10 položek a méně

Scénografie:

Denise Pizzini

Kostýmy:

Isis Mussenden

Netradičný film, ktorý si svojou prílišnou jednoduchosťou a skromnosťou isto nezíska každého. Podľa mňa to bol, ale veľmi príjemný filmík, ktorý diváka osvieži predovšetkým podarenými poznámkami a s dobre premyslenými dialógmi. Výhradu som mala len kvôli jeho forme, ktorá veľmi pripomínala dokumentárne spracovanie nejakého filmu.(18.8.2010)

• Rob Roy

Takhle otravně pozitivní film se jen tak nevidí. Je to extrémně levné a Freeman si to produkoval, takže si myslí, že si tam může dělat co chce. No je to asi pravda, ale já mu za to dobré hodnocení dávat nebudu. Všichni jsou tu na sebe hned hodní proti logice reality, přátelské vztahy jsou navázány ihned, Freeman občas mluví úplně z cesty (sebestředné macho plky o tom jak je sexy, wtf). Nedrží to pohromadě, velká část filmu jsou jen příjemnou hudbou podmalované sekvence. Vrcholem je "mile pozitvní" prozpěvování v autě. Tenhle instantní podbízivý navozovač příjemné nálady mě tedy pěkně nasral...(8.5.2007)

Na křižovatce nepotřebujete semafor, ale někoho, kdo vás postrčí tím správným směrem. Jedno auto a dva lidé ve správný čas na správném místě, se stejným přáním: pohnout se kupředu. Ve všech směrech odlišné duo náhodných známých Freeman-Vega spolu stráví nezapomenutelné chvíle v konverzačním, ale nežvanivém nezávisláku. Znáte ten pocit zpětného úžasu, jak moc se toho dá prožít za jeden jediný den? Tak přesně o tom vypráví 10 items or less, které funguje jako pilulky na dobrou náladu i jako recept na příjemné rozjímání. Třeba o tom, bez kterých 10 věcí bychom se ve svém životě neobešli....(25.6.2007)

• moviesfan

Paz Vega a Morgan Freeman. Skvělí herci (Morgan samozřejmě na jiný úrovni), ale čekal jsem něco lepšího. Je to určitě příjemný film, který ničím nezatěžuje, ale já jsem se vcelku nudil. Humorná složka na mě nijak nezapůsobila až na pár vyjímek jako je například scéna s Danny DeVito. Pokud si budete chtít pustit malý milý film, tak si pusťte tento. Třeba vás zaujme víc. Hodnocení: 40%(4.6.2008)

Strašně příjemný malý film natočený zjevně pro radost všech zůčastněných a snad i pro odpočinek od studiových zakázek. Příběh stárnoucího hollywoodského herce, který si chce kvůli roli nastudovat prostředí zapadlého supermarketu, a potkává se tu se svéráznou a sympatickou prodavačkou, kterou odpoledne čeká pracovní pohovor, je lehký, milý a trošku dojemný. Charisma obou hlavních představitelů tu prýští plným proudem a je potěšení je sledovat. Ideální film pro Americké nezávislé léto na ČT2.(5.4.2007)

• - Tento film je prvním, který byl legálně k dispozici na internetu, zatímco se ještě promítal v kinech. (Taninaca)

• - Morgan Freeman ve filmu zmiňuje, že svou první roli dostal až ve svých třiceti letech, což je i ve skutečnosti pravda. V roce 1966, když bylo Freemanovi 30 let, jej Leo Penn obsadil do filmu Man Called Adam. (PeterNet)