10 položek a méně

Scénografie:

Denise Pizzini

Kostýmy:

Isis Mussenden

Tenhle film je přesně jak to Morgan Freeman ve filmu popsal: "Jde o menší nezávislí film. Nic co by způsobilo rozruch. Když se vydaří, fajn. Když ne, vyjde to nastejno." Já bych řekl, že je to typický Béčkový snímek s Áčkovým hercem. Celou dobu si film drží svůj standart a nenudíte se. Logické rozhovory, děj, humor. Pro mě hezky ztrávených 82 minut.(9.10.2008)

• Rob Roy

Takhle otravně pozitivní film se jen tak nevidí. Je to extrémně levné a Freeman si to produkoval, takže si myslí, že si tam může dělat co chce. No je to asi pravda, ale já mu za to dobré hodnocení dávat nebudu. Všichni jsou tu na sebe hned hodní proti logice reality, přátelské vztahy jsou navázány ihned, Freeman občas mluví úplně z cesty (sebestředné macho plky o tom jak je sexy, wtf). Nedrží to pohromadě, velká část filmu jsou jen příjemnou hudbou podmalované sekvence. Vrcholem je "mile pozitvní" prozpěvování v autě. Tenhle instantní podbízivý navozovač příjemné nálady mě tedy pěkně nasral...(8.5.2007)

Krása, krása a ještě jednou Paz Vega! :-) Neskutečně pozitivní film, který mě chytl hned ze začátku a nepustil mě až do závěrečných titulků. A proč? Protože je zcela přirozený. Vemte si takového Morgana Freemana - na kontě nepochybně už nějaká ta miliarda je, tak proč by zrovna on musel do nezávislého filmu, když jeho kariéra ani zdaleka není u konce? Odpověď zní: protože chtěl. A právě to jde vidět na celém snímku, jak si svou roli užívá. Ta nenucenost, ta radost a nadšení z té role z něj doslova teče. A pokud k němu přidáte talentovanou a krásnou herečku, jakou Paz Vega rozhodně je, výsledek nemůže být špatný. (Ano, mám slabost pro španělský akcent, no a?) 10 položek a méně je ale především film o naději - že se věci obrátí k lepšímu, že i když se nám zrovna nedaří, máme jít dál, protože nevíme, co nás čeká… a že snad máme i dobré přátele. Zkrátka a dobře, pokud tento film neznáte, tak to koukejte co nejrychleji napravit a pokud to náhodou nebude váš šálek čaje, tak ztratíte jen 77 minut svého života. P. S. Mini roličky Anne Dudek, Dannyho DeVita, ale hlavně Jima Parsonse ohromně potěšily!(9.8.2010)

• moviesfan

Paz Vega a Morgan Freeman. Skvělí herci (Morgan samozřejmě na jiný úrovni), ale čekal jsem něco lepšího. Je to určitě příjemný film, který ničím nezatěžuje, ale já jsem se vcelku nudil. Humorná složka na mě nijak nezapůsobila až na pár vyjímek jako je například scéna s Danny DeVito. Pokud si budete chtít pustit malý milý film, tak si pusťte tento. Třeba vás zaujme víc. Hodnocení: 40%(4.6.2008)

• sochoking

Tento film má definitívne jedno pozitívum a to to, že ten neherec Jonah Hill sa tam ukázal na začiatku a potom už nebol! Morgan 3man vypadal ako totálny pasák a mal otravné kecy, ktoré boli navyše trápne, ako Colombo! Muzika v tomto filme bola skôr pohrebná, ale aj to by sa nebohí v truhle obracali. Je ale dosť možné, že iba ja som sa zle vyspal a teda súdim inak.(31.1.2011)

• - Tento film je prvním, který byl legálně k dispozici na internetu, zatímco se ještě promítal v kinech. (Taninaca)

• - Morgan Freeman ve filmu zmiňuje, že svou první roli dostal až ve svých třiceti letech, což je i ve skutečnosti pravda. V roce 1966, když bylo Freemanovi 30 let, jej Leo Penn obsadil do filmu Man Called Adam. (PeterNet)