Starověká urna je nalezena na hřbitově na okraji Říma. Po jejím otevření se spustí série násilných příhod: loupeže, znásilnění a vraždy dramaticky vzrostou, zatímco zvláštní mystické, zle vypadající bytosti přicházejí odevšad a shromažďují se ve městě. Všechny tyto události zavinil návrat Mater Lacrimarum, poslední ze tří mocných čarodějnic, které šířily teror a smrt před staletími. Sama proti armádě běsů a démonů se Sarah Mandy (A. Argento), studentka s nadpřirozenými vlastnostmi, pokusí zabránit Matce slz ve zničení Říma. (oficiální text distributora)

forsythia

Brutálnější a přímočařejší než předchozí Matky, ale toho, co na Argentových filmech obdivuji, tam bylo hodně málo. Suspiria a Inferno mají grády, tohle má jen gore a tak trochu toho mystéria, ale bez atmosféry. Škoda, přeškoda. ()

Koly

Předpokládat, že se Argento vrátí k trilogii o Třech Matkách ve stejné formě jako při vzniku prvních dvou dílů, nemohl snad nikdo. Argento se o to ani nesnažil. TERZA MADRE má totiž úplně jinou atmosféru, která mu vůbec neuškodila. Film nezná hranice a Argento se nezastaví před ničím. Smrt kojence, rozpárání malého kluka, detaily všeho druhu. Pochválit musím skvělý závěr. Takhle si představuju rouhání a obcování na sabbatu čarodějnic. Malou výtku bych měl k závěrečnému střetu s Matkou. Argento to až příliš urychlil. Nějaký větší souboj by nebyl vůbec na škodu. Celkově Argento stvořil skvělý satanský (čarodějnický) horror, nasáklý hnilobou a temnotou na maximální úroveň. Pro mě se jedná o nejlepší horror roku 2007. Jednoznačně. ()

3n3my

Plne súhlasím s názorom Cervenaka, s tým rozdielom že u mňa to je asi len tak na 35%. Podľa mňa podpriemerné herecké výkony, asi žiadnemu z hercov som neveril to čo vlastne hrá, zmätočný a predvídateľný príbeh od prvej minúty, trápne dialógy a najhorší bol asi ten unáhlený koniec. Čo k tomu dodať? Zachraňujú to len slušné gore efekty. ()

Nivenx

Poslední díl trilogie o Tří matkách. Argento se do filmu hned od začátku vrhnul s chutí a na filmu je vidět, že ví co točí a co chce divákům naservírovat. Parádní atmosféra doplněna dobrou hudbou a parádními masakry, ale bohužel ne všechno je dobře. Herecké výkony jsou hrozné a herci tam jsou jen jako postavy, které tam prostě jsou, ale nějak výrazně mě neudivily. Konec filmu byl naprosto odfláknutý a nezajímavý. Pro fanoušky Argenta povinnost, pro ostatní nejspíš podprůměr. I přes nedostatky jsem za tento film rád 60%. ()

SeanLSD

Ako brutálny čarodejnícky krvák okej, ale ako zavŕšenie štvrťstoročia očakávanej surovo-surreálnej Argentovej trilógie o Matkách ťažké sklamanie. Herci hrozní - ako vždy, - gore musí byť - aj keď mne ho netreba - ale k tomu nevyrovnaná réžia, slabá atmosféra a nijaká estetika. Takže zo starších filmov, ktorým je MATKA SĹZ nedôstojným zakončením, zostalo len to zlé, pričom sa ale stratilo, resp. nevrátilo všetko výnimočné. SUSPIRIA a INFERNO boli atmosférické pecky s nekompromisnou umeleckou víziou, Ich pokračovanie má síce na rozdiel od nich skutočný príbeh, ale u Argenta je to skôr mínus. Podriadené logike a narativite a bez tej prekrásnej výtvarnej a hudobnej štylizácie prišli Matky o všetko čaro - okrem výstavného poprsia poslednej z nich... ( - a ani tá ich kontinuita nie je napokon bohvieaká, keď si vezmeme, že Mater Suspirorum v prvom filme bola iba okultistka udržiavajúca mágiou svoje telo ako-tak pri živote, Mater Tenebrarum potom povýšila seba a svoje sestry na samotnú Smrť, zatiaľ čo sexy Mater Lacrimarum je staroveká pohanská čarodejnica, ktorej celá sila sa skrýva v akejsi tunike zakrývajúcej ledva polovicu toho jej parádneho zadku. ) ()

Sokkk_y

Mě tedy tohle zas tak nějak extra moc nenadchlo. Očekával jsem něco více, ale nedostal jsem prakticky nic. Celý film tam jen řve jakási hysterická kravka, která navíc odříkává tak ujetý scénář, že by ho dokázalo přepsat i tříleté dítě. Když k tomu ještě přičtu ubohé efekty, chce se mi brečet. Jednu hvězdu tedy dávám za zasazení děje do mého milovaného Říma a za celkem povedené masky čarodějnic. ()

Cushing

Argento, jak tady už někdo napsal, je ve staré (dobré, misogynské) formě, bohužel dělá stále stejné chyby. Prosím vysvětlete mu někdo, že horor je komorní záležitost. Jakmile se to hemží postavami, s hororem je amen, a jakmile do děsivé scény znějí tóny rockové hudby, horor je někde na druhé straně filmového pásku, ale rozhodně ne na této. Nicméně je to celkem zábavná podívaná. Neměl jsem k dispozici titulky, české ani anglické, ale i v italštině to bylo srozumitelné dost a dost. Hodnocení - ve skutečnosti jen za tři hvězdy, ale pořád mám pro toho podivného pána slabost. ()

Lomy

Poněkud schizofrenní film. Jak jinak ohodnotit něco, u čeho se pět minut bojíte tak, že hrůzou ani nedutáte a v zápětí v další pětiminutovce se musíte přinejmenším pousmát, jak slabomyslné dialogy a v podstatě celý scénář jste nuceni vstřebat. Chvílemi má člověk pocit, že sleduje béčkovou nízkorozpočtovou kriminálku středoevropské produkce (například většina externích scén tzv."druhého pádu Říma", které mají dokreslovat atmosféru všeobecného úpadku, působí dost lacině a tím i docela směšně), které střídají drsné horrorové scény, při kterém se na nějaký ten krvavý detail nikdo příliš neohlíží, při kterých se doslova tají dech a které se rozhodně slabším žaludkům doporučit nedají. Tento skutečně velmi rozpolcený film nemůže dostat vysoké hodnocení kvůli příliš vyčnívajícím nedostatkům, ale na druhou stranu v těch fázích, kde má být divák děšen "k smrti", tak se to celkem úspěšně daří, o čemž se většině horrorů v posledním desetiletí (které jsem shlédnul) může až na vyjímky jen zdát. ()

Raven0

Naprosto nudnej a šedivě průměrnej horor. Jestli vám ale stačí pár vyloženě dobrých, brutálních scének, tak ok. Jinak ruce pryč... Stačí jen sledovat herecké výkony, které jsou opravdu otřesné a mnohdy k smíchu. ()

gjjm

Film, ve kterém je hned na začátku jedna z dam uškrcena vlastními střevy, nemůže být špatný. Argento svým vkusným užitím násilí dokazuje, že kvalita je víc než kvantita a tři hodně kvalitní scény za film dokážou zplodit brutální horror. ||| Autobiografická vsuvka - když jsem o jednom ze svých oblíbených režisérů četl v kterési recenzi poprvé, bezmyšlenkovitě jsem si jeho jméno přeložil - pan Stříbro nebo Stříbrný. Až pak mi došlo, že to je vlastní jméno a překládat by se asi nemělo, ale nikdy jsem neztratil dojem, že stříbrná barva a lesk jeho filmy tak nějak prosvítají, hrají určitou roli v atmosféře a kdyby se měla atmosféra filmu vystihnout jako spojení dvou barev, bylo by to nejspíš stříbrná v kombinaci s krvavě rudou. Speciálně v Matce slz je to extrém. Máte ten pocit taky? ||| Matka slz je typická perfektní argentovka, skvělý horror, vynikajícím způsobem zpracované brutální scény (u mě osobně vede rozmlácení hlavy mezi dveřmi), skvělá hudba od Goblinů a argentovská (to je něco jako zvláštní druh superlativu) atmosféra. Naproti tomu (s výjimkou úžasné Asii Argento) tradičně špatné herecké výkony (točit s Italy v angličtině jednou provždy není dobrý nápad), kiksy typu alchymistický rukopis tištěný Arialem a ne moc dobrý konec, ty ale příběhu s tak geniální (...argentovskou...) atmosférou ublížit nemůžou. Pět hvězd pro Maestra. ()

PanFilmov

Som dosť sklamaný z filmu, jediné čo vyšlo boli horrorové prvky, brutálne scény plné krvy, tie ma nadchli, všetko ostatné stálo za veľké NIČ!!! ()

zdenny

Hned na úvod: nechápu, jak tento film může mít tak vysoké hodnocení. První tři minuty vypadaly velice slibně - čekal jsem něco jako Da Vinciho kód (předesílám, že jsem nebyl obeznámen o jaký žánr jde). Když ale v muzeu tři pitoreskní postavy velice chutně zabily první oběť filmu, říkal jsem si: tak to bude dobrá hovadina. A celý film mě o tom přesvědčoval. Námět nebyl špatný, klasika... Ale to, co z něj vzešlo za "dílo", to byl prostě kabaret. Přítel hlavní hrdinky se z děje úplně vytratil. Přitom to vypadalo, že on a ona nakonec vše "vyhrají" a navíc zachrání Michaelova syna. Ten také zmizel neznámo kam. Hlavní hrdinka a ostatní "důležité" postavy se neustále objevovaly tu a tam, jako kdyby vůbec neexistoval prostor a čas. Režisér chtěl film "vylepšit" některými nechutnými scénami, které sice ve filmu vytvářely nejlepší dojem (minimálně, co se vizuální stránky týče), vyvolávaly ale pocit, že jsou do snímku dány jen proto, aby se do žánru mohlo napsat: horror. Jinak jako by tam vůbec nepatřily. Jak si jinak mám vysvětlit brutální rozčtvrcení batolete jeho matkou - služebnou na faře, které pro děj filmu nemělo žádný význam - pouze vizuální. Jestli si pan režisér takto představuje profesionální práci, tak to potom prr. Já nemám nic proti nechutným scénám (naopak si je celkem užívám), ale zde byly jen proto, aby v člověku alespoň něco vyvolaly fyzicky, když film byl tak chudý na prožitek emocionální. Korunu všemu nasadila hlavní hrdinka, když říká církevnímu hodnostáři: "Otče ve vaší slabosti je vaše síla", aby ten za další dvě minuty umřel následkem rozseknutého hrdla. Proč tedy byla tak silná a zlomová věta použita? Takové věty se pronášejí v opravdu vyhrocených chvílích, kdy na postavě závisí osud dalšího děje. Dialogy celkově byly jako z nějaké parodie - tedy totálně stupidní. Musím ale poznamenat, že jsem slyšel pouze český dabing, který byl naprosto tragický. No a závěr filmu? Kapitola sama pro sebe. Ten heroický pocit vítězství na samém konci už ani nemám sílu komentovat. Ať si každý udělá obrázek sám. PS: Jo, a ještě ta hloupá punkerka se svou partou, tak ty měly opravdu dost. Celé prostě na ...... Tu jednu hvězdu zachránily dobře udělané "maso" scénky. ()

