Audrey (Halle Berryová) se vzpamatovává z šoku způsobeného tragickou zprávou, kterou jí přišla domů sdělit místní policie – její vřelý a milující manžel Brian, otec jejích dvou dětí, byl zavražděn při náhodném násilném činu. Audrey, jíž její láskyplné jedenáctileté manželství skýtalo pocit jistoty a bezpečí, náhle ztrácí pevnou půdu pod nohama. Bez rozmyslu se proto obrátí na Jerryho (Benicio Del Toro), zkrachovance závislého na drogách, který byl manželovým nejlepším přítelem už od dětství. Audrey, která se zoufale snaží vyplnit bolestnou prázdnotu způsobenou smrtí manžela, navrhne Jerrymu, aby se nastěhoval do volného pokoje sousedícího s jejich garáží v naději, že pomůže jí i jejím dětem překonat náhlou ztrátu. Jerry svádí svůj každodenní boj s drogami, ale nečekaná role náhradního rodiče a přítele Audreyina syna a dcery mu dodá vnitřní sílu. Zatímco se Jerry a Audrey potýkají se zármutkem a odpíráním, jejich křehké pouto je neustále podrobováno zkoušce. Společně ale nakonec najdou sílu jít dál. (Cinemax)

Richie666

Samotný příběh sice není nějak nadmíru originální ani extra šokující, ale forma, jakou je podán, společně s hereckými výkony, je naprosto zničující. Přestože druhá polovina snímku lehce postrádá to, co první dělalo natolik výjimečnou (skvělé vybudování děje - ještě nikdy mě tolik nedojala smrt "vedlejší" postavy ve třetině filmu; výborná režie a hlavně skvostně dynamický střih), si film po celou dobu drží své tempo a nesleví z požadavků na divákovu pozornost ani trochu. Za to samozřejmě do značné míry může nejen nadstandardní Halle Berry, ale i opět bezchybný Del Toro, jemuž zde ovšem poněkud zlehčila situaci role Dr. Gonza z roku 1998 ;))) Není to z mé strany jednoznačných pět hvězd, ale myslím, že si na tento zážitek budu pamatovat a kdykoli si jej rád zopakuju. ()

Handle

Tento film na mě zapůsobil podobně jako Králičí nora. Je to stejně smutně laděný film s velmi dobrými hereckými výkony H. Berry i B. Del Tora. Divím se, že ani jeden z nich nezískal nominaci na Oscara... Krom toho, film je velmi zajímavě natočen a má výborný střih. Mnoho záběrů vypadá opravdu umělecky. Celkově je to tak mezi 3 a 4*, ale protože filmu nemůžu nic zásadního vytknout, zaokrouhlím na čtyři. Pokud máte rádi civilní dramata, která netlačí na pilu a nehrají si na "film roku", tak Vám tento snímek opravdu můžu doporučit... // Příjmi to dobré. ()

Lacike

Trochu rozprávkovo pojatý príbeh o jednom narkomanovi, ktorý sa snáď dá dokopy. Všetci okolo ho bez pripomienok podporujú. Je to pekné, ale miestami fakt ťažko uveriteľné. A akokeby to nestačilo, tak je tu ešte romanca so ženou jeho najlepšieho kamaráta, ktorý nečakane zomrie. Našťastie film podržali skvelé herecké výkony. Del Toro ako feťák s dobrým srdcom je sympaťák. Berryová tentokrát tak nasilu neprehráva ako v podobne pozitívne naladenom ale o triedu lepšom filme Monster's Ball. Záver je plný nádeje, ale zároveň sa to všetko môže ľahko skurviť. Záleží na divákovi jakú ma povahu, tak si to môže vyložiť podľa seba. Nakoniec mi bolo trochu ľúto, že Duchovny mal vo filme tak málo priestoru, keďže jeho postava ma bavila najviac. Proste ďalší totálny dobrák, ktorý by sa rozdal až na to doplatí. Po druhom pozretí som už trochu menej nadšený, ale stále som dostatočne spokojný. Naviac Bluntmanov koment ma pobavil. Už len kvôli jeho hodnoteniu je jasné, že to nie je zlý film. 7/10. ()

