Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Flaxik

Že je slečna Ricci divná, jsem věděl už od dob Addamsovic famílie, ale že bude až takhle divná a že celý film začne tím, že umře, to jsem věru nečekal. Další krásný důkaz, že i užvaněný film může být zajímavý a napínavý, záleží na tom, o čem se žvaní, jak se žvaní a kdo žvaní. V podstatě je to sólo pro pana Schindlera, který by svým projevem okouzlil i nejednoho heterosexuála, čemuž Kristýna zdatně čelí neustále odhaleným, pokoukáníhodným hrudníkem a ačkoliv to úplně horor není, rozhodně je to paráda. Jen ten Justin Long je sympatický jako jeho postava a kazil mi dokonalý zážitek z filmu. ()

Amroth666

20.8. 2010 - Jsem zvědav, jak by film vypadal, kdyby se ho ujal kupříkladu takový Frank Darabont. Myslím, že by měl jasně oskara. Tohle téma, které si vybrala neznámá Agnieszka Wojtowicz-Vosloo je určitě hodně otevřené a ona měla možnost se ukázat. Film mně od začátku hodně poutal. Jsem zahalen do velké ___ NEJISTOTY ___ . To se mi podařilo poprvé u nedávné novinky Inception, kdy jsem vůbec nevěděl, co je skutečnost a co není a podařilo se mi to teď, spíše hlavně se to podařilo Christině Ricci. ____ Mrtví k nám vždy mluví různými způsoby. ____ Otázky jako například : Je to život nebo smrt? Je to skutečnost nebo jenom sen? Je to život mezi živými nebo mrtvými? Je to vůbec nějaký život? Všechny tyhle otázky mají hodně rozporuplné vysvětlení. Byl jsem ve velké nejistotě. Majitel pohřebního ústavu. Kdo to vlastně je? Obyčejný člověk s obyčejnou prací? Obyčejný člověk s obyčejou prací a když si nemá s kým popovídat, tak proč by si nepopovídal s mrtvými? Nebo je to jinak? Třeba Anna není mrtvá. Třeba on je vrah a magor. Tyhle otázky mi v hlavě kolovaly snad stokrát. Na všechno jsem našel odpověď u pana Liama Neesona. Jen byla otázka, zda je to vrah mrtvých lidí s živou duší nebo je to vrah mrtvých lidí s mrtvou duší. A co ten malý kluk? Další těžké rozluštění už tak zašmodrchaného děje. Empatie k mrtvým. Jasné a stručné vysvětlení. Výborný a dramatický konec, který se musí líbit i nehororovým fanouškům. Doslova a do písmene do poslední vteřiny jsem byl společně s Annou mezi životem, smrtí a pohřbením a nemohl jsem vědět, jak to všechno skončí. Je tohle konec? Do poslední akce se připlete ještě snoubenec Anny, který ji nakonec najde, sice živou, ale zároveň pohřbenou a i on si najde společně s Annou cestu k pokoji. A je tohle konec? Edit: Po druhém shlédnutí jsem opět potěšen. ()

bukowski83

Nic moc jsem od toho nečekal a tak jsem byl celkem mile překvapen, zajímavý příběh co napíná až do konce, prostředí márnice s vynikajícím Liamem Neesonem a mrtvolně krásná Christina Ricci. Škoda, že z toho nedokázali dostat víc, protože potenciál je zde mnohem větší a bohužel zůstává nevyužit. ()

C0r0ner

Od tohoto filmu jsem měl dost velká očekávání, protože sliboval hodně. Proto mě mrzelo, že se na něj sice velmi dobře koukalo, ale vyzněl úplně do ztracena a již brzy po projekci zapadl do mlhy nevýraznosti. Ústřední trojice je sice skvělá, ale prázdný scénář bohužel nezachrání. 60% ()

Pajky3

V tomhle filmu si na svoje přišli asi jen ti, kteří se rádi podívají na nahou Ch. Ricci. Liam Neeson podle mě odehrál dobře, ale film vyzněl do ztracena. Vlastně sem moc nevěděl co je pravda a co ne, takže jsem z toho rozpačitý. ()

