Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

Frequently Asked Questions About Time Travel

Scénografie:

Kave Quinn

Kostýmy:

Stephanie Collie

Zábavná i napínavá originálně pojatá jednohubka. Tak trochu Návrat do budoucnosti (v britském podání) kombinovaný s Pánem času a Osudovým dotekem. Pokud si myslíte, že při cestování časem vám může jít o kejhák a nebojíte se tomu zasmát, je to film pro Vás. Příjemně strávený čas pro fanoušky časových paradoxů. 85%(31.3.2013)

Po skvělém rozjezdu to brzy přestane být vtipné a nakonec je z toho jen nepovedená a přetažená epizoda z Červenýho trpaslíka, která vám navíc na žádné FAQ ohledně cestování časem odpověď nedá, ani se o to nepokouší. Prostě jen trio pošuků běhá sem a tam po hospodě. Rozhodně jsem podle názvu čekal nějaké promyšlenější a více nerdovské, až big beng theory rozbory časových paradoxů.(31.8.2010)

Cestování v čase asi nikdy nebude zábavné jako v "Back to the Future", ale "FAQ about travel time" není zas takový propadák, jak jsem čekal. Herecké výkony, kulisy a (zde pro mě nepochopitelně vychvalován) scénář se utápí v řidkém průměru, který je však na komedii o bandě nerdů cestujících v času úctyhodný výkon. Digitálního mravence si však režisér mohl odpustit...(7.3.2012)

Cestování v čase miluju, ale tohle bylo na mě asi až moc ujetý... :) Jinak jde totiž o slušnou parodii na Sci-Fi filmy (pardón, Science Fiction!:)), která je výborně natočená s nějakým tím občasným vtipem navíc. Ale přesto jsem si při závěrečných titulkách řekl: "To byla kravina!". Mohla z toho být totiž mnohem víc vtipná záležitost, takhle film zůstal tak trochu na půl cesty.(20.7.2011)

• jerry12

40%. Sada hrubě nesympatických obličejů, ke kterým si za celých krátkých 79 minut nestihnete vybudovat žádný vztah a tyto nesympatie poleví jen o kousek, ale úplně nezmizí, a s tím se bohužel musíte potýkat od začátku až do konce. Filmy o cestování časem mám rád, ale zde to působí trochu nuceně a občas hloupě.(31.1.2014)

• - Ve scéně, kdy Pete (Dean Lennox Kelly) vyjmenovává pravidla cestování v čase, řekne také „Nesmíš šlapat na motýly, čímž odkazuje na příběh „A Sound of Thunder“ od Raye Bradburyho, kde sehrálo zašlápnutí motýla důležitou úlohu. Odkazem na stejný titul by pak mohl být i Cassiin (Anna Faris) přívěsek znázorňující motýla, který má při svém prvním setkání s Rayem (Chris O'Dowd). (mi-ib)

• - Ve scéně, kdy má Ray (Chris O'Dowd) říci své vysněné povolání, odpoví "Time Lord". Jde o rasu ze seriálu Pán času (od r. 2005), ve kterém se objevil v epizodě „Shakespearův kodex“ jako William Shakespear Dean Lennox Kelly, který zde hraje Peta. (mi-ib)

• - Grafika úvodních titulků je cílenou parafrází na filmového Supermana. (curfew77)