Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

Frequently Asked Questions About Time Travel

Scénografie:

Kave Quinn

Kostýmy:

Stephanie Collie

nie úplne na zahodenie. Je to zvláštne ale aj keď sa nejedná o žiadnu prepracovanú pecku, vytvoril som si k tomuto dielu od prvej minúty určité sympatie. A je naozaj skvelé čo všetko sa dá zvládnuť z malým rozpočtom a faktom, že vlastne cestovatelia neopustia okolie baru. Nachádza sa tu určitá prepracovanosť a popkultúrne odkazy, ktoré potešia hádam každého fanúšika sci-fi a rozhodne sa neubránite priprovnávaniu k podobne ladeným snímkom. Je to plné britského humoru, ktorý, ale samozrejme nefunguje úplne všade. Film je na to čo ponúka viac ako dostačujúci a žiadne lamentovanie vetou - mohlo to byť lepšie sa nekoná. Tvorcovia mali jasný cieľ a ten aj dokázali uskutočniť. Iste koniec to všetko trocha kazí, ale napriek tomu sa jedná o skvelú jednohubku vo svojom žánri. A keby som nevidel tucet podobne ladených snímkov, neubránil by som sa vyššiemu hodnoteniu. Takto je to film, ktorý neurazí, nenadchne, ale uvoľníte sa pri ňom náramne.(23.7.2010)

Zase se citovalo z Bradburyho Burácení hromu (co dokáže takovej zašlápnutej motýl v minulosti,to by jste se divili!, a na rozdíl od Osudovýho doteku tu nehrál debil Kačer a tudíž mi nikdo nemohl zkazit film) a konečně jsem nebyl u filmu o cestování časem zmatený víc než hrdinové.Ti to zvládali i za mě a to že dost.-Já se bavil a smál,což je kombinace za kterou tuhle povedenou frašku šoupnu do mé mé TOP desítky scifi, tři,dva,raz. ( my co zjihle koukáme na filmy až do konce titulků jsme se zas dočkali drobné odměny)(7.8.2010)

Miluji filmy o cestování v čase a tento mi velmi připomínal skvělý japonský film "Summer Time Machine Blues"... Bál jsem se, že samotné cestování v čase a celkový princip bude zprzněn nějakou nelogičností, či že to prostě celé bude špatně udělané, ale opak byl pravdou... Bylo to naprosto skvěle udělané, až jsem si, což miluji, musel v hlavě urovnávat, jak to vůbec je, kde nyní jsou atd... K tomu dobré herecké výkony (co také od Chrise O''Dowda jiného čekat, že), dobře natočené, svižně ubíhající, bavící a nenudící... Líbilo dost a určitě se k tomuto filmu s radostí vrátím... :)(3.12.2010)

Povinnost pro všechny fanoušky britského humoru. Je to sice komornější než Wrightovi pecky (Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení), ale ve výsledku to vůbec nevadí. V podstatě televizní vzhled totiž plně zastiňuje vtipný a dobře promyšlený příběh, který se sice nevyhýbá ani fyzickému humoru, ale ve výsledku stojí hlavně na slovních vtipech a parodování sci-f... science fiction klišé o cestování časem. Sympatické obsazení snad ani netřeba zmiňovat.(21.10.2009)

Nenáročná komedie o cestování časem a paradoxech, která stojí na typickém anglickém humoru a výtečném výkonu Chrise O'Downdna.Námět nabízel hodně možností, jenže scénáři chvilku trvá než se pohne z místa, respektive z pánského hajzlu zaplivaného Liverpoolského baru a nějakého svižnějšího tempa se dočkáme po víc jak půl hodině a při stopáži 79 minut si ani nestihnete poškrábat na prdeli a film skončí.Naštěstí je tu dost konverzačního humoru, který navíc s tím ichtilním britským přízvukem má docela říz, efekty, ač jich nebylo zase moc potřeba sou slušné a herecké obsazení válí.Je to takový Stopařův Průvodce Po Galaxii bez rozpočtu.Na jednu stránku tahle milá jednohubka pobavila, na druhou stránku si řikám, že daný námět, s daným obsazením by si zasloužil přihodit ještě 20 minut stopáže na nějakou řachandu po vstupu do portálu.Slabší 4*, 70%.(17.3.2013)

• - Ve scéně, kdy má Ray (Chris O'Dowd) říci své vysněné povolání, odpoví "Time Lord". Jde o rasu ze seriálu Pán času (od r. 2005), ve kterém se objevil v epizodě „Shakespearův kodex“ jako William Shakespear Dean Lennox Kelly, který zde hraje Peta. (mi-ib)

• - Krátce před koncem, kdy se Ray (Chris O'Dowd), Toby (Marc Wootton) a Pete (Dean Lennox Kelly) setkají s Cassie (Anna Faris), která právě vyjde z portálu, použije Cassie citát z filmu Flash Gordon (1980), a to "Miluji tě, ale máme jen 14 hodin na záchranu světa." (mi-ib)

• - Ve scéně, kdy Pete (Dean Lennox Kelly) vyjmenovává pravidla cestování v čase, řekne také „Nesmíš šlapat na motýly, čímž odkazuje na příběh „A Sound of Thunder“ od Raye Bradburyho, kde sehrálo zašlápnutí motýla důležitou úlohu. Odkazem na stejný titul by pak mohl být i Cassiin (Anna Faris) přívěsek znázorňující motýla, který má při svém prvním setkání s Rayem (Chris O'Dowd). (mi-ib)