V tomto působivém filmu se idealistický profesor (Robert Redford) pokouší přesvědčit svého studenta (Andrew Garfield), aby v životě udělal něco důležitého, zatímco charismatický senátor (Tom Cruise) ve Washingtonu vysvětluje pochybující televizní reportérce (Meryl Streepová) novou válečnou strategii na Středním východě. Ve stejnou dobu se na druhém konci světa v Afghánistánu dva profesorovi bývalí studenti (Derek Luke a Michael Peña) ocitají za nepřátelskou linií a bojují tu nejen za svobodu, ale hlavně o své holé životy. Napětí roste a tito tři Američané si začnou navzájem měnit své životy zcela nepředstavitelným způsobem. (Cinemax)

dopita

Na mě film působí jako jedno velké herecké cvičení, občas proložené jakýmsi nepříliš povedeným pokusem o akci odehrávající se kdesi v Avghánistánu. Herci každopádně odvedli velmi dobrou práci, dialogy které vedou maj hlavu a patu a díky tomu se filmem táhne neustálé napětí. Ale že by byl film ňákou velkou událostí, to zase ne. ()

kolemjdouc

na můj vkus moc politikaření.Pokud je toho spousta i reálném životě ani u toho nehodlám trávit večer.Takže jsem film nesledovala až do konce ()

asanakis

Zajímavý film, který hodně zvláštně skončil. Přestože jsem měl celou dobu pocit, že sleduji něco opravdu dobrého, film skončil tak nečekaně, že ve mě vyvolal dojem, že se tam vlastně vůbec nic nestalo. Jediné o co zřejmě šlo, bylo poskytnutí různých pohledů na americkou politiku, což se podařilo, ale o nějakém příběhu se zde rozhodně mluvit nedá. Když nad tím tak přemýšlím, bylo to jakobych sledoval Otázky Václava Moravce doplněné o válečné záběry. ()

Greny

opravdu čistě diskuzní film, hodně na zamyšlení, ale takové filmy mám rád. Nesou určité poselství. ()

mirkaaa

Film je založený převážně na dialogách (učitel – student, politik – reportérka). Robert Redford veřejně ventiluje své názory na součastnou Ameriku a její chování vůči Iránu, Iráku a Afghánistánu. Film je spíše politický, takže jsem mu příliš nerozuměla, a proto ho nemohu lépe ohodnotit. ()

Schuldiner

Podle mě je toto jeden z nejpodhodnocovanějších snímků zde na ČSFD! Je to o rozhovorech, o dialozích.. Ty myšlenky nejsou novátorské, ani objevné, jen jsou hezky řečené, jasně formulované, prostě naprosto transparentní.. Jako film je to ucelené, srozumitelné. Trošku nerozumím lidem, kteří ho považují za propagandu. Příjde mi, že se pořádně nedívali, neposlouchali nebo to zkrátka nepochopili. Ten film nikoho k ničemu nenabádá, nepřesvědčuje, dokonce ani nemoralizuje, jen nutí k zamyšlení. Tenhle film je víc než jen film. -- -- -- Vystihující komentáře: curfew77, Mytologie, flanker.27 ()

Jeržik

Dva rozhovory, čtyři úhly pohledu, šest lidí. Robert kašle na to být "za každou cenu kontrovezní", jak by si asi moc lidí přálo a vsadil raději na serioznější notu. Ještě, že tak. Už mám dost tvůrců, co se stále snaží šokovat a pokud ve svém filmu neobviní alespoň tři známé osobnosti, tak nejsou spokojeni. Tady nenajdete žádné ukazování prstem, žádně žalování, je tu jen spousta a spousta otázek s minimem odpovědí a zajímavý pokus o vysvětlení situace i těm, co slyší zprávy z druhé ruky. V duchu Platónových Rozhovorů(ale ty neustále odkazy na antické moudro mě ke konci už iritovali), tu Redford nadhazuje věci k zamyšlení, aby odpovědi po chvíli poslal k zemi jak kachny v lovecké sezóně. Pokud jde někdo na film s tím, že mu sám ukáže cestu a vyřeší za něj daný problém(nebo, že mu to všechno vysvětlí), měl by si to srovnat v hlavě. Ideální příklad pro studijní materiál: Víc než na kterémkoliv filmu se tu v hodnocení projeví váš názor na věc, osobní přesvědčení a hlavně to, jak snadno se člověk nechává ve svém životě ovlivnit jiným(a těď čím co?;). Nutnost pro lidi co spolu chtějí dlouhodobě žít-bez uzavření před světem. ()

