Nenechám tě odejít (TV film)

And Never Let Her Go

Nedovolím ti odísť

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2001, 200 min

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.. ačkoliv se jedná o "klasický" příběh mladé naivní dívky s dobrým srdcem, která se zamiluje do mocného a bohatého podnikatele, jehož největší zálibou je manipulovat lidmi, zaujme v první řadě tím, že se opravdu stal. Z okouzlujícího, avšak krutého a chladného Toma se vám může chvílemi dělat zle, a naopak citlivé a krásné Annie budete držet palce, aby ze svárů téhle nechutné bytosti co nejdřív utekla.. Bohužel, začátek filmu Vás nenechá na pochybách. Srovnám-li film s knižní předlohou, chápu, proč musel být tak dlouhý (knížka je pěkná bichle :-) a kupodivu si film zachovává reálný základ a nevymýšlí si žádné příkrasy, jak už to bývá zvykem.. jediné, co mi trochu vadilo bylo obsazení Kathryn Morris do hlavní role, protože i když to zahrála výborně,skutečné Ann se ani trochu nepodobá, avšak Harmon vystihl Capana skvěle, tyhle role chladných a kalkulujících vrahů mu prostě sedí.(20.1.2012)

Velmi povedený film. Dost mě mrazí z toho, že je film podle skutečné události, ale ano, i takové věci se v životě dějí. Dokonalý obraz chladého manipulátora, který ví co chce a dokáže s kýmkoliv cokoliv a udělá to za jakoukoliv cenu. Mladá, stydlivá, citlivá žena se seznámí s postarším, velmi dobře vypadajícím, sakra charismatickým a mocným mužem, kterému nedalo moc práce si ji okamžitě získat. Na první pohled se zdá, že ji bude oporou, díky němu se vyrovná s traumatem, který v dětství prožila, získá ztracené sebevědomí a konečně prožije vytouženou lásku. Ale opak je pravdou. Když se chce vymanit z jeho kontroly - beze stopy zmizí. Její sourozenci jsou přesvědčeni, že ji Capano zabil. A ikdyž se její tělo nikdy nenašlo, dvojka detektiva a státního žalobce Capanovi zatne tipec.(9.2.2013)

• WANDRWALL

Proč by se majetný muž otravoval s tuctovou ženskou?(12.8.2010)

Marka Harmona mám ráda a mrzí mě, že mu dali roli takového "záporňáka". Role mu ovšem sedla, zahrál to skvěle. Film by chtěl ale sestříhat, jeden díl by stačil, aby to dostalo trochu švih. Ale i tak dávám za 4, nemůžu jinak.(9.9.2009)

Celkem dobré, ale přehnaně dlouhé.(11.8.2005)

• Mark Harmon