Mihail123

Čo to pre Boha bolo? Tak amatérskych hercov som už dlho nevidel. Film bez napätia, bez akýchkoľvek lakačiek. A tie "gore" efekty to už vonkoncom nezachránia. ()

Mishqo

béčkový horor ktorý chce byť béčkovým hororom a nehrá sa na nič viac...scény poväčšine dosť brutálne...ale inak scenár trochu dosť katastrofický a neraz tomu chýbala troška logiky, o hercoch radšej pomlčím =D ()

Ichabod

Opravdu nedobrý film. Ačkoliv je krátký a jsou v něm nahé slečny je nezkonale nudný. Atmosféra se začala hodně rychle vytrácet po dvaceti minutách a do konce to bylo už jen horší a horší. Argento má opravdu blbé nápady a vize a nebojí se je ve filmu použít. Přišpendlení té nahé čarodějnice jakousi špičkou střechy ke zdi to je fakt silné kafčo :-))) ()

manonfire odpad!

Takovou ultrazmrveninu jsem už dlouho neviděl. Nechápu jak může být Argento uznávaným režisérem hororů, protože taková amatérština se jen tak nevidí. Horor nemá nejmenší poetiku ani atmosféru. Scény jsou bez nápadu, plné nezvyklého sadismu se sexuálním nádechem, který je však příliš slaboduchý i na obsah kazety ze sexshopu. Hlavní Matka slz je démonická asi jako bratři Nedvědovi a její finální zabití spočívající v tom, že jí hlavní hrdinka sundá trenýrky či co to je, načež je spálí, je svou demencí naprosto odpovídající úrovni celého filmu. Navíc se nevyhnete pocitu, že režisér si úchylné scény doslova užívá a byl by nejraději, kdyby vyhrálo jeho pseudocaligulovské zlo. Naštěstí si svůj zájem vylil jen na očividně plastových hlavách naplněných krví. Odpad je přesné slovo. 0% ()

Anticque

Vynikající atmosférická věcička. Skvělá hudba která pomáhala udržet v atmosférickém šoku, brutální vraždy dle libosti a sytlu Argenta. Už v Masters of Horror sem tušil, že se Argento vrátí s výborně natočenou věcí a dočkal jsem se. Tohle se v dnešní době už moc nevidí, těším se na jeho další film. Dávám jasných ***** ()

Soweek

Nikdy jsem neviděl žádný Argentův film, tak jsem to chtěl zkusit hned s tím nejnovějším. Bohužel (nebo Bohudík) mě to přesvědčilo, abych si od něj už žádný jiný nepustil. Není to můj šálek čaje. ()

sedm.1

Vím,že hodnotit třetí díl trilogie,když jsem předchozí dva neviděl,je nezodpovědné,přesto si na to troufnu a budu o to troufalejší,že tento třetí díl bez mrknutí oka smetu pod stůl.Jestli jsou spolu všechny tři díly nějak provázané netuším,ze sledování Matky slz jsem ten pocit neměl,ale možná že dohromady dávají nějaký větší smysl,já v tomto filmu ale viděl jen velmi špatný příběh bez hlavy a paty,natahovaný,plný zbytečných scén,zvratů,dějových linek a vůbec všeho.Navíc opravdu katastrofální Asia Argento a skutečně blbé dialogy též snímku nepřidali.A to,že se tu objeví postava,něco v ději provede,aby pak zase zmizela,aby mohl děj vůbec fungovat dál už je jen peckou na vršku celého tohoto nesmyslu.O nějaké atmosféře či napětí se pak také vůbec nedá mluvit,a tak jediné co stojí za pozornost jsou opravdu výborné a především megabrutální goreefekty,velké a milé překvapení.Ale jen to Matku slz z filmových bažin samozřejmě u mě nevytáhne. ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

22.01.2008

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)