Brilantní plán

• Velká Británie Flawless (více)

On měl plán, ona zase motiv... Londýn, počátek 60. let. Laura Quinnová je zaměstnaná u společnosti London Diamond Corporation, zabývající se obchodem s diamanty. Schopná a inteligentní manažerka je však v prostředí, v němž dominují muži, opakovaně přehlížena při obsazování vedoucích funkcí, které dostávají její často méně schopní mužští kolegové. A Její trpělivost je pomalu u konce. Když se seznámí s nočním uklízečem Hobbsem, který by si rád obstaral poněkud štědřejší penzi, společně vymyslí plán na krádež několika cenných diamantů. Vykutálený pan Hobbs však s Laurou nehraje se zcela otevřenými kartami... Britský režisér Michael Radford natočil promyšlený kriminální thriller s několika překvapivými dějovými zvraty. Ústřední dvojici lupičů ztvárnili Demi Mooreová a Michael Caine. (Česká televize)

dopita

Film o velké krádeži a zároveň o vynalézavé pomstě. Brilantní plán sice není brilantní film, ale za zhlídnutí rozhodně stojí! Málem čtyři hvězdičky. ()

bila.tecka

Michael Caine mě snad ještě nikde nezklamal. Jeho uklízeč s plánem, jak čelit důchodové reformě, je charismatický a podceňovaný člověk s tajemstvím, jehož zahrál dokonale. Zato Demi Moore je sice taktéž charismatická, ale zbytečně hysterická. Třetí důležitou postavou je vyšetřovatel Lambert "straight to the bussiness" Wilson, u kterého stačí, že charisma prostě Má. Z výše uvedeného vyplývá, že se jedná o herecký film, ostatní složky jsou víceméně podružné. Potěší pečlivě budovaná atmosféra a zasazení do uhlazených 60. let, nicméně těch karátů na maximální hodnocení by muselo být mnohem víc... ()

eagle-eye

Tož zas tak Brilantní plán to nebyl, nic složitého a divím se, že na to jinak výborně hrající Lambert Wilson nepřišel hned na začátku. Herce bych celkově vyzdvihl, kromě Wilsona ještě k mému překvapení Demi Moore a Micheala Cainea. Jinak ovšem příjemná komorní záležitost, okořeněná patřičnou mírou napětí, což v dobře zrežírované kombinaci mě potěší více než milionové triky od Baye a spol. ()

ti88na

Len náhodou som v upršané popoludnie prepla na stanicu, kde dávali Krádež diamantov. Najskôr som myslela, že budem prepínať ďalej, ale tváre Demi Moore a Michaela Caina ma na chvíľu zdržali a akosi nepustili až do konca. Tento film úplne unikol mojej pozornosti, ale príbehovo ma chytil a zaujal. Spracovanie bolo odeté do retro šatu, čo korešpondovalo s obdobím, v ktorom sa odohrával dej. Jednoduché, ale zároveň prepracované, scenár nepokryvkával, išiel si tou svojou líniou, bez najmenších odbočiek. Vôbec to na mňa nepôsobilo zdĺhavo a nudu film zahnal skvele. ()

DannyBoy80

Docela solidí krimi. Caine válí i ve stáří. Zápletka je zajímavá. Docela odpočinkový film, kde je i krapet napětí i humoru. Tento film neurazí a patří mezi to lepší v oboru. ()

sona123

Je ta Demi tak stará, nebo jí make-up nelichotil? Každopádně na můj vkus hraje dobře. M. Caine jako vždy báječně. A nepřevezl jenom firmu, ale i mně, což není až tak podivuhodné, protože jsem docela naivní. Já mu to s tou termoskou jasně zbaštila. Ale že se mu ten fígl povedl! Povedl se i film, pěkně natočeno, stopáž 100 minut rychle uteče, určitě lepší nadprůměr, i když žádný velký zázrak. ()

