Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

Mer-Em

Fanoušek science-fiction a fantasy, neboli "fantasta" se vcelku dobře pobaví a občas i vybuchne smíchy, ale člověk co není timto stylem "postižený" a nikdy neviděl star wars, star trek a ani neslyšel o Narnii se zřejmě bude byť krátkých 79 minut bohužel nudit. Naštěstí patřím k té první skupině a film sem si náležitě užil. P.S. nechápu co sem vám na tom konci nelíbilo?!? ()

štěpule

A o čem že to bylo? Někdo napsal něco na nějaký papír? Film mi protekl mezi prsty bez nějaké zápletky. Chtělo by to nějakou akci v budoucnosti třeba, ale hop sem, hop tam a pak všechno vymazat, takže se vlastně nic nestalo mi jako zajímavý námět nepřipadá. ()

TheTrueMort

Väčšina filmov o cestovaní v čase sú výpravné veľkoprojetky. Ich tvorcovia si z nejakého neznámeho dôvodu myslia, že cestovanie v čase musí byť nutne spojené s cestovaním v priestore. V tomto filme to tak nie je a celý príbeh sa odohráva v jednej krčme. Páči sa mi ako dokázal autor napchať toľko humoru na tak malý priestor. Britský humor mám rád predovšetkým preto, že si berie na mušku zaužívané klišé - v tomto prípade Sci-Fi (pardon Science-Fiction alebo SF). Bohužiaľ v tomto prípade na konci sám do toho klišé spadne. Nebyť toho konca, dal by som 5* ------ Ray (Chris O'Dowd): "Teorie chaosu v podstate říka, že sebemenší skutek múže mít nedozírné následky. Třeba tím, že si mně teď zdržela a já se vrátím pozdě, všechno se o neco zdrží. To bude mít dominovej efekt, kterej múže zmněnit budoucnost." Cassie (Anna Faris): "Takže... počkej, to znamená, že vypiješ svoje pivo o neco pozděj a proto pújdeš pozdej i na záchod. Panebože Ray, to je strašný, sme ztraceni." ()

Latec

Zaujímavá sranda, haluz, stojí za to pozrieť ak máte radi (pozri nadpis) a videli ste toho už veľa a chcete sa len pobaviť. Na ten nízky rozpočet, ktorý z toho kričí, je to veľmi, veľmi vydarené. ()

Neroy

Původně jsem z toho měl trošku strach, protože filmy o cestování časem nemám moc rád.Ale byla to super jízda, nebylo to tak zmatený jak jsem si myslel,že bude a líbilo se to i přítelkyni, která sfi-fi(science fiction! :-D) z due nenávidí. A za Chrise O'Dowda ještě jednu hvězdu nahoru. ()

Grid

Tento žánr má obrovský, snad nevyčerpatelný potenciál. Proto trochu zamrzí, když se to prostě zde nepovede. Výprava je až zoufalá (tři plakáty v pozadí - jako zasněžené město). Nejvíce mě ale mrzí po shlédnutí, že je to celé krátké a to i dějově. Prostě na takového Jumpera (2008) to rozhodně nemá. ()

P@\/EL

Docela dobrá science fiction komedie o cestování v čase. Film staví na absurdním ději plném nehorázných kravin, nicméně tvůrci tady tento fakt proměnili v obrovskou výhodu, takže jsem se u filmu docela obstojně bavil. Dalším prvkem, který rozhodně stojí za zmínku, jsou vtipné dialogy. Hodnocení ovšem mírně sráží několik přiblblých scén a řada pitomých souvislostí. ()

Alvin

Nízkorozpočtová sci-fi komedie, která fanoušky britského humoru a cestovatele v čase dozajista nadchne a ostatní díky rozumné stopáži neunudí k smrti a snad i pobaví. Až příště půjdu v hospodě na záchod, radši opatrně nakouknu, jestli tam taky nečíhá nějakej ten portál do jiné dimenze. ()

Gomez222

Jednoduchý nápad spracovaný v dobrom scenári, okorenenom príjemným humorom. Pekná scifi, pardon science-fiction zábava, pri ktorej som sa nenudil. Chvíľami som sa čudoval, čo všetko sa dá vymyslieť v jednej krčme :) ()

Erestarchos

Lehce naprůměrný snímek o cestování časem, okořeněný špetkou britského humoru. Sice mne neoslnil, ale že bych se úplně nudil, to také nemůžu říct. Jen by mě zajímalo: Když byl nakonec zničen lístek s náměty na filmy, kdo by se asi vracel, aby ty tři maníky zničil? ()

Mistr119

Odlehčená komedie, dobrý britský cast, ale jestli to mělo odpovědět na nějaké otázky cestování v čase, spíš je to vyvolalo... :) ()

Accuphose

Začíná to sice zajímavě... potom, co se začne něco dít, ale postupně to zabředává do situací, které už nejsou ani vtipné, ani zajímavé. Jedna hvězda za stopáž. ()