Wormboy

After.Life tazko onalepkovat ako mysteriozny thriller, pretoze ho mozno vidiet aj ako existencialnu dramu s prvkami mystiky a tento vnutorny suboj som z filmu citil v podstate az do jeho zdarneho konca. Preco vsak tento film nemozno oznacit za obycajny? Obsah? Posmrtny zivot, ducharcina a podobne? To sme tu uz mali a budeme mat v roznych obmenach nespocetne krat. Spracovanie? Atmosfera je dobra, hudobny podmaz na zaver sice skvely, no celkovo? Nic extra. Herci? ANO!!! Liam Neeson a Christina Ricci su TIE dva prvky, ktore z tohto filmu robia nieco vynimocne a je to ich interakcia, pre ktoru sa tento film, ked uz pre nic ine, oplati vidiet. 3,5/5*. ()

Martrix

I když to tak na první pohled nevypadá, jde o hloupý film plný nesmyslů, o film který vytváří iluzi něčeho hlubšího pouze účastí áčkových herců a dobře budovanou atmosférou. Jenže toto vám dojde až ke konci, protože začátek vypadá velmi slibně; občas se najde i nějaký ten dobrý moment uprostřed a navíc celý film koukáte na výborného Liam Neesona a Christinu Ricci. Malá zvrhlá Kristýnka si v podobných rolích vysloveně libuje a při pohledu na zašité čelo, černé kruhy pod očima...Mrtvá nevěsta Tima Burtona jak vyšitá. Když přidáme vcelku slušnou práci s kamerou a hudbou, máme tady další film, který shořel na mizerném scénáři/režii a to i přes nesporný potenciál námětu. Kdyby byl Po životě pojmut jako syrový horor; jakýsi prequel ke všem duchařským filmům, kdyby byl točen některým z asijských děsičů, mohl to být mistrovský kousek. Takto je to jen ucintaný mysteriózní blábol s několika dobrými nápady a ubohým koncem. I když mám oba zmiňované herce rád a figurují v mých topkách, bez slitování házím tento vykalkulovaný paskvilinec do bedny k dílkům jako jsou Zjevení, Čtvrtý druh, Ďábel, nebo Obřad. 3* a to tak že po jedné Liamovi a Christině a tu zbývající za atmosféru prvních 30-ti minut. ()

frings

Ani jedna postava tady není duševně v pořádku. Liam Neeson nádherně přesvědčivý a uhrančivý. Musí to být slast, pohřbívat "živé"! :-D ()

campix

Na to aby se After.life stal opravdu dobrým mysteriozním dramatem mu chybí pořádná atmosféra a rafinovaně propracovaná dějová linka. Díky těmto absencím sem se velmi často nudil a koukal na hodinky, kdy že už bude ten konec. Navíc Justing Long je komik a ten vážný obličej mu opravdu nevěřím, Christina Ricci je taková divná vyzáblina ale to se docela se hodí a povětšinu filmu je stejně nahá. Kvalitu zvedá jako vždy výborný Liam Neeson. Myslím, že od režisérky A. Wojtowicz-Vosloo se dočkáme v budoucnu kvalitních filmů, když vezmeme v potaz, že toto je její celovečerní prvotina. Bohužel na 3* to není, hold nuda převládala. ()

SHI-SHA

After.Life je zvláštní, originální, smutný a asi na něj dlouho nezapomenu. Byl Nesson jakýsi novodobý převozník? Poslední člověk, se kterým mohou zesnulý probrat svůj život? Je to jen obyčejný psychopat a povídá si jen sám se sebou? Nebo zesnulé oživuje jen aby je potom mohl znovu zabít? Od filmu nečekejte žádný happy end, nebo rozebrání tématu "Co bude po smrti?", jde jen o zajímavé drama s krásnou Christinou Ricci a Justinem Longem (který se sice ve filmu chová většinou jak idiot, ale od Jeepers Creepers ho mám rád). ()

