10 položek a méně

Scénografie:

Denise Pizzini

Kostýmy:

Isis Mussenden

Pohodové, pozitvní, ze života, veselé, skvělé. Moc se mi to líbilo. Čekala jsem něco jiného, ale předčilo to mé očekávání. Byl to pozitivné film, nebyl akční, byl hodně povídací, ale naprosto pozitivní. Zvedl mi náladu. Morgan Freeman hraje naprosto skvěle, slečna Scarlet je tak obyčejná, že se mi líbí z minuty na minutu víc a víc. Je sice vyřčeno pár frází, které by mohli být vypuštěny, ale i tak je celkový dojem velmi dobrý.(31.12.2008)

Přiznám se vám bez mučení, že takovýhle druh filmů opravdu můžu. Ale o čem vůbec byl? O černém chlápkovi, který si užil zábavný den se nesebevědomou a zároveň velmi sebevědomou pokladní z marketu? TO teda byl! Ale to je jen slupka cibule, ale zároveň i její nejvnitřnější část. To že je něco pod povrchem a kolem jádra už neznamená zas tolik. Nicméně tohle uspořádání má mnoho kladů - jak by jinak mohli diváka tak zabavit dva lidé, kteří se dohadují, smějí a mluví. Ale ne přes míru - to už bychom museli jít k jiné pokladně, nebo k jinému filmu do jiného kina...(29.10.2009)

Tahle hra se slovíčky mě neskutečně bavila. Jestli je to pro někoho nuda, pro mě přímý opak. Maličký rozpočet, velká věc. Morgan Freeman je takový herec, který dokáže vyzdvihnout jakýkoliv malý film, na velké představení. Tak trochu příběh i o tom, jak se z paní tvrdé prodavačky stane až ke konci milá a měkčí povaha.(2.1.2013)

• Rob Roy

Takhle otravně pozitivní film se jen tak nevidí. Je to extrémně levné a Freeman si to produkoval, takže si myslí, že si tam může dělat co chce. No je to asi pravda, ale já mu za to dobré hodnocení dávat nebudu. Všichni jsou tu na sebe hned hodní proti logice reality, přátelské vztahy jsou navázány ihned, Freeman občas mluví úplně z cesty (sebestředné macho plky o tom jak je sexy, wtf). Nedrží to pohromadě, velká část filmu jsou jen příjemnou hudbou podmalované sekvence. Vrcholem je "mile pozitvní" prozpěvování v autě. Tenhle instantní podbízivý navozovač příjemné nálady mě tedy pěkně nasral...(8.5.2007)

Pozitivní optimistický pohodový nezávislý snímek, který nabízí divákovi obyčejnou radost ze života a připomíná, jak ten život umí být krásný. Říkejte si, co chcete, mně se to líbilo. Nádherné prostředí v podobě nepříliš zalidněného supermarketu, potom se pro porovnání film přesouvá do velkého hypermarketu, a filmy, které se odehrávají v těchto prostředích já umím ocenit. Osobně bych si sám sebe uměl představit jako pokladního v takovémhle malém milém supermarketu. Ale není to jen prostředí, kvůli kterému hodnotím tak vysoko tento film. Je to i pohodový a optimistický děj a především herecké výkony Morgana Freemana, který zde působí úžasně lidsky a neuvěřitelně pohodově, a potom výkon Paz Vegy, která se zde také ukazuje ve velice dobrém světle. A co si budeme povídat, malé cameo Dannyho DeVita mě dokázalo velmi rozesmát, bylo správně načasované a velice vtipné. Je jasné, že v reálném světě by se tenhle příběh asi nikdy neodehrál (i když je pravda, že možné je všechno). Ale i přesto film zůstává velmi příjemným civilním snímkem, který do mého života přinesl trochu té pozitivní energie a rozzářil můj obývák. Jediné trochu slabší místo je dialog dvou hlavních aktérů při pojídání hamburgeru, který mě trochu nudil, a to je důvod, proč nedávám maximální hodnocení. Ale i čtyři hvězdičky jsou příjemné hodnocení a já je tomuto filmu milerád uděluji.(2.12.2008)

• - Tento film je prvním, který byl legálně k dispozici na internetu, zatímco se ještě promítal v kinech. (Taninaca)

• - Morgan Freeman ve filmu zmiňuje, že svou první roli dostal až ve svých třiceti letech, což je i ve skutečnosti pravda. V roce 1966, když bylo Freemanovi 30 let, jej Leo Penn obsadil do filmu Man Called Adam. (PeterNet)