Kasandřin sen

• USA Cassandra's Dream (více)

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Tomasso001

Po psychologické stránce postav výborně natočené... Někdy si s náma život zahrává a strhne se lavina, která může končit velkou tragédií. Dva bratři Ewan McGregor a Colin Farrell odvedli dobrý herecký výkon ()

Raven0

Já tomu Woodymu nějak přicházím na chuť. Ta dusná, tíživá atmosféra, tušení, že tohle prostě nemůže dopadnout dobře... Člověk až fyzicky cítí tu úzkost! Chápe hrdiny, jejich vývoj, motivace, těžká rozhodnutí... Mám pocit, že s Allenovými postavami se dokáži mnohem lépe sžít, než s postavami jiných režisérů... Díky! ()

anli

Další Allenovka,tentokrát ovšem velmi netypická.Kriminální drama dvou bratrů,jejichž finanční situace je kritická a jejich strýce,který jim nabízí pomoc.Allen tu na pozadí klasického anglického kriminílního thrilleru rozehrává takové morální drama,které má vlastně až znaky tragédie.Film je o životě,o našich snech,volbách a o tom,co s ním děláme a uděláme.Duo McGregor a Farrell hraje skvěle a místy film dokonce zachraňuje.Je slušně napsaný i režírovaný,ale cosi mu chybí.Je tu spousta náznaků a dialogů,ale místy téměř o ničem.Také mi tu chyběl onen zvláštní Allenovský propletenec vztahů a postav a v neposlední řadě jeho humor.Není to špatný film,ale u mě je vyznění někde na půli cesty a mnohem radši mám Allenovu polohu hořko-sladce komediální.Nutno říct,že příběh je zajímavý a je slušně natočen.A téma našeho života,jak jej utváříme volbami a jak jej dál formujeme,je také zajímavé.S hodnocením jsem chvíli váhal,nakonec volím cestu někde uprostřed a dávám 70% a život je fakt hustej. ()

Endyis

Po zklamání z filmu Jasmíniny Slzy jsem šáhnul po DVD s tímto filmem a musím říci, že jsem si spravil chuť. Opravdu gradující záležitost a výborné herecké výkony. Mě osobně možná sedlo více než Match Point. Velmi vydařená věc s dobrou rukou při voblě dvou hlavních představitelů. 85% ()

Pavlínka9

Pro mě skvělá dvojice bratrů v podání Farrella a McGregora - ti by spolu měli hrát častěji :) Napůl to pro mě byl Allen, ale kdybych nevěděla dopředu, že to natočil on, nepoznala bych to. Chyběly mi tam ty jeho typické věci, které na něm miluju, ale zároveň jsem nebyla zklamána. Je to takové "jednoduché" - ze života, trápení, které může potkat opravdu každého a ta představa zoufalosti, ke které se životy hlavních představitelů dostaly - to je až děsivé. Řešení morálních předsudků a poté výčitek svědomí - fuj - bylo mi z toho až zle, při představě, že bych se dostala do takové pozice já. Farrell tu podle mě zahrál nejlépe ze své dosavadní tvorby, ale skvěle si notoval s McGregorem - jako by to ani nehráli :) Název je hodně zavádějící, jelikož si představíte nějakou ženu a její sen, ale vlastně se tam "Kasandra" objeví pouze téměr na začátku a na konci :) ()

VasaX

Na tento film jsem se celkem těšil, ale bohužel jsem se v něm zklamal. Výborné herecké výkony, obzvláště v hlavních rolích, celkově dobré obsazení...ale to je tak vše. Ostatní složky filmu mi s jeho průběhem začali jít prosti srsti, takže když došlo na závěrečné titulky, tak jsem byl dost na rozpacích. Film se mi líbil, ale to bylo pouze založené na hereckých výkonech. Ale ty nejsou všechno. ()

Antek

Woody Allen polemizuje nad důsledky našich konání a nad vinou, která vždy dožene svého hostitele. Bezstarostný život dvou bratrů se mění v niterní peklo, kterým každý prochází po svém -- čím větší inteligence, tím menší svědomí. Bezchybné kreace McGregora a Farrella poskytují divákovi bezprostřední dotyk s hlavními hrdiny, kteří pomalu a jistě upadají do kolotoče, z kterého není cesty ven. Kamera s jistotou dravce krouží nad jejich hlavami a je svědkem i soudcem jejich činů. Komorní příběh tak nabírá nad pompéznosti, aniž by se dalo postřehnout, že se zas tak moc za celou dobu nestalo. Takhle točí mistři. ()

Diego

To byl Allen? Ja myslel, že koukám na německou produkci, která přemluvila pár herců, které projížděli kolem, aby s nimi natočili uberslafen emanuelee zaplettee ()

zdenny

Velmi povedený film o dvou rozdílných bratrech spojených stejným "úkolem", kde především herecké výkony C. Farrella a E. McGregora hodnotu filmu zvedají vzhůru. Film o výčitkách svědomí takového charakteru, že už to opravdu nejde dál. Film o tom, kdy po provedeném zločinu i dva lidé jsou moc, aby jej udrželi v tajnosti. Film se mi opravdu moc líbil. PS: Velice povedená byla část, kdy se oba bratři chystali k vraždě. Na to, že to bylo vlastně drama, to byla dost úsměvná pasáž. ()

