Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

bassator

43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - HORIZONS - Horizonty - 11. 7. 2008 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 75%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.38/1289 ()

jojinecko

Čože??? TOTO je ten istý Gondry, čo dostal za každý film bez mihnutia oka od jojinecka plný počet? Toto je ten Gondry, ktorého bezbrehá kreativita a invencia by sa mala premeniť na infantilitu, len s občasnými zábleskami dobrých a podarených nápadov? Ten prehrávajúci ujo je ten istý Jack Black, ktorého má jojinecko v TOP 5 hercov??? Aj keď nič nie je "prehrávajúcejšie ako "fake" Mia, ktorú mám tiež rád! Ten záver (z ktorého mi je na grc) bol myslený vážne, alebo to bola paródia na tie presladené závery??? Neverím a nechcem odpovedať kladne a celé to považujem za omyl, ktorý Gondry alebo Black napravia úplne suverénne s ďalším filmom... ()

Stanislaus

Celkem průměrný americký snímek s jedinečným námětem a spousty známými tvářemi. Ze začátku se film moc nezdál, ale zakončen byl skvěle. Musím pochválit nápadité využití po domácku vytvořených triků při "švédování" filmů. Gondryho předešlý Věčný svit neposkvrněné mysli byl o dost lepší, ale i tak stojí tento film za zhlédnutí. ()

Flakotaso

Hvězda za pár skladeb Fatse Wallera a jednu funkovou od The Gap Band. Jinak škoda mluvit. Člověk nevychází z údivu, jak trapně slabý scénář lze dotlačit k realizaci za 20 milionů dolarů, když má režisér dobré jméno. ()

Pítrs85

Výbornej film! Asi si taky půjdu natočit svou verzi Ghostbusters :-) Michel Gondry se prostě nezapře, velmi zajímavý rejža... ()

Ilicka

Film, ze kterého dýchá láska k amatérskému filmu. Těžko ho zařadit do komedie, dramatu, kamkoli, ale možná právě proto je kouzelný. Do poloviny jsem si myslela, že mě vlastně nebaví, avšak potom si cestu ke mně našel. Jack Black a Mos Def jsou úžasní, pobaví i nekompromisní právnička Sigourney Weaver. A Holywood tak dává na srozuměnou: přiště převálcujeme vás, vy oškliví porušovatelé autorských práv. ()

MáŠa

Na to, jak je to celkem zajímavý a originální nápad, tak z toho film moc nevytěžil, bych řekl, že potenciál je zde větší. Filmu by možná slušelo hrát víc na humor, než do toho zaplétat ještě nějaké city spojené s bojem o přežití budovy apod. Jinak nevim, film na mě působil trošku nedovařeně, prostě je tu dost zajímavých nápadů, ale výsledek asi mohl být lepší. ()

Bauer odpad!

Tady mi asi něco uteklo a nebo nemám ten pravý smysl pro humor. Jak já se u tohoto filmu nudil to snad nebylo ani možné. Totally Bulshit!! Největší blbost, jakou jsme za posledních pár měsíců viděl. Dobrá myšlenka! Natačet filmy ve vlastní režii. To je vážně dobrý. Jenže je to zabaleno v tak nudném obalu, že jsem si říkal, proč to má v žánru komedie a proč to tady má tak vysoké hodnocení?! Natačení Krotilů Duchů byla tak dlouhá a nezaživná pasáž, že jsem dokonce odvrátil na pár minut i zrak. Film nezachrání ani slušné herecké obsazení, leč s nulovými hereckými výkony. Nechápu, co v tom dělal Danny Glover a Sigourney Weaver. Jack Black byl bohužel trapný a jeho výkon hrůza. Nejlepé z toho vychází asi Mos Def, který něco málo zahrál. Tohle Michael Gondry podělal! Měl to zkrátit jako hlavní hrdinové týhle debility na dvacet minut a byl by svatý pokoj. Roztáhnout filmy na 100 minut o tom, jak někdo přetačí ve vlastní režii filmy, je přece jenom trochu moc! Hrozný, nechci to už nikdy vidět!!! ()

ScarPoul

Ubíjajúco nevyužitý potenciál. Taký nudný film som už veľmi dlho nevidel. Postavy konajú iracionálne, vzťahy medzi nimi sa vôbec neriešia, vôbec netuším čo mala znamenať pasáž z elektrárňou a celkovo bol film skôr podpásovkou - hlavne preto, lebo Michel Gondry stojí za dvoma neskutočne krásnymi filmami a to Náuka o snoch a Večný svit. Toto dielko je absolútne nevyvážené, hlúpe, prostoduché a americké, aj keď je vidieť, že to nenatáčal američan. Ale v tomto prípade je to viacej na škodu ako na úžitok. Odkazov na filmy bolo veľmi málo a aj tie boli veľmi slabé. Osobne sa pre mňa jedná o najväčšie sklamanie či už Gondryho alebo Blackovej tvorby. A ten koniec? Toto snáď nikto nemôže brať vážne. Nikdy viac a od odpadu ho delí naozaj veľmi málo. ()

BoPo odpad!

