10 položek a méně

Scénografie:

Denise Pizzini

Kostýmy:

Isis Mussenden

Pozitivní optimistický pohodový nezávislý snímek, který nabízí divákovi obyčejnou radost ze života a připomíná, jak ten život umí být krásný. Říkejte si, co chcete, mně se to líbilo. Nádherné prostředí v podobě nepříliš zalidněného supermarketu, potom se pro porovnání film přesouvá do velkého hypermarketu, a filmy, které se odehrávají v těchto prostředích já umím ocenit. Osobně bych si sám sebe uměl představit jako pokladního v takovémhle malém milém supermarketu. Ale není to jen prostředí, kvůli kterému hodnotím tak vysoko tento film. Je to i pohodový a optimistický děj a především herecké výkony Morgana Freemana, který zde působí úžasně lidsky a neuvěřitelně pohodově, a potom výkon Paz Vegy, která se zde také ukazuje ve velice dobrém světle. A co si budeme povídat, malé cameo Dannyho DeVita mě dokázalo velmi rozesmát, bylo správně načasované a velice vtipné. Je jasné, že v reálném světě by se tenhle příběh asi nikdy neodehrál (i když je pravda, že možné je všechno). Ale i přesto film zůstává velmi příjemným civilním snímkem, který do mého života přinesl trochu té pozitivní energie a rozzářil můj obývák. Jediné trochu slabší místo je dialog dvou hlavních aktérů při pojídání hamburgeru, který mě trochu nudil, a to je důvod, proč nedávám maximální hodnocení. Ale i čtyři hvězdičky jsou příjemné hodnocení a já je tomuto filmu milerád uděluji.(2.12.2008)

Strašně příjemný malý film natočený zjevně pro radost všech zůčastněných a snad i pro odpočinek od studiových zakázek. Příběh stárnoucího hollywoodského herce, který si chce kvůli roli nastudovat prostředí zapadlého supermarketu, a potkává se tu se svéráznou a sympatickou prodavačkou, kterou odpoledne čeká pracovní pohovor, je lehký, milý a trošku dojemný. Charisma obou hlavních představitelů tu prýští plným proudem a je potěšení je sledovat. Ideální film pro Americké nezávislé léto na ČT2.(5.4.2007)

Byl jsem zvědav čím dokáže tenhle film s tak krátkou stopáží a solidním hodnocením nadchnout, no a čím mě nadchnul? vůbec ničím, Morganova role mi připadala jako taková ,,bokovka'' a děj založený na jednoduchosti a lehkém útoku na city, mě spíše nudil než povzbuzoval, od hodnocení 2* to zachránila přitažlivá Paz Vega... taky by to na kvalitách filmu neubralo, kdyby více ukázala své partie a že má hodně co ukazovat, myslim, že nejsem sám, komu se splašila kobyla. ZAJÍMAVÉ KOMENTÁŘE: Rob Roy, Matty(13.12.2009)

• JANARYBA

Ty ** jen kvůli hlavním představitelům, kteří ale neměli s čím pracovat a chudák Morgan to kromě " leštícího tance kolem auta " ještě produkoval. Kromě úvodního startu v supermarketu celý film stojí opravdu za houby. Když jsem na 5 minut odešla, vůbec nic se tam mezitím nestalo. Nosné téma filmu "filozofovat" celý film o svých 10 prioritních položkách a bezduché popojíždění sem a tam na alespoň trošku koukatelný film skutečně nestačí.(20.8.2008)

Bývalá filmová hvězda (Morgan Freeman) se po letech vrací do světa filmového umění, a pro svůj nový film chce načerpat inspiraci ze života obyčejných lidí. Vydává se do jednoho supermarketu, kde poznává Scarlet (Paz Vega), pracující za jednou z pokladen. I když nemohou být rozdílnější, něco je k sobě přitahuje - a když se dozvídá, že by Scarlet měla jít na konkurs na lepší pracovní místo, rozhodne se jí pomoci .. Ha .. a už je to tu zas. Koukáte na film, ve kterém vlastně vůbec o nic nejde (jeden obyčejný den několika obyčejných lidí), jenže ani po závěrečných titulcích jej nemůžete dostat z hlavy. A není to vůbec hereckým uměním Morgana Freemana (i když zde jde v jeho podání o herecký koncert), ani o krásu Paz Vegy (i když jí to zde velmi sluší), ani o režii Brada Silberlinga, ale právě o to, jak moc obyčejně se tento film tváří. Fakt jsem byl moc mile překvapenej, a až jsem si musel (v duchu) vynadat, jak dlouho jsem se tomuto dílu vyhýbal (stejně jako stejně nazvaným pokladnám :) )(5.9.2011)

• - Morgan Freeman ve filmu zmiňuje, že svou první roli dostal až ve svých třiceti letech, což je i ve skutečnosti pravda. V roce 1966, když bylo Freemanovi 30 let, jej Leo Penn obsadil do filmu Man Called Adam. (PeterNet)

• - Tento film je prvním, který byl legálně k dispozici na internetu, zatímco se ještě promítal v kinech. (Taninaca)