Zkušený newyorský policista Cristofuoro (Russell Crowe – Gladiátor, L.A.:Přísně tajné) chce dokázat, že čerstvě propuštěný mladík Erik (Jon Foster – Terminátor 3:Vzpoura strojů) je vrah. Že zabil své rodiče schválně, a ne pod vlivem prášků, jak tvrdil soudu. Aby svou teorii poručík potvrdil, začne Erika sledovat. Situaci ještě zkomplikuje krásná Lori, kterou vzrušuje blízkost trestaného násilníka. Je Erik jen nevinnou obětí policistovy fantazie nebo nebezpečným masovým vrahem, který dříve nebo později zaútočí? (oficiální text distributora)

Ice123

Krásný film se skvělou výpravou. Záleží ale na člověku, někoho to může nudit, někdo bude zase potěšen, že je film natočen jinak než-li ten stereotyp, na který jsem v nynější době zvyklý. Herecké role nejsou nic extra, ale ty osoby nemají být nic extra, takže to tam bezvadně sedí. Ubírám hvězdu za konec, který mi přišel, jak když to chce režisér už co nejrychleji ukončit. Výsledný verdikt 80%. ()

tom88

Keby hral policajta niekto menej známy ako Russell Crowe, tak neviem neviem. Povedal by som, že je to psychologická dráma, ale skôr film iba hrá na niečo viac, čím rozhodne nie je. Dialógy sa snažia zaujať, ale sú to iba prázdne žvásty. Hudba sa snaží napodobiť oscarové drámy, ale vôbec nič som im tentokrát nezožral. Hodnotím to ako veľkú pretvárku a pre mňa je to snaha sa hrať na niečo viac. Ani krátka úloha Laury Dern nezachraňuje. 45% ()

Radiq

Jeden z těch uplně zbytečnejch filmů. Obzvlášť špatnej byl výběr herců - holka je sice neokoukaná, ale taky docela nekoukatelná. Místo ní měla tu roli hrát Alexis Dziena, která je fakt kočka. Jon Foster není Ben Foster a charisma asi ztratil v dobách, kdy si hrával na písečku. Taky nevěřim, že Russel Crowe si roli pupkatyho kníratyho cajta vybral dobrovolně. Jestli jo, tak asi byl ožralej nebo něco. Tahle postava totiž nejen že je kníratá a pupkatá, ale hlavně uplně o ničem. Prostě fízluje jednoho psychouše, ale ten je ještě hovno psycho oproti té vtěrné holce, která se k němu přidá a dělá všechno pro to, aby z ní měl divák blbej pocit - je totiž uplně vypatlaná, nadržená, psychopaticky vlezlá a nadmíru blbá. To znamená, že všichni mi byli uplně ukradení a nechápal jsem chování ani jednoho z nich. A film tím pádem nuda. Teď mě napadlo, že ten film asi někdo natočil proto, že jeho kámoš/známej/z rodiny asi je psychopat, kterymu se stalo přesně to, co Erikovi... a oni tímhle chtěli dokázat, že může být i nevinnej. ()

StanislachKo

Takto podivne zbytočný film aby jeden pohľadal. Celý čas mi v hlave prebiehala taká životná scéna s rybou (taký 3,5 kilový sumec) ako sa zúfalo na suchu plieska o zem a nevie čo so sebou. Presne ako tento film a žiaľ (!) presne ako Russell s bajúzem. ()

chelseaman22 odpad!

Odcházím a vím, že byl to dobrý svět. A však vím, že nevrátím se hned. Na hrob si nechám nápis dát, že se mi chtělo hrozně spát...Aneb i takhle poeticky by se dala shrnout tahle katastrofa, jež nasměřovala mé kroky k lednici pro půl litr budějovického! Rozbor tohoto přenechám expertům, ale musím ocenit metráž, zkrátila mé utrpení! odpad! ()

st.jim

Určitě se to dalo natočit hůř, ale i podstatně líp. Celé to vyšlo jako nemastné a neslané. Je to škoda, protože herecké výkony určitě drží film nad tou propastnou vodou. Chtělo to větší cit pro tento žánr, John Polson ho očividně bohužel nemá. ()

st.verka

Divný kluk a divná holka. Celý film nás drží v očekávání, kdy a jak se to celé zvrtne. Ono se to nakonec zvrtne, ale způsobem, který vzbudí spíš rozpaky, než pocit, že ta hodina a půl stála za to. No, spíš nestála. Ještě že jsem nemusela platit vstupné. ()

ecceHOMMO

Až záverečné obrázky a slová vo mne vyvolali pocit zmysluplnosti tohoto snímku.....Avšak dovtedy som sa pomerne nudil.... ()

asirtes

Skvelý thriller, napínavý od začiatku do konca a to hlavne kvôli skvelému Ambientu na pozadí a snímku oddaným hereckým výkonom Jona Fostera a Sophie Traub. Čomu nerozumiem (mimo tých odveci hodnotení) je prečo ešte nemá na csfd profil. Najmä keď má za sebou už niekoľko zaujímavých rolí. ()

