Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

Frequently Asked Questions About Time Travel

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 79 min

John Pardue

Scénografie:

Kave Quinn

Kostýmy:

Stephanie Collie

Tak tohle me docela zklamalo. Sice je to vcelku originalni, precejen spracovat sci-fi o cestovani casem jako pribeh tri idiotu, ktery se nehnou z hospody se jen tak nevidi, ale tim bohuzel napady konci. Postavy se tak furt motaj po hospode a v jejim okoli, neustale ze sebe sypou hlasky, pricemz pobavi fakt jen minimum z nich, O'Dowd je sice sympatak, ale o dalsich dvouch se to uz moc rict neda a i pri ty kraticky stopazi 75 minut to uz zacne bejt ke konci lehce otravny.(24.10.2010)

Podobné jednohubky ja teda môžem. Je úžasné ako je z nich cítiť snaha spraviť z ničoho niečo. Snaha dokázať, že aj bez veľkého rozpočtu sa dá natočiť veľký film, že aj bez kvalitných hercov je možné preraziť s filmom, ktorý sa bude divákom páčiť. Tá snaha sa tentokrát sústredila okolo scenára a ten je teda poriadne lišiacky. Podobný feeling som mal naposledy pri sledovaní filmu 'The Man from Earth'. Som rád, že tvorcovia sa nakoniec nezamotali vo vlastnom bludisku a pripravili nám celkom inteligentný a humorom pozitívne naladený film, na ktorý možno za pár dní zabudnete, ale po jeho skončení určite nebudete chcieť vrátiť tú hodinku a pol späť so slovami, že to bol stratený čas. 80%.(3.1.2010)

Zo začiatku je to trochu nudné a chvíľu trvá, kým sa to rozbehne, no rozhodne sa oplatí počkať. Výborný scenár. Anna Faris si nezahrala príliš inteligentnú postavu, no potešilo by ma, keby že je v tom filme blbá úplne :D. Chýbal mi ten jej klasický, nechápavý, tupý výraz ako ho poznáme z filmov ako Scary Movie. Mohlo to byť trochu dlhšie, no bavil som sa aj tak.(10.8.2010)

12 opic v hospodě po několika rundách. Nakonec překvapivě výrazně méně komediální a mnohem chytřejší než by se zpočátku zdálo (až do momentu s jukeboxem, vše poté je důvod proč jsem málem šel s hodnocením ještě o chlup níže). Pivko a mikina s kapucí jsou u sledování stejně nezbytnou výbavou jako ručník při čtení Stopařova průvodce po galaxii.(12.9.2009)

Ač nejsem fanoušek sci-fi, ač nemám rád filmy o cestování v čase, ač jsem tomuto filmu příliš nevěřil, přesto mi nezbývá nic jiného než říci, že tahle sci-fi komedie rozhodně za podívání stála a docela se u ní dalo i pobavit. Trochu jsem měl s postupujícím dějem obavy, aby se do těch časových smyček a do toho cestování časem scénárista nezamotal, ale nakonec nezbývá než konstatovat, že scénárista se s tím vypořádal naprosto perfektně, takže jsem se v ději neztrácel a s ohromnou zvědavostí jsem čekal, jak celý příběh skončí. Konec nebyl nikterak zlý, já proti němu nic nemám a myslím si, že lépe to snad ani vyřešit nešlo, akorát mě mrzí, že ve filmu nebylo prozrazeno, čím tak geniálním se to hlavní trio hrdinů proslavilo, ale to je jen jedna malá nepodstatná výtka k jinak skoro dokonalému scénáři. Hlavní trojice byla nesmírně sympatická a kvalitně ztvárněná, takže po herecké stránce není co vytknout, a Deana Lennoxe Kellyho zpívajícho na záchodě budu mít v paměti ještě asi hodně dlouho. Tohle je zkrátka od začátku až do úplného konce (teď mám na mysli především tu krátkou vtipnou scénku po skončení závěrečných titulků a hlášku Chrise O´Dowda "to cestování v čase už se nám vážně začíná vymykat z rukou") vynikající a promyšlená sci-fi komedie, které k dokonalosti chybí jen velmi málo. Proto uděluji čtyři hvězdy.(6.8.2010)

• - Postava, kterou hraje Chris O´Dowd, se jmenuje téměř stejně jako ta, kterou ztvárnil v The IT Crowd (Ray - Roy). Obě postavy jsou si přitom charakterově velmi podobné. (Teabag)

• - Krátce před koncem, kdy se Ray (Chris O'Dowd), Toby (Marc Wootton) a Pete (Dean Lennox Kelly) setkají s Cassie (Anna Faris), která právě vyjde z portálu, použije Cassie citát z filmu Flash Gordon (1980), a to "Miluji tě, ale máme jen 14 hodin na záchranu světa." (mi-ib)

• - Grafika úvodních titulků je cílenou parafrází na filmového Supermana. (curfew77)