Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Občanská válka skončila před třemi lety, ale některé rány čas nezacelí...naopak, spíš přiživuje hlad po pomstě. A právě ta žene plukovníka Carvera (Liam Neeson) vpřed na jeho honbě za tím, kdo navždy poznamenal jeho život - za Gideonem (Pierce Brosnan). David Von Ancken, doposud jen hostující režisér televizních seriálů, přišel s komorním příběhem o lovci a pronásledovaném, o pomstě a spravedlnosti, o minulosti, kterou nelze změnit ani umlčet a dal dvěma irským gentlemanům příležitost předvést se ze zcela jiné stránky než jsou od nich diváci zvyklí vídat. Seraphim Falls se zřejmě nevyhne srovnání s nedávnou syrovou australskou bájí Nicka Cavea The Proposition, se kterou má společné nejen téma, ale i práci kamery s leckdy drsnou krásou přírody a dokonce se ozývají hlasy mluvící o počátku nové vlny "poctivých" westernů. Zda je to pravda nebo jen přehnaný optimismus, to ukáže čas...a komerční úspěch. (Gemini)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (255)

Tirion 

všechny recenze uživatele

Hodně zvláštní "western", u kterého nevíte do čeho vlastně jdete. Film, který toho moc nenamluví, ale nechává za sebe mluvit kameru. Scénář je hodně jednoduchý, ale vizuální stránka stojí za to! Netradiční role Neesona a Brosnana jsou zde zajímavým zážitkem, ale v podstatě film nepřináší žádný speciální zážitek, spíše mnohá překvapení (aneb z koně možná přijde i kouzelník ;-)). ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Dráma, ktorá má bližšie k The Edge (1997) než k westernu. Westernové je tu iba prostredie. Na podstatnú informáciu, prečo jeden prenásleduje druhého čakáme dosť dlho a jej prezradenie nemá až tak silný dopad, ako by chcelo (je uponáhľané a zvláštne zostrihané). Herecká superdvojka, atraktívne exteriéry a tajomno, ktoré sa nesie celým filmom, ale vystačia na príjemnú filmovú zábavu, v ktorej je stále sa na čo alebo na koho sa pozerať. Finálna "mystická" pasáž filmu dojme a urobí snímku osobitejšou, ale nie výrazne lepšou. ()

Reklama

javak810i 

všechny recenze uživatele

Naháněčka Brosnana a Neesona zasazená do divokého západu zní skvěle, že? Bohužel Seraphim Falls se možná až moc zaměřují pouze na dané protagonisty a tak si divák ani nestačí uvědomit, že se jedná o western. To by samo o sobě nevadilo, ale na to, jak moc se snímek zabývá samotným pronásledováním "kočky a myši", jsou postavy hlavních postav málo prokreslené a samotný závěr může v tomto ohledu působit nedostačujícím a nenaplňujícím dojmem. Ovšem i tak se jedná o dobrý snímek, který ústřední herecká dvojice jednoznačně tahá. Bez nich bych se na něj asi nepodíval. Za mě 3*. ()

Javert 

všechny recenze uživatele

Netradiční western, který je však i přesto velmi kvalitní. A to hlavně díky skvělé kameře a režii a velmi kvalitním hereckým výkonům - Brosnan a Neeson jsou skvělí. Nechápu, že tu někdo píše o vleklosti děje - já nejsem toho samého názoru, děj plyne rychle a nenechá divákovi ani chvíli vydechnout. Tenhle film by mohl být živou vodou na uvadající kategorii filmů, jakou americký western dozajista je. Bohužel. Už teď se však těším na 3:10 Yuma. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý Pierre Brosnan v roli pro něho mírně netypické, leč ve které byl velmi obstojný. Tři roky po americké válce a on, plukovník, se v ní nechtěně dopustil přehmatu s fatálním následky, při které zemřela mladá žena se svými dvěma dětmi. Zbyl muž, který nezapomíná. Ten muž, v podání Liama Neesona, ten se chce pomstít. Rozpoutá hon na plukovníka, v němž nehledí napravo nalevo. Děj filmu nás přivítá v zasněžených, tvrdých horách, aby vyvrcholil v nehostinné poušti.Je to drama o vzteku, lítosti, výčitkách, ale i o možném odpuštění, když není cesty zpět. Nádherná kamera s obstojnou hudbou, pro mně tohle takřka komorní drama za čtyři hvězdy zaslouženě. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Liam Neeson a Pierce Brosnan povedali, že pri tvorbe tohto filmu si užili najväčšiu zábavu vo svojej kariére. Ako deti milovali westerny a boli nadšení, že si konečne v jednom môžu zahrať. (m.a.t.o.)
  • Puška plukovníka Carvera (Liam Neeson) vo filme je železná puška Henry 1860, čo naznačuje, že bola jednou z prvých štyroch stoviek vyrobených predtým, ako bola koncom roku 1862 nahradená modernejšou mosadzou. (m.a.t.o.)
  • Pierce Brosnan povie prvé slovo až po trinástich minútach. Dovtedy len chrčí, stoná a kričí od bolesti. (m.a.t.o.)

Související novinky

Rychlonovinky

Rychlonovinky

31.01.2007

DreamWorks a Ardman Animations téměř 10 let pracovali společně a vzešly z toho celkem 3 animované filmy: Slepičí úlet, Oscarový Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka a Spláchnutej. Obě studia se… (více)

Reklama

Reklama