V tomto působivém filmu se idealistický profesor (Robert Redford) pokouší přesvědčit svého studenta (Andrew Garfield), aby v životě udělal něco důležitého, zatímco charismatický senátor (Tom Cruise) ve Washingtonu vysvětluje pochybující televizní reportérce (Meryl Streepová) novou válečnou strategii na Středním východě. Ve stejnou dobu se na druhém konci světa v Afghánistánu dva profesorovi bývalí studenti (Derek Luke a Michael Peña) ocitají za nepřátelskou linií a bojují tu nejen za svobodu, ale hlavně o své holé životy. Napětí roste a tito tři Američané si začnou navzájem měnit své životy zcela nepředstavitelným způsobem. (Cinemax)

andrii

K čaji růži s trny. Válka v křeslech řeční, štěpí, vyostřuje charaktery. A člověk americký v ní. Buď a nebo. Vypíná, zatahuje hrudní koše. ()

Tomasso001

Douglasmi mi úplně vzal slova co jsem chtěl napsat do komentáře :-) Komplexnost pohledů vytváří velmi zajímavý film, ale není to úplně ono. Rádoby otazníky na konci filmu bohužel nedonutí přemýšlet. ()

Beky

Fatální egocentrická záležitost Roberta Redforda udělala z možná zajímavého námětu hovadskou exkurzi do nitra proti bushovské politiky!! Film je plný laciných dialogů, které z diváka dělají naprostého blbce, vše je popsáno tak jednoduše, že i pětileté dítě rozpozná oč ve filmu běží a na čí straně autor je!! A přece všichni víme, že to tak jednoduché neni a v nejbližší době ani nebude!! Ve filmu je řada hvězd, a ta řada dělá vše proto, aby to bylo koukatelné, což se při vší úctě daří ( nesmíte se nad tim ale zamýšlet ), plky které se jim derou z úst jsou zahrané přesvědčivě a charizmaticky...já se celou dobu pokoutně usmíval a čekal na další salvu rádoby chytrých řečí!!...100% za zpracování filmu, 0% za obsah!! Jednou větou: Kdyby všechno bylo tak jasně černé a tak jasně bílé!! ()

Raven0

Rovnou podotýkám, že jsem proti americké politice vysazený. Takže každá dobře zpracovaná kritika na toto téma mě vždy potěší :-) Zde tomu není jinak. A i když se zde sem tam něco přibarvý a onde se zase omýlají stará známá fakta, přesto jsou některé otázky a úvahy podnětné... A to já rád! Film, který donutí diváka přemýšlet, je bezesporu hodnotný. Navíc, když je tak dobře zahraný... ()

uhlajz

Mohl to být opravdu velký film. Bohužel je to celé lehce nedotažené, stačilo by to jen o 10 minut prodloužit, trochu více přesvěčivě argumentovat v dialozích a nějak víc propojit ty 3 příběhy dohromady. Škoda, od tohoto námětu jsem čekal daleko víc. 70% (už zase mě štve jen pětibodová stupnice, která dost zkresluje). ()

Mytologie

Strhující film jehož kvality stojí a padají na hereckém umění hlavních hrdinů. Tom Cruise jako sebestředný politik plný prázdných frází a hesel jehož předobraz můžeme spatřit v každých zprávách a komentářích. Ideologické kecy a černobílé vidění světa se do stravitelné podoby marketingově přijatelného produktu pokouší přetavit jeho protihráč, brilantní novinářka v podání Meryl Streepové, pro niž může být rozhovor a výsledný příběh - drama možná životní šancí. Nevědomně však nejspíš tuší reakci mediálních korporací. Třetím ve hře je trochu naivní ale přesvědčivý profesor Robert Retford, který svými dialogy se studenty a pedagogickými postupy dává dynamickému ději řád a studentům naději ke změně. Film spojuje prostředí vysoké politiky, novinářské branže a akademického světa. Místy je to spíše karikatura než obraz současnosti, ale z myšlení autorů a jednání postav je cítit reálný základ. Je jasné že jednotlivec v tomto soukolí nehraje žádnou roli, jen je důležité si to uvědomit. ()

JohnSmith

Hodně zajímavý, převážně konverzační, film.Na jednu stranu propaganda americké války proti teroru a na druhou pošlapání všeho,co současná Amerika představuje. ()

dANo

Ako sa to dobre rozbehlo, tak sa to nejako spomalene skončilo... :o( Diváka (ako mňa) samozrejme poteší protivojnová agitka, takisto výborné herecké obsadenie, ale to bolo viacmenej všetko, čo ma tzv. dvíhalo zo sedadla. Thriller by som to veľmi nenazýval. A hodnotenie dávam (jednoznačne) priemerné. ()

Mishqo

na mňa to rozhodne dojem spravilo - dialógová vojna s hlavou aj pätou založená v podstate na stále aktuálnej tématike so skvelými hercami navyše ()

hroubek

Je to už pěkně dlouho co jsem si říkal, že se na tento film kouknu. I přes velké herecké hvězdy před a za kamerou, tento snímek propadl a zapadl, ale to nic nemění na tom, že je to zajímavá podívaná. Ocenil jsem jakou hru s námi rozehraje režisér a jedna z hlavní postav v jedné osobě. Mozaikově strukturované vyprávění mě hodně sedlo a celou hodinu šlape jako hodinky, ale s přibývajícími minuty a blížícím se koncem se příběh začne rozpadat a některé dějové linky nás nezasáhnou, tak jak by měly, což je velká škoda potom co režisér rozehrál. Tom Cruise je ve své roli jako ryba ve vodě. Od prvního okamžiku má sebevědomí na rozdávání a jeho dialogová konfrontace s Meryl Streep stojí za to. Meryl Streep podává slabší výkon a nezahrání ho ani působivé vyústění v závěru. Robert Redford si svého profesora odehraje se ctí, ale viděli jsme u něho mnohem lepší výkony. Hodně mě potěšil mladý Andrew Garfield, jehož výkon na mě udělal dojem. Michael Peña a Derek Luke odvádí zajímavý výkon, přesto mě jejich postavy nejvíce zajímali v konfrontaci s Redfordovou postavou. Hrdinové a zbabělci se tváří jako politická agitka a v některých momentech tak i vystupují, i když jsou ve výsledku o něčem úplně jiném. ()

Brain-D

Dialogový snímek protkaný jednou válečnou scénou. Film plný ideálů ohledně ameriky ve válce v 21. století a plný otázek, zda lze jako jediný člověk něco ovlivnit či zmizet v davu jako ovce. ()

blackJag

Hvězdně obsazené politické drama, s málo přesvědčivou válečnou vsuvkou (nezpochybňoval bych obětavost ani odvahu tváří v tvář smrtelnému nebezpečí, to ne, ale hlavně to prostředí jaksi zavánělo papundeklem), kde je debata občas tak absolutní, že stačí malé povolení v koncentraci a už se ztrácíte. Polemika kolem afgánského konfliktu je tu brána z několika perspektiv, nemůžu si ale pomoci, stále nějak povrchně. Redford sice má silná charisma na to, aby pár jehněčích povah přesvědčil, ovšem hlavním lákadlem snímku je konverzační tandem Streepová vs Cruise. Sledovat rozhovor nedůvěřivé novinářky a přesvědčeného politika je v jejich podání skutečně radost. Všichni herecky zúčastnění jsou slušní, zato Streepová s Cruisem opravdu vynikající. 60% ()

svobik

Tři dialogy týkající se probíhající války v Iráku. To vše natažené na 90 minut. Nuda? To určitě ne, ale způsob podání (Robert Redford za kamerou i před ní) je poněkud bezzubý a nepřesvědčivý. Režisér jednouduše ukazuje současnou situaci tak, jak ji právě vidí a snaží se uspokojit diváka především záverečnou pětiminutovkou, kdy dojde jak na potenciálně dojemné, tak rádoby šokující vyvrcholení, které mě ovšem nechalo naprosto chladným. A přitom u toho muselo být tolik keců s příšerně přehrávajícím Cruisem. 50% ()

Ichabod

Až příliš očividná kritika americké společnosti, její vlády a samotné války s terorem. Silné momenty se dostavují až na konci, kdy ale člověk víceméně tuší jak to vše vygraduje. Je to paradoxní, ale nejvíce mne zaujala diskuse Redforda s jeho žákem, který opravdu byl o něčem, ale jinak mne to moc neoslovilo. ()

R1CH1E

Poutavý úvod, trochu utahaný prostředek a překvapivě silný konec. Nemám moc rád ukecané filmy, ale tady jsem žral každý dialog, hlavně Redford s Garfieldem byly skvělé duo, zatímco Cruise a Streep mě moc nenadchli. Mě tenhle film dost zaujal, ale plně chápu ty, kteří mají naprosto odlišný názor. ()

ghatos

Zvládnutý tématický menší film pracující s velkou ambiciózní látkou (správně upozorňuje na debilizaci společnosti - viz. poslední scéna u tv). Samotný přístup k válce a armádě zaslouží hlubší diskuzi. 70%. ()

Ravi

Film o lidských hodnotách, který každému, kdo umí naslouchat, něco řekne. Žádný záporák, žádný klaďas. Jenom názory a podněty k zamyšlení na pozadí protnutých příběhů lidí, kteří hrají vysokou roli v rozhodování druhých. Film, který nutí šáhnout si do svědomí, vybroušený léty zkušeností a odstupem. Jakmile člověk začne hodnotit ostatní podle sebe, je ztracen, protože nepřemýšlí nad tím, co vlastně sám dělá. Je to tak ... na tom není nic divného. Jen si to uvědomit. A co vy? Jste hrdinové, nebo zbabělci? 85% = 4/5 ()

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

03.07.2010

Žádný strach, nebude to ten, který nesnáší pavouky a pondělky, tudíž nevznikne bizarní komiksový crossover. Ale jak to vlastně bylo? Kandidátů byly davy. Od Josepha Gordona-Levitta (protože hrál v… (více)