Tommassi3

"A teď mě chyť za ucho a masíruj mi lalůček !!" ;) Nejzajímavější, nejosobitější a především lidsky nejvěrohodnější sdělení Spálených vzpomínek alespoň pro mě tkví právě v této replice.. Neboť ženy nacházejí zalíbení v různých obsesivních bizarnostech, stejně tak i Berryina vdova Audrey, ač to tvrdohlavě popírá, si vytvořila závislost na dost podivném mechanismu..;) Po vizuální, byť ty úmysly s trapně esteticky plochými motivy v podobě velmi podivných úhlů kamery či prvoplánovitého nasvícení jsem poněkud nepochopil, a hudební stránce se dánské režisérce podařilo natočit velmi zvláštní film, který však jako drama s prvotním cílem vyvolat v divákovi potřebné emoce kulhá jako stará chromá kobyla.. Del Toro a David Duchovny se opravdu moc snaží, přičemž oba dva byli víceméně do svých rolí vybráni naprosto prvoplánovitě bez jakéhokoliv prostoru pro vývoj postav, bohužel za vlasy tak mocně přitažený kýčovitý scénář plný klišé, až to bolí, i neschopnost tvůrců se rozhodnout, kterým směrem se vlastně vydat, jim nedává příliš prostoru, nehledě na naprosto nechronologické vyprávění příběhu, který se nakonec stává tak myšlenkově roztříštěným, až ve výsledku nedokáže sdělit vůbec nic, natož vyvolat nějaké hlubší emoce, přičemž téma drogy, smrt a hledání se by jistě mělo vyvolávat přinejmenším znepokojení či úzkost.. Tragická kýčařka Susanne Bier pro mě osobně platí za nesmírně přeceňovanou tvůrkyni, která si hraje na umění a jen tupě stylisticky opisuje od jiných skutečných režisérů, kteří mají naopak svá formální ozvláštnění žánru velmi dobře promyšlená.. [ Dabing 7/10 ] Velmi zdařilá záležitost Tvůrčí skupiny Josefa Petráska s dialogy a režií Filipa Jančíka. Potěší i tradiční spojení Duchovny, Cigánek. ()

Terva

Nepodařený příběh, který nedokázal vytěžit skoro nic a hlavně to podstatné se někde v ději ztratilo. Halle Berry ve velmi špatném výkonu. ()

moviesfan

Opravdu dobrý drama. Halle Berry opět v kvalitní roli, kde hraje opět skvěle. Vyzdvihnul bych příběh, díky kterému stojí za to film vidět. Halle si prožívá drsné časy se ztrátou manžela a k tomu začne pomáhat známému z drogové závislosti. Nevím kolik žen by tohle zvládlo, ale Halle to ve filmu zvládla téměř na jedničku. Hodnocení: 70% ()

Philippa

Tentokrát mírné zklamání od mé oblíbené režisérky. Herecké výkony, hlavně Benico, byly vynikající...ale ten příběh mi nějak neladil a výsledné tóny jakoby někdy zněly trochu falešně...jakoby nástroje nebyly úplně skvěle naladěny. ()

ladko

Zaujímavá dráma s výbornými hereckými výkonmi. Najmä Benicio predvádza strhujúci výkon. Nezaostáva ani Halle, jej herectvo však asi nesadne každému - ak sa vám nepáčila v Plese príšer, pravdepodobne sa vám nebude páčiť ani tu, lebo tá rola je trochu podobná...(mne však sadla). Nerád by som opomenul ani Duchovneho, ktorý aj keď sa na plátne dlho neohreje, dokáže si získať vaše sympatie a jeho osud vám nebude ľahostajný. Film má pár silných scén, ale na druhej strane nič, čo by vás emočne rozsekalo. Ak by bolo horšie herecké obsadenie, pravdepodobne by sa z toho vykľul iba priemer, lenže Del Toro a Berry zachraňujú čo sa dá. Suma sumárum, ak je vám sympatický aspoň jeden z hlavnej trojky, môžete tomu dať šancu, ale nečakajte žiadnu extra originalitu. 70 % by tomuto filmu sedelo tak akurát. ()

bublajsa

Ano, možná je to patetický, nudný, zženštilý, nemastný a neslaný a zdlouhavý ... ale ne pro mě! Třeba jsem přecitlivělá a neobjektivní, ale od první minuty jsem se do něj zamilovala. Do koho? Správná otázka. Do filmu i do Jerryho. Ženská ruka režisérčina je tu cítit každou vteřinou. Situace, dotyky a emoce jsou hmatatelný, realistický, přirozený. Příjemně překvapili Duchovny i Halle Berry, na který jsem zírala skepticky. U Benicia(!) jsem šla najisto, ale způsob, jak podal a empaticky zahrál svou postavu mi málem (doslova) zastavil dech. Popravdě moc nechápu jeho nenominaci, protože tady podává jeden ze svých nejlepších dosavadních výkonů. Tenhle film se okamžitě zařadil mezi ty, který ve mně zas a znovu zanechají ... TY pocity. ()

NinonL

Příběh mě svou nevěrohodností (nebo špatným zpracováním) velmi zklamal a nezachránil to ani okouzlující Benicio Del Toro, který hrál jako o život. Halle Berry byla tak rozpolcená, že jsem netušila, jestli to hraje nebo přehrává. ()

Krissty

Začátek i konec byly perfektní.. Začátek kvůli tomu, jak byl časově postaven. Líbil se mi díky skokům mezi minulostí a budoucností, což mě později zklamalo, jelikož v dalších částech filmu už děj plynul chronologicky. Benicio Del Toro byl vynikající a musím říct, že na jeho místě si neumím představit nikoho jiného. Zahrál to perfektně a pro mě byl to nejvýraznější a nejzajímavější postavou. Navíc jeho stavy po dávce a absťák byly úplně dokonalé.. Vůbec nechápu, jak mohl něco takového dokázat zahrát. Nic jiného mě na filmu nijak zásadně nezaujalo, ale pocity ve mě vyvolal docela silné. ()

mysiak

Film, ktorý je určený na Oscarovú sezónu. Prekvapil ma tým, že nebol komplikovaný, zaujal ma výkonmi - Benicio Del Toro a Halle Berry a jeho koncom. Odporúčam na vzhliadnutie, je to vynikajúca dráma s perfektnými hereckými výkonmi a zaujímavým koncom ()

Baronne

Stálo to za hovno. Jediný dobro, co jsem tady přijmul, byl Del Toro. Lidi by neměli přirovnávat jeho k Pittovi, ale Pitta k němu, protože Toro je lepší. Halle to možná zahrála dobře, ale sledovat hodinu a půl její roli, jak se chová jako arogantní pí*a, to je fakt utrpení. Je to celý strašně kýčovitý, nechutně ohraný, a hlavně příšerně nudný a trapný. Zuzanko, mazej kurva k pultu, tadytěch americkejch sraček už tu je fakt dost.. ()

Freemind

Úplně čisté svědomí nemám, ale víc než tři hvězdičky dáti nemohu. Kamera, střih, hudba, herci, atmosféra - všechno na výbornou. Jen jsem si zase od začátku říkal, že tohle asi natočila ženská. Prostě mi tam chybí pazour, trocha špíny, tady byli všichni krásní, hodní, trpící, jediná zlá postava v celém filmu (Duchovnyho vrah) byl vykreslen jako nepříčetné zosobnění zla. Do poloviny jsem přesto pomýšlel na pět hvězdiček, pak mě čím dál tím více ubíjely ty dětské tvářičky a smutná očička, úžasný mužíček, přátelé na život a na smrt, šablonově vykreslený drogový problém Benicia - a dobila mne kytice růží. Prostě skvostně a originálně natočená Danielle Steele. ()

