poster

Převtělená

 • Česko

  Znovuzrozená

 • Francie

  Si j'étais toi

 • angličtina

  The Secret

Mysteriózní / Drama / Thriller

Francie, 2007, 88 min

 • Adrii
  *****

  Podobných filmů na toto téma tady bylo už hodně, ale jen tenhle mě uchvátil. Je to jeden z mála filmů, kde se stalo něco, na úkor někoho jiného. Film mi nudný nepřišel. Dokázala jsem se vžít do situace hrdinů a prožívat spolu s nimi jejich trápení a každodenní situace, které pro ně byly více než těžké...(2.8.2010)

 • Ajinka126
  ***

  Tento film je trochu psycho. Představte si, že se proberete v nemocnici, kde vaše dcera umírá.. potom se proberete znovu v jejím těle a nemáte ponětí, kde je dcera. Potom se máte dívat na její tvář - nevědět, kde je. No a na závěr se matka podívá na své "nové" tělo zcela nahé. Režiséři ale mají žaludek... A aby toho nebylo málo vyčítá manželovi, že nechce sex.. K tomu mě některé scény doslova vytáčely. Dávám průměr, protože i přesto jsem se do toho dokázala zakoukat.(29.7.2010)

 • alambert
  **

  Hodně dlouho jsem to zvládal a docela se mi to líbilo, asi hlavně zásluhou Olivie Thirlby, která je nejen sexy, ale i pěkně hrála; přesto, že se mi neustále vkrádala do hlavy myšlenka, že je to předělávka filmu MEZI NÁMI DĚVČATY, hozená do trochu pochmurnější nálady. Homevideo a vůbec závěr to ovšem totálně zadupaly do země...(16.8.2012)

 • Sobis87
  **

  Toto povrchní a ve své podstatě banální rodinné drama ozvláštněné o křečovité mystérium (matka se po autonehodě převtělí do těla své dcery…) jednoznačně plýtvá hereckými talenty, avšak musím uznat, že právě díky ostříleným hercům je Převtělená ve výsledku ještě docela snesitelným filmem. Když už se tvůrci rozhodli rozpracovat takto odvážnou (z hlediska diváckého přijetí) myšlenku, mohli se také trochu více odvázat a směřovat běh událostí v příběhu ještě do větších krajností, čímž by nepochybně z daného tématu vytěžili mnohem více a připravili tak divákovi nevšední zážitek. Jedním příkladem z všechny budiž nevyužitá psychologická linie manžela toužícího se milovat se svojí ženou, která se však nyní obývá tělo dcery. Ač se tu nabízí divácky a myšlenkově atraktivní téma budící se perverze z citových popudů, tvůrci tento potenciál vůbec nevyužili. Co kdyby měla manželka nadobro opustit živé tělo a toto by byla poslední příležitost prožití milostného aktu? Zneužili by k tomu manželé tělo své dcery? V tomto vidím hlavní sílu námětu a především v tomto ohledu je Převtělená trestuhodně odfláknutým dílem.(11.8.2010)

 • Radiq
  *

  Žádny překvapení, nic. Už jenom když jsem si přečet obsah, tak jsem přišel o překvapení u nehody a převtělení. Pak se to docela nudně táhlo a nic moc se tam nedělo, až na to, že matka se najednou začla chovat jak zamlada a to nasíralo toho manžela Duchovnyho. Zavánělo to místama trochu incestem, což by bylo to nejzajímavější na celym filmu, ale nestalo se a já neděkuju za takhle slabej film...(3.9.2012)

 • - Podle hinduistického pohledu se nesmrtelné „to“ (átma) nerodí ani nikdy neumírá, nikdy nevzniklo ani nikdy nezanikne a po smrti těla vstupuje do těla nového zrovna tak jak člověk odhazuje zchátralé šaty a bere si šaty nové. Tento cyklus zrození, úmrtí těla a převtělení (samsára) pokračuje až do definitivního osvobození (mókša). (formelin)