• xaver
  *****

  Ten příběh je až neuvěřitelný. Ani se mi nechce věřit, že to Stroupežnický napsal před 150 lety. Skvěle vystihl mentalitu českého človíčka. A ještě víc je neuvěřitelné, že se ten český človíček za víc než 150 let prakticky nezměnil. Ale alespoň něco pozitivního, ani ti herci se moc nezměnili. Pořád jsou stále dobří.(15.3.2012)

 • Blofeld
  ***

  Zatímco Macháčkovi Furianti byli takoví člověčí, Pitínský se vydal o poznání stylizovanější cestou - a zatímco v divadle, s odstupem několika řad a orchestřiště nadsazené herecké výkony fungovat mohou (a vcelku fungují), televizní záznam se spoustou detailů jim vůbec nesvědčí. Ale i s oním odstupem v divadle bylo tak nějak zřejmé, že méně uřvanosti by inscenaci jen a jen slušelo ... Rozhodně to ale není žádná ostuda - jde o zcela kompetentně provedenou klasiku, s řadou velice schopných herců. Jenže na legendární Macháčkovu inscenaci, po všech stránkách vyrovnanou a kompaktní, zkrátka nedosahuje ani zdaleka.(3.4.2010)

 • UncleG
  ****

  V televizi téměř strhující, na divadle musí být představení ještě minimálně o 80% lepší. Velká chvála pro mlaďochy Dolanského, Rašilova a mýho oblíbenýho pana Švehlíka (mimochodem v divadelním "Rozmarném létu" byl až k posrání skvělej). Veeeliká lahůdka. A nebejt tý podivný parodický forbíny před koncem, která to celý už moc shodí, dal bych plný počet.(12.4.2010)

 • Bart
  *

  Od nového zpracování Našich furiantů jsem toho moc nečekal. A dobře jsem udělal, alespoň jsem nebyl zklamaný. Donutil byl tradičně úděsný. On už asi neumí být jiný, než pořád stejný. Stejně tak mě nezlamal mistr herec Pavelka, kterého vůbec za dobrého herce nepovažuju. Vtipné dialogy (některé v původní předloze nejsou) Pavelky a Prachaře byly trapné - nesmálo se jim ani obecenstvo. Jediný, kdo mě příjemně překvapil, byl Jan Dolanský jako Vašek Dubský. Divím se, že se tahle inscenace ještě hraje. Uznávám, že moje hodnocení ovlivnilo, že jsem viděl naprosto geniální inscenaci Miroslava Macháčka z 80. let.(22.1.2007)

 • POMÍK
  *

  Neskutečně špatné divadlo. S hereckým a finančním potenciálem ND je to ostuda. Absolutně špatně zvolení herci a nepřesvědčivé herecké výkony. Nevhodné ponuré světlo a odbyté kulisy. Stálo by za to, aby se celý soubor ND, na tomto podílející se, zajel podívat do libereckého DFXŠ, aby viděl, co jsou to opravdoví Naši Furianti ve vší dokonalosti a kráse.(14.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace