Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Recenze (1 724)

Isherwood

Bekmambetov pokračuje v Hollywoodu tam, kde to v Rusku zabalil. Dějové ‚nic‘ jenom láskyplně zabalil do nařvaného vizuálního obalu, kde místo stuhy použil áčková herecká esa. Morgan mentoruje na setrvačník (nemyšleno zle), Angelina po dlouhé době opět svůdně špulí rty a James směle ukazuje vstupenku do klubu herecké elity své generace. Té anarchie jsem tam zas až tolik nepochytil (zajímal by mě komiks) a to poměřování sil s Matrixem mi od některých taky přijde docela scestné. Přesto rozhodně palce nahoru s tím, že jedno DVD by měl obdržet i Len Wiseman, aby viděl, jak se točí ‚over the top‘ akce, aniž by to zákonitě muselo vypadat hloupě. 4 a ½. ()

Radyo

Timur a jeho parta to teda v Holywúdú rozjeli ve velkým stajlu. Produkce panu rejžovi naservírovala slušná herecká esa na stříbrném podnose a taky k nim přibalila pěknou kupu speciálních efektů, prskavek, čmoudíků (nezaměňovat se žádnou ze zde žijících menšin!) a fireworksů. Tim(ur) se odvázal, místy snad až příliš a výsledkem je velkoformátová taškařice, kde se z kancelářského kašpara stane po pár dnech permanentního rozbíjení jeho vlastní huby poslední akční hrdina, vedle nějž si i Jet Li může závistí akorát tak narovnat oči. Třešinkama na dortu je rychloozdravovna (kde za půl hodiny vyléčí i opruzeniny na zadku) a střelba do zatáčky. Jako komiksová adaptace by to snad bylo i na 4 hvězdičky, ale takhle to vypadá skoro jako až nechtěná parodie sebe sama. Nicméně jsa dneska smířlivě naladěn, uděluji Bekmambetovi (fakt je tohle jeho pravé jméno?) milost a dostává slušných 60%. ()

Gemini

Po nějakém čase jsem se rozhodl navštívit multikino za účelem vymytí mozku pořádně nářezovým akčňákem se všemi líbivými rekvizitami co jich jen na světě je. Kdo mě zná, ten ví, že na chroustání čehokoliv u filmu nevěřím, ale tentokrát jsem si koupil nachos. A bohužel musím říct, že ty nezdravé křupavé věci mě místy těšily víc než to, co se dělo na plátně. Nemám absolutně problém se zakřivením dráhy střely nebo skákáním po mrakodrapech, jen mě to prostě nevtáhlo dost na to, abych si například neříkal, co lidí muselo dost hnusnou smrtí zařvat v tom klenotu Českých Drah. A že celá ta situace byla fakt prča, těmi velehorami a mnohakilometrovými soutěskami Wanted v ohledu českých reálií překonalo i xXx, a to je co říct:) Nicméně narozdíl od Tylera si nemyslím, že by tahle letní vypalovačka byla nějak průměrný film, to ne. Je to dost zábavy najednou na to, abych si za nějakou dobu sehnal DVDčko a čistě pro odreagování se na některé kousky čas od času mrknul znova. Přece jenom McAvoyovo nadšení z toho, že někomu může konečně nakopat prdel, je až NEZDRAVĚ nakažlivé a životního optimismu není nikdy dost;) A navíc nemůžu neobdivovat ten jeho jako z políčka comicsu obkreslený výraz, když ve zpomaleném záběru se slovy "I am sorry" na rtech posílá střešním okýnkem olověný pozdrav pro film zcela nedůležitému hnusákovi. Ono takových záběrů, které nejde označit jinak než jako vymazlenost těžkého kalibru se v těch 110 minutách najde slušné množství. Možná, že tohle je to správné místo, abych Dannymu z Podfukářů alias Marcu Warrenovi pogratuloval k moc hezké vedlejší roli a mooooooc ošklivému konci:) Dost jsem přemýšlel jak vhodně popsat tu největší a nejlepší carnage scénu, ale Tyler to prostě napsal tak, že to nemá smysl řešit jinak - vymazat, to je to nejvýstižnější slovo pro to, co se těm hodně, hodně, hodně maníkům během těch několika hodně, hodně, hodně málo desítek vteřin stane. Nechci Bekmambetovův první hollywoodský počin zbytečně hanět, a ani by to ode mě nebylo fér, protože i když v mé lize stylových akčňáků je stále na špici Equilibrium, nelituju ani koruny a ani minuty, kterou mě Wanted stál. 70% PS: Alternative opening s Třískou a (vůbec mi to nejde z huby, ale holt to jinak nejde) Šimůnkem je naprostá klasa, měl být ve filmu ponechán jako úvod před použitou vstupní mrakodrapovou přestřelkou. Vřele doporučuju si to na netu najít. PPS: Jen velmi málo trailerů mělo tak nářezovou muziku jako ten na Wanted (Groove Addict - Drift). ()

Blizzard

Na Night Watch dostal Bekmambetov zhruba 4M $$$ a výsledek byl zmatený guláš s místy dobrými nápady. Na Day Watch měl peněz o něco více a skončilo to v podstatě stejně špatně. Za 75M $$$ v případě Wanted se už něco málo natočit dá, ale výsledkem je i přes slušné herecké obsazení - tahoun McAvoy, charismatický Kretschmann a Freeman, který byl tentokrát dost nevýrazný a hrál jakoby bez duše (Angelina je víceméně antiherečka, takže se v sestavě nepočítá a ani její nahé tělo ji zde nezachrání), jen průměrná akční podívaná. Bekmambetova rozhodně nezatracuji, scénář je sice lehce děravý, což by u podobného filmu tak moc nevadilo, ale z celého snímku nevyzařuje ani špetka atmosféry a navíc se tu divák občas setká s nelogickými dialogy. Nakonec je to samé pif, paf, automobilové honičky, do toho nějaká ta vybuchující krysa a organizace zabijáků pod vedením magického tkalcovského stavu snad ani nepotřebuje dalšího komentáře. Přes veškeré efektní pozlátko létajících kulek, aut a lidí, zpomalených záběrů a reverzních hrátek s časem se tak Wanted řadí jen mezi (ne)obyčejné oddychové filmy. (5/10) ()

Matty

Akce, kterou pocítíte na vlastní kůži. Velmi intenzivně. Scénáristicky i herecky jen těsně nad laťkou žánrového průměru a naprosto přestřelená, jde-li o jakoukoli logiku (veškeré myslitelné bariéry proti filmové demenci s rozkošnou nenuceností boří závěrečné minuty, zahrnující mimo jiné brutální protipól k Ratatouille). Ovšem! Po audiovizuální stránce jde o něco natolik nabušeného, že čelist musí nutně spadnout i skeptikům, přesvědčeným, že "všechno už tady bylo". Šleha počítačovou klávesnicí přes něčí tlamu tak, aby byly následně ve vzduchu jasně viditelné nejen krvavé zuby, ale také klávesy F, U, C, K, tedy vážně ne. Film je to navíc úžasným způsobem apelativní a jeho anarchistické "poselství" - je přeci lepší najít své jméno poblíž nápisu WANTED, než jej nenajít ani s pomocí boží(ho Googlu) - na někoho jistě zaúčinkuje jako kopanec do zadku. Asi budu jedním z těch lidí. :-) Apendix: mohu jít pod čtyři hvězdičky u pecky, ve které Morgan Freeman pronese "Shoot that motherfucker! "? 80% Zajímavé komentáře: hirnlego, DaViD´82, Gimp, M.a.t.t., ScarPoul , Othello, johnn333 ()

• Na filmu spolupracovali i čeští filmaři, zvukař Petr Forejt byl dokonce nominován na Oscara za nejlepší zvuk. (Danny F.)
  • Ve scéně kdy padá Pendolino z mostu, začíná jeho pád zadním vagónem. V následujícím střihu ale pád vlaku probíhá od prostřední části. (Globus_Jirka)