Audrey (Halle Berryová) se vzpamatovává z šoku způsobeného tragickou zprávou, kterou jí přišla domů sdělit místní policie – její vřelý a milující manžel Brian, otec jejích dvou dětí, byl zavražděn při náhodném násilném činu. Audrey, jíž její láskyplné jedenáctileté manželství skýtalo pocit jistoty a bezpečí, náhle ztrácí pevnou půdu pod nohama. Bez rozmyslu se proto obrátí na Jerryho (Benicio Del Toro), zkrachovance závislého na drogách, který byl manželovým nejlepším přítelem už od dětství. Audrey, která se zoufale snaží vyplnit bolestnou prázdnotu způsobenou smrtí manžela, navrhne Jerrymu, aby se nastěhoval do volného pokoje sousedícího s jejich garáží v naději, že pomůže jí i jejím dětem překonat náhlou ztrátu. Jerry svádí svůj každodenní boj s drogami, ale nečekaná role náhradního rodiče a přítele Audreyina syna a dcery mu dodá vnitřní sílu. Zatímco se Jerry a Audrey potýkají se zármutkem a odpíráním, jejich křehké pouto je neustále podrobováno zkoušce. Společně ale nakonec najdou sílu jít dál. (Cinemax)

bloodvomit

Komorní drama s parádní kamerou a důrazem na detaily a výbornym Beniciem Del Toro. Jako mínus beru unylej tok filmu a moc omezenou zápletku. Je dost těžký zpracovat film tak aby se nás dotklo co se stalo Duchovnymu, když ani nedostal dost prostoru. Do tohohle typu filmu bych se radši ani nepouštěl. ()

sedm.1

Bohužel jsem tímto filmem krapet zklamán,neboť když si vezmu jak silný námět a především skvělé herce měla režisérka k dispozici,Spálené vzpomínky jsou pro mě dost nevyužitým materiálem.Díky umění všech zúčastněných a jejich tragickým osudů jsem očekával lavinu emocí,dramatických pasáží a dechberoucích citů.A na mě z filmu zatím dýchal pouze chlad,bez jakéhokoliv života,bez jakéhokoliv stupně pocitů,že sleduji silné drama o nepříjemných životních etudách.Celé dvě hodiny se sice nesou v duchu těžce zkoušených životů,ale nedokázali ve mě vyvolat vůbec nic.Film plyne svou cestou,která není ani trnitá,ani uhlazená,je prostě až příliš moc připravená a nikam neodbočující.Režisérka nedokázala využít ani příběhu,ani postav,jen načrtla něco,o čem každý stejně ví,že se s tím vyrovnat je těžké,ale nedala do toho nic,co by dokázalo kakékoliv emoce vyvolat a získat si mě.Pro mě před naprostým zklamaním a nejspíše i nudou film zachraňuje alespoň jako vždy neskutečně charismatický a dokonalý Benicio Del Toro,který opět hraje jako bůh ,a to jak jsem se již zmiňoval zde nebyl téměř vůbec pohříchu jeho obrovský herecký talent zdaleka využitý.Zkrátka,jako drama mohu klidně doporučit,ale určitě ne díky režii a promarněnému příběhu. ()

chef

Áno, nájde sa tu zopár silnejších momentov, ale pri pohľade na paletu filmov s podobnou tématikou ide o dosť nevýrazný počin. Navzdory všetkému Halle Berry ma snáď prvý krát presvedčila o svojej postave a Del Toro by ma presvedčil aj keby hral húpacieho koníka. 70% ()

