V tomto působivém filmu se idealistický profesor (Robert Redford) pokouší přesvědčit svého studenta (Andrew Garfield), aby v životě udělal něco důležitého, zatímco charismatický senátor (Tom Cruise) ve Washingtonu vysvětluje pochybující televizní reportérce (Meryl Streepová) novou válečnou strategii na Středním východě. Ve stejnou dobu se na druhém konci světa v Afghánistánu dva profesorovi bývalí studenti (Derek Luke a Michael Peña) ocitají za nepřátelskou linií a bojují tu nejen za svobodu, ale hlavně o své holé životy. Napětí roste a tito tři Američané si začnou navzájem měnit své životy zcela nepředstavitelným způsobem. (Cinemax)

Morholt

Tři linie, které se navzájem dotýkají, ale k vyloženému prolnutí tu nedojde. Já jsem tenhle film vnímal jako společenskou kritiku a kritiku politickou. Bohužel z mého pohledu se povedla jen ta kritika společenská v podání Roberta Redforda a Andrewa Garfielda. Kritika politická v podání Cruise a Meryl Streep promrhala svůj potenciál. Čekal jsem agresivní novinářsko-politickou přestřelku, ale dostalo se mi vlažného rozhovoru, který sice měl svoje záblesky, ale celkově mě zklamal. Třetí linie, která první dvě jaksi zastřešovala a zachycovala příběh dvou vojáků, měla asi zahrát na citovou strunu, ale u mě se to nepovedlo. Škoda. Redford měl výtečný nápad, ale ta realizace pokulhává. 60% ()

Gary

Je to trošku nedotažené, zbytečně krátké a nevím, jestli to všechno funguje dobře. Film sám je za 60% + výkony hlavního tria = lehce nadsazené čtyři hvězdičky. ()

Johny_fork

Film, který má v sobě hodně pravdy a jeho snahu o nezaujatost oceňuji, i přes množství dialogů a minimum natáčecích lokací rozhodně nenudí. ()

murakamigirl

Nápadité. Mozaika amerického senátora, reportérky, profesora a dvoch vojakov je ozaj pekne vykonštruovaná, avšak v tomto prevedení a zostrihu mi nejak nevonia. Najviac ma bavila debata profesora (Redford) so svojím žiakom- pokladám aj za herecky najlahodnejšiu. Pátos je regulovaný a Redford, neusilujúc o agitáciu, ale o vašu pozornosť a postoj, tomu vtisol takú oduševnenosť, že reči o pátose sú vlastne bezpredmetné... K americkým politickým drámam som všeobecne zdržanlivejšia. ()

Terva

..........co je v dnešní době smyslem války? Hudba : Mark Isham. V amerických kinech film zcela propadl, do zisku se dostal jen díky zbytku světa. Jde o největší kasovní průšvih v celé Cruiseově kariéře. 70% ()

moviesfan

Film se třemi příběhy. Nejvíc mě asi zaujal rozhovor Meryl s Tomem. Jinak jsou ale skoro na stejné úrovni. Příběh velkých kamarádů možná hraje na city, možná ne. Mě dostal. Redford natočil zajímavý film, kterému by neuškodila větší délka a možná i větší propracovanost. Takhle je to spíše ,,obyčejný" snímek a neříkám, že je to špatně. Hodnocení :70%. ()

Marek1991

Vojna je zlá vec nech sa to už americkej vláde páči alebo nie. Moc, vplyv a peniaze je zlé získavať vojnou a zastierať to vlastenectvom, slobodou a demokraciou ohavné. Film však nedáva jasný pohľad a môže pôsobiť skôr opačne, film treba pochopiť, nie je jednoduchý, ale skôr zle stvárnení. Tvrdé prelínanie dvoch dejových línií sa mi nepáčilo, ale pod tým tento film aj identifikujem. Šachová manipulačná partia s ovečkami, skrátka zaujímavé, ale film nemá švih, len ten typický rýchly rozhovor s Tomom Cruiseom, ktorý nemám rád. ()

baribal

Nuda nuda nuda.. ze začátku se to jevilo celkem zajímavě, jenomže Tom Cruise mlel furt samé srajdy a Redford se neustále snažil moralizovat. Nemám tyhle filmy rád, protože mi podsouvají něco s čím nesouhlasím. Od aktuálnosti uběhlo už pět let a Usáma a Hussein jsou pod drnem.. doufam, že se Redford příště bude realizovat lepším matrošem. ()