dr.fish

Ani na okamžik jsem nepochyboval, že na naší slavné databázi nebude (!) tento film v červených číslech. Je totiž dobrý. A to ze dvou důvodů První důvod je obraz a zvuk. Jedním slovem parádní kamera, práce se světlem, barvy a celková výprava. Zvukově výborně namíchaná atmosféra. Opravdový zážitek, jaký jsem neviděl od Requiem za sen. Druhym důvodem je zajímavá dějová linka. Není nijak složitá a ani být nemůže, neboť tady je jen ten nápad a otázka, zda jsme mrtví, když umřeme a hlavně jak moc...Liam Neeson se zhostil své hrobníka role tak dobře, že mne až mrazilo. Christina Ricci jako mrtvola je úchvatná a svádí k nekrofilii. Celý film nás velmi propracovaně tahá režisérka za nos a nutí nás pochybovat, zda tu náhodou nedošlo k trestnému činu. Snímek je místy nepříjemný a velmi zneklidňuje. Celkově skvělé. A otázka zůstává....je tedy mrtvá nebo není? 90% ()

okkac

Fajn duchařský thriller, celkem pomalu uplývající, neakční a hodně dialogový, ale na tomhle dokáže zakládat a nelze mu upřít takovou podivnou atmosféru. Navíc není úplně vysvětleno to celkové nadpřirozeno a to, proč se i mrtvé Ricci zamlží při dechu zrcátko, s tím, že ji Neeson, který zde do své role dobře padne, podvedl. Navíc pro fanoušky Christiny Ricci je tohle povinost. Většinu času stráví v přiléhavém negližé a pak nějakou dobu i úplně nahá, i když krapet mrtvolně bledá. 6/10 ()

WinnJets

Zdlouhavá nuda, proložená několika morbidními scénkami... no a když se tou nudou prokoušete až do samého konce, tak místo logicky očekávaného vyvrcholení vlastně vůbec nic nepřijde... a to, že by jsme si měli vážit každodeních radostí i starostí, snad většina lidí dávno ví i bez tohodle snímku. ()

Nivenx

Tak abych After.Life uvedl na správnou míru, tak jde o docela pěkný mysterozní thriller s dobrou pointou a s dobrými hereckými výkony. Celý film se tam potom hlavně jednalo zda je Anna mrtvá či ne. Hlavně kdy jsem přestal o tom pochybovat bylo už, když Deacon tam měl i tu druhou mrtvolu a ta jaksi ležela, neběhala a ani nekecala. Bohužel pro mě ten konec jsem zkrátka nějak nechtěl přijmout. Očekával jsem, že jí přítel zachrání a ono nic a nabourá také. Tím pádem on pokračuje v pohřbívání zaživa doaleluja a to podle mého není ten akorát závěr, ale jinak ok. 60% ()

vesper001

Neatmosférický thriller se slibným námětem i obsazením, který stepuje kolem pouhých dvou otázek: je Anna mrtvá nebo živá? A je postava Liama Neesona dalším spalovačem mrtvol nebo šťastným majitelem šestého smyslu? Christina Ricci pobíhá po márnici v červených minišatičkách i bez nich a rozhoduje se, jestli chce žít na tomto nebo na onom světě a Eliot Deacon ji nahání s balzamovacím náčiním. Hladký průběh bojovky poněkud narušuje Annin rádobysnoubenec Paul, který zkouší hledat mrtvou mezi živými nebo živou mezi mrtvými, a Annin bývalý žáček, který si brousí mlíčňáky na post učedníka Colea Seara. Pointa mě zaskočila, protože jsem čekala jinou. Překvapivější. ()

URBAN

Tento film mě dostal tématem, ale tak nějak to nedokázal uchopit. Liam Neeson svou roli zvládl skvěle, ale celkově to nebylo uchopeno tak jak to podle mě mělo. Jakože dobrý, ale jen dobrý. ( 11.7.17/MAC ) ()

TomStall

Taková solidní nuda se zbytečně nahou debilně se chovající Christinou, nudným, debilně se chovajícím Liamem a nesnesitelným, jak jinak než debilně se chovajícím Justinem. Napodruhé jsem to dokoukal, ale nadšený z toho nejsem. ()

Aargh

Scénář je naprosto tragický, minimum děje, zato tuny nelogičností a nesmyslného chování postav. A ani polovinu filmu nahá Christina Ricci to nezachrání. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)