Dračí války

Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

• Cervenak

...alebo "Ako sa Mordor spojil s Gunganmi a vedno zaútočili na L. A.". Prekvapivo obstojné efekty (na kórejský monstr-bulšit určite, záverečný súboj drakov znesie aj hollywoodske kritériá), zábavné deštrukčné scény a sem-tam GP moment (babka versus plot z pletiva) bohužiaľ neprebijú nehoráznu celkovú stupiditu.(7.9.2009)

• Dever

Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Imoogi ,2. The Legend Awakes ,3. Village Attack ,4. Love Theme ,5. Yeouijoo ,6. General And His Army ,7. Second Life ,8. Destiny ,9. Battle In The Sky ,10. Hypnosis And Flashback ,11. Cafe Attack ,12. Rooftop Showdown ,13. The Altar ,14. Buraki ,15. D-War ,16. Farewell ,17. Arirang(8.6.2011)

Odjakživa mám obrovskou slabost pro všechno co souvisí s draky. Takže jsem si nemohl nechat ujít ani tento snímek, byť to bylo jen na PC. Korejský začátek byl vynikající - takhle nějak by to mělo vypadat. Takové upřímné, mystické - prostě mám pro tyhle příběhy z východu slabost. Zasvěcování malého chlapce do staré legendy dávalo slušnou šanci na kvalitní příběh. Ale část ze současnosti už tak neoslnila. Hlavní představitel absolutně nesympatický, tomu bych klidně přál ať ho ten Imoogi sežere. Příběhově zajímavé, lae to kouzlo ze začátku se vrátit nezdařilo. Ale efekty vynikající, to se musí nechat. Závěr byl vcelku příjemný, úplný happy end bych tomu neodpustil. Myslím, že kdyby se to celé točilo jen v Koreji s korejskými herci, mohlo to dopadnout mnohem lépe. /viděno na PC (DVDrip): 60% a 3*/(2.7.2010)

• HellFire

Film se snaží naservírovat nám úžasný příběh o zrození draka, který je však podán s nulovým nadšením. Další hřebík do rakve přidává nesmyslný scénář, kdy např. vojákům z dob starého Japonska stačí na ochranu před kulkami malé štíty; vždy, když dojde k situaci (což bylo asi tak 2x za celý film), že zlý drak má příležitost hlavní hrdinku sežrat, tak akorát řve na celé kolo a překvapivě (sarkasmus) v té chvíli zasáhne cizí síla a hadovi pokazí příležitost; o nějakých pocitech mezi hlavními hrdiny nemůže být řeč, tak se alespoň film snaží pochlubit spoustou výbuchů. Jednu hvězdičku dávám za babičku, která se snažila projít plotem, kterážto mě totálně rozesmála.(25.12.2007)

Přiznávám, že jsem Dračí války očekávala mnohem horší. Scénář a dialogy jsou typickým žánrovým, tisíckráte ohraným klišé, míchajícím v sobě špetku očekávaného, prvoplánového, trapně - vtipného humoru, patosu, hlouposti a samozřejmě jak jinak, nad tím vším, úkol dvou hlavních postav zjistit, jaký je jejich, již stovky let předurčený osud, přemoci protivníka a nastolit opět světlejší zítřky pro lidstvo. Naproti tomu digitální ztvárnění draků se mi docela líbilo. Nemohla jsem si pomoci, ale již od začátku filmu jsem v něm viděla jistou menší podobnost s Pánem prstenů, Mumií a především Godzillou (drak prchající za autem). Upoutala mne jedna hláška. "Škody jsou tak rozsáhlé, že zatím nebyli nalezeni očití svědci."(25.7.2010)

• - Jedná se o nejdražší a nejvýdělečnější korejský film roku 2007. (Terva)