Dračí války

Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

• Anrie

Akčí, drama, horor...? Ani v jednom se tvůrci netrefili. Pro mě to byla komedie. Nechápu, co může vést režiséra k tomu, že natočí osmsetšedesátý druhý film o nestvůře, která pustoší město. Omlouvám se za můj přístup, ale nedodívala jsem se. Nešlo to!! Hvězdičku za to, že mě tento originální a nepředvídající snímek rozesmál.(14.10.2012)

Z hladiska monster zabavy v intenciach potesenia z destrukcie mesta je D-War krasnou upomienkou na kaiju eiga filmy, i ked papundekel takmer kompletne vystriedali pixely. Skoda len, ze film nie je naladeny na tak vysoku uroven odlahcenia ako napr. Kitamurova Godzilla: Final Wars a berie sa vaznejsie, co paradoxne prispieva na smiesnosti nechcenej (na rozdiel od prirodzenej a danemu zanru vitanej). Ovsem aj tak je to stale dostatocne zabavne a stvrta hviezda je za prilezitost a nasledny zazitok vidiet toto "besnenie" na velkom platne v kine. 70% [na potulkach svetom](25.9.2007)

No co si budem povidat, je to vcelku debilita, ale super zabavna. Ta legenda by jeste docela usla, horsi je to s postavama a vrchol vseho je, kdyz si hlavni dvojka asi tak minutu po seznameni zacne slibovat vecnou lasku. Na druhou stranu, na to, ze se nejedna o nejakej blockbuster jsou tu docela obstojny triky a samotny herci nejsou vylozene spatny. No a navic se film s nicim nesere, prvni pulka je sice takovy ocekavany uvedeni do deje, objasneni legendy a predstaveni postav, ale i tady se naka ta akce najde, ale druha pulka uz je jedna velka rezba, kde si to dava armada nejakejch rytiru se spoustou ruznejch potvor versus armada s tankama a vrtulnikama a na zaver dojde i na velkej souboj dvou hlavnich draku. A ja se perfektne bavil.(6.4.2009)

• tron

„Hovoril som ti, že je to obrovské.“ – „Ale nie, že to zožerie autobus.“ "Až" 20% dávam za dva dobré vtipy (slon, zvieracia kazajka) a dve veľkolepé akčné trikové orgie (prepad dediny a veľkomesta), čo sú také šialené akčné scény, že Emmerichova GODZILLA je oproti nim (tanky! Bojové helikoptéry!) nízkorozpočtová TV inscenácia. Ale je to dobrý film? Ani omylom. Medzi spomenutými dvoma bojovými pasážami sú desiatky minút otravnej nudy. Film je naprataný nulovým príbehom (niekto stále uteká pred akýmsi hadodrakom alebo čo to bolo), postavy v lepšom prípade na hniličku a dialógom sa venovať nemienim. Menej americko-kórejských koprodukcií!(18.2.2010)

Nemít to naprosto holodebílní scénář, kdy by bylo fakt asi lepší aby postavy radši vůbec nemluvily a aby se nesažily pro jistotu ani myslet, tak by to bylo fakt super fantasy. Sice prvních dejme tomu 40 minut neni nic extra, za zmínku stojí hlavně flashbacková vsuvka co dá mírně vzpomenout na bitvy v LOTRech, ale ta druhá půlka už je prostě super akční technickofantasy řežba, kdy sem se fakt celou dobu parádně bavil, na čemž má taky velkou zásluhu kvalitní práce s efekty i animací a tu a tam i s hudbou, ale ta bohužel ve většině filmu je dost nevýrazná. A jelikož celej film je fakt hodně kratičkej, něco málo přes 80 minut bez titulků, tak neni ani moc místa na nudu, tohle si zaslouží rozhodně vyšší hodnocení, protože to je prostě zábava(30.4.2008)

• - Jedná se o nejdražší a nejvýdělečnější korejský film roku 2007. (Terva)