Reklama

Reklama

Burák a Bludička

  • USA Mater and the Ghostlight (více)
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2006, 7 min

Mater, hrdzavé ale priateľské odťahovacie auto známe z kinohitu Autá, býva v ospalom mestečku Chladičové kúpele v okrese Karburátor. Mater miluje stvárať žarty, vylomeniny, šibalstvá či recesiu, ale vždy len na účet tých druhých. Zrazu ho začne prenasledovať tajomné modré svetielko, ktoré ho naučí, že sa neoplatí robiť zle iným autám. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (112)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

No veru si už budem musieť v blízkom čase pozreť celovečerný animovaný film "Cars". Nedávno som náhodou natrafil na krátkometrážnu sériu "Cars Toon: Burákovy povídačky" a teraz som si kukol tento krátky video snímok. Mierne strašidelný príbeh, zábava a dokonalé animácie od Pixaru. Farebný svet živých, poľudštených automobilov sa mi začína páčiť. **** ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Pomaly sa stáva pravidlom, že ku každému komerčnejšiemu animáku vzniknú, či na pobavenie alebo upútanie jeden či dva kraťasy. A mne to vyhovuje. Pretože častejšie bývajú trefnejšie a zábavnejšie než celý film. A ani tento k tomu nemal ďaleko. Suprová naháňačka pred vlastným strachom. 80%. ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

Yahoo/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +animace, vtipný děj, postavy -je to jen kraťas, vydržel bych se na to dívat déle/// Auta jsem zatím neviděl, ale hodně se na ně těším. A díky tomuto animáku ještě o něco víc, protože je to vážně zábava. Navíc pokud bych třeba srovnával se seriálem Autobusy v jednom kole, kde jeden díl má tak 4-5 min a vzásadě se jedná o malé mini příběhy. V tomto se to podobá hodně i tomuto snímku. Musím říct, že Burák a Bludička je mnohem dospělejší, o mnoho lépe zpracován a hlavně je i zábavnější. Takže tohle je jasná volba./// Celkem 85%/// ()

tron 

všechny recenze uživatele

Solídny krátkometrážny film z dielne Pixar, voľne sa viažuci k úspešným celovečerným AUTÁM. Ak ste si snímku obľúbili, znova sa stretnete so svojimi obľúbenými postavičkami a zmyslom pre humor, ale Pixar urobil už predsa len lepšie krátkometrážne zázraky. http://video.yahoo.com/watch/142876 ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

"Auta" se stala díky své roztomilosti a naprosto odzbrojující animaci jednou z nejlepších Pixarovek vůbec. Hlavní postavičkou filmu je sice neodolatelný Blesk McQueen, ale pro většinu diváků se stal hlavní hvězdou jeho zrezivělý kamarád Burák. Proto bylo jen otázou času, kdy dostane vlastní film... Přesto, že "Auta" i samotného Buráka naprosto zbožňuju, byla jsem z tohohle sedmi minutového počinu spíše zklamaná. Když si vezmu všechny dokonalé předfilmy, které umí Pixar tak bravůrně, je pro mě "Burák a Bludička" pouhým průměrem... !!!THE GHOSTLIGHT!!! ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Poslední film, na kterém pracoval Paul Newman před svou smrtí. (HappySmile)
  • Když šerif zmiňuje "horký dech Zozobry", mluví o obrovském zpodobnění loutky Zozobry, kterou každý podzim pálí během slavností Fiestas de Santa Fe v Santa Fe v Mexiku. (HappySmile)

Reklama

Reklama