Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

Frequently Asked Questions About Time Travel

Scénografie:

Kave Quinn

Kostýmy:

Stephanie Collie

Filmů o cestování v čase je dost (ostatně viz můj deníček), ovšem komedií mezi nimi je jako šafránu. Proto mě mile překvapila tahle vtipná hříčka se třemi pro mě neznámými herci. Kdo by to řekl, že cesta časem vede přes hospodské záchodky... Stopáž 79 minut mi přišla sice poněkud krátká, možná šlo některé motivy více rozvést, ale vše podstatné bylo řečeno a skončilo to v pravý čas...(27.3.2011)

• anais

Lehce televizní zábava, která se veze na popularitě geekovsky zaměřených Shaun of the dead, Big bang theory, ale i IT crowd... Z námětu se dalo vykřesat mnohem víc než jen opilecká historka o záchodu, který vás posílá do jiné doby... Ale Chris O'Dowd to svou variací na výše zmíněný ITC často docela slušně zachraňuje.(14.2.2011)

Vynikající nápad, provedení, zamotání, ještě větší zamotání, totální zamotání, vrácení se zase na začátek, a rozjetí ještě něčeho ulítlejšího než zpočátku :) Tak to je tak nějak ve zkratce vše k tomuhle originálnímu filmku kde si s časem neberou servítky a cestuje se pomoci místnosti člověku nejnavštěvovanější. ;-) Dám si to rozhodně znovu.(6.7.2010)

Průměrný snímek o cestování časem a s ním spojených doprovodných efektech a paradoxech. Devizou je britský původ, slabou stránkou fakt, že celé toto sci-fi je téměř výhradně jen čistě verbální, bez jediného zvláštního efektu (respektive s jediným zvláštním efektem, 3D mravencem, který si ovšem tvůrci patrně dělali na svém domácím PC). Svým vyzněním a laděním mi tenhle film hodně připomněl taktéž britský seriál Doctor Who. Ovšem v žánrovém srovnání je třeba takový Osudový dotek nedostižným konkurentem... Podobné filmy a seriály: Doctor Who(26.11.2009)

Zo začiatku je to trochu nudné a chvíľu trvá, kým sa to rozbehne, no rozhodne sa oplatí počkať. Výborný scenár. Anna Faris si nezahrala príliš inteligentnú postavu, no potešilo by ma, keby že je v tom filme blbá úplne :D. Chýbal mi ten jej klasický, nechápavý, tupý výraz ako ho poznáme z filmov ako Scary Movie. Mohlo to byť trochu dlhšie, no bavil som sa aj tak.(10.8.2010)

• - Grafika úvodních titulků je cílenou parafrází na filmového Supermana. (curfew77)

• - Ve scéně, kdy má Ray (Chris O'Dowd) říci své vysněné povolání, odpoví "Time Lord". Jde o rasu ze seriálu Pán času (od r. 2005), ve kterém se objevil v epizodě „Shakespearův kodex“ jako William Shakespear Dean Lennox Kelly, který zde hraje Peta. (mi-ib)

• - Ve scéně, kdy Pete (Dean Lennox Kelly) vyjmenovává pravidla cestování v čase, řekne také „Nesmíš šlapat na motýly, čímž odkazuje na příběh „A Sound of Thunder“ od Raye Bradburyho, kde sehrálo zašlápnutí motýla důležitou úlohu. Odkazem na stejný titul by pak mohl být i Cassiin (Anna Faris) přívěsek znázorňující motýla, který má při svém prvním setkání s Rayem (Chris O'Dowd). (mi-ib)