Občanská válka skončila před třemi lety, ale některé rány čas nezacelí...naopak, spíš přiživuje hlad po pomstě. A právě ta žene plukovníka Carvera (Liam Neeson) vpřed na jeho honbě za tím, kdo navždy poznamenal jeho život - za Gideonem (Pierce Brosnan). David Von Ancken, doposud jen hostující režisér televizních seriálů, přišel s komorním příběhem o lovci a pronásledovaném, o pomstě a spravedlnosti, o minulosti, kterou nelze změnit ani umlčet a dal dvěma irským gentlemanům příležitost předvést se ze zcela jiné stránky než jsou od nich diváci zvyklí vídat. Seraphim Falls se zřejmě nevyhne srovnání s nedávnou syrovou australskou bájí Nicka Cavea The Proposition, se kterou má společné nejen téma, ale i práci kamery s leckdy drsnou krásou přírody a dokonce se ozývají hlasy mluvící o počátku nové vlny "poctivých" westernů. Zda je to pravda nebo jen přehnaný optimismus, to ukáže čas...a komerční úspěch. (Gemini)

fafejt001

PRO MNE DOBRÝ PŘÍBĚH . V TOM LESE TOHO SNĚHU - ZIMA , HRŮZA . NA KONCI ZASE VEDRO . NO A MEZI TÍM VELMI DOBRÝ PŘÍBĚH , NENÍ TO SICE MOC VESTERN , ALE TO NEVA . HERECKÉ VÝKONY OBOU , BROSMAN A NEESON , NEZKLAMALY . TAKŽE SOLIDNÍ . ()

blezg

Téměř do konce uhrančivé s neuvěřitelným živočichem Brosnanem. Závěr je nepasující (buďto bezradný, nebo chytrácky nafoukaný) a nemá patřičné grády a malinko celé divadlo shazuje. ()

karnifex

Cože, tohle že chce někdo srovnávat s The Proposition?!! Jistě, můžete namítnout, že srovnávat lze teoreticky cokoli, klidně i Ferrari s Trabantem - problémem ale je, že ten Trabant se pak bude zdát mnohem horší, než ve skutečnosti je.. Tento film nezačínal špatně, ale parádní akce postupně zpomalí a film se jak v bažině začne utápět v blbostech (za ty nejhorší považuju pseudomystické scény na poušti - tam už to je trochu k smíchu). Právě tak křečovitě naservírované odhalení, že "ten zlej je vlastně taky hodnej", příliš nepotěší.. Takže jestli se v souvislosti s tímto snímkem "ozývají hlasy mluvící o počátku nové vlny ´poctivých´ westernů", měli by radši rychle ztichnout, protože taková vlna by byla leda pro s*albotky.. ()

r007

Herecký koncert dvou hvězd, nádherný příběh, během kterého dlouho čekáte na vysvětlení, proč ten jeden jde tomu druhému vlastně po krku. Některé scény jsou mistrně zpracované, jiné mi připadají trochu zdlouhavé. Celkově se mi zdá, že filmu chybí lepší pointa. I tak je to výborný film, který stojí za to vidět. ()

Petro

Nemohu jinak. Film je to sice dosti podařený, ovšem bez větší hloubky. Překvapující, zajímavé a oživující byly scény s indiánem a dámou prodávající likér v závěru filmu. No konec byl ovšem ač "chlapsky silný" asi tím nejslabším místem filmu. ()

CradleSKS

Myslim, ze docela zdarily western, ikdyz celkem ohrane tema stvance, ktereho honi banda zabijaku a on je pomalu likviduje..konec mi prisel ale docela zajimavy, urcite jsem ho takovy necekal..Musim rist, ze po delsi dobe se objevil zase zajimavy snimek v sekci westernu...+ davam vybranemu prostredi, super priroda a herecne vykony take nebyly spatne.. ()

w.w.

Ach, ten záver.... Príroda a tá atmosféra v úvode je na jednotku, ale ku konci sa už scenárista a režisér asi ponáhľali domov. Tá žaba na prameni malo byť čo? Škoda, inak to malo slušný spád a akciu...len ten záver... ()

killa black

Hodně dobrej western, který má strhující začátek a i následující děj svižně ubíhá. Krajina se střídá a Pierce Brosnan za sebou táhne nasranýho Liama Neesona, kterej je dost vostrej a má bejt proč. Po cestě potkávají zajímavý typy lidí, a celkové vykreslení divokého západu je pěkný a realistický a to se cení. Kupodivu se mi líbil i trochu filosofickej závěr. Hodně dobrej film, kterej si rozhodně pustím ještě párkrát. ()

zekon

Vypadalo to nejprve na skvělý western, pak přišlo podivné protahování a vrchol nasadil přelud dámy v prérii a lezení po zemi snažíce se dostihnout. Tak to trošku ujelo. ()

Augustyn

Tak jsem třičtvrtě filmu koukal na chlápka co cestou, necestou, polem, nepolem nahání druhýho chlápka a celou tu dobu jen doufal, že důvod proč se tak děje, mě alespoň malinko "zvedne ze židle", ale ono se tak nestalo, já si poslechl pěknou písničku při závěrečných titulcích a pak na film prostě zapomněl. ()

MARLENE.DAFT

Jednu hvězdičku si u mě vysloužily herecké výkony dvou hlavních hrdinů. Pierce Brosnan i Liam Neeson předvedli, co to je tvrdá herecká dřina. Prostředí Muže proti muži určitě zajímavé. Nejdříve mě sice vyděsilo, že film je označován mimo jiné jako western, protože k těm nemám příliš kladný vztah. Ale co se týče tohoto filmu, s westernem mi přijde, že má společné opravdu jen to prostředí. Brutalita některých scén mi přišla zbytečná a pokud jde o děj, tak mě osobně slepé pronásledování za účelem pomsty asi nějak nechytlo. ()

yoryk

Tento film bol jedna veľkáááá a neskutočná nuda, naivita z neho priam sršala. Žiadne napätie, žiadna gradácia, do 3/4 filmu sa nič iného nedialo, len prenaslodovanie a unik a opat to isté. až pokiaľ sa nevysvetlilo o čo ide. Trapné dialógy k tej nude prispievali. No a tá záverečná scéna na nekonečnej pustatine,kde sa zrazu objaví záhadná pani na koči a predava im tovar je úplne že zlé. A bohovsky ma pobavil úplny záver,keď sa z našich hrdinov stali na konci skoro najlepší kamoši.Ach jaj,,,,jedna hviezda, len za peknú zimnú prírodu, ináč pointa filmu totálny brak. ()

Rambo00

Zajímavý western. Dobrý příběh, který je postupně odkrýván, krásná příroda a výborné výkony v hlavních rolích. Jen trochu zvláštní závěr, i když proč ne, pro mě za 4*. A ještě parádní nůž od muely. ()

injoy

Ten film jsem viděl na třikrát, protože jsem 2 krát usnul.. což je dostatečně vypovídající o jeho kvalitách - proto 3 hvězdy. ()

Pythonator

Divák je vtažen hned na začátku do děje, respektive do honičky po lese, kde pronásledovaný Brosnan likviduje jako Rambo jednoho pronásledovaného za druhým. Nejdřív jich bylo tuším pět a on to postupně stahuje na tři, atd. Divák přitom nemá potuchy kdo je Brosnan a kdo je Neeson a proč honí Brosnana, což je podle mě nejsilnější stránka filmu. Tou ještě silnější je vlastně ještě dokonalé syrové zobrazení nemilosrdné divočiny, kde přežít bez koně je dost o hubu. Film postupně odkrývá příčinu pomsty, až je to nakonec v ujetém mystickém konci odkryto zcela. Nebýt toho konce, tak dám snad pět hvězdiček. Natočeno je to solidně, ale osobně bych tu Anjelicu Huston vynechal. ()

Gyl

První hodina je super, pak to sklouzne k unavenému putování pouští, nostalgii a vše vyvrcholí přitepleným skamaráděním se hlavních postav. Škoda. ()

lepinla792

Dobrý film, který mi trochu pokazil závěr, kde je moc symbolik a myšlenek, které vystřídali do té doby akci a lov i boj o přežití všech. Ještě menší výtka k naivitě, které občas přepadla i jinak chladnokrevně a zkušeně jednající chlapi. ()

jauahaoas

Tento film je na tomto serveru podhodnocený. Doporučuji opět zhlédnou při jiné konstalaci hvězd a jiném rozpoložení. ()

Rychlonovinky

Rychlonovinky