Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

Jabro

Steve Carell mě velice mile překvapil, že umí hrát i v pěkné, inteligentní, svěží a zábavné komedii! Dan in Real Life takovou komedií bezesporu je! Dávám 4 a 1/2 *! ()

KOZEL84 odpad!

Do toho žánrového políčka bych ještě dopsal horor.Kdybych v depresích chcípal na lepru tak budu vtipnější než Steve Carell.Byl tady tak trapný až sem se odvracel od obrazovky a styděl se za něho.Vlastně můžu říct že všechny postavy v tomhle příběhu sem nenáviděl.Na tohle bych se znova podíval jedině kdyby mě někdo svázal řetězy,strčil mi hlavu do svěráku a uřezal mi oční víčka. I tak bych se nejspíš celou dobu pokoušel zlomit si vaz. ()

Meteorista

Hrdina tohoto rodinného romantického dramatu s nádechem komedie je skoro jako já. Proto se mi na to tak dobře koukalo, když jsem viděl, že na světě (byť v tom filmovém - ale vzhledem k tomu, že filmy jsou můj život...) nejsem sám. Konec samozřejmě "happy-endový", ale to tomuto filmu ani zase tak moc nevadilo. Celou dobu si totiž dokázal udržovat jistou umírněnost a ani jednou nespadl do nelogičnosti, či přehnanosti. Steve Carell už podruhé dokazuje, že je výtečný herec. A podle mě se hodí právě na takovýhle žánr filmů. Hezky se na něj kouká. Přiznám se, že nebýt jeho, jdu níž. Pro mě táhne film a je tou postavou, které budete držet palce a čekat, kdy už mu to konečně vyjde. ()

Everyone

Film mě začal bavit od střetnutí Juliette Binoche a Steva Carella v knihkupectví, dobrá volba, chemie fungovala. Až na to občasné nesmyslné polarizované chování celé rodiny vůči Carrelovi, jsem se bavil do konce. ()

wakeup

Jeste tak pred rokem bych teto "romanticke komedii" dal maximalne tri hvezdy, ale zivot jde dal. Ikdyz vice romantiky nez komedie, tento snimek umi zapusobit. ()

Endlessly

Romantické, chytré, zábavné (Ruthy “Pig Face” :D) a najmä tak príjemne citlivé, jednoducho pohladenie pre dušu. Budem to pozerať keď sa budem cíťiť mizerne. Let my love open the door, let my love open the door, let my love open the door..to your heart:) ()

Mosin

Ďalšia skromná vtipná romantika s podareným obsadením, gitarovým soundtrackom a sviežim koncom.V tomto smere som beznádejný a vždy mi to bude stačiť. ()

linkpache

Z měho pohledu bych dal přednost spíše prvním minutám filmu a taky se jim věnoval. Přece jen by se z toho stala zajímavá komedie o stárnoucím tátovi. JENŽE se film začal odvíjet na stranu spíše dramatu, kde chlap se zamiluje do ženy svého bratra. Od této chvíle jsem se jen zřídka dočkal nějakého vtípku, který jen párkrát vyplul napovrch ( tanec Steva Carella v baru). Pořád stejné zátiší a stálý průběh, až poslední půl hodiny se začne něco pořádného dít. ()

Olík

Tak to POZOR!! Steve Carell v poloze, která mu sluší skoro jako Michael Scott v legendárním kanclu. S Danem Burnsem se život příliš nepáře, zemřela mu žena na krku tři dospívající holky, a když v knihovně náhodou narazí na ideální ženu, zjistí, že je to nová přítelkyně jeho bratra. Jak už jsem se zmínil Steve Carell v pozici zasmušeného romantika doslova exceluje, přičemž o Juiette Binoche se snad nemusíme bavit. Kdybych chtěl Život podle Dana jednoduše popsat, použil bych slova jako milí, lidský nebo nenáročný a kdybych chtěl být ještě neokázalejší, napsal bych pouze „SUPER“. Ve svém žánru jde bezesporu o top snímek a v roce svého vzniku určitě jeden z nejlepších. ()

Lyžař

Scénář, hudba, režie, obsazení - všechno se mi zdá být do sebe zapadající..jen jedna věc..Steve Carell je podle mě spíš herec do čistokrevných komedíí - tak trochu jsem mu nevěřil scény, kdy se měl tvářit provinile a omlouval se svému bratrovi..nebo pak dětem..je mi prostě líto, ale seč se mi film hodně líbil, můj výše zmíněný názor se mi jen tak z hlavy nevytratí.. ()

Rockerman

Velmi slušná směs komedie a romantiky. Nic převratného, ale za jedno podívání to rozhodně stojí. Dobrá zápletka a sem tam i dobrý vtípek, okořeněný problémy s pubertálními a zamilovanými dcerami. Toť vše i s nepřekvapivým závěrem mi dává 65%. ()

animario

Sympatická, lásky-tak akorát-plná, nic nepodbízející oddychovka a příjemně strávených 98 minut. Carrelovi tahle poloha sedí víc než v prdlých komediích, kterým se občas propůjčí. 3,75* ()

GOREGASM

Relativně šablonovitá indie romantika, které ale zmíněný neduh odpustíte velice rychle nejen kvůli sympatickému Steveu Carellovi, stejně jako půvabné Juliette Binoche, kterým nelze nepřát závěrečný happy end. Na pozitivní notu je přes nešťastnou minulost hlavního hrdiny naladěn celý film a řadí se mezi ty povedené kousky US nezávislé scény, které vám po nepříliš vyvedeném dni zaručeně spraví náladu. Příjemná muzika je samozřejmostí, Hollywood postupně dobývající Emily Blunt (rozto)milým překvapením a znovu se potvrzuje nepsaná pravda, že komikům by se vážnější role měly psát častěji. 80% ()

Rathalos

Nadherna romantika s pribehom z bezneho zivota v krasnom prevedeni,milujem taketo filmy,clovek sa zamysli pri ich sledovani a vela veci si uvedomi,plny pocet mojimi ocami a Juliette Binoche bola rozkosna...:-) ()

lemonova

Hlavná línia romantickej zápletky bola veľmi slabá, ale línia vzťahu otca a dcér naopak nesmierne sympatická. Na Steva Carella sa pozeralo skvele, preto hodnotím možno trochu veľkoryso. Vyzeral po celý čas tak prirodzene, že mi stačilo zamerať sa naňho. ()

guri

Velmi zabavna romanticka komedia. Ano - aj romanticka (Steve Carell, Juliette Binoche), aj komedia (inteligentna!). ()

darkreider

Veľmi citlivý, skutočný a inteligentne zábavný film. Veľmi ľahko sa vžijete do deja a uveríte postavám. Výborný herci, skvelý scenár. ()