poster

Burák a Bludička

 • USA

  Mater and the Ghostlight

 • USA

  Mater & the Ghost Light

 • Slovensko

  Mater a Bludička

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 7 min

 • Deimos
  ****

  Yahoo/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +animace, vtipný děj, postavy -je to jen kraťas, vydržel bych se na to dívat déle/// Auta jsem zatím neviděl, ale hodně se na ně těším. A díky tomuto animáku ještě o něco víc, protože je to vážně zábava. Navíc pokud bych třeba srovnával se seriálem Autobusy v jednom kole, kde jeden díl má tak 4-5 min a vzásadě se jedná o malé mini příběhy. V tomto se to podobá hodně i tomuto snímku. Musím říct, že Burák a Bludička je mnohem dospělejší, o mnoho lépe zpracován a hlavně je i zábavnější. Takže tohle je jasná volba./// Celkem 85%///(17.10.2008)

 • kaylin
  ***

  "Burák a Bludička" je vlastně takovým celkem milým příběhem o tom, jak jeden škodolibý trouba je za svoje činy po zásluze potrestán. Co dělá film hezký, to jsou rozhodně postavy, jež známe z filmu "Auta". Je to zábavné, je to hezké, ale tak nějak tomu něco víc chybí. Pixaři si umí hrát s atmosférou a pro tak krátký film to funguje, ale nějak mám pocit, že tenhle snímek je skutečně především takovou menší hříčkou, bonusem pro ty, co milují "Auta".(1.11.2013)

 • Allien.9
  ***

  "Auta" se stala díky své roztomilosti a naprosto odzbrojující animaci jednou z nejlepších Pixarovek vůbec. Hlavní postavičkou filmu je sice neodolatelný Blesk McQueen, ale pro většinu diváků se stal hlavní hvězdou jeho zrezivělý kamarád Burák. Proto bylo jen otázou času, kdy dostane vlastní film... Přesto, že "Auta" i samotného Buráka naprosto zbožňuju, byla jsem z tohohle sedmi minutového počinu spíše zklamaná. Když si vezmu všechny dokonalé předfilmy, které umí Pixar tak bravůrně, je pro mě "Burák a Bludička" pouhým průměrem... !!!THE GHOSTLIGHT!!!(18.9.2009)

 • Petrus1
  *****

  Čekala jsem vyšší hodnocení. Já jsem se teda řezala moc. Musím ovšem přiznat, že Auta jsem ještě neviděla, ale o to víc se teď na ně budu těšit. Úplně boží byly ty Burákovy dva přední zoubky! A jak si na ně nasadil kužely a strašil, bomba! No a světluška taky jako autíčko a ještě hází blinkr, to je naprosto geniální. Opravdu tleskám!(2.5.2010)

 • MM_Ramone
  ****

  No veru si už budem musieť v blízkom čase pozreť celovečerný animovaný film "Cars". Nedávno som náhodou natrafil na krátkometrážnu sériu "Cars Toon: Burákovy povídačky" a teraz som si kukol tento krátky video snímok. Mierne strašidelný príbeh, zábava a dokonalé animácie od Pixaru. Farebný svet živých, poľudštených automobilov sa mi začína páčiť. ****(10.11.2010)

 • - Když šerif zmiňuje "horký dech Zozobry", mluví o obrovském zpodobnění loutky Zozobry, kterou každý podzim pálí během slavností Fiestas de Santa Fe v Santa Fe v Mexiku. (HappySmile)

 • - Film je součástí DVD Auta. (HappySmile)

 • - Poslední film, na kterém pracoval Paul Newman před svou smrtí. (HappySmile)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace