Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiální text distributora)

adamix

Toto nejde brať vôbec vážne, aj keď vypnete všetky mozgové závity. Dvaja 40-roční idioti, majúci výzorovo a vekovo skoro rovnakých rodičov, sa snažia hrať na rozmaznaných teenagerov a to za žiadnu cenu nemôže byť vtipné. Pred úplným odpadom to zachraňuje Rogen - degustátor prdu a zopár vtipných momentov a hláška Kathryn Hahn - ,,Chcela by som ťa zrolovať do guličky a strčiť ťa do mojej vagíny aby si tam žil. Je tam teplo a kedykoľvek tam zacítim pohyb, budem vedieť, že ma šteklíš svojimi brčkavými vlasmi." :) ()

Barahir

Nechápu jak na takovéhle filmy může někdo dát peníze a upřímně řečeno lituju, že jsem sledováním tohoto filmu zabil hodinu a třičvrtě svého života. Naprosto neoriginální komedie plná milionkrát viděných rádoby vtipů, které nejsou vtipné když je děljí destiletí a nic na vtipnosti jim nepřidává ani dalších 30 let věku jejich aktérů a obávám se, že ani kdyby je dělal někdo komu je sto let tak jim to nepomůže. U někerých scén jsem si skoro vykloubil krk jak jsem nad nima kroutil hlavou a od odpadu toto „dílo“ zachránily jen sympatické výkony herců. Howgh ()

Deathproof

Veľmi zaujímavá "Ferrellovka", na mnohých veciach sa som nasmial, čiže to splnilo hlavnú úlohu "ľahkého" flmu na odreagovanie. Obidvaja hlavný hrdinovia sú nezabudnuteľný a jednudochá zápletka je celkom originálna ()

Miloško

A to len z prižmúrením oboch očí hodnotím,tak ako hodnotím. Málo vtipov,veĺa fekálneho humoru.Pozrieť a zabudnúť. 4/10 ()

Babulik

Nemôžem prísť Ferrellovi na chuť, nech robím, čo robím a tento fim na tom nič nemení. Pre mňa ťažko stráviteľná dávka nevkusu okorenená fekálnym humorom. Tí dvaja sa síce snažia, ale čím viac, tým slaboduchejšie to vyznieva. A ak v tomto filme niečo stojí za zmienku, tak je to Richard Jenkins , ktorý tých dvoch blbečkov "prečúral" vysokým oblúkom. Asi jediným monentom, keď som sa schuti zasmial, bola neuveriteľná hláška: "Sprechen sie k.k.t?" ()

zyew

Musim s ze smutkem na duši konstatovat, že lidi co tady dávaj odpady a jedno hvězdičkové hodnocení, museli mít špatný dětsví, nebo je někdo sexuálně zneužíval. Ve filmu sice převládá toaletní humor, ale sakra lidi dyť jde o recesi. Krásně sem si u toho filmu odpočinul. Frat Pack se prostě nezapře. Jinak umíram u hlášek typu : "Urazil sem 800 mil abych tě naplnil semenem" lepší 4* ()

Toumyk

Výborná komedie. Už po několika minutách jsem věděl, že si tento film budu prostě užívat. A přesně tak to bylo - od začátku a hezky do konce. Tvůrci se rozhodně nabáli a dali do toho všechno. Takže hezky pěkně Unrated a koule na buben! :D ()

kacir

Prijemne ma to prekvapilo, hoci Ferrella velmi nemusim. Vzdy hra taketo chuja, ktory mi lezie na nervy. Ale teraz som sa fakt bavil. Dobra oddychovka. ()

honzic

Trochu trapné a hodně přehhrané, ale mne se to vcelku líbilo, člověk se u toho docela chvílemi pobavil. Hodnocení: 55 % ()

lobo87

V rámci filmografie Ferrella a Reillyho asi to najzábavnejšie. Bolo uletené sledovať 40-ročných nesympatických chlapov, ktorí sa správajú ako deti, trénujú kung fu, sú zavislí na rodičoch a pritom pekne f***kujú. Jenkins a Steenburgen boli naopak veľmi sympatický a potešili aj vedľjašie postavy Rogena, Jeonga a šialenej Kathryn Hahn... 65% ()

kormoran92

Skvělá, naprosto skvělá komedie. Sledovat jak se dva čtyřicátníci chovají jako malé děti je opravdu zážitek. První část filmu, kdy si oba dělají naschvály, je opravdu sranda ( především hádka o bubny :D). Stejně tak jejich hlášky a grimasy jsou velmi humorné. Ve druhé části se z nich stanou "kámoši" a zejména jejich společné hledání práce je také skvělá akce. Ke konci se stanou úspěšnými a všechno napraví, ale na své komičnosti nic nezrtratí. Moje nejoblíbenější komedie a plně doufám, že se jednou natočí další pokračování. 95% ()

keyzar

Tohle vůbec není špatná komedie. Myslím, že se oba hlavní protagonisté museli při natáčení dost bavit a nasmát. Jediné co mi dost vadilo byl ten vtíravý sexistický a fekální "humor". ()

Nikitoss95

Rozhodně jedna z nejlepších komedií za posledních 15 let, velmi mě pobavila, ačkoli jinde Willa Ferrella neshledávám jako toho nejvtipnějšího herce, tak tady bylo vtipné všecko - scénáře, zápletka, herecký výkon!! Tuto komedii bych si troufal srovnat s “Drž hubu” či s “Blbý a blbější” a rozhodně je hodnocení tady na čsfd neprávem nízké.. ()

Sonick

Sprosty film bez myslenky, ktery ani Will Ferrell nemuze zachranit. Step Brothers se vas snazi rozesmat tak zoufale, ze se jim to po desitkach trapnych scen nakonec jednou ci dvakrat povede. Navic podle me nejlepsi scena filmu byla vystrizena a je k nalezeni pouze na dvd: "Mooom wallet? this is horseshit, he got Hulk Hands!" :D. ()

Groower

Koho baví humor těhle týpků tak rozhodně nebude zklamanej. První půlka je vynikající, druhá trochu slabší, ale opravdu jsem se pobavil mám prostě takový filmy rád. Edit: Po dalších shlédnutích musím přidat pátou hvězdu, je to prostě boží. ()