poster

Burák a Bludička

 • USA

  Mater and the Ghostlight

 • USA

  Mater & the Ghost Light

 • Slovensko

  Mater a Bludička

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 7 min

 • Matematicka
  ***

  Animace velice podařená. Nemůžu si pomoct, ale mě tato "polidštěná auta" příliš nedostala, i když to je zřejmě proti proudu. A auto jako světluška? To už je na mě trochu moc. Nelíbí se mi tedy hlavní nápad, děj tohoto konkrétního kraťasu je poměrně zajímavý, ale to je pro mě asi tak vše. Myslím, že jsou daleko lepší pohádky pro děti i dospělé...(15.12.2012)

 • Petrus1
  *****

  Čekala jsem vyšší hodnocení. Já jsem se teda řezala moc. Musím ovšem přiznat, že Auta jsem ještě neviděla, ale o to víc se teď na ně budu těšit. Úplně boží byly ty Burákovy dva přední zoubky! A jak si na ně nasadil kužely a strašil, bomba! No a světluška taky jako autíčko a ještě hází blinkr, to je naprosto geniální. Opravdu tleskám!(2.5.2010)

 • Deimos
  ****

  Yahoo/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +animace, vtipný děj, postavy -je to jen kraťas, vydržel bych se na to dívat déle/// Auta jsem zatím neviděl, ale hodně se na ně těším. A díky tomuto animáku ještě o něco víc, protože je to vážně zábava. Navíc pokud bych třeba srovnával se seriálem Autobusy v jednom kole, kde jeden díl má tak 4-5 min a vzásadě se jedná o malé mini příběhy. V tomto se to podobá hodně i tomuto snímku. Musím říct, že Burák a Bludička je mnohem dospělejší, o mnoho lépe zpracován a hlavně je i zábavnější. Takže tohle je jasná volba./// Celkem 85%///(17.10.2008)

 • dANo
  ****

  Doplnkový krátky film k filmu Autá, ktorý stavia na postave Matera a jeho záľube zo škodoradostného strašenia a robenia napriek "obyvateľom" v Chladičových kúpeľoch. Ostatné autá si však na neho pripravia takisto nejaký ten žartík a celkom pekne ho vystrašia. Vtipný animák, ale ani zďaleka nedosahuje kvalít niektorých vydarených Pixarovských kraťasov.(24.3.2009)

 • Rocky88
  ****

  Tento krátkometrážní snímek najdete jako bonus na DVD Auta. Setkáte se tu opět se všemi z městečka Kardanová lhota a přibydou i dva nováčci - Bludička a Plechožrout. Šerif je ve svém strašidelném vyprávění krátce představí a naši hrdinové - hlavně Burák - se můžou začít bát . . . Jak jsme u Pixaru zvyklí, opět jde o velice vtipnou podívanou, ale na druhou stranu už jsem viděl i lepší ( ale moc jich není ). K pochopení pointy musíte počkat až do konce titulek.(5.2.2007)

 • - Když šerif zmiňuje "horký dech Zozobry", mluví o obrovském zpodobnění loutky Zozobry, kterou každý podzim pálí během slavností Fiestas de Santa Fe v Santa Fe v Mexiku. (HappySmile)

 • - Poslední film, na kterém pracoval Paul Newman před svou smrtí. (HappySmile)

 • - Film je součástí DVD Auta. (HappySmile)