poster

Burák a Bludička

 • USA

  Mater and the Ghostlight

 • Slovensko

  Mater a Bludička

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 7 min

 • dANo
  ****

  Doplnkový krátky film k filmu Autá, ktorý stavia na postave Matera a jeho záľube zo škodoradostného strašenia a robenia napriek "obyvateľom" v Chladičových kúpeľoch. Ostatné autá si však na neho pripravia takisto nejaký ten žartík a celkom pekne ho vystrašia. Vtipný animák, ale ani zďaleka nedosahuje kvalít niektorých vydarených Pixarovských kraťasov.(24.3.2009)

 • Marrty3
  ***

  Pixar a je jeho klasická Auta v krátké podobě. Short-movie s burákem, největším strašpytlem v okolí. Pořád ta samá legrace, pořád ty samé "postavy" a pořád to stejné dobrodružství s tímto animákem. Skvělá grafika je snad v dnešní době už jasná. K dokonalosti chybělo trochu více, ale rozhodně to stojí za shlédnutí. Na těch pár minut to aspoň trochu zabaví.(27.3.2012)

 • kaylin
  ***

  "Burák a Bludička" je vlastně takovým celkem milým příběhem o tom, jak jeden škodolibý trouba je za svoje činy po zásluze potrestán. Co dělá film hezký, to jsou rozhodně postavy, jež známe z filmu "Auta". Je to zábavné, je to hezké, ale tak nějak tomu něco víc chybí. Pixaři si umí hrát s atmosférou a pro tak krátký film to funguje, ale nějak mám pocit, že tenhle snímek je skutečně především takovou menší hříčkou, bonusem pro ty, co milují "Auta".(1.11.2013)

 • Rocky88
  ****

  Tento krátkometrážní snímek najdete jako bonus na DVD Auta. Setkáte se tu opět se všemi z městečka Kardanová lhota a přibydou i dva nováčci - Bludička a Plechožrout. Šerif je ve svém strašidelném vyprávění krátce představí a naši hrdinové - hlavně Burák - se můžou začít bát . . . Jak jsme u Pixaru zvyklí, opět jde o velice vtipnou podívanou, ale na druhou stranu už jsem viděl i lepší ( ale moc jich není ). K pochopení pointy musíte počkat až do konce titulek.(5.2.2007)

 • Petrus1
  *****

  Čekala jsem vyšší hodnocení. Já jsem se teda řezala moc. Musím ovšem přiznat, že Auta jsem ještě neviděla, ale o to víc se teď na ně budu těšit. Úplně boží byly ty Burákovy dva přední zoubky! A jak si na ně nasadil kužely a strašil, bomba! No a světluška taky jako autíčko a ještě hází blinkr, to je naprosto geniální. Opravdu tleskám!(2.5.2010)

 • - Film je součástí DVD Auta. (HappySmile)

 • - Když šerif zmiňuje "horký dech Zozobry", mluví o obrovském zpodobnění loutky Zozobry, kterou každý podzim pálí během slavností Fiestas de Santa Fe v Santa Fe v Mexiku. (HappySmile)

 • - Poslední film, na kterém pracoval Paul Newman před svou smrtí. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace