Burák a Bludička

Mater and the Ghostlight

Mater a Bludička

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 7 min

"Auta" se stala díky své roztomilosti a naprosto odzbrojující animaci jednou z nejlepších Pixarovek vůbec. Hlavní postavičkou filmu je sice neodolatelný Blesk McQueen, ale pro většinu diváků se stal hlavní hvězdou jeho zrezivělý kamarád Burák. Proto bylo jen otázou času, kdy dostane vlastní film... Přesto, že "Auta" i samotného Buráka naprosto zbožňuju, byla jsem z tohohle sedmi minutového počinu spíše zklamaná. Když si vezmu všechny dokonalé předfilmy, které umí Pixar tak bravůrně, je pro mě "Burák a Bludička" pouhým průměrem... !!!THE GHOSTLIGHT!!!(18.9.2009)

Doplnkový krátky film k filmu Autá, ktorý stavia na postave Matera a jeho záľube zo škodoradostného strašenia a robenia napriek "obyvateľom" v Chladičových kúpeľoch. Ostatné autá si však na neho pripravia takisto nejaký ten žartík a celkom pekne ho vystrašia. Vtipný animák, ale ani zďaleka nedosahuje kvalít niektorých vydarených Pixarovských kraťasov.(24.3.2009)

Čekala jsem vyšší hodnocení. Já jsem se teda řezala moc. Musím ovšem přiznat, že Auta jsem ještě neviděla, ale o to víc se teď na ně budu těšit. Úplně boží byly ty Burákovy dva přední zoubky! A jak si na ně nasadil kužely a strašil, bomba! No a světluška taky jako autíčko a ještě hází blinkr, to je naprosto geniální. Opravdu tleskám!(2.5.2010)

Yahoo/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +animace, vtipný děj, postavy -je to jen kraťas, vydržel bych se na to dívat déle/// Auta jsem zatím neviděl, ale hodně se na ně těším. A díky tomuto animáku ještě o něco víc, protože je to vážně zábava. Navíc pokud bych třeba srovnával se seriálem Autobusy v jednom kole, kde jeden díl má tak 4-5 min a vzásadě se jedná o malé mini příběhy. V tomto se to podobá hodně i tomuto snímku. Musím říct, že Burák a Bludička je mnohem dospělejší, o mnoho lépe zpracován a hlavně je i zábavnější. Takže tohle je jasná volba./// Celkem 85%///(17.10.2008)

Pomaly sa stáva pravidlom, že ku každému komerčnejšiemu animáku vzniknú, či na pobavenie alebo upútanie jeden či dva kraťasy. A mne to vyhovuje. Pretože častejšie bývajú trefnejšie a zábavnejšie než celý film. A ani tento k tomu nemal ďaleko. Suprová naháňačka pred vlastným strachom. 80%.(17.5.2007)

• - Film je součástí DVD Auta. (HappySmile)

• - Poslední film, na kterém pracoval Paul Newman před svou smrtí. (HappySmile)

• - Když šerif zmiňuje "horký dech Zozobry", mluví o obrovském zpodobnění loutky Zozobry, kterou každý podzim pálí během slavností Fiestas de Santa Fe v Santa Fe v Mexiku. (HappySmile)