Reklama

Reklama

Maraton lásky

  • Velká Británie Run, Fatboy, Run
Trailer 2

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (278)

Vědma 

všechny recenze uživatele

Silnější tři hvězdičky, příběh nestál za psí štěk, ale Simon a hlavně Dylan Moran to tahali nahoru. Ten druhý jmenovaný má fakt velký komediální talent a je při tom všem ještě hezký, což není běžná kombinace. Pobavila jsem se dobře. I ty vtipy, které byly na hraně nechutnosti tady byly podané zábavně. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý celkom jednoduchým spôsobom spája to najlepšie z anglického a amerického humoru a snaží sa o trefnú satiru s dôležitým posolstvom a zo zaužívanými pravidlami. Snaha o skvelú komédiu ale zostala kdesi na pol ceste. Ale faktom je, že to nepovažujem za chybu. Film aj napriek všetkým okolnostiam o ktorých vypovedal sa vybral svojou vlastnou cestou a zostal po ňom aspoň čo sa mňa týka, veľmi príjemný pocit. Zabával som sa a uvedomil som si, že Simon Pegg sa stal mojim obľúbencom. Mám ho jednoducho rád. Tiahne za sebou celý film a od začiatku po koniec mi prišiel jeho prejav neuveriteľne sympatický. Dylan Moran bol ďalším milým spestrením. Uchmatol si pre seba niekoľko podarených vtipov a táto nesúroda anglická dvojka dávala na frak každému, kto nehovoril anglickou angličtinou. Schwimmer si zvolil osobitý štýl. Určitá opatrnosť v niektorých scenách - čo a ako zobraziť - tu bola ale citatelná, ako keby nevedel či to čo robí, robí správne. Jedná sa ale o pohodovú komédiu, ktoré si priemerné miesta nahradzuje celkom nadpriemernými momentami - aj keď ich nie je mnoho. ()

Reklama

Eddard 

všechny recenze uživatele

Proboha... Nikdy by mě nenapadlo, že ze spojení mého nejoblíbenějšího Přítele Davida Schwimmera, dvou trumfových es současného britského humoru Pegga a Morana a překrásné Thandie Newton může vzniknout takový... hybrid. Run, Fat Boy, Run začíná jako klasická britská komedie střihu Richarda Curtise, operující na suchočerné humorné bázi a vesele fakující konvence korektní rodinné komedie. V tu chvíli jsem si vesele hvízdal a mnul si ruce nad nadcházejícími hody. Ostrý drajv však velice brzo slábne a střih filmu se začně nebezpečně žánrovatět (rozumějte kýčovitět) a Richard Curtis postupně předává kormidlo Chrisi Columbusovi či Nancy Meyers - myslím to samozřejmě obrazně a rozhodně ne, jako kompliment. Úsměv zuhl na rtech, a ani občas se vyskytující řachavé gagy neukonejšili moje vzrůstající obavy. Ovšem hlubiny klišé, režijní a scénáristické bezmoci a šablonovitosti, do jakých se snímek začal propadat a kam jsem společně s ním nahlédl ke konci, jsou natolik bezedné, studené a temné, že zadupali výsledný dojem hluboko pod průměř dobré zábavy. Pocta, kterou chtěl americký komik složit britskému humoru (kromě Morana a Pegga se zde mihnou taky David Williams z Little Britain či Stephen Merchant z Officu) tak zůstala vágně ležet na dně Atlantiku, nedosahující dokonalosti žánrové formy Mrs. Doubtfire, ani syrovějších a cyničtějších britcomů typu About a boy. 40% ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Mohl bych vysoudit všechno, co má. Ale co bych dělal s krabicí od pizzy a tričkem Judas Priest?!“ U Maratonu lásky záleží na tom, co od něj čekáte. Jestli originální komedii (s odpovídajícím anglickým humorem) se spoustou odrovnávacích hlášek, nečekaným průběhem a koncem, jste na špatné adrese. I když se film tváří jako britský, krom herců a prostředí Londýna postrádá téměř všechny atributy, které byste u filmu s touto zemí původu a daného žánru čekali. Tvůrci totiž stvořili americkou romantickou komedii s jejími typickými neduhy (dojímání, nevzdávání se, davové fandění, národnostní stereotypy atd.). Ale jednak zde přece jenom několik kvalitních fórů přítomno je, stejně tak vcelku nevtíravá romantika a pohodová atmosféra, no a hlavně dvojka komiků Pegg-Moran, kteří v těch nejkritičtějších chvílích film drží nad vodou (pobaví především druhý jmenovaný, ale ten zase nemá tolik prostoru). Ve výsledku tak (i díky mým očekáváním) nejsem tolik zklamán a hodnotím lepším průměrem. „Jsem investiční manažer u Waterman Hughes.“ – „Já dělám vysokoúrovňové bezpečnostní analýzy.“ – „Jo? Libby říkala, že děláš hlídače v oddělení s dámským prádlem.“ - „Přesně tak jsem to myslel.“ ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Od tohoto filmu jsem asi očekával víc, než jsem ve skutečnosti dostal, nebo jsem možná spíše očekával něco trochu jiného, trochu vtipnějšího. Abych to vysvětlil, tahle komedie zase není tak špatná, jen bohužel není nějak příliš vtipná, což je vlastně asi nejslabší článek tohoto filmu. Spíše mi to přišlo jako nějaké násilné tlačení příběhu dopředu, aby to nakonec mohlo celé vyvrcholit bláznivým závěrem. Zkrátka jakoby ani tvůrci nevěděli, jak toho hlavního hrdinu do toho maratonu dotlačit, tak to tak nějak poslepovali do výsledku, který působí jako šitý horkou jehlou. Ale zatímco většina filmu je nudná, tak jakmile dojde na samotný maraton, tak film získává nejen na zajímavosti a atraktivnosti, ale především také na vtipnosti. Ale v tomto případě ani sebelepší závěr nemohl rozptýlit mé pochybnosti o kvalitách tohoto filmu. A na rovinu říkám, že nebýt velice pohodového Dylana Morana, kterého mám rád od dob serálu Black Books, tak bych asi uvažoval i o trochu nižším hodnocení. Nakonec tedy film vnímám jako neškodný průměr, který byl bez nějakých větších problémů koukatelný a u něhož nemám důvod ho svým hodnocením poslat do podprůměru. Takže nakonec tomuto filmu uděluji tři hvězdičky, které se mi vzhledem k výsledku jeví jako spravedlivé. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Režisér David Schwimmer si neodpustil malé cameo. Během maratonu sledujte chlápka s čepicí, který Peggovi strčí do ruky pivo. (Pumiiix)
  • Původní scénář počítal s maratonem v Los Angeles. Poté, co do filmu vstoupil tým britských producentů, se přesunul děj do Londýna. Práva na londýnský maraton však již dříve ukořistila jiná produkce, a tak museli filmaři uspořádat vlastní pod názvem „Nike River Run“. (Olík)

Reklama

Reklama