Reklama

Reklama

Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (1 743)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Luxus všech luxusů, hlavně ta střelba za roh a na míle daleko. Jsem si teď vzpoměl na ty srandisty, jak střílej na olymipádě. Nejdřív si lehnou na nějakou karimatku nebo co to je za hadr, pak si vytáhnou geometrické a geodetické potřeby a zaměřujou tak dlouho, že než vystřelí tak je z mýho táty pradědeček a pak trefí devítku :). Tady Angelinka na Wall Street nabije bouchačku, za vteřinu vystřelí a mafián na Rudým náměstí v Moskvě má mozek na sračky. Nebo ta scéna jak Angie zaparkovala žigulík do Pendolína no ňamka, asi Angelince stejně jako všem holkám, dělá velkej problém zaparkovat autíčko do řady. Volant nalevo, kola napravo, no chápu, pro holky neřešitelnej rébus :) Takže až mě přistane do obejváku čumák škodovky, tak já budu vědět, že sousedka už viděla Wanted. Ono vůbec, tam je těch scén co se hodí do života strašně moc, ale já už to prostě nemůžu vydržet a musím zmínit jednu scénu, která povyšuje tento film na umělecko - intelektuální zážitek --- Bejvalka hlavního hrdiny se furt do něj kecama sere a mimo jiné říká "co ty si zač, vždyť ty se nezmůžeš ani na pořádnou holku." To všechno poslouchá Angelina, schovaná za rohem a po téhle větě vejde do bytu krokem tak svůdným, až se všem klukům v kině začalo kouřit z hlavy, přijde k tomu jejímu bejvalímu a políbí ho takovým způsobem, že jsem musel vyběhnout před kino, udělat dvě, tři jogínský cvičení, abych tu scénu vůbec přežil a v klidu se mohl vrátit do sálu. Ježíšku na křížku já točit tuhle scénu s Angie tak ji úmyslně vorám, ať se opakuje natáčení líbačky co nejdéle. Ona vůbec Angie je tady tak megasexy, že je to až týraní se na ní koukat. Ovšem zase, zkuste se nekoukat, to prostě nejde. Vlastně tak je to s celým filmem, zkuste se na Wanted nekoukat, to prostě nejde. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Aneb jak k nám Rus (já vím, že je Kazach, ale stejně) za americké prašule podniká "přátelskou" návštěvu jak v osmašedesátém. Bekmambetov mi byl sympatický již od Noční hlídky, ale tu ještě nezvládl ukočíroval. V Denní hlídce naopak otěže popustil až příliš. A na začátku Wanted mi zarazil úsměv hned úvodní akční scénou. Takovou debilitu a čistou esenci trapnosti jsem na plátně léta neviděl. Co je moc, to je moc. Upřímně jsem se děsil věcí příštích. Ale po ní následuje odraz ode dna naprostého neumětelství až ke kvalitě nebývalé. Již Palahniukovské životní pachtění hlavního "pašáka" naznačuje, že Timur a jeho parta to možná přeci jen zvládnou. No a pak se rozjede a vrší jeden nápad za druhým. Jde o nepřístupný akčňák v každém směru a přitom to má funkční děj, dobré herce a i toho stagnujícího Danny Elfmana to vrací na vrchol. A v neposlední řadě si je pak třeba začít zvykat na pohled, kdy se nejeden teenager bude na ulici laskat se svým miláčkem. Myšleno pistolí, nikoli dívkou. Tak stylová oslava zbraní tohle je. A víte co? Je to ta nejlepší reklama jakou si zbrojní průmysl mohl vůbec kdy přát. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Wanted posouvá hranice akčních scén (nikoliv akčního filmu) o řád výše. Akce, kamera to je o co tu jde ... naprostá špička a bomba. Plus perfektní nápady, vtip (z klávesnice jsem nechápal), perfektní vývoj hlavního hrdiny, prostě bomba v oblasti oddechových akčňáků moderní doby. Bohužel herectví, které (ne)předvedla jak Angelina, tak Morgan Freeman je až překvapivě prkenné a slabé, ale prostě jim to odpustím. V kině jako celek opravdu špička. ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Adrenalinová jízda od začátku do konce, dobře zahraná, trikově zcela přecpaná a na rozpočet více než dobře odvedená práce. Timur Bekmambetov si moji přízeň získal hlavně Denní Hlídkou a teďka i filmem Wanted. Scéna s žigulíkem mi učarovala spokojený dětský úsměv na tváři, stejně tak detaily v pendolínu, při otevření dveří fotka prezidenta Klause ;-) nebo při rozmlácení klávesnice o tvář kolegy „vychytávka“ s rozhozenými písmeny, které za letu složí nápis FUCK YOU ;-) jedna z největších akčních jízd, na které jsem byl v kině. 8+/10* ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Na Night Watch dostal Bekmambetov zhruba 4M $$$ a výsledek byl zmatený guláš s místy dobrými nápady. Na Day Watch měl peněz o něco více a skončilo to v podstatě stejně špatně. Za 75M $$$ v případě Wanted se už něco málo natočit dá, ale výsledkem je i přes slušné herecké obsazení - tahoun McAvoy, charismatický Kretschmann a Freeman, který byl tentokrát dost nevýrazný a hrál jakoby bez duše (Angelina je víceméně antiherečka, takže se v sestavě nepočítá a ani její nahé tělo ji zde nezachrání), jen průměrná akční podívaná. Bekmambetova rozhodně nezatracuji, scénář je sice lehce děravý, což by u podobného filmu tak moc nevadilo, ale z celého snímku nevyzařuje ani špetka atmosféry a navíc se tu divák občas setká s nelogickými dialogy. Nakonec je to samé pif, paf, automobilové honičky, do toho nějaká ta vybuchující krysa a organizace zabijáků pod vedením magického tkalcovského stavu snad ani nepotřebuje dalšího komentáře. Přes veškeré efektní pozlátko létajících kulek, aut a lidí, zpomalených záběrů a reverzních hrátek s časem se tak Wanted řadí jen mezi (ne)obyčejné oddychové filmy. (5/10) ()

Galerie (75)

Zajímavosti (56)

  • Jména předpokládaných obětí šifruje stav osudu Bratrstva Tkalců v ASCII kódu. (Aelita)
  • Stolní lupa, která se ve filmu objeví, byla zapůjčena českou firmou a nikdy nebyla vrácena. (Grran)
  • Ve filmu zazní skladba "Every Day Is Exactly The Same" od Nine Inch Nails, industrial rockové kapely Trenta Reznora. (Schyzartis)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (více)

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (více)

Reklama

Reklama