Maagggdddda

U krimi Woodyho Allena mi chvíli trvá, než mě začnou bavit. Všechno všem vychází, ale pak se začne kvůli penězům zabíjet a já s napětím čekám na nepředvídatelný konec, po kterém mám sevřený pocit v žalůdku. Tyhle jeho filmy jsou fajn, ale dávám přednost typickým allenovským komediím. ()

Blackberry

Vyzerá to tak, že je to môj prvý film od ospevovaného režiséra, ktorý som videl. Je zaujímavé, že americký režisér sa snaží nabudiť atmosféru anglického prostredia. Darí sa mu to len čiastočne, pretože napodiv nie Ewan (ako brit) ale Colin je oveľa viac britskejší. Myslím, že ako bratskej dvojici im to sedelo perfektne, no strýčko Howard bola však len nastrčená figúrka, ktorá síce všetko spackala, ale dokopy nič nezahrala. Je náročné objektívne ohodnotiť tento snímok (ak tu vôbec niekto objektívne hodnotí), pretože som mierne skeptický k anglickej tvorbe, keďže pár snímkov ma už o tom presvedčilo - ešte k tomu nepoznám ani štýl Woodyho, takže neviem posúdiť akej kvalitatívnej úrovne oproti ostatným jeho dielam je Kassandrin sen. Z čisto nestrannej pozície by som volil 3,25*/5. ()

FrajerTom

Trošku vážnější a dramatičtější Woody Allen, který se tentokrát obešel bez své oblíbené nadsázky a typického sarkasmu. A možná to je škoda protože Woodyho filmy z poslední doby (Match Point, Vicky Cristina Barcelona) mi příšly i přes svou dramatičnost příjemně odhlehčené a uvolněné.. Herci byli ovšem výborní - bratrská chemie mezi Ewanem McGregorem a Colinem Farrellem skvěle funguje a dává tak zapomenout na některé nedostatky jinak docela zajímavého filmu.. ()

Scar

Od začiatku do konca nabraný jeden kurz, ktorý si loď drží a robí film dejovo plytkým. Hľbku mu dáva rozmer morálky, svedomia a citov. ()

klima777

Svět podle Allena: Chaotické a kruté místo, v němž jsou lidé lapeni a uvězněni. Snaží se toto bezútěšné místo nějakým způsobem strukturovat [navazují vztahy; zakládají rodiny (v jejichž rámci jsou loajální); snaží se vést důstojný, a pokud možno, šťastný život]. A ono to nejde; snad už z podstaty věci samotné. Lidé se tedy zaplétají do složitého přediva relací a ztrácejí jakékoliv centrum securitatis. Stávají se takřka bezmocnými loutkami na jevišti osudu. Hraje se vysoko a s poznačenými kartami. A tak tu stojí tlupa chudáků, jež zbavena iluzí, nedokáže čelit neúprosné ananké. Většina "pokusů o život" je tak fádní... Skoro vždy končí v slzách a zcela nevyhnutelně končí smrtí. Karty jsou rozervány, šachovnice rozmetány, opona letí dolů a můžeme začít nanovo... Drsný film o tom, jak je snadné stát se vrahem. Woody je neobyčejně "silný v kramflecích" a na stará kolena se pouští do velmi obtížných projektů. Zvládá je se ctí profesionála a lehkostí skutečného umělce. ()

mcleod

Další výborné Woodyho klasické drama na téma "Zločin a trest". Film je kombinací sebevědomého zločinu Match Pointu a pochybujícího zločinu z Crimes and Misdemeanors, včetně střetu těchto dvou pohledů. Rozdíl oproti uvedeným dvěma filmům je vyústění do samotného trestu. Hlavní postavy (mimochodem skvěle zahrané Colinem Farrellem a Ewanem McGregorem) podřizují chování a rozhodnutí svým nabubřelým sobeckým snům o budoucím životě nehledě na následky. Snaží sami sebe přesvědčit o správnosti snů a správnosti svého chování. Celým filmem se nese otázka o nezvratnosti osudu. Je možné se rozhodovat sám za sebe a měnit budoucnost? Přesto film nedává jednoznačnou odpověď. Možnost volby hlavních postav je diskutabilní, jejich snažení a plány končí naprostým neúspěchem. V závěru se sice hlavní postavy vzepřou "Kasandřinu snu", přesto ale dojde přesně k tomu, k čemu dojít mělo. Opět snad ani nemá cenu připomínat bezchybný scénář, výbornou režii a špičkové herecké výkony pod taktovkou skvělého režiséra. Vedle již jmenovaných hlavních postav bych rád zmínil Woodyho objev a výbornou herečku Hayley Atwell. ()

Krosmen

Dějově mi to dost připomnělo Matchpoint a možná už by to chtělo odložit Zločin a trest a zkusit udělat cover verzi na jiné dílo. Ale zahrané je to výborně, originalita tomu taky nechybí a jak nemám v oblibě Colina Farrella, tak tady mi nejen že nevadil, ale role mu sedla. ()

strelenaL

Co říct Woody je prostě “BEST“. Zajímavý film, který vás nechá až do samého konce na pochybách jak dopadne. Zápletka hlavních protagonistů bratrů Farrell a Mcgregor vs. jejich miliónový strýček , který potřebuje poprvé od rodiny – synovců pomoct zamést špinavou minulost z povrchu zemského a to jednou provždy. Za protislužbu strýci mají dostat tučnou odměnu. ()