Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Basilone cítí stále větší znechucení z úlohy, kterou musí hrát v kampani na válečné dluhopisy, a přesvědčí námořní pěchotu, aby mu umožnila cvičit vojáky, připravující se na boj. Přesune se do tábora Pendleton a prožije vášnivou romanci s Lenou Riggiovou, která také slouží v námořní pěchotě. Oba si uvědomují, že žijí ve vypůjčeném čase, neboť Basilone se zanedlouho zúčastní vylodění na ostrově Iwo Jima. (HBO Europe)

(více)

Recenze (10)

Najt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda věnována Basilonemu, epizoda, která byla odpočinková a která ukázala, že za tím vším hnusem byly pořád něčí životy. Že mariňáci byli jen lidi, lidi kteří se narodili do doby největší války v historii lidstva a bylo na nich bránit svoji vlast. Lidi, kteří poznali tu nejohavnější dobu, kterou první polovina 20 století, století, ve kterém se většina z nás narodila, byla. Závěrem pak bylo vylodění na Iwo Jimě. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Iwo Jima je ostrov, ktorý každý dobre pozná a v prológu nám tie drsné boje predstavia. Škoda, že tento diel tu krvavú bitku ukázal iba na pár minút v závere. Nechápem, prečo sme dostali iba Basilona na základni, ktorý trénuje nováčikov a prežíva romantické večierky s kočkou s námornej pechoty. Toto si pod názvom Iwo Jima teda vôbec nepredstavujem. 85% - 4* ()

Reklama

MartinezZ

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

23.5.2010Part 8 - Iwo Jima: Tak jestli předchozí díl dával znát, že se se seriálem konečně začíná před jeho koncem něco dít, díl následující nadšení zmrazil. Nijak zvlášť zajímavě zalternovaný BoBovský příběh 'Doca', tedy díl s minimem akce, za to s dramaticky romantickou vložkou. ~ Basilone přestává prodávat válečné dluhopisy doma v USA, zatímco kdesi v Pacifiku umírají jeho spolubojovníci, a žádá o návrat k armádě a možnost cvičit nováčky. Této žádosti je vyhověno a Basilone (teprve v osmém díle vím, o kterou postavu se vlastně jedná!) cvičí jako o život. Ovšem samotný výcvik má atmosféru nulovou, to už na tom byl lépe výcvik ve hře Call of Duty (a ve Vietcongu ještě lepší :D). Výcvik je ale jen výplní a mostem k tomu, aby byl Basilone v táboře a mohl se zde setkat se svojí osudovou láskou. To proto, abychom mu to přáli a byli s ním šťastní, a proto, abychom trpěli ve chvíli, kdy se Basilone znovu vrací s nováčky na bojiště a zanechává doma v USA čerstvou vdovu. ~ Jak říkám, epizoda z BoB s doktorem má o několik tříd větší hloubku než tohle. Začínám mít pocit, že když neuvidím poslední dva díly, prokáži tvůrcům službu. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takže začínáme na Pavuvu a pak se vracíme k Basilonemu na cvičák, asi aby bylo učiněno spravedlnosti za dost (jakožto reálné postavě), kde vládne brutální nuda - asi jako v Melbourne. Vůbec nechápu tu drzost, pojmenovat epizodu Iwo Jima (to i nijak extra povedené Vlajky našich otců jsou na tom lépe). Možná nelhat divákovi a pojmenovat to po pravdě “Basilone tribute” by udělalo větší službu. Takhle ale dojem posledních pár minut fakt nezachrání. Kdyby byla bitva o Iwo Jimu tématem poloviny epizody, dal bych průměr (možná i nadprůměr), protože těch 6 minut akce na Iwo Jimě (ano opravdu jen šest) vypadalo fenomenálně. Takhle ale ne. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tam, kde si u Bratrstva tvůrci vystačily s tím, že se postava XY prostě vrátila z lazaretu atp. zpět na frontu, tak tady tvůrci představovali napřímo i tyto dějové odbočky. Proto jsme v minulých dílech vždy občas mrkli, jak je na tom v USA Basilone, abychom mohli zde dostat v podstatě jeho samostatný příběh. Po pravdě, nejsem si úplně jistý zařazením těchto dílů, nebýt akčního závěru, který spěje k očekávanému konci, tak je tento díl snad ještě horší než ten z Austrálie. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama