• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Naprosto giganticka ultra rezba, od zacatku do konce desne adrenalinova zalezitost. Ale poporade. Nebudu tu tvrdit, ze pribeh je zas nejak extra super originalni a slozitej, tajemno okolo Bratrstva je sice fajn, ale je to sfoukly desne rychle, nicmene pribeh je stoprocentne dostacujici, protoze dava prostor pro akci, navic se zdarne vyhne par klise, dokaze i prekvapit a je tu jeden necekanej zvrat a docela originalni konec, kterej zaroven dava prostor pro pripadny pokracovani. No a co se tyce akce, samozrejme hodne nadsazena, misty skoro az do sci-fi (tohle se netyka jen akce, viz treba regeneracni lazne atd.), ale neskutecne cool, naprosto dokonaly napady, krvi a fuck se nesetri a ani jednou me nenapadlo, ze uz jsem to nekde videl. Navic podbarvena naprosto uzasnou hudbou a triky naprosto bezchybny. A do toho vseho padaj paradni hlasky a neni nouze o vtipny momenty, ktery prijemne odlehcujou dej. A kdyz uz si clovek mysli, ze je po paradni akci a bude konec filmu, pride jeste zaverecna giga vyrubavacka. No a co se tyce hercu, Angelina spravne sexy, McAvoy, ackoliv na to nevypadal, spravnej akcni borec a i ostatni dojem nijak nekazi. Ted to podle komentare vypada jak nejvetsi akcni rezba vsech dob, to ale zase ne, svy mouchy film ma. Ze zacatku mi prislo, ze Timur nemuze najit rovnovahu mezi akci a humorem, coz se ale rychle srovnalo, obcas, jak uz jsem psal, je to silne prehnany a takovy maly minus, Angelina tu ma jen jednu kratickou odvaznejsi scenu, kde neni skoro nic videt. Nicmene jedna z nejvetsich akcnich rezeb tohohle roku urcite.(4.7.2008)

„Uvažoval si o našom rozhovore?“ – „Nie.“ Hoci som sa snažil, aby sa mi NOČNÁ HLIADKA hyperaktívneho Rusa Bekmambetova nepáčila, minimálne po audiovizuálnej stránke to bolo mäso za 80%. Komiks WANTED je zhruba o tom istom: po technickej stránke bravúrne a k tomu ťažká akčná, krvavá tonáž a cynické videnie sveta (medziľudské vzťahy, slovník postáv). Tentokrát však nechýba ani atmosféra, ani zaujímavý scenár o (anti?)hrdinoch, ignorujúcich fyzikálne (a iné) zákony. Plus sympatický kasting (najmä James McAvoy, ktorý sa do tohto typu filmu natoľko nehodí, až sa hodí). Mini-revolúcia na poli bullet time, veľká óda na fyzické násilie (za áčkarské peniaze) a po AMERICKEJ KRÁSE a KLUBE BITKÁROV tretia najlepšia výpoveď z pracovného pomeru v dejinách kinematografie.(29.1.2009)

Kazzašský dovoz, Timur Bekmambetov, dokazuje, že stopáž je pouze relativní. Jedním slovem strhující jízda, kde scéna střídá scénu takovým fofrem, že většina diváků ani nestačí vydechnout. Jistým odpočinkem je prostředí část, která ač nemá tak šílené tempo, neustále funguje a baví. Wanted není snímkem, který by si chtěl od začátku zakládat na brilantním nápadu a promyšleném scénáři, ale filmem, který chce hlavně bavit (a vydělávat) a to se mu daří na jedničku. Audiovizuální bomba, která dokáže bavit každou sekundou. Navíc opět v hlavní roli Česká republika, které poslední dobou může spousta známých postav děkovat za svou existenci.(1.8.2008)

Nechte si zvýšit tep na 400, nechte se políbit Angelinou a hlavně nechte všechno ležet ladem. Protože je to stejně jenom marné hemžení odnikud nikam. Svéráznější druh cesty za duševní obrodou hned tak nenajdete. Zakruťte cestu kulkám, splňte poslání a nebo si to jenom parádně užijte. Protože nad vámi bdí James McAvoy jako Bůh Chaosu a dává zapomenout na to, že zápletka o tkaném poselství je vlastně jeden velký nesmysl. Takže teď už mi můžete říct, proč jste tady...?(14.8.2008)

Z toho filmu jsem docela vedle..jelikož nesnáším šikanování a týrání, chtěla jsem film nejprve vypnout. Mám Angelinu ráda, ale v tu chvíli jsem ji nenáviděla! Celý film mi vlastně přišel jako fikce a jako hloupé vybití se na mladém klukovi. Tento dojem to asi ve mě zanechat nemělo. Naštěstí konec vše vyrovnal a film se mi jako celek kupodivu líbil..MOŽNÁ byl i chytrý?!(9.2.2011)

• Common

• - Jde o první americký film režiséra Bekmambetova. (Hal_Moore)

• - Wesley Gibson (James McAvoy) jel pátrat dle vlastních slov na Východní Moravu, ve filmu ale navštívili pouze hrad Křivoklát a Prahu. (sator)

• - Kuchař z populární reklamy na Centrum.cz, který uvařil Bobika, pracoval v barrandovských studiích jako malíř, a podílel se tak na vytvoření interiéru pro film. (hunty)