titulků. A proč? Protože je zcela přirozený. Vemte si takového Morgana Freemana - na kontě nepochybně už nějaká ta miliarda je, tak proč by zrovna on musel do nezávislého filmu, když jeho kariéra ani zdaleka není u konce? Odpověď zní: protože chtěl. A právě to jde vidět na celém snímku, jak si svou roli užívá. Ta nenucenost, ta radost a nadšení z té role z něj doslova teče. A pokud k němu přidáte talentovanou a krásnou herečku, jakou Paz Vega rozhodně je, výsledek nemůže být špatný. (Ano, mám slabost pro španělský akcent, no a?) 10 položek a méně je ale především film o naději - že se věci obrátí k lepšímu, že i když se nám zrovna nedaří, máme jít dál, protože nevíme, co nás čeká… a že snad máme i dobré přátele. Zkrátka a dobře, pokud tento film neznáte, tak to koukejte co nejrychleji napravit a pokud to náhodou nebude váš šálek čaje, tak ztratíte jen 77 minut svého života. P. S. Mini roličky Anne Dudek, Dannyho DeVita, ale hlavně Jima Parsonse ohromně potěšily!(9.8.2010)

Nepamatuju, kdy naposled jsem viděl hodinový film, ale tahle nezávislá věcička s charismatickým Morganem a kouzelnou a krásnou Paz Vegou mě příjemně překvapila. Ta láska a radost s jakou to muselo být děláno je skoro hmatatelná a srší z každého záběru i dialogu. Fakt milá a pozitivní konverzačka o jednom náhodném setkání, které oba nějakým způsobem postrčí a obohatí. Prostě pohoda, klídek, tabáček.......a objeví se i slovutný vědátor Sheldon Cooper :-)))(9.3.2015)

• Boogeyman

Hloupý a rádoby přesahující film o náhodném osudovém setkání, ztraceném a nalezeném životním směru, odhodlání a hlavně o tom, že kdo něco chce, musí za tím jít a mít dobré srdce. On ten námět je sice klišovitý, ale to neznamená, že by podle něj nešel natočit nádherný film (V zajetí rychlosti), ale ačkoliv mě Silberling mile překvapil Řadou nešťastných příhod, zde selhává ne celé čáře. Plkání o osudu, vůli, duši a sebedůvěře začne velmi brzy lézt na nervy a být hlavní hrdinkou, už bych toho vlezlého neodbytného černocha poslal(a) do prdele. A to je asi nejhorší stránka celého filmu – Morgan Freeman a jeho „herec“. Tento můj oblíbenec zde předvádí svůj jednoznačně nejprůměrnější výkon a ztvárňuje svou nejhorší postavu, extrémně vtíravého, přehnaně miloučkého, klukovsky machovského, nesnesitelně dobrosrdečného, trapně zábavného, rádoby vtipného a nezištně obětavého a „příjemně“ naivního béčkového herce, který se vydal zmapovat terén pro následující roli do supermarketu, kde se ale místo „studia“ zakouká do pohledné a pracovité pokladní a s pomocí patetických filozofických canců se jí zcela nepochopitelně vetře do přízně a ona si dobrovolně od toho naivního blbečka nechá neustále kecat do života. Freeman působí neskutečně trapně v roli tohoto „ježíše“ s propíchanýma ušima, v upnutých džínách a kožené bundě, který si frajírkovsky utahuje z hluchého „manažera“ samoobsluhy, aby všem kolem sebe rozdával radost a porozumnění. Až mě vyloženě štval a zároveň mi ho bylo líto. Ale celý tento charakter je tak hloupě napsán, že by zde narazil každý herec. Na Paz Vegu se alespoň příjemně kouká.(27.11.2008)

• - Morgan Freeman ve filmu zmiňuje, že svou první roli dostal až ve svých třiceti letech, což je i ve skutečnosti pravda. V roce 1966, když bylo Freemanovi 30 let, jej Leo Penn obsadil do filmu Man Called Adam. (PeterNet)

• - Tento film je prvním, který byl legálně k dispozici na internetu, zatímco se ještě promítal v kinech. (Taninaca)