Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

Trailer 1

Lateef

Tak tahle korejská legenda se mi líbila. Myslím si, že co se akce týče, odpovídá tenhle monster movie přesně požadavkům fantasy diváka. A i když efekty nejsou dokonalé, tvůrci se nebáli jít do toho po hlavě a předložili několik vskutku impozantních scén. Kde jinde uvidíte okřídlené ještěry plivat ohnivé koule, obřího hada drtit v sevření budovu Svobody nebo souboj gigantického draka s gigantickým hadem?? Kde jinde budou kolem Vás padat vojenské helikoptéry jako mouchy omámené metylfenolem, všemožné věci mohutně explodovat a kde se město ocitne pod útoky nejrůznějších kreatur?? Tohle je teda opravdová akční zábava. Čímž ale na druhou stranu vyniká přílišná vážnost příběhu. Kdyby byl pojatý stejně tak odlehčeně, jako akční složka, fungoval by film maximálně. Navíc scény s nedůležitými postavami nabourávají dynamiku. Rovněž několika klišovitým situacím se nevyhneme a herci nehrají nijak světoborně, ale... pořád je tu ohromné nasazení v akčních pasážích, díky kterým se přikláním k pozitivnějšímu hodnocení. Jak už bylo řečeno, efekty nejsou lahůdkové, ale vcelku obstojné a kamera si navíc vybírá pěkné trajektorie snímání. I s relativně malým rozpočtem se dá zahrát velké divadlo... 70% 32 miliónů dolarů(rozpočet)/67,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

2Pac

ach jaj...tak toto je podla mna pekna hovadina...od uplneho odpadu to u mna zachranil len ten for s obrovskym hadom v nemocnici a scena, ako sa dinosauri, alebo co to tam bolo, nahanali s marinakmi, ktori ako keby dosli priamo z Iraku. Kvoli totalne debilnej rezii a scenaru sa na tento "vytvor" neda pozerat ani ako na brainwashing, lebo ta stupidita ma po cely cas riadne iritovala...10 z 10 usnych lekarov radi stisit hlasitost na minimum, ak nechcete ohluchnut s "obcasneho" škriekania dracikov... ()

Malarkey

Sice je to neskutečná blbost, ale na druhou stranu jsem se jako divák mohl těšit z epického příběhu plného nekonečné akce od začátku do konce. Plno lidí zde píše, že se příběh bere strašně vážně, což je každopádně jeho škoda. Ani efekty nejsou nijak zázračné. Krev neteče, aby to mohlo být určeno i pro 13tileté diváky, ale i tak se na to nechá docela příjemně dívat. Jedna věc se mi ale na tomto filmu líbila, a tou je hudební stránka, která je složena naprosto mistrině a dokazuje to, že se tvůrci pokoušeli o opravdu epickou záležitost, škoda jen, že jak to vypadá neplatí o tom jaké to ve skutečnosti je. Kdyby šlo hlavně o zábavu a ne o legendu, možná by to mohla být pecka. Takhle je to prostě paskvil, nabitý akcí, který určitě pobaví, ale toť vše. ()

Djkoma

Extrémně špatná záležitost, která má jedinou světlou stránku a to fakt, že jsem konečně pochopil, proč je čínský drak natolik podobný svým tělem "hadovi". Korejská legenda je natočena s americkými herci a několika malými cameo roličkami "někoho" z Asie. Dost smutný důkaz kolik digitálních efektů lze strčit do jednoho filmu a přitom ani jeden nijak neoslní. Je pravda, že jejich kvalita je průměrná a nikdo na ně asi nebude nadávat (možná až na konec...), ale většinou jde o pouze efektivní ukázky digitálních kvalit nějaké malé firmy. Příběh se motá okolo "vyvoleného ochránce vyvolené", která se má stát dárkem pro hodného Imoogi(velký, opravdu velký had.). Do toho všeho se připlete zlý Imoogi se svou armádou stoupenců. To je vše a nechme ať se kulky odráží do rytířů, kteří s klidem všechno zvládnou pomocí svých "ohnivých/plastových" mečů. Příště trochu snahy, ať se divák nenudí při sledování digitálního večerníčku. ()

JFL

Nechtěně zábavné brakové fantasy "Dračí války" je principielně korejskou vysokorozpočtovou obdobou indonéských a filipínských béček točených v 80. a 90. letech, které se snažily na mezinárodním trhu prosadit za podpory angličtiny a třetiřadých západních herců. Jediný rozdíl spočívá v tom, že korejští tvůrci měli o něco víc peněz a počítačové efekty, takže mohli vytvořit alespoň (při nárocích předpubertálního chlapeckého publika) spektakulární desetiminutovou řežbu armádní techniky s fantaskními potvorami a pětiminutovou peckovačku obřích monster. Jinak je film typická braková produkce, kde se slibovaná atrakce oddaluje absurdními zvraty, idiotskými dialogy a třeskutými klišé. Stejně jako v jiných podřadných fantasy nechybí samoúčelné omílání směšné mytologie, které pouze odhaluje, že zdejší svět není nikterak kauzálně uchopený ani promyšlený. O to víc potom vyrazí dech, že tato slátanina se stala svého času nejúspěšnějším korejským filmem roku a doteď setrvává v Top 10 domácí návštěvnosti všech dob. Korejci evidentně jsou velcí vlastenci a tak zatímco v jiných zemích by se za podobný film styděli, v Koreji se zhlédnutí filmu v kině a zaplacení plného vstupného stalo věcí národní hrdosti. ()

• Jedná se o nejdražší a nejvýdělečnější korejský film roku 2007. (Terva)