10 položek a méně

Scénografie:

Denise Pizzini

Kostýmy:

Isis Mussenden

Tenhle film je přesně jak to Morgan Freeman ve filmu popsal: "Jde o menší nezávislí film. Nic co by způsobilo rozruch. Když se vydaří, fajn. Když ne, vyjde to nastejno." Já bych řekl, že je to typický Béčkový snímek s Áčkovým hercem. Celou dobu si film drží svůj standart a nenudíte se. Logické rozhovory, děj, humor. Pro mě hezky ztrávených 82 minut.(9.10.2008)

Pohoda z tohodle filmu prostě sálá. Dalo by se říct, jako by se Clerks srazili s Lost in Translation a vyšel by z toho tadyten mile ukecaný nezávislák s věčně vysmátým Morganem Freemanem, sexy Paz Vegou a žlutým autem. I když je to občas lehce klišoidní, pro mě je ospalá atmosféra poloprázdného supermarketu s něco málo personálem příjemná, podobně je to s nějakým tím poselstvím ("kdo něco chce získat, musí za tím jít a přitom mít zlaté srdce"). Oddychové, záživné a jako bonbónek Danny DeVito a především Jim Parsons (pro neznalé Sheldon z TBBT). Sice tam má jen pár štěků, ale stojí to za to.(20.1.2009)

Další z těch příjemných malých nezávislých filmečků. Morgan Freeman tady hraje bývalou filmovou hvězdu, která si jde obhlédnout terén pro svůj nový (také nezávislý) film a tady narazí na temperamentní prodavačku v podání Paz Vega. Následuje řada velmi dobře napsaných, ale hlavně zahraných dialogů mezi touto hlavní dvojicí. A celý je to velice příjemný. Pobaví to svým jemným humorem a dostane vás chemií, kterou mezi sebou hlavní herecká dvojice dokázala vytvořit. Hodně příjemný zážitek.(24.10.2008)

Koncept jednoduchého filmu, jednoduchej konverzačky, bez zaujímavých scén a zaujímavých zvratov. Artový len zo zvučnejšími menami. Silberling je veľmi osobitý režisér. Aj keď málokedy je jeho osobitosť v jeho tvorbe sprístupnená. Po každom novom filme sa vrhá iným spôsobom a vždy má v sebe niečo príjemné. Freeman si svoju úlohu užíva a Vega je veľmi očarujúca. Pritom je to taký ten film o nutnej výpomoci o niekoľkých áno, ktoré posúvajú príbeh ďalej, ale zároveň v sebe má veľkú dávku podmanivej všednosti. Takéto filmy mám rád, pretože hľadajú krásu v rutinne a neboja sa byť trochu pomalé. Film skončil a ja som sa usmieval a to je vždy dobré znamenie. Veľmi malý film spravený veľmi pekne. Úvodná scéna s Jonahom Hillom je výborná.(22.2.2015)

Nepamatuju, kdy naposled jsem viděl hodinový film, ale tahle nezávislá věcička s charismatickým Morganem a kouzelnou a krásnou Paz Vegou mě příjemně překvapila. Ta láska a radost s jakou to muselo být děláno je skoro hmatatelná a srší z každého záběru i dialogu. Fakt milá a pozitivní konverzačka o jednom náhodném setkání, které oba nějakým způsobem postrčí a obohatí. Prostě pohoda, klídek, tabáček.......a objeví se i slovutný vědátor Sheldon Cooper :-)))(9.3.2015)

• - Morgan Freeman ve filmu zmiňuje, že svou první roli dostal až ve svých třiceti letech, což je i ve skutečnosti pravda. V roce 1966, když bylo Freemanovi 30 let, jej Leo Penn obsadil do filmu Man Called Adam. (PeterNet)

• - Tento film je prvním, který byl legálně k dispozici na internetu, zatímco se ještě promítal v kinech. (Taninaca)