Keby sa im podarilo vymazať tento film, tak by sa určite nesnažili ho nahradiť. Šanca že by si ho chcel niekto požičať je naozaj malá. ()

Tommassi3

"Já budu Bill Murray a ty..všichni ostatní.." ;) Génius neomezené fantazie a originality Michel Gondry, jemuž očividně nejvíce sluší přesně taková role tvůrce v poloze malého hrajícího si dítěte, jakou zde dostali Jack Black a Mos Def, tedy ta, jež mu je vlastní, spatřující tu skutečnou krásu či kvalitu filmu ne v mnohamilionových rozpočtech, ale ve skutečnosti, zda ho děláte s láskou.. Gondrymu se víceméně podařilo zkrotit Blacka tím, že mu nedal příliš prostoru, což ovšem nakonec bylo ku prospěchu věci, protože Black se velmi snadno nechá unést až za hranice nevkusu.. Příběh zkrápěný gejzírem Gondryho nepřeberných nápadů, odkazů a narážek se stává oslavou kinematografie jako takové, osobitého, neotřelého, invenčního a zainteresovaného tvůrcovství, ale i samotného diváka v tom nejvřelejším smyslu slova, který zde tak nějak vlastně pouze mimochodem dostává neopakovatelnou chuť nostalgie a lidskosti.. Film vyprávějící o lidech milujících film jako takový, právě pro ně natočený od jednoho z nich, od člověka, který film miluje a žije jím.. Stejně jako já, stejně jako spousta z vás.. Kdo z vás si nevzpomněl se slzou v oku, jak si šel do videopůjčovny pro svoji poslední videokazetu ?? ()

BigDeal

Konečne skvelá oddychovka. Už som dlho nevidel tak príjemný optimistický film, kedy by som sa celý čas usmieval a niekedy aj vybuchol pri sledovaní Blackových scén. Super atmosféra keď ešte filmy boli o oddychu a nie umení, keď boli kazety a nie DVD, keď si niektorí točili svoje filmy, síce na amatérskej úrovni, no s nadšením. Lebo kúzlo amatérskych filmov je práve v tom, že v nich zanecháme svoj odkaz bez toho aby sme museli odovzdať nejaké posolstvo ľudstvu. ()

bouncer

Gondryho filmy jsem měl doposud v lásce, ale už Block Party jsem si moc neoblíbil (ale myslel jsem, že to byla jen taková bokovka) a Prosíme přetočte mě už vyloženě zklamalo. Humoru v této komedii by se člověk nedořezal a těch nesmyslných blbostí a přehrvajícího Blacka jsem měl ke konci už dost (Bože, opravdu byl zmagnetizovaný a živý po zásahu elektřinou z celé elektrárny?!). A k tomu přehnaný happyend...opravdu škoda, podle popisu to vypadalo na komediální bombu podle mého vkusu a o to je mé zklamání asi větší. ()

Johny_fork

Nevšední, místy až poetický snímek. V hlavě mi utkvělo to nadšení, kteřím se tvůrci fiktivních filmů prezentovali, mám slabost pro Jacka Blacka a opět nezklamal, přímo z něj sálá energie a zapálení, dokonale zapadá do tohoto hravého a skutečně originálního snímku plného nápadů a neskutečných improvizací. Rush hour a Robocop sou nejvíc:) ()

Mononoke.

I mistr tesař se někdy utne, Michelu Gondry tenhle film moc nevyšel (navíc tak trochu opakuje mazací téma z Eternal Sunshine of the Spotless Mind). Kde zapomněl všechen smysl pro tajemno a poezii? ()

Terva

Jack Black ( Jerry ) namaskovaný jako černoch, byl úplně perfektní. CITÁT - Já jsem tu elektrárnu nesabotoval, ona sabotovala mě.......... Asi tak půl hodinu to vypadalo na parádní komedii. Jenže pak začali nahrávat ty filmy a mě se to znelíbilo. Zdálo se mi to trapné, nechutné a nezáživné. Přetrpěl jsem dalších čtyřicet minut, což se docela divím, ale ještě, že jsem to nevypnul. Poté to totiž začalo být roztomilé a povedené. Tak že - Začátek paráda, prostředek trapárna a konec je docela pěkný. Ve filmu mimo jiné zazní písně - Ghostbustershttp://www.youtube.com/watch?v=iCHFVTQKqdQ , Sunny Monday, Solitude nebo Mr. Fletchers song. ()

joehot

Mohl bych snad zavrhnout film, natočený režisérem Věčného svitu? To ne, přesto nemohu tvrdit, že by tohle dílo bylo nějak přelomové. Zcela průměrný Jack Black jej totiž nikterak nepozvedá, ačkoliv svým výkonem patří mezi nejlepší. Jediné, co mi tak zůstává v paměti, je vynikající námět :) ()

Ajinka126

Mě jen zajímalo, co na tom vlastně mělo být komediální? Jako ty remaky starých filmů, jo? A co sci-fi? To opravdu jen to, že někoho zmagnetizovali? Tak to je pro mě na sci-fi dost málo. Vůbec mě to nebavilo, je to hovadina. ()