Jacek

Těch pár recenzí, kterých se ve Spojených státech drama Hrdinové a zbabělci dočkalo, nabízí poměrně rozporuplný obrázek – Robert Redford u jedněch budí coby režisér ostře politického filmu jisté rozpaky, u druhých zřetelné nadšení. Prý je to moc ukecané a nudné, prskají ti první, a ti druzí naopak kontrují, že je to přesné a zneklidňující. Je vcelku zajímavé, že podobných reakcí se film dočkal i tady, ČSFD... Osobně patřím k těm druhým. K těm, kteří - slovy HMJohnsonyho - film považují za "hlubokomyšlenkový". (Pěkný neologismus, člověče.) Jsem proto tupý jako zaoceánec? Asi jo. Dávám plnou nádrž. * Mimochodem - "film měl velice dobrý námět, kterého by se jistě daleko lépe chytl jiný evropský režisér," píše zde již zmiňovaný HMJohnsony. Ano, není nic vtipnějšího, než když Evropané točí hlubokomyslné (že by to bylo to správné slovo?) "studie Ameriky"... ()

bidja

Robert Redford se rád aktivuje do politických filmů. A to je tak vše co říci. Naprosto sterilní Cruise, kterého lze vystřihnout a dosadit do jiných filmů kde hrál nebo bude hrát (čest vyjímkám). Jediným slušným momentem mi připadá filozoficko politologický rozhovor studenta a kantora. ()

RomanHyde

O tomto filmu jsem se nejdříve dočetl že je to spíše "diskuzní pořad". To mne však na druhou stranu nesmírně lákalo, protože vidět diskutovat Meryl Streep se jen tak nevidí. Každopádně diskuzní pořad to určitě není.. je to zajímavé drama sledující vojáky v akci, o jejichž osudu rozhodují vysocí hráči, kteří vše ovládají z tepla a bezpečí svých kanceláří a my máme možnost sledovat vývoj a důsledky jejich rozhodnutí téměř v přímém přenosu. Film je brilantně zrežírován a odehrán a dává taky divákovi jedinečnou možnost utvořit si vlastní názor a aktivně se zapojit "do hry". ()

cherita

Různé dějové linie pro různě založené diváky. Mě se nejlíp koukalo na duel Cruise-Streepová, ale ani tak žádná sláva. ()

Hepy13

Film na mě působil dojmem jako by se pořád pomalu rozbíhal a rozbíhal. Když se potom konečně rozjel a začal být zajímavý, tak byl najednou konec. ()

lukano

Tenhle film je více politický, než akční. Trochu připomíná americké filmy, které se točily zhruba před třiceti a čtyřiceti léty, které kritizovaly soudobý americký systém a americkou vládu, že je něco špatně. U nás se takové filmy zatím netočí a to je podle mě velká chyba. ()

Nolanofil

Rafinované, možno trošku pateticky prednesené a zaujaté, no koniec koncov pravdivé. Redford sa s tým všetkým pohral šikovne. Poukázal na chyby systému dialógmi, ktoré som hercom žral, výborne zaujal s myšlienkou húževnatého jednotlivca, ktorý môže niečo zmeniť a pripomenul že média a politici sú najmanipulačnými zbraňami, ako sa bežne môže zdať. ()

hakon

Robert Redford se neboji mluvit o vaznych tematech na urovni a s patricnym rozmyslem. Rozumny usudek zde hraje velkou roli a je jen na divakovi, co si odnese ze samotne myslenky filmu. ()

kowalski

Takhle nějak to je Roberte! Zajímavě převyprávěné to co víme formou, že to každý zkousne a neurazí. Akorát ten Robertův žák na konci byl až moc rychle najednou zlomenej. ()

Šmoula

Já tomu nějak nerozuměl, to je spíš zaměřené na americké publikum. Já se v tom topil a ztrácel, něvěděl jsem v dialozích co mají na myslí, na co poukazují atd. Akce skoro žádná, prostě samý dialogy, ale o to zřejmě šlo. ... 30% ()

Matli

Hodně slabá čtvrtá hvězdička. Určitě to Robert myslel dobře, ale ještě to měl trošku vychytat. Jinak jedna nepovedená válečná akce natočená třema různýma způsobama a které spolu přímo souvisí je dobrej námět, jen to obsazení je až moc přehnané, filmu to vůbec nepomohlo. 65% ()

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

03.07.2010

Žádný strach, nebude to ten, který nesnáší pavouky a pondělky, tudíž nevznikne bizarní komiksový crossover. Ale jak to vlastně bylo? Kandidátů byly davy. Od Josepha Gordona-Levitta (protože hrál v… (více)