Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Basilone cítí stále větší znechucení z úlohy, kterou musí hrát v kampani na válečné dluhopisy, a přesvědčí námořní pěchotu, aby mu umožnila cvičit vojáky, připravující se na boj. Přesune se do tábora Pendleton a prožije vášnivou romanci s Lenou Riggiovou, která také slouží v námořní pěchotě. Oba si uvědomují, že žijí ve vypůjčeném čase, neboť Basilone se zanedlouho zúčastní vylodění na ostrově Iwo Jima. (HBO Europe)

(více)

Recenze (10)

Najt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda věnována Basilonemu, epizoda, která byla odpočinková a která ukázala, že za tím vším hnusem byly pořád něčí životy. Že mariňáci byli jen lidi, lidi kteří se narodili do doby největší války v historii lidstva a bylo na nich bránit svoji vlast. Lidi, kteří poznali tu nejohavnější dobu, kterou první polovina 20 století, století, ve kterém se většina z nás narodila, byla. Závěrem pak bylo vylodění na Iwo Jimě. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takže začínáme na Pavuvu a pak se vracíme k Basilonemu na cvičák, asi aby bylo učiněno spravedlnosti za dost (jakožto reálné postavě), kde vládne brutální nuda - asi jako v Melbourne. Vůbec nechápu tu drzost, pojmenovat epizodu Iwo Jima (to i nijak extra povedené Vlajky našich otců jsou na tom lépe). Možná nelhat divákovi a pojmenovat to po pravdě “Basilone tribute” by udělalo větší službu. Takhle ale dojem posledních pár minut fakt nezachrání. Kdyby byla bitva o Iwo Jimu tématem poloviny epizody, dal bych průměr (možná i nadprůměr), protože těch 6 minut akce na Iwo Jimě (ano opravdu jen šest) vypadalo fenomenálně. Takhle ale ne. ()

Reklama

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdama, hlavní problém má u mě tato epizoda ve velkém nepoměru "obyč život Johna Basilona" vs samotné vylodění na Iwo Jime, které má snad jen posledních 10 minut epizody a to je sakra málo, i když je to jasně kvůli brzké smrti našeho hlavního protagonisty. Nakonec dávám 4*, protože bylo zajímavé sledovat pohnutky a myšlenkové pochody tohoto mariňáka, který i přes všechen ten luxus a relativní pohodu co si vysloužil na Guadalcanalu se sám rozhodl vrátit do bojů, kde se skutečně dle historických pramenů "nezašíval" někde v týlu, ale byl vždy na špici útoku, což ho však stálo jeho život. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Iwo Jima je ostrov, ktorý každý dobre pozná a v prológu nám tie drsné boje predstavia. Škoda, že tento diel tu krvavú bitku ukázal iba na pár minút v závere. Nechápem, prečo sme dostali iba Basilona na základni, ktorý trénuje nováčikov a prežíva romantické večierky s kočkou s námornej pechoty. Toto si pod názvom Iwo Jima teda vôbec nepredstavujem. 85% - 4* ()

MartinezZ

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

23.5.2010Part 8 - Iwo Jima: Tak jestli předchozí díl dával znát, že se se seriálem konečně začíná před jeho koncem něco dít, díl následující nadšení zmrazil. Nijak zvlášť zajímavě zalternovaný BoBovský příběh 'Doca', tedy díl s minimem akce, za to s dramaticky romantickou vložkou. ~ Basilone přestává prodávat válečné dluhopisy doma v USA, zatímco kdesi v Pacifiku umírají jeho spolubojovníci, a žádá o návrat k armádě a možnost cvičit nováčky. Této žádosti je vyhověno a Basilone (teprve v osmém díle vím, o kterou postavu se vlastně jedná!) cvičí jako o život. Ovšem samotný výcvik má atmosféru nulovou, to už na tom byl lépe výcvik ve hře Call of Duty (a ve Vietcongu ještě lepší :D). Výcvik je ale jen výplní a mostem k tomu, aby byl Basilone v táboře a mohl se zde setkat se svojí osudovou láskou. To proto, abychom mu to přáli a byli s ním šťastní, a proto, abychom trpěli ve chvíli, kdy se Basilone znovu vrací s nováčky na bojiště a zanechává doma v USA čerstvou vdovu. ~ Jak říkám, epizoda z BoB s doktorem má o několik tříd větší hloubku než tohle. Začínám mít pocit, že když neuvidím poslední dva díly, prokáži tvůrcům službu. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama