Dračí války

Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

• Stanislaus

Jak už to v mnoha filmech bývá, když nezastavíte toho či onoho, nastane apokalypsa a následně konec světa. Film nenabízí nic převratného či nového. Když jsem zjistil, že film stál něco přes $30 miliónů, tak jsem čuměl. Spousta filmů s několikanásobně větším rozpočtem dopadla i hůř. Překvapily mě vizuální efekty, které přes mé očekávání byly obstojné a nazapadly do filmové žumpy (viz "filmy" se žraloky posledních let). Dobrá hudba. Nad herci se ve filmech tohoto typu nepozastavuji (tady by to možná šlo). Skvělá konečná bitva "biblických" rozměrů. Celkově tak 50%.(17.1.2010)

• Malarkey

Sice je to neskutečná blbost, ale na druhou stranu jsem se jako divák mohl těšit z epického příběhu plného nekonečné akce od začátku do konce. Plno lidí zde píše, že se příběh bere strašně vážně, což je každopádně jeho škoda. Ani efekty nejsou nijak zázračné. Krev neteče, aby to mohlo být určeno i pro 13tileté diváky, ale i tak se na to nechá docela příjemně dívat. Jedna věc se mi ale na tomto filmu líbila, a tou je hudební stránka, která je složena naprosto mistrině a dokazuje to, že se tvůrci pokoušeli o opravdu epickou záležitost, škoda jen, že jak to vypadá neplatí o tom jaké to ve skutečnosti je. Kdyby šlo hlavně o zábavu a ne o legendu, možná by to mohla být pecka. Takhle je to prostě paskvil, nabitý akcí, který určitě pobaví, ale toť vše.(26.12.2007)

Keď si vezmem paralelu s Transformermi, ktorí sú z podobného monster súdka tak je to menej coolové, oveľa viac naivnejšie, má to slabšie efekty a nudnejši rozbeh. Ale vzhľadom, že som zhruba v polke upadal do mikrospánku ma finále veľmi potešilo. Ona práve tá bitka v L.A. je to, prečo fanda jednoduchej monster zábavy nemôže ostať nespokojný. Low-costový bracho Emerichovej Godzilly. Štvrtú nedám, lebo som to na veľkom plátne nevidel. 70%(21.12.2007)

• Chrustyn

Draci ničící město? Kolik se dá z tohoto tématu vymáčknout? Možná málo ale možná i dost. Korejský režisér Shim zůstal někde mezi a připravil nám typické béčko, které se bere smrtelně vážně ale divák mu to neuvěří. Film je podle mě zbytečně přeplácaný a občas jsem si říkal co se to ve filmu vlastně děje. Herci se snaží tvářit maximálně vážně ale nedokáží si diváka vůbec ničím získat. Filmu prostě chybí nadhled, který mají třeba Bayovi "Transformers". Ale určitě se najdou i tací, kterým stačí podívaná u které mohou obdivovat trikové sekvence ale ani tady nemá film co nabídnout. Některé triky nejsou špatné ale většina z nich vypadá jako z nějaké počítačové hry.(9.6.2008)

• heyda

Dost dobrý efekty. Řekl bych, že ještě lepší než v Emmerichově Godzille a to je co říct !!! Jinak všechno ostatní je buď stupidní nebo prachobyyčejný průměr, proto když zvážím všechny zápory i nějaké ty klady filmu, tak to vyjde na 1 pěknou hvězdičku. :-)))) Pro milovníky různých přerostlých hadů (draků), bulbasaurů s dělomety na zádech, stegosaurů nebo ptakosaurů se zabudovaným raketometem určitě povinnost. :-D :-D(24.7.2010)

• - Jedná se o nejdražší a nejvýdělečnější korejský film roku 2007. (Terva)