RomanHyde

Velmi velmi velmi příjemné překvapení a krásný film!! Poctivá filmařina z tohodle nenápadného snímku vyloženě sálá a nemá slabého místa. Tohle je FILM s velkým F, jehož cílem je pobavit i filmové fajnšmekry, kteří si rádi od intelektuálních hlubokých psychologických snímků odskočí k velmi kvalitní zábavě. Snímek nemá slabého místa a vyloženě pohltí. Hlavní herecká dvojice je výborně obsazena a i zbytek hereckého ansáblu je velmi přesvědčivý. Nemá smysl hodnotit technické zpracování snímku, protože nemá chybu. Velmi mne překvapila filmová muzika, protože je vynikající, nenápadná a překvapivě i dosti elektronická, byť se děj odehrává ve 20. letech minulého století, ovšem parádně sedne jako prdel na hrnec. Snímek nelze nedoporučit! ()

ursinko

Výborný úvod, nájdenie a výroba diamantu ma zaujala, ale od príbehu som čakal viac. Nebudem prezrádzať dej, ale dosť som sa nudil. Michael Caine mi celkom sedel, i keď nie celkom, ale na Demi Moore som si nemohol zvyknúť. A v podstate nič nehrala. Na jedno pozretie. ()

ink flo

Nenápadná retro stylařina z diamanťárny 50tých let, kde pracuje Demi Moore frustrovaná z pomalého kariérního postupu, která se zčuchne s uklízečem Michaelem Cainem. Chytrej heist movie se zvláštní klidnou/tichou atmosférou. ()

film-fancz

75% skvely Michael Caine s Demi Moore, po celou dobu jsem si rikal jak jen je ten Hobbes dokazal prelstit? Film se povedl, cekejte spis vetsinu zajimavych dialogu, nez velkou akci, ale stoji to za shlednuti :-) ()

PDcz

3*** body Diamanty. Fascinují mne praktické prsteny s diamantem v ceně menšího rodinného domku :-) Tohle je vážně odpočinkové. V závěru titulků jsme shlédli informaci od překladatele se kterou se naprosto ztotožňujeme. Nestřílí se tam, nejsou tam mrtví, krev, sex ani násilné či akční scény a přesto se jedná o napínavou a příjemně svižnou podívanou. Nevím už přesně jak to tam bylo napsaná, ale bylo to v tomto duchu.[X] Minus 1* bod Jak jsem psal, relax, neublíží, neuškodí, ale ani nezanechá stopu. [X] Minus 1* bod A o čem že to bylo? Zatím to vím, za 3 týdny nepoznám ani název :-D [X] Proč nedělám v takové firmě? U nás jsou jen důchodci :-D Že bych začal sbírat hole? ()

xavierr13

Režisér Michael Radford natočil premyslený kriminálni thriller o lúpeži diamantov, zasadený do Londýna šesdesiatých rokov 20 storočia. Demi Moore ztvárnila americkú manažérku firmy London Diamond Corporation. Tá sa spriatelí s upratovačom (Michael Caine), ktorý zanedlho odchádza do dôchodku a chce si obstarat trošičku štedrejšú penziu. Spoločně vymyslia plán na krádež niekoľko drahocenných diamantov, a uvedú tak do pohybu zvrat pozoruhodných udaľostí, ktoré v tomto rýchlom vyprávanom, štýlovom filme rozvíri stáce vody celej Európy. ()

anatheman

Poměrně netradiční film o loupeži, jehož děj vám rozhodně nebude ukradený. Ve scénáři sice spatřuji několik děr, ale těm bych nekladl takový důraz. Zvláště když beru v potaz, že se jedná o zábavný počin, ačkoliv se z velké většiny odehrává pouze v jednom prostředí (resp. budově), kde vystupuje velice málo postav. Ty jsou však díky tomuto minimalismu vykresleny velmi dobře, což podporuje jejich vcelku pochopitelné motivace. Ocenil bych dále kostýmy, atmosféru a dobře zvolené období. Hlavním tahounem filmu je rozhodně My Cocaine; Můra překvapila; no a oko samozřejmě potěší i těch pár záběrů na Natalii. ;-) ()

Evander

Od Brilantního plánu jsem čekal hodně, a to nejen proto, že mám velmi rád Michaela Caina i Demi Moore. Nasnadě tedy je, že mě film poměrně dost zklamal, jedná se totiž o naprosto průměrný televizní film ve všech směrech. 62% ()

darkreider

V čase prudko moderných prístrojov a hi-tech filmov je tento návrat veľmi príjemný. K tomu ešte neskutočný elegán Caine, ktorý si všetkých vodí po celý film a je to tu, výborný film. ()

papaguy

Naprosto stylový film. Kdyby nebyl ten uklízeč tak ukecaný a přechytralý, bylo by to ještě o hvězdu lepší. ()