NinonL

Krásný film o manipulaci veřejným míněním ze strany politiků, prostřednictvím médií. Vojáci opět jenom jako figurky, se kterými z kožených křesel hýbou politické špičky. Nezáleží na mrtvých ani na vynaložených nákladech. Od novinářů se vyžaduje poslušné papouškování demagogií, které většinou nemají hlavu ani patu. Proč? Pro posílení vlastního ega zvolených zástupců a pro jejich neomezený pocit moci? Pro hlasy voličů v příštích volbách, které je do kožených křesel posadí znovu? Kdyby u nás existovali investigativní novináři, dalo by se s přehledem aplikovat i na zdejší poměry. ()

Adman

Slabý odvar toho, co se možná někdy honilo hlavou Robertu Redfordovi. Vůbec se mu to nepodařilo ztvárnit filmovým jazykem, jak si původně představoval. Hodně dialogů asi jen ve třech obrazech mají diváka vtáhnout do děje a nechat ho do poslední chvíle doufat jak to dopadne. Až nás to začíná bezmezně nudit. Naštěstí se nejdená jen o vatu ale o hlubokomyslné rozhovory! Ale stejně se nezadařilo. Jediná poslední střihová sekvence mi dokázala něco říct. Ne, že by ostatní také stálo za nic, kde by se potom vzaly ony 3*, že. Film se snaží zachytit jak lze vidět a vnímat válku z primátorského křesla a ze samotné akce na bitevním poli. V teple kanceláře se rozhodování tváří naprosto odlišně. Mezitím se v ohrožení života dva naši hrdinové z West Coast University (Arian, Drek Luke a Ernest, Michael Pena) snaží ve sněhové vánici vůbec dýchat. Máme možnost si uvědomit, kolik moci má v rukou jeden člověk životů a kolik názorů ovlivňují média. Konkrétně jde o válku USA s Irákem a Afghánistánem v čele s Usama Bin Ladinem. Mimo jiné si ve filmu režisér i zahraje, a to profesora na zmíněné americké škole. Co do ostatního hereckého obsazení, které je snad bezchybné. Všem hercům jejich roli naprosto věřím. Snad jen můžu propříště popřát Robertovi více nadšení a smyslu pro filmové cítění. ()

Paxxx.cz

Dobré obsazení, některé dialogy byly výborné a celkem jasná myšlenka, ale bohužel žádný zázrak, který by mě zvedl ze židle...6/10. ()

Historik

Má to dobře vystavěný scénář, je to velmi dobře natočené, má to správnou délku, dobré herce.. přesto se mi nějak zdá, že tři hvězdičky jsou tak akorát. ()

Ridick

bol som prekvapeny slabymi hodnoteniami kritikov a takpovediac neuspechom filmu, takze som isiel do toho s vacsimi obavami, ale mozem hrdo povedat, ze som ostal ukojeny a chcel som este 10 min naviac. chytre rozhodenie deja do styroch lokacii, v ktorych ani jednej nebol naznak nudy, prave naopak a na moj udiv, nie vojenske sceny, ale tie niezivotu nebezpecne boli neskutocne napinave a obsahovali krasne dialogy plne slovnych zvratov....redford to prote este vie a vie to to velmi dobre.... ()

GodComplex

Dialog Tom Cruise vs Meryl Streep, dialog Robert Redford vs Andrew Garfield a 1 zimni prestrelka. Snazi se to premyslet nad situaci v Afghanistanu ze 3 uhlu pohledu, ale uprimne, me tyhle politicko-militantni uvahy uz nudi k smrti a o nejakem dojeti o ktere byl na konci pokus nemuze byt ani rec. Dobri herci, ale vysledek uplne k nicemu. 2/10 ()