Remedy

V produkci Sama Mendese vzniklo vcelku povedené drama s přesvědčivým herectvím Benicia Del Tora, v rámci možností snesitelnou Halle Berry a s lehce naprůměrným Duchovnym. Moc se mi líbila "angažovanost" postavy Del Tora, kdy v první části byl spíše vedlejší postavou, aby poté strhl veškerou pozornost na sebe, za což mu po právu náleží ta čtvrtá *. ()

italka63

Ach ten Benicio Del Toro, ta jeho chlapská vizáž s uhrančivýma očima a obličejem, který v jednu chvíli přidá deset let a v jednu chvíli je to mladý kluk s rozježenými vlasy. Ten nejlepší životní přítel, v současné době na fetu, ten, kterého manželka toho druhého nesnáší, protože se jí zdá, že se o určitý střípek lásky musí dělit. A je to ten, od kterého je cestou zpět její manžel, David Duchowny, zastřelen. A ta nádherná Halle Berry, sama s dětmi, ta zde zůstane ve velkém domě a ví, že jejich cesty se zkříží. Určitě bych vyzdvihla oba herecké výkony, kameru s citem pro detail a hudbu, v níž zaslechnete vzdálené tóny Hispánců. A byla jsem velmi rozebrána scénou, ve které si Halle - Audry, definitivně uvědomila, že její milovaný muž je neodvratně pryč a je čas jít dál. Spustí se další film, ten ve Vaší hlavě, ten, který se Vás možná osobně dotýká... ()

PAGE

Také jsem čekal nějakou pointu,ale myslím si, že u tohoto filmu o ni až tak nešlo.Je to naprosto skvělý film o tom jak by se k sobě měli lidé chovat a to je možná celá pointa tohoto filmu. Skvělý herecký koncert Benicia Del Toro a Halle Berry a nádherná kamera Toma Sterna. Několik lidí pode mnou se u filmu nudilo, já se kupříkladu nudím u různých Hulků, Kameňáků, Hostelů a jiných přihlouplých stupidit u tohoto filmu jsem se nenudil ani vteřinu. Od režisérky Susanne Bier jsem nic jiného neviděl, slibuji, že teď už si na ni dám pozor a za tento film před ní hluboce smekám. Víc takových filmů do vašich znuděných a lhostejných duší milí češi a moravané. ()

Rosalinda

K naprosté spokojenosti mi něco chybí, nebo možná přebývá? Celý film jsem balancovala kolem čtyřky; chvíli pod, většinou porůznu nad, v jednou úseku jsem se dostala i k ohodnocení pětkou. Konec to však dokonal a srazil pěkně na zem. Já na americké filmy skoro vůbec nekoukám, protože i když je to film z těch dosti dobrých, tak mi tam zkrátka pořád něco vadí. A vadilo mi to i zde. Nevím, co to je, ale vadí mi to. Nicméně za doporučení ke shlédnutí moc, moc děkuji. Herecké výkony to v tomto případě dohnaly a bezkonkurenčně nejlepší byl señor Del Toro. To se musí nechat, tady smekám všechny klobouky. A před paní režisérkou také. Tedy v tomto případě všechny ne. Jen jeden; snad je to dostačující. ()

Duotone28

ufff,velmi silny a tak autenticky zazitoook.... s brutalnym vykonom Benicia Del Tora. Skoda ze na mna az moc smutne a depresivne.Fakt neodporucam pozerat v zlej nalade:). Filmarcinou velmi slusny nadpriemer, for me 4+ ()

grogodil

Akosi sa nejde ubrániť porovnávaním s 21 gramami (B.del Toro, chronologicky rozhádzané rozprávanie príbehu...), no na rozdiel od A.G.Iňárittuho, Susanne Biel občas sklzne až k lacnému sentimentu a niektoré scénky doslova šuštia papierom (napr. to s tými 20 doláčmi čakal asi každý), takže očakávaný sústrasný pocit s postavami sa nekoná - aspoň nie u Halle Berry. Ak je tu niekto presvedčivý, tak štndardne Benicio del Toro ()