Převtělená

Si j'étais toi

The Secret

Mysteriózní / Drama / Thriller

Francie, 2007, 88 min

Zvláštní film. V některých chvílích si říkáte co se to mezi nimi děje? Takhle by to asi nemělo být. Ale fakt je ten, že je to mysltický film, vůbec ne horor, a proto jsem se ho takhle snažil brát a musím říct, že se mi celkem líbil. Není to žádnej trhák jako třeba Dragonfly, lae dá se na to koukat. 50%(9.6.2008)

• Sobis87

Toto povrchní a ve své podstatě banální rodinné drama ozvláštněné o křečovité mystérium (matka se po autonehodě převtělí do těla své dcery…) jednoznačně plýtvá hereckými talenty, avšak musím uznat, že právě díky ostříleným hercům je Převtělená ve výsledku ještě docela snesitelným filmem. Když už se tvůrci rozhodli rozpracovat takto odvážnou (z hlediska diváckého přijetí) myšlenku, mohli se také trochu více odvázat a směřovat běh událostí v příběhu ještě do větších krajností, čímž by nepochybně z daného tématu vytěžili mnohem více a připravili tak divákovi nevšední zážitek. Jedním příkladem z všechny budiž nevyužitá psychologická linie manžela toužícího se milovat se svojí ženou, která se však nyní obývá tělo dcery. Ač se tu nabízí divácky a myšlenkově atraktivní téma budící se perverze z citových popudů, tvůrci tento potenciál vůbec nevyužili. Co kdyby měla manželka nadobro opustit živé tělo a toto by byla poslední příležitost prožití milostného aktu? Zneužili by k tomu manželé tělo své dcery? V tomto vidím hlavní sílu námětu a především v tomto ohledu je Převtělená trestuhodně odfláknutým dílem.(11.8.2010)

• sona123

Jejej, takhle odfláklý konec (asi je to najednou přestalo bavit točit, tak šli domů, na pivko nebo tak něco) jsem už dlouho neviděla. Námět? Docela slušně ujetý a má to místa, kdy jsem se značně ošívala - nepřestřelují příliš? Ale byl tu David Duchovny, kterému sice rozhodně daleko víc sedla role Hanka Moodyho, ale ani jako očař nebyl k zahození.(20.6.2011)

Výraz "drama" opět nabralo nový rozměr. Manželka a dcera v jedné nehodě, manželka umře a její duch se přenese do těla dcery a dceřina duše je "potlačena". Když už chce někdo dělat spirituálně nebo duchovně založené drama, tak by podle mě měl promyslet nápad a zpracování. Film docela ušel a "šťastný konec" to víceméně byl. Hlavním tématem zde byla cesta k poznání, vcítění se, empatie. Matka si na čas nazuje boty své dcery - i když nedobrovolně - a pak v nich pár měsíců i chodí - jejda. Dcery mi pak na konci bylo líto, jak se "probrala", ale věci se obrátily k dobrému směru, což je podle mě u takových filmů hlavní.(4.9.2012)

Tento film je trochu psycho. Představte si, že se proberete v nemocnici, kde vaše dcera umírá.. potom se proberete znovu v jejím těle a nemáte ponětí, kde je dcera. Potom se máte dívat na její tvář - nevědět, kde je. No a na závěr se matka podívá na své "nové" tělo zcela nahé. Režiséři ale mají žaludek... A aby toho nebylo málo vyčítá manželovi, že nechce sex.. K tomu mě některé scény doslova vytáčely. Dávám průměr, protože i přesto jsem se do toho dokázala zakoukat.(29.7.2010)

• - Podle hinduistického pohledu se nesmrtelné „to“ (átma) nerodí ani nikdy neumírá, nikdy nevzniklo ani nikdy nezanikne a po smrti těla vstupuje do těla nového zrovna tak jak člověk odhazuje zchátralé šaty a bere si šaty nové. Tento cyklus zrození, úmrtí těla a převtělení (samsára) pokračuje až do definitivního osvobození (mókša). (formelin)