Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

klima777

Morbidní, dráždivě mnohoznačné, zneklidňující a překvapivě dobré. Účast excelujícího Neesona (hranice mezi duchovním darem a povýšenou sociopatií může být zřejmě velice nezřetelná) dodává vzhledem k jeho pozdější rodinné tragédii tomuto filmu na mrazivosti a niterné krutosti. Velmi silné 3 hvězdy. "You people..." ()

MI-380

Charismatický a nepředvídatelný Liam Neeson spolu s vykulenou a většinou nahou malou kráskou Christinou Ricci v úvaze na téma: když nevyužiješ svou šanci, nemáš tu co dělat. 70%. ()

Myrreczech

"Why we dying? To make live important." Takhle má vypadat režisérský debut. Fenomenální naprosto uvěřitelný Liam, slušně sekundující a věčně odhalená Christina. Celkově výborný duchařský (a nebo psychopatický) film, který mi tu přijde mírně podhodnocený. ()

Scar

Mám chuť napísať do "zaujímavostí" že tento film bol natočený za jeden natáčací deň. Jasné, klamal by som, ale nemôžem sa zbaviť toho pocitu. Jediný solídny víkon podáva Neeson, hoci sme u neho zvyknutí všetci aj u Ricci. Áno, čakal som poctivo do konca, ktorý z dvoch možných záverov bude nakoniec skutočný, ale ak na to nečakám s napätím, tak taký film s takouto tématikouk proste nefunguje. Za nápad ale tri hvizedy dostať musí. ()

Puyi

Ze začátku nepůsobil film nějak úžasně, ale postupně se z něj stal vcelku dobrý film, který mi v závěru slušně zamotal hlavu. Christina a Liam dobří, stejně tak děj... i přes nízká očekávání jsem nakonec spokojen, slušné 3hvězdy - zdejší hodnoceí dle mě naprosto odpovídá. :) ()

Autogram

Čakal som dosť dlho, vyše polovice filmu, že niečo príde, ale neprišlo. Teda ani mŕtvolne biela poväčsine nahá Christina Ricci ma nedokázala udržať v neskorú nočnú hodinu v bdelom stave. Filozofovanie mŕtvoly s pohrebákom nad zmyslom života je mimo môjho žánru. ()

Josefin

After Live mě dokázal zaujmout. Vzhledem k situaci , že v době sledování jsem byla zdravotně indisponována působil opravdu deprimujícím dojmem. Ocitla jsem se v pohřebním ústavu kde kraloval Liam Neeson, Christinu Ricci už jsem skoro nepoznávala, od minulých filmů se její vzhled opravdu změnil. Morbidní feeling zde rozhodně nechybí. Je Anna blíže smrti nebo životu? Přistihla jsem se při myšlence, že pokud by nebyl příběh absurdní, ale reálný, bylo by to pekelné. So sweet after life i hope so. ()

manonfire

Unylý projev Christiny Ricci byl přehnaný i na roli "mrtvé". Podobně na tom byl celý příběh se zdlouhavostí. Kladem byl Liam Neeson, ale pohnutky jeho postavy neopodstatněné a pointa kterou film celou dobu avizoval, tak nějak nepřišla. Prostředí pohřebního ústavu sice obrazy hrálo za herce, ovšem napětí, či strach...to vůbec. 40% ()

Forsberg11

Dlho očakávaný horor od mladej poľskej režisérky nesklamal, ale ani nevyrazil dych. SPOILER ALLERT!!! Veľmi zaujímavý začiatok s temnou hororovou atmosférou, typickou pre anglické malomesto, vystrieda tak trochu nečakaná, ale o to osviežujúcejšia stredná pasáž deja, a nechýba samozrejme ani napínavý koniec. Pekný takmer minimalistický horor, ktorý si určite ešte niekedy rád pozriem... ()

BMAJTZ

Byl jsem hodně dlouho na pochybách co se vlastně děje. A když nad tím tak pouvažuji tak některé scény jsem rozhodně asi nepochopil. Rozhodně velice poutavé mystery u kterého jsem byl nejistý snad celou dobu. Rozhodně stojí za víc projekcí. ()

Braddy

Druhý film v mém životě (prvním je Lovec démonů), který musím označit nálepkou "odporný". Ale není to vina filmu, jen tématem. Protože nechci spojlerovat, nelze svoje pocity líp popsat. Prostě film, který mi fyzicky neudělal nejlíp a znovu se na něj už nechci nikdy dívat. ()

sedm.1

Hlavní slovo si v tomto snímku vzala vleklá NUDA. Po životě je film, který mě skutečně vůbec neoslovil. Šel jsem do něj s určitou představou, ta se sice nakonec vyplnila tak nějak na půl, neboť již zhruba od půlky bylo jasné, že Po životě není úplně tím, za co se vydával, navíc krom toho, že onen zvrat a "procitnutí" přišlo fakt dost brzy, je k tomu ještě předvídatelný, průhledný, nudný a vlastně vůbec nikam zápletku posouvající. Po celou dobu tu chybí i jakékoliv napětí, atmoféra vůbec neexistuje a ani obsazní, které znělo poměrně lákavě, filmu příliš nepřidalo. Liam Neeson je ve své roli krutě nevýrazný a mdlý, Justin Long docela sympaťák, ale v jeho případě je zas o ničem celá jeho postava a Christina Ricci? Je sice fajn sledovat známou herečku, která odhodí veškerý stud a téměř polovinu veškerého času je nahá, ale speciálně u Ricci je můj osobní názor na její herecký um velice kritický a zde mě o tom jen přesvědčila."Šokující" závěr už jen pak dodal definitivní tečku nad podivností celé té nudy, Po životě je zkátka filmem, jehož existenci vážně považuji za téměř zbytečnou, neboť po všech stránkách prostě nudí, nic nepřináší a nikam nevede. ()

