Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

Frequently Asked Questions About Time Travel

Scénografie:

Kave Quinn

Kostýmy:

Stephanie Collie

Milovníci science fiction, britského humoru a teorií o cestování v čase by mohli být nadšení. Já rozhodně jsem. Děj se v podstatě stále motá okolo jedné britské hospůdky. Pivní tlachání je zde ale pozvednuto na naprosto jinou úroveň. Hlášky, co mi uvízly v hlavě a stále se jim musím smát: "Rád si čtu knížky o těhle sračkách (time traveling), ale nechci být v nich." "Dobře, trochu divné, ale vypadá to, že všichni v budoucnosti jsou Američani." "Myslel jsem, že udělá víc, než že nám řekne, abychom se vrátili na hajzl." A pár dalších, je až neuvěřitelné, že se mi vybavují i druhý den po tomto filmovém zážitku. Mimochodem, po dlouhé době musím ocenit opravdu povedený dabing (překlad), hlavně to handrkování o šprt-fantasta.(2.1.2011)

Nenáročná komedie o cestování časem a paradoxech, která stojí na typickém anglickém humoru a výtečném výkonu Chrise O'Downdna.Námět nabízel hodně možností, jenže scénáři chvilku trvá než se pohne z místa, respektive z pánského hajzlu zaplivaného Liverpoolského baru a nějakého svižnějšího tempa se dočkáme po víc jak půl hodině a při stopáži 79 minut si ani nestihnete poškrábat na prdeli a film skončí.Naštěstí je tu dost konverzačního humoru, který navíc s tím ichtilním britským přízvukem má docela říz, efekty, ač jich nebylo zase moc potřeba sou slušné a herecké obsazení válí.Je to takový Stopařův Průvodce Po Galaxii bez rozpočtu.Na jednu stránku tahle milá jednohubka pobavila, na druhou stránku si řikám, že daný námět, s daným obsazením by si zasloužil přihodit ještě 20 minut stopáže na nějakou řachandu po vstupu do portálu.Slabší 4*, 70%.(17.3.2013)

Scénaristicky nápaditá pocta sci-fi, která nakonec nebyla zas tak vtipná, jak jsem očekával. Jasný, ústřední trio je sympatické a tvůrci si s tím cestováním v čase opravdu pohráli, takže některý časový paradoxy potěšej. Stejně jako tempo filmu, které je opravdu triskové. Bohužel, se přitom cestou někde vytratil humor a až na pár super hlášek jsem se moc nesmál. Sympaťákům navíc sekunduje ještě otřesná a čím dál hnusnější Anna Faris a ten konec byl taky trochu přitaženej za vlasy. Ale i tak celkem příjemná oddechovka, od Britů jsem ale čekal trochu víc.(9.2.2011)

Britskej humor - co byste chtěli... Trošku Monnthypythonovské, ale ne ad absurdum...Nedejte se odradit začátkem. Možná se vám bude film chvíli zdát vážně divný, nesouvislý, absurdní, přesto vás nakonec chytí. A čím, ptáte se? Není to ničím jiným, jen tím, jaký je ten film divný, nesouvislý, absurdní a zábavný...Podivné, že? Britské...(18.10.2009)

Cestování v čase asi nikdy nebude zábavné jako v "Back to the Future", ale "FAQ about travel time" není zas takový propadák, jak jsem čekal. Herecké výkony, kulisy a (zde pro mě nepochopitelně vychvalován) scénář se utápí v řidkém průměru, který je však na komedii o bandě nerdů cestujících v času úctyhodný výkon. Digitálního mravence si však režisér mohl odpustit...(7.3.2012)

• - Krátce před koncem, kdy se Ray (Chris O'Dowd), Toby (Marc Wootton) a Pete (Dean Lennox Kelly) setkají s Cassie (Anna Faris), která právě vyjde z portálu, použije Cassie citát z filmu Flash Gordon (1980), a to "Miluji tě, ale máme jen 14 hodin na záchranu světa." (mi-ib)

• - Postava, kterou hraje Chris O´Dowd, se jmenuje téměř stejně jako ta, kterou ztvárnil v The IT Crowd (Ray - Roy). Obě postavy jsou si přitom charakterově velmi podobné. (Teabag)

• - Grafika úvodních titulků je cílenou parafrází na filmového Supermana. (curfew77)