Michelle75

No asi bych měla hodnotit objektivněji,ale tu poslední hvězdu musím dát za Del Tora, to je prostě herec, který má v sobě obrovské charisma a působí na člověka tak nějak uklidňujícím dojmem. Halle Berry umí hrát, ale někdy až přehrává a tady jsem měla přesně ten pocit. Drama, které tady Ti dva předvádějí, je hodně komplikované, depresivní, ale jsou zde i světlá místa, kde se člověk může zastavit a zamyslet jak by podobné věci řešil on. Myslela jsem, že se budu nudit, ale byla jsem pořád v očekávání jak to dopadne a bylo to očevávání velmi příjemné. ()

noctambule

Už nějakou dobu jsem Things we lost in the fire chtěla vidět. Čirou náhodou jsem ho zahlédla v tv programu, teď lituju, že jsem podlehla. Nevím totiž, jestli to nebyl tak dobrý film, nebo mi to prostě zkazil dabing. Asi obojí. Hlavní dvojka mi tak nějak nesedla. Del Toro hraje pro něj tak typického chlapíka na okraji společnosti a hraje dobře, bohužel Halle s ním nedržela krok. Neměla jsem z ní pocit, že se vyrovnává se ztrátou životní lásky, ale že je prostě osamělá a roztoužená po jiném chlapovi. Silné emoce jsem z ní necítila. Nejvíc mě dostaly wtf momenty...žena nemůže spát, tak si pozve do postele bývalého feťáka ať ji masíruje ucho? To jako vážně? A nebo Jerry má absťák, Audrey mu chce pomoct a jde pokecat z bývalou feťačkou. Dobře, zjednodušuju a dělám si z toho srandu, ale mě chování hlavní hrdinky strašně vadilo. Přišlo mi to utahané, vlastně nevim, co tam takovou dobu řešili:-) Celkově prostě "jen" průměr. Ale na další snímky od Susanne se těším. ()

Merkin

Realistické, místy až naturalistické drama, a přesto všechno se snímek ubránil násilnému kýči a přílišné snaze získat diváka na stranu hlavních postav. Naopak, scénář pouze nabízí vhled do života několika lidí, jejichž zásadní odlišnost je přitahuje jako magnet. Briana jakožto nepřirozeně ochotného a dobrotivého člověka, který na své chování doplatil životem, Audrey zase jako víceméně obyčejné matky a manželky s oprávněnými obavami a námitkami, dětí, co nic něvědí a přitom pochopí všechno beze slov a kamaráda Jerryho, právníka na heroinu, o němž nikdo pořádně neví, jestli je to inteligentní ztroskotanec, nebo spíš ztroskotaný inteligent, pro Briana jde o přítele a pro Audry o boxovací pytel a přítele v jednom. Postavy se najednou objeví a náhle jejich příběh skončí, bez pádného cíle, s neujasnněými vztahy a navíc nic není uzavřeno. Divák má ve všem na vybranou a v tom je síla Spálených vzpomínek. ()

HArna

Pro Del Tora mám slabost a dvojice David Duchovny a Halle Berry byla taky skvělá.Film má skvělou,hutnou atmosféru. Tohle rozhodně doporučuju! ()

asanakis

Film, který zpočátku příliš neřeší časovou posloupnost a proto nutí diváka sledovat co se děje. Úvod je však bohužel místy tak rozvláčný, že občas působí až nudně. To se ale v určité chvíli zlomí a rozehrává se drama sázející především na vyvolání divákových emocí, které se díky skvělé kameře, režii a hlavně opravdu brilantním hereckým výkonům Berry a Del Tora filmu daří zasáhnout. ()

DannyBoy80

Hodně silné 4*. Benicio opět dokazuje, že je to pán herec. Herecká osobnost této doby. Halle Berry taky umí, když se dobře vysp, tentokrát se vyspala dobře. ilm je zezačátku pomalý, prošpikovyný retrospektivama, takže je problém udržet jakési tempo. Možná klasická posloupnost by byla vhodnější. Po pohřbu to ale nabere obrátky. Susanne Bier točit filmy umí, není to taková pecka ajko film Po svatbě, ale i tak velmi silný film, hlavně ve svojí druhé půlce. Doporučuju. ()

Schuldiner

Bolestný film. Herecký koncert Benicia Del Tora. Má oblíbená témata - drogy a mezilidské vztahy. Ke konci možná zbytečně moc uslzené, ale vše je definitivně ukončeno Del Torovým monologem, který je tam zasazen naprosto perfektně. ()

Sweeneyyy

Komentář k hodnocení: Je mi to líto, protože Benicio Del Toro je zde božský. Film jako celek je ale tak nanicovatý, že nemohu jinak. Halle Berry mě svým velevážným civěním převelice štvala a její postoj "můžu ostatním ubližovat jak chci, protože jsem oběť" mě vskutku vytáčel. Film nemá směr, on se spíš nějak rozkydává a končí bez úderné pointy (že by si člověk aspoň jednou v tom závěru řekl "aha" - to se nestane). Benicio bravo, ale jinak netuším proč. ()

ElizabethB

Posobivy pribeh, v ktorom tragedia spojila dva rozdielne zivoty, nachadzajuce pomoc jedneho v druhom… zenu, co stratila manzela a otca svojich deti a napokon muza, ktory okrem smrti najlepsieho priatela bojuje zo svojou zavislostou na drogach… …Uzasny Benicio Del Toro…od prvej minuty som z neho nespustila zrak… nie ze by ma pritahoval :) skor som nedokozala odolat jeho hereckemu sarmu,ktory tu priam prekvital…jeho tvar miestami komicka, mi neskor pripominala zmiesaninu tmavovlaseho Brada Pitta s Mikom Jaggerom ;).....Halle Berry bola dokonala ako vzdy, o detskych postavach nehovoriac…podla mna tento film mal “to”, co mal mat…8/10 ()

AIMÉE

Věděla jsem, že mě Benicio nezklame, ale že si mě dovolí tak moc nezklamat jsem víceméně nečekala. Velmi složité téma je tu zachyceno dost křehce s žádným těžkotonážním klišé, díky výtečně napsanému scénáři a především představitelům hl.rolí - Halle a Beniciovi. Plus vysoká koncentrace na detailní záběry kamery a velmi perfekcionistické zvukové nepatrnosti (jako decentní kapky deště dopadající na plechovou střechu v závěru) jen dodává na tak dramatické atmosféře. Příběh poukazuje na hledání určité cesty mezi dvěma odlišnými lidmi, kteří ztratili zároveň toho nejbližšího člověka v životě, spojuje je pouze ta ztráta a bolest, jež časem kolísá nahoru-dolu a emocemi je tento film doslova předávkován. Výborně zvolená hudba, která dokresluje další pocity. Tohle je rodinné drama jak má být, velmi nezapomenutelné výkony. ()

jarmik

Velice povedené drama. Berry a Toro, hodnocení, znělo to lákavě a jsem rád, že jsem TV nabídku zase po nějaké době využil. ()

Nethar

Susanne Bier se ráda pitvá ve složitých, resp. vyhrocených mezilidských vztazích. A ať už to dělá ve své domovině Skandinávii nebo s americkými hvězdami jako je Halle Berry, daří se jí to. Benicio Del Toro jako vždy pod vlivem, aspoň mi to tak přijde, tady to byl asi první film, který jsem viděl, kde byla jeho role tak nějak v rámci možností pozitivní, a myslím, že se jí ujal skvěle. Tímto se prozatím se Susanne Bier loučím, další filmy mě už moc nelákají, ale uvidíme, s čím přijde dál. ()

bobstock

Hezky, civilně nasnímané životní osudy. Štěstí v neštěstí a opačně. V hloubce příběhu ale najdete lepší rodinná či drogová dramata. Mě tohle nedonutilo pustit slzu. Nějak mi mozek nepovolil představit si, že by vdova dokázala takto rychle pustit do domu drogově závislého muže, kterého celý život nenávidí. Vůbec chování postavy Halle Berry mi bylo chvílemi protivné a nezapadalo. Benicia musím pochválit za absťák. 60% ()