Drsňák Dudley

Dobrák Dudley

Rodinný / Komedie

USA, 1999, 77 min

• B!shop

Jak kdyby film rezirovali dva rezisery. Na jedny strane tu mame sceny, ktery snad ani tvurci nemohli myslet vazne, mizerne natoceny az skoro lacine vypadajici. Na druhou stranu tu mame sceny natoceny stylove a v ramci moznosti velkolepe. Ty prvni bohuzel prevazujou, respektive ty druhy by se dali spocitat na prstech jedny ruky. Jinak film je fakt super trapna kokotina, ktera ma ale prekvapive obstojnej pribeh. Jenze hodinu to je fakt silenej opruz, kterej zachranuje jen paradni zaporak Molina s pisklavym hlaskem. Fraser tu je bohuzel za vymasteny srabacky hovado a na to mi on proste nesedne. Nastesti nakejch dvacet minut pred koncem se to konecne rozjede, Fraser se nastve, zacne to solidne rozjizdet a je to ten starej dobrej frajer. Takze za co ty dve hvezdicky, jednak za to, ze ma film jen 75 minut a tudiz se u toho clovek neukouse nudou, pak za to minimum povedenejch scen, paradniho Molinu, roztomilou Parker, super vaguse Idlea a v poslednich dvaceti minutach frajerskyho Frasera.(21.8.2009)

• eraserhead666

To je převážně až tak trapně humorné, až se tomu prostě musíte smát. Překvapilo mě pár dobrých vtipů a narážek v záplavě hodně suchého, trapného a rádoby vtipného humoru. Fakte ale asi je, že to má jinou cílovou skupinu, než jsem já, ale třeba Eric Idle (po Palinovi můj druhý nejoblíbenější Monty Pythnon) je tu dost zábavný, minimálně coby mistr výcviku. Naproti tomu nechápu, jak se Sarah Jessica Parker mohla stát herečkou. 1,5*(4.6.2010)

• unclejack

Alfred Molina. To by mal byť jediný dôvod, prečo si film pozrieť. Napriek tomu do akého papundeklového charakteru ho natrepali, Molina hrá ako o život a ako jediný člen hereckého castu si vyslúžil moje sympatie. Zvyšok je jasne vyjadrený percentážou v pravom hornom rohu - neuveriteľne naivná zápletka, ešte naivnejší hlavný hrdina v hereckej kreácii B. Frasera a hromada situácií, ktoré možno na papiere vyzerali dobre, ale v reále pôsobia viac-menej ehm, ehm... Brendan to s rádoby premenou Dudleyho pokašľal, ako drsňák vyzerá viac k smiechu než ako natvrdlý príslušník kanadskej jazdnej polície a s tým mám asi najväčší problém. Niežeby sa pri sledovaní filmu nedalo zasmiať, to nie, ale po jeho uplynutí zostáva v mysli len nejasná stopa. Toto je ten typ filmu, ktorý za pár mesiacov vytesníte až do doby, než ho Prima znovu uvedie niekedy v sobotu predpoludním. Osobne si tedy myslím, že dve hviezdy sú celkom solídne.(28.7.2014)

Přesně takovéhle rodinné filmy miluju! Nabité vtipem, osázené známými herci a plné destrukce! Ano, je to hodně infatilní, ale já se bavil. Co se týče obsazení, Fraser se moc nepředvedl, ale fakt je, že jeho postava je záměrně napsaná jako hrozný suchar, aby vynikl zábavný padouch v podání mého oblíbence Alfreda Moliny. Sarah Jessica Parker je tu obávám se jen na okrasu, ale Eric Idle parodující KARATE KIDA je vynikající. Ve své druhé polovině se film zvrhne ve velkorysou akční jízdu (skvěle natočená honička na motorkách, vylodění na pláži indiánů a la úvodní scéna ZACHRAŇTE VOJÍNA RYANA a monumentální závěrečná bitva s tanky. Výpravnost filmu (imdb uvádí rozpočet 22 milionů, boxofficemojo zase 70 milionů) mě vůbec příjemně překvapila, stejně jako vysoká gagová kadence. Na druhou stranu těžko mohu tento film někomu doporučit, protože ho - jak vidno podle reakcí ostatních - málokdo "dá". Tak mě napadá, že to celkově dost připomíná Fraserova KRÁLE DŽUNGLE (taky natočeného podle animovaného seriálu), včetně neohrabanosti hlavního hrdiny a gagu, kdy postava reaguje na hlas vypravěče. Jinak režisér Hugh Wilson natočil s Brendanem Fraserem ve stejném roce i zdařilou komedii DOŽEŇ, CO SE DÁ a má na kontě komedie jako POLICEJNÍ AKADEMIE, LUPIČKA, HLÍDAT TESS či KLUB ODLOŽENÝCH ŽEN.(2.4.2006)

• Simbet

Asi to měla být tak trochu limonáda asi jako Limonádový Joe. Bohužel, s ním se to vůbec nedá srovnat. Přehánění mezi padouchem a dobrákem, které je v Limonádovém Joeovi tak vtipné, je tady akorát tak trapné. Snad jenom Alfred Molina je tady v roli, která mu obvykle sluší, ale nestačí to na vytáhnutí trošku víš.(21.6.2014)

• - Film byl natočen podle segmentu "Dudley-Do Right" ze slavného animovaného seriálu Rocky and Bullwinkle Show. (Zodd)

• - Natáčení probíhalo ve městě Vancouver v Britské Kolumbii. (Terva)