Burák a Bludička

Mater and the Ghostlight

Mater a Bludička

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 7 min

Můžou být snad auta špatné? Kdo by nemiloval ty nablýskané káry, řev a vůni motoru? V tomto případě vůni olejových barev, tak maximálně. I tak jde o klasiku, auta jsou auta, tentokrát jde ale vážně do tuhého a budete se bát! watch zde 85%(23.1.2011)

"Auta" se stala díky své roztomilosti a naprosto odzbrojující animaci jednou z nejlepších Pixarovek vůbec. Hlavní postavičkou filmu je sice neodolatelný Blesk McQueen, ale pro většinu diváků se stal hlavní hvězdou jeho zrezivělý kamarád Burák. Proto bylo jen otázou času, kdy dostane vlastní film... Přesto, že "Auta" i samotného Buráka naprosto zbožňuju, byla jsem z tohohle sedmi minutového počinu spíše zklamaná. Když si vezmu všechny dokonalé předfilmy, které umí Pixar tak bravůrně, je pro mě "Burák a Bludička" pouhým průměrem... !!!THE GHOSTLIGHT!!!(18.9.2009)

Čekala jsem vyšší hodnocení. Já jsem se teda řezala moc. Musím ovšem přiznat, že Auta jsem ještě neviděla, ale o to víc se teď na ně budu těšit. Úplně boží byly ty Burákovy dva přední zoubky! A jak si na ně nasadil kužely a strašil, bomba! No a světluška taky jako autíčko a ještě hází blinkr, to je naprosto geniální. Opravdu tleskám!(2.5.2010)

Tento krátkometrážní snímek najdete jako bonus na DVD Auta. Setkáte se tu opět se všemi z městečka Kardanová lhota a přibydou i dva nováčci - Bludička a Plechožrout. Šerif je ve svém strašidelném vyprávění krátce představí a naši hrdinové - hlavně Burák - se můžou začít bát . . . Jak jsme u Pixaru zvyklí, opět jde o velice vtipnou podívanou, ale na druhou stranu už jsem viděl i lepší ( ale moc jich není ). K pochopení pointy musíte počkat až do konce titulek.(5.2.2007)

"Burák a Bludička" je vlastně takovým celkem milým příběhem o tom, jak jeden škodolibý trouba je za svoje činy po zásluze potrestán. Co dělá film hezký, to jsou rozhodně postavy, jež známe z filmu "Auta". Je to zábavné, je to hezké, ale tak nějak tomu něco víc chybí. Pixaři si umí hrát s atmosférou a pro tak krátký film to funguje, ale nějak mám pocit, že tenhle snímek je skutečně především takovou menší hříčkou, bonusem pro ty, co milují "Auta".(1.11.2013)

• - Když šerif zmiňuje "horký dech Zozobry", mluví o obrovském zpodobnění loutky Zozobry, kterou každý podzim pálí během slavností Fiestas de Santa Fe v Santa Fe v Mexiku. (HappySmile)

• - Film je součástí DVD Auta. (HappySmile)

• - Poslední film, na kterém pracoval Paul Newman před svou smrtí. (HappySmile)