Občanská válka skončila před třemi lety, ale některé rány čas nezacelí...naopak, spíš přiživuje hlad po pomstě. A právě ta žene plukovníka Carvera (Liam Neeson) vpřed na jeho honbě za tím, kdo navždy poznamenal jeho život - za Gideonem (Pierce Brosnan). David Von Ancken, doposud jen hostující režisér televizních seriálů, přišel s komorním příběhem o lovci a pronásledovaném, o pomstě a spravedlnosti, o minulosti, kterou nelze změnit ani umlčet a dal dvěma irským gentlemanům příležitost předvést se ze zcela jiné stránky než jsou od nich diváci zvyklí vídat. Seraphim Falls se zřejmě nevyhne srovnání s nedávnou syrovou australskou bájí Nicka Cavea The Proposition, se kterou má společné nejen téma, ale i práci kamery s leckdy drsnou krásou přírody a dokonce se ozývají hlasy mluvící o počátku nové vlny "poctivých" westernů. Zda je to pravda nebo jen přehnaný optimismus, to ukáže čas...a komerční úspěch. (Gemini)

E lan

Vcelku povedený a zvláštní western s nečekaným rozuzlením. Herecké výkony jsou správně civilní a nepřitažlivé, celkové zpracování pak míří trochu do alternativních vod. ()

sanikope

Film o ktorého existencii som vôbec netušil som našiel v archíve. Brosnana nemôžem (asi kvôli 007) ale tu mi vôbec neprekážal. Tempo filmu je od začiatku prekvapujúce. Keď od prvých záberov sa začína na prvý pohľad krutá naháňačka v štýle ako zlí chlapi prenasledujú dobráka Pierca. Škoda že vnútro je vyplnené vatou ale koniec keď sa na scéne zjavuje Wes Studi a Anjelica Huston vyšpikuje príjemne záver. Akokoľvek tu hovorím o vate atmosféra ma úplne pohltila a viem si predstaviť že tento film si určite pozriem rád znova. ()

FireTight

Nevím, popravdě jsem od snímku očekával daleko více, než jen 115 minut Brosnanova putování na některou ze světových stran a jeho pronásledování Neesonem a jeho řídnoucími řadami spolubojovníků... Navíc, poslední část filmu (zhruba od vyskočení Brosnana z mrtvého koně) mi přišla dost divná - přeci jenom, sledovat, jak jdou dva polomrtví chlápci po poušti a najednou potkají u studánky indiána v obleku nebo uprostřed nicoty ženu s putovním krámkem, to mi mozek dost nepobíral. ()

krizi

Zdá se mi to, nebo Brosnan s přibývajícím věkem ztrácí čich na dobré filmy? Já tento film moc nepochopil, hlavně ten závěr. Myslím, že nám měl něco hlubšího sdělit, ale já to prostě nevím co. ()

cyright

Velmi komorní drama s ne zcela stravitelným a poněkud mystickým vyústěním. Ano, nějaký kruh se uzavřel a oba hlavní hrdinové dosáhli pokoje, či zatracení (záleží na úhlu pohledu), dozajista ale usmíření. V tomhle film i celý příběh jako celek opravdu zafungoval, ačkoliv se nedivím, že to většina diváků nedovede pochopit či docenit. Zpracování je totiž poněkud neobratné, není od začátku dostačně vyhraněné, aby diváka upozornilo, že tu se budou vyvíjet věci netradičně, jinak, než je v hollywoodsky schematické pohodlnosti zvyklý. Zřejmě proto se film pro většinu lidí stane s přibývajícími minutami rozčarováním a konec to jen potvrdí. Na druhou stranu jsou tu i tací, pro které to je celé příjemné překvapení, jako já, ovšem jsme zřejmě v menšině. Celé jsem si to užil, včetně konce, který přijímám a chápu, ale zpodobněn mohl být trošku šikovněji a bylo by to za 5*. Jinak jde o první film, kde se mi Brosnan opravdu líbil. O Neesonovi nemluvím, ten nemusí hrát, stačí mu jen stát před kamerou a vyzařovat:). ()

netWoor

slušný rozjezd, ale po čase nevímproč nudné a mysteriózní část, která měla asi být pohledem do duší obou aktérů, mě zas tolik nevzala ... ()

Joski

Rovnomenný film ako z roku 1967, ale dejovo úplne o niečom inom. Prekvapila úloha Brosnana, kde okrem dobre vybudovaného dobrodružstva v nekonečnej naháňačke som westernové kvality nepostrehol. 65% ()

Inozuka

Výborná první polovina... honička v zasněžených horách, metodiky guerillové války, boj o přežití a ultranásilí bez velkých okolků. S tím jak se hrdinové vzdalují z hor do nížin, klesá i napětí filmu a chvílemi se dokonce některé pasáže zdají jako nudné. Finální scény v poušti jsou prodchnuté mystickou atmosférou a třeba postava paní Louise se mi zdá dost zbytečná. Trochu se tím nabourává původní naturalistické vyznění filmu, jakoby scénárista a režisér už nevěděli kudy kam... Hodně dobrá je nejednoznačnost u obou hlavních hrdinů a nastolená otázka pomsty, lítosti a jejich vlivu na charakter člověka. Brosnan a Neeson válí, je příjemné vidět Brosnana v jiné roli, než elegantního gentlemana. Jeho špinavý a zarostlý štvanec je perfektní. Nakonec tedy hezkých 80% ()

bearmeedek

Souboj dvou mužů v drsné divočině nepostrádá nápad i napětí. Na důvod této honičky si musíme počkat skoro na konec filmu. Abychom zjistili, že ten, komu jsme "fandili" celou dobu, není až tak čistý, a že ten druhý má rozhodně pádný důvod. Film, na to, že je starý deset let, má slušný záběr i dneska. Pěkná krajina, slušná práce s nožem, epizodní potkávačky s místními obyvateli. Konec, u kterého už nebylo moc možností na výběr, byl zvláštně okořeněn mýtickým zjevením potulné prodavačky na poušti, která byla v tom vedru, oproti drsným chlápkům, dost svěží. Obsazení soupeřů Brosnanem a Neesonem rozhodně dodalo na poutavosti. ()

aik

Po dlouhé době se zase objevil nějaký western a nutno říct, že jsem z něj dost na rozpacích. Oba herci do svých rolí sednou velmi dobře. První polovina, kdy je člověk přímo vhozen do děje, mi přišla fajn, ale bohužel v té druhé jsem měl občas pocit přílišné rozvláčnosti bez nějaké té nové jiskry pro děj. Přesto mi bylo sympatické, že nešlo jasně určit kladného hrdinu, ovšem závěr měl trochu větší potenciál. .... 70% (i za kameru) ()

7duster

ani nevíte co a jak se stalo a jste v tom až po uši - od začátku přemýšlíte co se stalo, proč se z Brosnana stala lovná zvěř (tedy pokud jste si nepřečetli o čem tenhle film je - já to neudělal) a držíte mu palec, aby tu honitbu přežil ..... na druhé straně Neeson - ještě, že máte palce dva, protože i jemu jeden musíte držet, aby toho svého padoucha dopadl ..... no a připočítám-li k tomu hudbu made by Harry Gregson-Williams, okolní nádhernou přírodu a vůbec tu atmosféru, která na vás během sledování tohohle filmu dýchne, tak mi vychází konečné 4* ()

Miksa

Asi 10 způsobů jak přijít o koně. Neuvěřitelně zdlouhavý film o pomstě, která žene vpřed. Dobrá kamera,i když místy trochu kýčovitá, hodnocení filmu zlepšit nemůže. A co to wtf bylo za závěrečný pokus o mystično? ()

Tiiso

Nevím jestli si hlavní rivalové, na konci příběhu, podali ruce k vůli svým fata morgánám, nebo, že je přestalo bavit se nahánět, ale je jisté, že se závěr dá brát jako nejslabší času filmu. Odpovědí může být spousty. Protože v celém příběhu oba dva hrdinové vypadají přesvědčeni o své pravdě a aby bylo uděláno za dost jeden bude muset dozajista zemřít. A protože je konec filmu natočen tak jak je, působí spíše rozpaky než aby byl důstojnou tečkou za jinak docela dobře fungujícím filmem. Příběh je totiž natočen velmi pěkně, kde o napětí není nouze a kde vidíme v podání herce Brosnnana, že pohyb v drsné divočině umí pekelně bolet. Mimochodem právě ta scéna kde si operuje ruku, nad ohněm patří k těm několika zdařilejším. Snímek, ale v celkovém pohledu nefunguje vyrovnaně, Neeson je v některých okamžicích nepřesvědčivý, až teatrální. 3koda, první část má daleko lepší atmosféru a příběhovost než ta druhá, která sklouzává....kam vlastně? ()

godspeed

následky válek si nese každý v jakékoliv době, ať byl na jakékoliv straně. jasné a uvěřitelné poselství. brosnan mile překvapil. neoholený, nečesaný, nemytý, minimálně mluvící kapitán v jeho podání, byl pro mne o dost stravitelnější než ultra vymydlený, distingovaný agent slušňák 007. začátek filmu opravdu parádní. celkově film díky naturalistickému zpracování působí dost opravdově, což mám fakt rád. čím méně počítačové grafiky a podobných legrácek v dramatech a thrillerech, tím lépe. ()

DEMON

Koniec vzal filmu 2*. Prva polovica sa prijemne pozera, druha polovica nudi a zaver je... tazko popisatelny, ale urcite nie v dobrom slova zmysle. ()

nesli

Škoda slabého konce, zbytek filmu byl však velice dobrý. Slušné obsazení, napínavý dej, spousta akce, krásné exteriéry. 7/10. ()

Clark_Kent

Jeden chlap honí druhého, kolem umírají další chlapi. Začátek nabízí slibný pohled na přírodu i tenzi samotného příběhu. Ovšem jak se převalí snímek do půlky, stává se z toho nudící hovadina. ()

Bigfuckman

Prvních 20 minut uteklo bleskurychle a nabitě jako půlnoční soulož v hampejzu se sličnou děv(k)ou. Netroím negativním postojem k Brosnanovi a mu nechci pochlebovat, ale této role se ujmul o moc lépe než proslulého (ať chvalně či nechvalně) Jamese Bonda. Od přijezdu do malé osady stavějíc železnicí film výrazně upadá na tempu i kvalitě. Avšak finále to opět pozdvihne o krapet výše. Michael Wincott ostříhal své gothické "vraní" vlasy, nicméně na charismatu a hlavně na geniálním hlase mu to vůbec neubralo. Ve filmu se krátce mihne i mohawk Wes Studi (Magua), který zde nedostal tolik prostoru aby prokázal své herecké, divošské kvality. Po delší době zase dobrej western. Díky za to! ()

Rychlonovinky

Rychlonovinky