JohnSmith

Někoho tenhle film možná donutí se zamyslet nad tím,jak funguje nápravnej system a jestli psychologové a psychiatři náhodou nenadělají víc škody než užitku. Jak jednou spácháš brutální vraždu,už to z tebe nikdo nedostane. Každopádně filmové zpracování nestojí za moc. Vlastně je to celé o ničem,bez dynamiky a napětí a upřímně Crowe v roli policajta, kterej šlape na paty právě propuštěnýmu darebovi je dost nepřesvědčivej. ()

Elleannie

Má to myšlenku, která nutí k zamyšlení, má to nějaký smysl. Na druhou stranu se mohlo trochu více "pošťourat" v psychice Erika i Lori, líbilo by se mi to ještě o něco více rozvinutější a napjatější. ()

Lottr

Film s neuvěřitelně pomalým tempem, které bohužel nezačne gradovat ani v závěru, kde jsem marně čekal na nějaké překvapení. Postava policajta ( Russell Crowe) má tak málo prostoru, že ani jemu se film nepodařilo zachránit. ()

jefff

Sice takové nedotažené, ale i tak je to pěkný a koukatelný film. Crowe tu prostoru moc nemá, spíš žádný a Foster hraje celkem vlažně. Nic extra, ale rozhodně to není vyloženě špatný film. ()

sedm.1

Použití slova zvláštní zrovna tomuto filmu sice padne jako málokdy jinému, nicméně tentokrát to není v tom dobrém slova smyslu. Něha je jeden z nejpomaleji odvyprávěných příběhů, co jsem měl tu čest kdy vidět, což ovšem není jeho hlavní problém. Ten se totiž skrývá v naprosté prázdnotě celého snímku. Tomu filmu neubližuje jeho hlemýždí spád, ale jeho absolutní zbytečnost a ve výsledku i totální bezvýznamnost. Něha mi přijde tak strašně o ničem, že vlastně nevím, zda-li se zde mohu vůbec zmiňovat o nějaké zápletce. Detektiv pronásleduje právě propuštěného kluka, na kterého se pověsí mladá holka. A víc nic. Závěr pak sice přinese velice jemný zvrat, ale vybízející též spíš jen k pozvednutí obočí a pložení si otázky, co to mělo celé za smysl? Děj nudný, postavy naprosto bez ducha, jejich jednání minimálně podivné, atmosféra a napětí žádné, ona je Něha vlastně celkově i dost těžko žánrově zařaditelným snímkem, má to prvky road movie, rodinného dramatu, psychologického thrilleru, ale ve výsledku není nakonec stejně ničím.K dobru tak lze přičíst pouze charismatické ústřední pánské duo Crowe/Foster, které tomu dalo alespoň minimální rozměr snesitelnosti. Tenderness je zkrátka totálně bezvýrazným a doslova zbytečným filmem, obsahující naprosto čisté vakuum. ()

jondoe

Film ma velmi zvlastnu atmosferu, ktora udrzi divaka aj napriek znacnej nude pri obrazovke. Postavy maju potencial, ale ani jedna ma nestrhla takz mi bolo v podastate jedno co sa s nimy bude diat. Dopozeral som to z nie velkym zaujmom a samotny zaver mi nic zasadne nepovedal a osud a samovrazda mladeho dievcata zostala u mna nepochopena a nelogicka. Najlepsiu postavu si sice zahral Russell Crowe a tak trosku som cakal, ze film posunie aspon on o nieco vyssie, ale ani to sa nestalo a jeho ucast na tomto filme tak isto zostava pre mne zahadou. Filmu by asi pomohlo lepsie spracovanie. Pozret sa na to sice da, ale ak budete cakat nieco solidne, tak asi zostanete sklamany. Slabe dve hviezdicky. ()

iXtr3m3

Slušná dobová kriminálka, ktorú samozrejme hore ťahalo len jedno meno, ale to vôbec nevadilo. Ostatné osadenstvo bolo aspoň sympatické aj keď nie charizmatické. ()

cab

Jako mladik zabil sve rodice a po par letech je propusten z ustavu na svobodu, ktera mu nabizi jit svou vlastni cestou a zapomenout na minulost, ale je neustale sledovan policistou a tezko se dostava ze sveho stinu ve spolecnosti poblaznene divky. 55% ()

Dallas

Ťažko sa mi komentuje tento film. Keď som ho objavil, tak bol ešte v čiernych vodách, ale ako pozerám jeho "rating" pomali stúpa. Určite si nemyslím, že sa jedná o odpad, ale skôr o priemernú drámu, ktorá niekomu povie viac a druhému menej. Asi záleží aj od nálady, pretože tento film jú rozhodne nezdvihne. Ani jedna z (hlavných) postáv tu nie je vyslovene kladná a ku koncu ani vyslovene záporná. Dve najzvučnejšie mená z obsadenia nemajú až toľko priestoru ako by sa dalo čakať a sú len akousi podporou hlavnej dvojice. Režia je slušná a v niektorých scénach aj pritlačí. Vďaka tomu a hercom to u mňa stúpa na takých 60% a stojí rozhodne aspoň za jedno pozretie. Len pozor na tú náladu. ()

1945

Kyselý příběh plný postav s kyselým životem. Docela mě překvapuje, že ve filmu hrál ,,velký Russel", ale je pravda, že nebýt jeho - ani bych se na film nepodíval ()