Riddick77

Americká zahraniční politika, morální dilemata, nacionalismus a republikáni. Fajnově pojaté a jasně vyjadřující názor R. Redforda na momentální roli USA jako vojenského hegemona, který už dávno ztratil legitimitu, ale lidé stálě nejsou schopni se mu postavit. O názoru se dá diskutovat, nícméně film svým konverzačním charakterem trošku vybízí k ohýbání a přizpůsobování si argumentů, nicméně ani trošku nenudí a nabízí náhled na jeden pacifistický a idealistický (ač zde Redford vystupuje jako největší realista) pohled na svět. Mezi politickými filmy silný nadprůměr i kvůli aktuálnímu tématu. 8/10! ()

blackrain

Robert Redford si pro své filmové počiny vybírá témata, která se zákonitě člověku vryjou silně pod kůži.Tady si vybral velmi ožehavé a palčivé téma, které se dotýká americké války proti terorismu. Hodně se tu mluví, celý film je vlastně vystavěn pouze na dialozích, kterých je tu opravdu hodně. Takže, pokud jste vyčerpáni z práce, máte hlavu plnou nejrůznějších problémů nebo se chystáte využít film jen jako jakousi kulisu pro dokreslení atmosféry, tak se mu raději vyhněte, protože vyžaduje velkou dávku soustředění. ()

kaylin

Co se musí Robertovi Redfordovi nechat, tak v případě jednotlivých scén, dokáže tyto výborně vygradovat. Jenže celek mu tak nějak uniká a jeho film, tedy alespoň v tomto případě, se stává silně politickým, což prostě každému nesedne. Ta myšlenka, která je zde prezentována, je docela zajímavá. V konečném důsledku je to vlastně to, co si odnesete. Budete dál jen žít, anebo uděláte něco, aby se váš život změnil? Dokážete být aktivní a zkusíte přispět k tomu, aby se měnil svět pro všechny a ne jen pro vás? No, je to hodně... politické. Na druhou stranu, taková Meryl Streep opět předvádí, proč je jednou z nejlepších hereček historie. ()

Maq

Politický propagandistický film. --- Redfordovo prokletí je v tom, že patří k hippie generaci a nedokázal z toho vyrůst. Vietnam byl fiasko; to je pro něj dogma, a tedy i všechny další Vietnamy musejí být nesmyslné. Jenže ve skutečnosti Vietnam byl fiaskem jedině tím, že tehdy dorostla generace, která pokládala za fiasko všechno, co dělali jejich otcové - a tedy především Vietnam. --- A tak Redford argumentuje v tomto filmu proti americkým válkám stejně zaslepeně a nezrale, jako o 40-50 let dříve. Kritika těch válek je legitimní, ba nutná, ale tento film k ní přispěl velmi chabě. ()

slunicko2

Občanská výchova po americku aneb Zamyšlení o považe současné americké zahraniční politiky. 1) Polopatickým úvahám o politice a osobní angažovanosti dává punc osobitosti hvězdné herecké obsazení (Cruise, Redford, Streepová). Černobílé vidění světa a silná patetičnost však ukazují, že slavní herci scenáristický intelektuální deficit nenahradí. 2) Zaujal mě 24letý Andrew Garfield (student Todd, s nímž diskutuje profesor Malley), ale že bych kvůli němu vraždil, to tedy ne. ()

MATADOR

Redford v režii vždy přijde se zajímavým tématem a nejinak tomu je i u Hrdinů a zbabělců. Politické taškařice a nasazení v boji jsou natolik silnými protiklady, že se toho nedá nevyužít. ()

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

03.07.2010

Žádný strach, nebude to ten, který nesnáší pavouky a pondělky, tudíž nevznikne bizarní komiksový crossover. Ale jak to vlastně bylo? Kandidátů byly davy. Od Josepha Gordona-Levitta (protože hrál v… (více)