poster

10 položek a méně

 • USA

  10 Items or Less

 • USA

  10 Artículos o Menos

 • Slovensko

  10 položiek a menej

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2006, 82 min

Režie:

Brad Silberling

Scénář:

Brad Silberling

Hudba:

Antonio Pinto

Střih:

Michael Kahn

Scénografie:

Denise Pizzini

Kostýmy:

Isis Mussenden
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kordus
  *****

  Morgan Freeman je cool. Ať sedí, stojí, mluví, napodobuje rozličné lidi nebo se uculuje, vždy je cool. A tenhle film je převážně o tom, že Morgan Freeman je cool. Cool cool coooooool! A taky je tu Paz Vega, která je hezká a mluví blbě anglicky, ale Morgan Freeman je prostě Morgan Freeman... čili cool. Foneticky "kůl". Je tak strašně cool, že těch 80 minut uteče neuvěřitelně rychle a možná si přes jeho coolovost ani nevšimnete, že tenhle pozitivní film s Morganem "I'am black and cool guy" Freemanem vlastně pojednává o docela smutných věcech - problémech přistěhovalců, chudobě, nezdravé výživě... p.s.: Slovo cool normálně nepoužívám, ale když on ten MF prostě takovej fakt je!(6.5.2008)

 • tron
  *****

  Na tomto filme je úžasné, aký perfektne „o ničom“ je. Scenárista (a zároveň režisér v jednej osobe) akoby pri jeho písaní mal pred sebou na stene napísané „Nič zložité!“ a len čo na niečo také dostal chuť, okamžite na to zabudol. Scenár je plný skvelých dialógov a monológov, výborne napísaných a ešte lepšie zahratých postáv, zábavnej réžie, ktorá veľmi dobre vie čo chce a niekoľkých takmer nezabudnuteľných scén doplnených o božskú muziku. Na scény s umývaním áut alebo s Leeom len tak nezabudnem.(31.1.2017)

 • LadyDevil
  ****

  Delší dobu jsem nekoukala na filmy a musím říct, že pro mě po takovým půstu byla vyloženě radost skouknout film jako je 10 položek a méně. Nevím, co bych tady měla víc psát, než že je to vyloženě milý film do pohody se šarmantním, i když samozřemě stárnoucím panem Freemanem, jednoduchým, avšak smysluplným příběhem. Není na tom nic speciálního, vzrušujícího, akce za akcí, ale o tom to právě je..zamyslet se nad každodenním životem, starostmi a maličkostmi, jež ho mohou okořenit. Zůstat chvilku sedět na gauči a zadumat se nad svými 10ti plus a mínus... Nedovedu si představit člověka, co by ke konci filmu nezíral s úsměvem na rtech.. :-)(30.9.2010)

 • Taninaca
  ****

  Velice příjemný film, který pěkně plyne a nemá žádná hluchá místa, asi hlavně díky tomu, že se odehrává v pár hodinách. A deset položek proč se na snímek podívat: Morgan Freeman, Paz Vega, lehkost, nenucenost, nadhled, nezávislost, jednoduchost, trefné hlášky, hudba a také menší rolička pro Dannyho DeVita, která potěšila:-)(10.4.2011)

 • lennyd
  ****

  Bývalá filmová hvězda (Morgan Freeman) se po letech vrací do světa filmového umění, a pro svůj nový film chce načerpat inspiraci ze života obyčejných lidí. Vydává se do jednoho supermarketu, kde poznává Scarlet (Paz Vega), pracující za jednou z pokladen. I když nemohou být rozdílnější, něco je k sobě přitahuje - a když se dozvídá, že by Scarlet měla jít na konkurs na lepší pracovní místo, rozhodne se jí pomoci .. Ha .. a už je to tu zas. Koukáte na film, ve kterém vlastně vůbec o nic nejde (jeden obyčejný den několika obyčejných lidí), jenže ani po závěrečných titulcích jej nemůžete dostat z hlavy. A není to vůbec hereckým uměním Morgana Freemana (i když zde jde v jeho podání o herecký koncert), ani o krásu Paz Vegy (i když jí to zde velmi sluší), ani o režii Brada Silberlinga, ale právě o to, jak moc obyčejně se tento film tváří. Fakt jsem byl moc mile překvapenej, a až jsem si musel (v duchu) vynadat, jak dlouho jsem se tomuto dílu vyhýbal (stejně jako stejně nazvaným pokladnám :) )(5.9.2011)

 • - Morgan Freeman ve filmu zmiňuje, že svou první roli dostal až ve svých třiceti letech, což je i ve skutečnosti pravda. V roce 1966, když bylo Freemanovi 30 let, jej Leo Penn obsadil do filmu Man Called Adam. (PeterNet)

 • - Tento film je prvním, který byl legálně k dispozici na internetu, zatímco se ještě promítal v kinech. (Taninaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace