Muž proti muži

Muž proti mužovi

Seraphim Falls

Western

USA, 2006, 115 min

První půl hodinu uslyšíte Pierce Brosnana jak říká jen auuuu uhhhh ahhhhhh chhhhhhh.... , ale ani se mu nedivím. Proč Chce Liam Nelson dostat Pierce Brosnana se dozvíte až postupem filmu. Vyndávání kulky bylo fajn stejně tak i pastička. Ale jinak konečně film který se odehrává na divokém západě a není to western.(23.7.2008)

Perfektní oldschoolovka se skvělými hereckými výkony, výbornou kamerou a úžasnou hudbou Harryho Gregsona-Williamse. Vynikající začátek v horách následuje slabší prostřední část, kdy se vlastně téměř nic neděje. Tedy kromě toho, že Pierce Brosnan vybaluje jednu parádičku za druhou. Konec byl překvapivě takový jaký jsem si přál, ale jaký jsem rozhodně nečekal. Opravdu moc dobrá podívaná. Režisér David Von Ancken se rozhodně za svůj první celovečerní film nemusí stydět.(25.1.2008)

Dráma, ktorá má bližšie k The Edge (1997) než k westernu. Westernové je tu iba prostredie. Na podstatnú informáciu, prečo jeden prenásleduje druhého čakáme dosť dlho a jej prezradenie nemá až tak silný dopad, ako by chcelo (je uponáhľané a zvláštne zostrihané). Herecká superdvojka, atraktívne exteriéry a tajomno, ktoré sa nesie celým filmom, ale vystačia na príjemnú filmovú zábavu, v ktorej je stále sa na čo alebo na koho sa pozerať. Finálna "mystická" pasáž filmu dojme a urobí snímku osobitejšou, ale nie výrazne lepšou.(8.3.2010)

Docela velké zklamání. Příběh který se mohl odehrát kdekoliv, kdykoliv jinde a mohl být i zajímavěji vyobrazen, jenže tahle hra na western, když film westernem moc není mě nenadchla. I to, že koně zde byly nadměrně využívaní jako věci, než jako zvířata. Přírodní scenérie od mrznoucích a zasněžených hor, po vyprahlou a popraskanou poušť bylo jedno z mála co bych označil jako plus. K tomu třeba i onu madam obchodnici v poušti, která do toho vnesla svěží a zajímavý nádech. Jinak mi to nepřišlo vůbec napínavé a to u toho že jeden honí druhého je divné. Nehledě na to, že po dvou třetinách jsem byl spíše otrávený když se postavy setkávají, aby se zase odloučily anejsou schopné se zabít do zad, to ě fakt dostávalo když jinak by odkrouhli i malé dítě. Charaktery celkově dost hrůza, jen Pierce Brosnan se mi líbil, ostatní byli jakoby utekli odněkud z ústavu. Brr. 5/10(27.11.2011)

Prvních třicet minut je naprosto famózních a pokud by se v jejich duchu nesl celý film, tak ihned po jeho skončení bezpochyby přeházím svou topku. Divák je od samotného počátku naprosto vtažen do děje a i přesto, že nejste seznámeni s podrobnostmi, tak doslova hltáte každou sekundu příběhu, který vám je servírován a užíváte si i nádherné scenérie do kterých je zasazen. Musím však bohužel konstatovat, že po shlédnutí celého snímku má topka zůstala nezměněna, jelikož dalších třicet minut má film pozvolna klesající tendenci, (což se vzhledem k již zmíněmému vynikajícímu začátku dá i pochopit...) ovšem poslední třetina filmu se již k veliké škodě dostává úplně někde jinde, něž by si tenhle snímek zasloužil... První třetina jasných 5, druhá 3.5, třetí 2,(2.12.2009)