OughJay

Vcelku prázdnej film, tenhle After Life... Jako kdyby sám režisér nevěděl jestli ho zkusit oživovat nebo už konečně nechat umřít. Chyběla tomu pořádná porce mystičnosti a tajuplnosti, protože sledovat jak si celej film Christina Ricci povídá s Liamem Neesonem o tom jestli je nebo neni mrtvá, bylo prostě málo. Kdyby se aspoň o něco pokusila, ale ona tam jen apaticky dřepí a čeká na svůj pohřeb. Justin Long, kterej byl marnej jak podle scénáře, tak i vlastnim výkonem, je zase vrcholně nesympatickej a béčkovej herec a definitivně poslal tenhle film do kategorie podprůměrnejch... Hororový tu taky byly nanejvejš dva momenty, takže převažuje vážně zklamání. Dvě hvězdičky dávám za poměrně slušnou konspirační teorii a za Christinu Ricci, která si tu opět kvalitně odehrála to svoje a jako bonus se ukázala jak jí pánbůh stvořil... :) Škoda, že u tohohle typu filmů nebejvaj moc propracovaný scénáře, tenhle by si ho totiž zasloužil. Nevyužitej potenciál z něj číší... ()

herr_carter

Je to asi přehnané hodnotit takhle nadprůměrně, ale já tak činím především pro tu neotřelost a zase něco zcela jiného ve filmových luzích a hájích. Děj se tu motá stále kolem myšlenky, zda jsme opravdu svědky nadpřirozena a umění mistra Neesona hovořit s mrtvými, nebo je jenom starý lišák Liam prostě úchyl - to se zjistí až spíše v závěru a musím říct, že u filmu mi nebylo dobře po těle. Dobří herci a zvláštní téma dělají tento snímek neobvyklým a poutavým....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Spike23

Kdo by čekal, že z něčeho tak nudného, kde se celou dobu akorát kecá v márnici, se stane nehorázně napínavý thriller, jenž vás donutí každou minutu měnit názory o tom, jestli je hlavní hrdinka mrtvá a nebo není, a navíc narozdíl od většiny filmů s podobnou tématikou, zde to rozhodně není zřejmé. Film je tak chytře zpracovaný, že onen zvrat nastane, až když už jste si téměř stoprocentně jisti. Celé dílo působí dlouhou dobu jak čekání na něco, co nikdy nenastane, ale věřte mi, že pochyby se dostaví, a pak už v té dokonalé atmosféře a napětí vám nezbyde nic jiného než pouze čumět :). Za dlouhou dobu jsem se dočkal až nečekaně originálního průběhu děje ( a za krátkou dobu dalšího filmu s Neesonem ), který si se mnou zahrával, až to bylo k neuvěření. I přes všechny nedostatky, které mi nedovolily dát filmu plný počet ( na nichž se mimochodem podílí i Neeson ) , klobouk dolů před režisérkou. Podle After.Life soudím, že nám má toho ještě hodně co ukázat. ()

jondoe

Na debut je to nie je najhorsie. Ale po trailery, ktory sluboval toho ovela viac som predca len trosku sklamany. Reziserka Agnieszka Wojtowicz-Vosloo dokaze viest hercov a vybudovat solidnu tiesnivu atmosferu. Bohuzial sa jej to nedari po cely film. Vo vela momentoch sa pri pozerani tohto filmu nudil a film mi pripadal dlhsi ako v skutocnosti je. Dialogy nie su zle aj cely film a divak moze rozmyslat co sa to vlastne deje.Ked vsak prisiel zaver filmu, tak sa divak citi podvedeny a mierne otrraveny. Teda aspon na mna to tak posobilo. Takze za atmosferu, skvelych hercov, ktory reziserke ulahcili pracu a za to, ze to bol debut davam silne dve hviezdicky. ()

see_sawandrew

Tak jsme zase jeden krásně klišovitý konec dramaticky nahradili jiným klišovitým koncem, a to ještě tak, aby to celé působilo mnohem hloupěji, než kdybychom bez obav ihned zvolili libovolný z klišovitých konců. Ani Ricci nemůže vytrhnout film s nedotaženým scénářem a lekačkami jakoby vystřiženými z asijských duchařin. O šestém smyslu ani nemluvě, Osment se musí hodně chechtat. Minimum děje v šílené metráži, což by nevadilo, kdyby měl film alespoň hloubku. A k tomu ještě nechutně přehrávající Long. Ach jo. 30% ()

Chipsonator

Na film After.Life jsem se nijak zvlášť netěšil. Ale o to víc jsem byl překvapen. Liam Neeson ukazuje že má opravdové charisma a že dokáže zahrát jakoukoliv roli. Přitom mu zdatně sekundují Christina Ricci a Justin Long. Film má skvělou atmosféru a hudbu. Navíc nám zděluje poselství že každý jednou umře, nikoho znás smrt neuštědří. A proto bychom si život měli užívat co nejvíc to jde, protože jak zaznělo ve filmu, my se nebojíme smrti ale bojíme žít. /75% ()

KoRner

Aby som šiel vyššie mi nestači skvelý Liam Neeson a 100 minútový pohľad na kozy Christiny Ricci. Dopozeral som to iba kvôli tomu, že som chcel vedieť ako to spolu súvisí a nakoniec dostanem banalitku o živote. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)