poster

Muž proti muži

 • USA

  Seraphim Falls

 • Slovensko

  Lovec a prenasledovaný

 • Slovensko

  Muž proti mužovi

 • Velká Británie

  Seraphim Falls

Western

USA, 2006, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Simpoch
  *****

  Tenhle film vypadá, že nemá chybu, ale jedna obrovská tam je. Nevím jaký význam měla ta prodavačka všeléku na konci... Mám z toho pocit, že si tvůrci uvědomili, že film jde ke konci úplně do hajzlu, a tak se to rozhodli vyřešiti ve stylu deus ex machina, nebo diabolus ex machina, nebo nevim. Je to jako pěst na oko! Za začátek a herce dám palec nahoru, ale v konkurenci mých oblíbených westernů je tenhle nedobrý.(17.1.2014)

 • Rodriguez
  ***

  Zajímavě natočený a pojatý film (v žádném případě se nedá mluvit o westernu). Krásná krajina, výborné výkony herců Brosnan/Neeson a kamery, ale celému filmu dělá šrám přes obličej jeho neskutečná skoro dvojhodinová stopáž. První dvě třetiny jsou hodně zajímavé a člověk se nedokáže odtrhnout (ani na záchod), pak ale příjde hodně prokouknutý konec (průhledný jak kopírák). Moje hodnocení 70%.(1.4.2008)

 • JFL
  ****

  Díky silné tradici antiwesternů má dnes Divoký západ krutou a naturalistickou podobu. Tento film navíc Ameriku po občanské válce ukazuje jako svět morální nejednoznačnosti. Od toho se odvíjí příběh honu na člověka, který zároveň ukazuje lovce i psance. Při tom záměrně nedává nahlédnout jejich motivace a obě strany prezentuje ambivalentně. Klíčovou vlastností filmu je neustálý pohyb. Postavy se fyzicky ženou od mrazivých zasněžených hor až do rozpálené pouště a současně psychicky od pudové touhy přežít přes duchovno a metaforično až k prozření.(19.8.2008)

 • Maty85
  ***

  Tendle film mužu jedinně doporučit. Výbornej filmek se skvělým hereckým obsazením. Vše velmi realisticticky provedený a podařile natočený. Nenudil sem se ani chvilku. Brosnan v trochu pro něj netradiční roli to sehrál bravůrně. Dal bych i 4* , ale kvůli tomu trochu zbytečnýmu "mystic" závěru jen 3*(11.2.2008)

 • Kaka
  ***

  Příjemná a nenáročná zábava staré školy s fenomenálním kameramanem a neméně schopným skladatelem. Režie není zase tak důležitá. Všechny benefity obstarávají strhující přírodní scenérie, syrovost a dva neskutečně charizmatičtí hlavní hrdinové. Především pak Liam Neeson je v roli bývalého vojáka přímo na pusinku. Ústřední duo má ještě jedno devizum. Nejednoznačnost charakterů. Ani nejpozornější divák nedokáže s rukou na srdci řici který je zlý a který je hodný, potažmo který si zaslouží vyhrát. Oba dva jsou drsní, nelítostní a mají proto dobrý důvod. Závěrečná snaha o mysterióznost se dá překousnout, i když se mi do tak realistického příběhu nelíbí. A konec ? Asi nejrozumnější vyústění i když poněkud vyměklé.(23.7.2007)