• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

,,Chcete abych zabil?“ ,,Já ne! Osud!“…. Po 5ti minutách chci zařvat ,,ku.va, to je nářez!!! Ale sedím, ani nedutám. Při takovéto akci se to nesluší! Sestřelit mouchám křídla, střílet za roh či mít před sebou položenou A. Jolie…. to už vyžaduje trochu fantasie. A tak, jak Wesley Gibson přebírá vládu nad svým osudem, já doufám, že osud T. Bekmambetova je již nadobro spjat s akcí. Do hajzlu! PROMIŇTE !!!!(18.12.2008)

Obě Hlídky ze srdce nesnáším, ale Wanted jsem si zamiloval po prvním McAvoyovu vnitřním monologu. Nečekal jsem, že se Bekmambetov vizuálně uklidní natolik, aby konečně naservíroval originální, stylovou, cool a zároveň i přehlednou akci, nečekal jsem, že scénář bude mít tolik chytrých a nečekaně šikovně napsaných zákrutů a už vůbec jsem nečekal, že bude James McAvoy největším kick-ass motherf*ckerem sezóny. Angelinu sice stále nemusím a předzávěrečné digitální peklo s Pendolinem bylo trochu moc i na mě, ale víte co? Stačí si vzpomenout na nápady nabušenou závěrečnou přestřelku, kde McAvoy v jedné minutě postřílí snad padesát maníků těmi nejrozmanitějšími způsoby a musím jít na slabší, avšak naprosto zaslouženou devítku. A chudší výprava je mi vážně ukradená.(25.6.2008)

Bekmambetov pokračuje v Hollywoodu tam, kde to v Rusku zabalil. Dějové ‚nic‘ jenom láskyplně zabalil do nařvaného vizuálního obalu, kde místo stuhy použil áčková herecká esa. Morgan mentoruje na setrvačník (nemyšleno zle), Angelina po dlouhé době opět svůdně špulí rty a James směle ukazuje vstupenku do klubu herecké elity své generace. Té anarchie jsem tam zas až tolik nepochytil (zajímal by mě komiks) a to poměřování sil s Matrixem mi od některých taky přijde docela scestné. Přesto rozhodně palce nahoru s tím, že jedno DVD by měl obdržet i Len Wiseman, aby viděl, jak se točí ‚over the top‘ akce, aniž by to zákonitě muselo vypadat hloupě. 4 a ½.(10.8.2008)

Timur a jeho parta to teda v Holywúdú rozjeli ve velkým stajlu. Produkce panu rejžovi naservírovala slušná herecká esa na stříbrném podnose a taky k nim přibalila pěknou kupu speciálních efektů, prskavek, čmoudíků (nezaměňovat se žádnou ze zde žijících menšin!) a fireworksů. Tim(ur) se odvázal, místy snad až příliš a výsledkem je velkoformátová taškařice, kde se z kancelářského kašpara stane po pár dnech permanentního rozbíjení jeho vlastní huby poslední akční hrdina, vedle nějž si i Jet Li může závistí akorát tak narovnat oči. Třešinkama na dortu je rychloozdravovna (kde za půl hodiny vyléčí i opruzeniny na zadku) a střelba do zatáčky. Jako komiksová adaptace by to snad bylo i na 4 hvězdičky, ale takhle to vypadá skoro jako až nechtěná parodie sebe sama. Nicméně jsa dneska smířlivě naladěn, uděluji Bekmambetovi (fakt je tohle jeho pravé jméno?) milost a dostává slušných 60%.(13.3.2015)

Bomba. Bekmambetov spaja filmovy Zapad s Vychodom. Znamy (nielen) komiksovy motiv vyvoleneho a jeho cesty za naplnenim svojho osudu ozvlastnuje hutnou porciou rezijnych napadov (i ked, kto videl jeho "hliadky", moze naznacovat urcitu recyklaciu) s razanciou a nekompromisnostou videnou castejsie od Slovenska smerom k sikminkam, aby neuhol ani pred dekonstrukciou mytu s az fight-clubovskym uzitim voiceoveru povrchnej socialnej kritiky. Zaverecnym infernom zdravi Bruce Leeho a jeho pyramidovu vyradovacku v Game of Death :) Zatial jedno z najprijemnejsich prekvapeni roka.(24.6.2008)

• - Na filmu spolupracovali i čeští filmaři, zvukař Petr Forejt byl dokonce nominován na Oscara za nejlepší zvuk. (Danny F.)

• - Spoiler: Na konci filmu, kdy je Sloan (Morgan Freeman) v kanceláři a myslí si, že jde zabít Wesleyho (James McAvoy), je možné si na zemi všimnout označení X, složené z poznámkových papírků, které se v předešlých scénách nenacházelo. (DivX)

• - Ve scéně kdy padá Pendolino z mostu, začíná jeho pád zadním vagónem. V následujícím střihu ale pád vlaku probíhá od prostřední části. (Globus_Jirka)