Drsňák Dudley

Dobrák Dudley

Rodinný / Komedie

USA, 1999, 77 min

• B!shop

Jak kdyby film rezirovali dva rezisery. Na jedny strane tu mame sceny, ktery snad ani tvurci nemohli myslet vazne, mizerne natoceny az skoro lacine vypadajici. Na druhou stranu tu mame sceny natoceny stylove a v ramci moznosti velkolepe. Ty prvni bohuzel prevazujou, respektive ty druhy by se dali spocitat na prstech jedny ruky. Jinak film je fakt super trapna kokotina, ktera ma ale prekvapive obstojnej pribeh. Jenze hodinu to je fakt silenej opruz, kterej zachranuje jen paradni zaporak Molina s pisklavym hlaskem. Fraser tu je bohuzel za vymasteny srabacky hovado a na to mi on proste nesedne. Nastesti nakejch dvacet minut pred koncem se to konecne rozjede, Fraser se nastve, zacne to solidne rozjizdet a je to ten starej dobrej frajer. Takze za co ty dve hvezdicky, jednak za to, ze ma film jen 75 minut a tudiz se u toho clovek neukouse nudou, pak za to minimum povedenejch scen, paradniho Molinu, roztomilou Parker, super vaguse Idlea a v poslednich dvaceti minutach frajerskyho Frasera.(21.8.2009)

Největší škodou je, že Akademie rovněž neudílí sošky v kategoriích: Nejhloupější film, nejzbytečnější film, nejakčnější film či nejkratší film, jež nepatří mezi filmy krátkometrážní. Kdyby tomu totiž tak bylo, tak by byl Drsoň Dudley (neplést s vypaseným seletem ze ságy s obrýleným čarodějem) hlavní hvězdou únorové Oscarové noci na HBO. Produkce se taktně nepouštěla do 3D (i když rozpočet by tomu odpovídal), naopak vsadila trencle na akci, jež by šla charakterizovat jako vážně akční, nudná a založená na kvantitě. V 60. minutě bratr konstatoval, že Rohan přijíždí na pomoc D. D., načež jsem chtěl tohle velkolepé představení utnout - a nemusel jsem, konec přišel neprodleně sám! 70%(26.12.2013)

• Gemini

Nevím podle jaké kreslené pohádky z padesátých let nebo jiné podobné zvrhlosti vznikl tenhle film, ale jinak si nedovedu vysvětlit, že by někdo dal peníze na vznik takovéhle slátaniny bez špetky vtipu....no, to zase přeháním, Alfred Molina je skvělý záporák i v takovéhle "pohádce" a Sarah Jessica Parker tu vypadá atraktivně:) Jinak ani Eric Idle nevyprodukuje vtipu, co by se za čerstvě ostříhaný nehet (hoblovkou) vešlo.(3.4.2006)

Přesně takovéhle rodinné filmy miluju! Nabité vtipem, osázené známými herci a plné destrukce! Ano, je to hodně infatilní, ale já se bavil. Co se týče obsazení, Fraser se moc nepředvedl, ale fakt je, že jeho postava je záměrně napsaná jako hrozný suchar, aby vynikl zábavný padouch v podání mého oblíbence Alfreda Moliny. Sarah Jessica Parker je tu obávám se jen na okrasu, ale Eric Idle parodující KARATE KIDA je vynikající. Ve své druhé polovině se film zvrhne ve velkorysou akční jízdu (skvěle natočená honička na motorkách, vylodění na pláži indiánů a la úvodní scéna ZACHRAŇTE VOJÍNA RYANA a monumentální závěrečná bitva s tanky. Výpravnost filmu (imdb uvádí rozpočet 22 milionů, boxofficemojo zase 70 milionů) mě vůbec příjemně překvapila, stejně jako vysoká gagová kadence. Na druhou stranu těžko mohu tento film někomu doporučit, protože ho - jak vidno podle reakcí ostatních - málokdo "dá". Tak mě napadá, že to celkově dost připomíná Fraserova KRÁLE DŽUNGLE (taky natočeného podle animovaného seriálu), včetně neohrabanosti hlavního hrdiny a gagu, kdy postava reaguje na hlas vypravěče. Jinak režisér Hugh Wilson natočil s Brendanem Fraserem ve stejném roce i zdařilou komedii DOŽEŇ, CO SE DÁ a má na kontě komedie jako POLICEJNÍ AKADEMIE, LUPIČKA, HLÍDAT TESS či KLUB ODLOŽENÝCH ŽEN.(2.4.2006)

• Sansnom70

Docela jsem se na tento film těšil, protože jsem ho neznal, ale po dnešním shlédnutí musím uznat, ža jsem o nic nepřišel. Znám plno lepších filmů s hlavními hrdiny, kteří si zahráli v této komedii. Dokonce se mi podařilo u tohoto filmu usnout, takže pokud se chcete u filmu prospat tak neváhejte a klidně si tento film pusťte. U nás doma nezaujal vůbec nikoho.(24.2.2016)

• - Film byl natočen podle segmentu "Dudley-Do Right" ze slavného animovaného seriálu Rocky and Bullwinkle Show. (Zodd)

• - Natáčení probíhalo ve městě Vancouver v Britské Kolumbii. (Terva)