Basilone a jeho 7. pluk připlouvají na Guadalcanal, aby posílili 1. divizi námořní pěchoty a pokračovali v obraně důležitého letiště. Basilone hraje klíčovou roli při odražení nočního útoku Japonců, ale utrpí těžkou osobní ztrátu. Po čtyřech měsících nepřetržitých bojů jsou vyčerpaní a nemocní příslušníci 1. divize evakuováni z ostrova. (HBO Europe)

FiRST

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedený druhý díl, o setinku asi lepší, než první díl, ale akce zde bylo stejnou měrou jako v prvním díle. Válčit v takové džungli v noci, muselo být snad horší než válčit v Evropě v Berlíně. ()

Gordy34

Pěkný díl. Jsem rád, že si tam zahrál Jon Bernthal. Škoda, že potom na konci umřel. Hodně se mi líbilo jak tam ty hajzly japonský stříleli brokovnicí. Opravdu hrozně moc se mi to líbilo. ()

Shakers

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhý diel je dohrávka s prvého kola a pokračujeme stále na ostrove Guadalcanal. 1. divizi námornej pechoty, prichádza na pomoc 7. pluk kde Basilone zohraje rolu hrdinu. O chlp lepšie, drsnejšie a akčnejšie ako predošlý diel. 95% - 5* ()

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začínáme říjnem 1942 (tedy cca 6-8 týdnů po konci minulé epizody) a jde se hned do akce. Vzhledem k tomu, že 24-25 října proběhl velký útok Japonců, očekávání byla jasná (a částečně naplněna). Bohužel pak se asi scénárista vyčerpal a musel děj skokem posunout o několik měsíců (cca 4), čímž se bitva o Guadalcanal (jedna z nejvýznačnějších pro WWII v Tichomoří) tak nějak šmahem uzavřela. Škoda. ()

cyphercz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O poznání lepší než první díl, dobře vyvážená akce a práce s postavami, závěrečná bitva opravdu hutná a zůstává jen rozum stát nad "taktikou" Japonců, kteří se fanaticky hrnuli před hlavně kulometů. Postavy nejsou špatný, ale nikdo tak charizmatickej jako Winters tu bohužel není... i tak hodně kvalitní díl této minisérie. ()