Burák a Bludička

Mater & the Ghost Light

Mater a Bludička

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 7 min

Animovaná Auta se v rámci kvalit Pixaru příliš nepovedla a tak ani od kraťasu těžící z jeho postav nelze očekávat zázraky. Neslané nemastné figury si prostě jen střihly jednu scénku navíc a tak není k vidění nic zajímavějšího než přepychová animace. Ovšem za nápad (použitý už v hlavním filmu), kdy brouky představují okřídlená auta značky VW Beatle a závěrečnou scénu si to zaslouží pozornost.(19.8.2008)

Můžou být snad auta špatné? Kdo by nemiloval ty nablýskané káry, řev a vůni motoru? V tomto případě vůni olejových barev, tak maximálně. I tak jde o klasiku, auta jsou auta, tentokrát jde ale vážně do tuhého a budete se bát! watch zde 85%(23.1.2011)

Solídny krátkometrážny film z dielne Pixar, voľne sa viažuci k úspešným celovečerným AUTÁM. Ak ste si snímku obľúbili, znova sa stretnete so svojimi obľúbenými postavičkami a zmyslom pre humor, ale Pixar urobil už predsa len lepšie krátkometrážne zázraky. http://video.yahoo.com/watch/142876(24.8.2008)

Yahoo/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +animace, vtipný děj, postavy -je to jen kraťas, vydržel bych se na to dívat déle/// Auta jsem zatím neviděl, ale hodně se na ně těším. A díky tomuto animáku ještě o něco víc, protože je to vážně zábava. Navíc pokud bych třeba srovnával se seriálem Autobusy v jednom kole, kde jeden díl má tak 4-5 min a vzásadě se jedná o malé mini příběhy. V tomto se to podobá hodně i tomuto snímku. Musím říct, že Burák a Bludička je mnohem dospělejší, o mnoho lépe zpracován a hlavně je i zábavnější. Takže tohle je jasná volba./// Celkem 85%///(17.10.2008)

No veru si už budem musieť v blízkom čase pozreť celovečerný animovaný film "Cars". Nedávno som náhodou natrafil na krátkometrážnu sériu "Cars Toon: Burákovy povídačky" a teraz som si kukol tento krátky video snímok. Mierne strašidelný príbeh, zábava a dokonalé animácie od Pixaru. Farebný svet živých, poľudštených automobilov sa mi začína páčiť. ****(10.11.2010)

• - Poslední film, na kterém pracoval Paul Newman před svou smrtí. (HappySmile)

• - Film je součástí DVD Auta. (HappySmile)

• - Když šerif zmiňuje "horký dech Zozobry", mluví o obrovském zpodobnění loutky Zozobry, kterou každý podzim pálí během slavností Fiestas de Santa Fe v Santa Fe v Mexiku. (HappySmile)