Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel
Trailer

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

Trailer

Djkoma

Jako milovník cestování časem, trilogie Návratu do budoucnosti a i fanoušek sci-fi jsem se skvěle pobavil. Není to nekonečná přehlídka vykrádání a drtivě vtipných situací, ale má to své (britské) kouzlo, smysl pro humor a neskončí to nijak tupě (což se o každém filmu s cestováním časem říct nedá...). Srovnávat skoro až parodující komedii s vážně myšleným Osudovým dotekem mi přijde dost mimo. Asi začnu více chodit do britsky laděných hospod, třeba potkám svou vlastní Annu Farris a popovídáme si o její kostře... třeba mi i ukáže (a dovolí sáhnout) z čeho má kůži (azbest z Dien Bien Phu je jistota:))... ()

Malarkey

Komedie ve filmových žánrech mám hrozně rád. Můžou překvapit originalitou, můžou překvapit, i když jim nedodělci srazí kolena, můžou potěšit a zpříjemnit den a jsou jediným filmovým žánrem, na který jsem schopný a ochotný koukat desetkrát, klidně i dvacetkrát dokola. Taky jsou ale komedie, od kterých nevím co čekat a komedie, na který se už předem těším. Tou druhou variantou je právě tahle komedie, která v sobě skrývá výborný nápad a parádní herecké role, kde se vyjímá především Chris O´Dowd z IT Crowd. Nakonec jsem se sice nebavil tak, jak bych si představoval, ale koukalo se mi na to hezky, tak hezky, že bych se na to klidně podíval desetkrát, nebo dvacetkrát. Tahle komedie má v sobě ale daleko více než jenom určitej potenciál toho, že na ní nikdy nezapomenu. Má v sobě obrovský kus originality, který se v komediích jen tak nevidí a já byl strašně rád, že i v dnešní době dokážou vznikat nenápadný filmy, který dokážou překvapit, přesně jako tenhle film. ()

J*A*S*M

Velice příjemnej film o cestování v čase. Nepříliš bránici-trhající, nepříliš geniální, nicméně přesto stojící za zhlédnutí. Je to taková komediálnější variace na Los Cronocrímenes nebo Triangle. Závěr drobet přestřelenej, ale celkovej čtyřhvězdičkovej pocit jsem si udržel i po něm. ()

Radek99

Průměrný snímek o cestování časem a s ním spojených doprovodných efektech a paradoxech. Devizou je britský původ, slabou stránkou fakt, že celé toto sci-fi je téměř výhradně jen čistě verbální, bez jediného zvláštního efektu (respektive s jediným zvláštním efektem, 3D mravencem, který si ovšem tvůrci patrně dělali na svém domácím PC). Svým vyzněním a laděním mi tenhle film hodně připomněl taktéž britský seriál Doctor Who. Ovšem v žánrovém srovnání je třeba takový Osudový dotek nedostižným konkurentem... Podobné filmy a seriály: Doctor Who ()

Isherwood

Nerdí nášup, pevně držený scénářem oscarových parametrů, současným britským humorem i trojicí mudrujících geeků, si velmi zručně dělá srandu ze všech klišé ‚time traveling‘ filmů i paralelních světů, aby přitom kladl důraz na vlastní logiku i nelítostnou porci suché zábavy, která musí přijít vhod všem, kterým na barových záchodech někdy nefungoval vysoušeč a po x-tém pivě začali filozofovat nad tím, jaké by to bylo vrátit čas, anebo nahlédnout do budoucnosti. 4 a ½. ()

• Ve scéně, kdy má Ray (Chris O'Dowd) říci své vysněné povolání, odpoví "Time Lord". Jde o rasu ze seriálu Pán času (od r. 2005), ve kterém se objevil v epizodě „Shakespearův kodex“ jako William Shakespear Dean Lennox Kelly, který zde hraje Peta. (mi-ib)
  • Krátce před koncem, kdy se Ray (Chris O'Dowd), Toby (Marc Wootton) a Pete (Dean Lennox Kelly) setkají s Cassie (Anna Faris), která právě vyjde z portálu, použije Cassie citát z filmu Flash Gordon (1980), a to "Miluji tě, ale máme jen 14 hodin na záchranu světa." (mi-ib)
  • Ve scéně, kdy Pete (Dean Lennox Kelly) vyjmenovává pravidla cestování v čase, řekne také „Nesmíš šlapat na motýly, čímž odkazuje na příběh „A Sound of Thunder“ od Raye Bradburyho, kde sehrálo zašlápnutí motýla důležitou úlohu. Odkazem na stejný titul by pak mohl být i Cassiin (Anna Faris) přívěsek znázorňující motýla, který má při svém prvním setkání s Rayem (Chris O'Dowd). (mi-ib)