• Německo

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Timur Bekmambetov předvádí další ze svých extrémních jízd, v kterých se nechává občas inspirovat známými filmy (Fight club) a přidává doušek ruské schopnosti udělat z několik prášku na praní a Jaru několik lahví kvalitní Vodky. Neskutečné se stává reálné. Od střílení na kapotě auta za jízdy až po skákání z mrakodrapu. Vše je tu jiné, hezčí a zajímavější. Film se snaží nezastavit a i v pomalejších okamžicích volí zajímavou vizuální stránku. Například James McAvoy a jeho vztah k tlusté nadřízené je dokonale zpracován díky bušícímu srdci a obrazu. Tohle všechno stejně píšou ostatní a klady vynáší do nebes, tak přejdu k tomu opravdu zajímavému. Přehnanost jde ruku v ruce s potřebným vzhledem. Tohle má vypadat skvěle, ok tak to uděláme úplně šíleně a ono to vyjde. Kvůli tomu Timur občas u mě způsobil záchvat smíchu na místech, kam nepatřil (viz pohled Freemana na konci). Několik momentů také působí nejen krutě vtipné, ale i zahořkle špatně a chybně (viz. Angelina a Pendolino?). Tento film mě prostě nedokázal natolik strhnout, abych nedokázal ignorovat některé nesmyslnosti. Přesto je to velmi výživný akční snímek, který je dělaný pro všechny hardcore fanoušky akce, triků a miliardy šílených a stále se opakujících efektů. Prostě extrémní film, na který možná většina diváků nebyla připravena. Kdo neviděl Hlídky bude ještě více překvapen tímto režijním zázrakem ze země vodky.(6.8.2008)

• robbiee

[imdb: 6.9/10] | me: Pár rokov dozadu by šlo o totálny prepadák,... vďaka za efekty v dnešnej dobe, ktoré urobili z tejto hlúposti aspoň niečo čo je fajn na oko. Inak nič. Slabý dej, totálne absurdné scény, proste rozprávka pre deti doplnená detailnými zábermi guľky vrtajúcej hlavy. Totálne nereálne a smiešne. Ak by nebolo efektov, nahej Angeliny vychádzajúcej z kryoregenerátora a Morgana Freemana bol by to totálny bordel,... Dokonca aj McAvoy je ako turbovrah nepresvedčivý. Je mi ľúto.(13.4.2009)

Nechci se opakovat po ostatních komentujících, ale opravdu mi to v mnohém přijde jako vypulírovaná verze Matrixu. Bullet time doveden k dokonalosti, kulky létající nejen za roh, ale někdy i několik mil, fuckující Morgan Freeman, český prezident a Angelina v žigulíku (snad ještě větší úlet než Brad Pitt v eMBéčku ve Spy Game), to všechno je strašně cool, stejně tak i režie a akční scény vůbec, kdyby... kdyby to už jednou nebylo u Bekmambetova k vidění. Tady se jen opakuje a našel jsem snad jen dva momenty, kdy mi ústa spadla až na podlahu - skok z jednoho mrakodrapu do druhého (připomnělo Cliffhanger) a poté mokrá nahá Angelina (i když jen zezadu). Asi na mě zapůsobilo příliš chvály a já se začal přespříliš těšit. Zbytek mi tak připadal strašně fádní a ke konci už mi Wanted neměl co nabídnout. Hodnotil bych někde na rozmezí sedmdesáti procent, tak řekněme sedmdesát jedna.(17.2.2009)

Mně je jedno, že náboje zahýbají případně dokážou opsat pěkný kruh a že podobných technických věcí je tady dost a dost, protože Wanted je zatraceně zábavný a plný nádherných akčních scén. Mimochodem, ty metody výuky nového zabijáka mi přišly od začátku podezřelé a nakonec jsem měla pravdu. Vše není tak, jak se zdálo na začátku a sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ještě pár takových filmů a Bekmambetov si to zamíří do mé TOP režisérů.(28.6.2008)

Naprosto giganticka ultra rezba, od zacatku do konce desne adrenalinova zalezitost. Ale poporade. Nebudu tu tvrdit, ze pribeh je zas nejak extra super originalni a slozitej, tajemno okolo Bratrstva je sice fajn, ale je to sfoukly desne rychle, nicmene pribeh je stoprocentne dostacujici, protoze dava prostor pro akci, navic se zdarne vyhne par klise, dokaze i prekvapit a je tu jeden necekanej zvrat a docela originalni konec, kterej zaroven dava prostor pro pripadny pokracovani. No a co se tyce akce, samozrejme hodne nadsazena, misty skoro az do sci-fi (tohle se netyka jen akce, viz treba regeneracni lazne atd.), ale neskutecne cool, naprosto dokonaly napady, krvi a fuck se nesetri a ani jednou me nenapadlo, ze uz jsem to nekde videl. Navic podbarvena naprosto uzasnou hudbou a triky naprosto bezchybny. A do toho vseho padaj paradni hlasky a neni nouze o vtipny momenty, ktery prijemne odlehcujou dej. A kdyz uz si clovek mysli, ze je po paradni akci a bude konec filmu, pride jeste zaverecna giga vyrubavacka. No a co se tyce hercu, Angelina spravne sexy, McAvoy, ackoliv na to nevypadal, spravnej akcni borec a i ostatni dojem nijak nekazi. Ted to podle komentare vypada jak nejvetsi akcni rezba vsech dob, to ale zase ne, svy mouchy film ma. Ze zacatku mi prislo, ze Timur nemuze najit rovnovahu mezi akci a humorem, coz se ale rychle srovnalo, obcas, jak uz jsem psal, je to silne prehnany a takovy maly minus, Angelina tu ma jen jednu kratickou odvaznejsi scenu, kde neni skoro nic videt. Nicmene jedna z nejvetsich akcnich rezeb tohohle roku urcite.(4.7.2008)

• - Protože je Pendolino elektrifikovaný vlak, není scéna, ve které projíždí přes otevření most mezi dvěmi skalami, ve skutečnosti možná. (Mauhur)

• - Ve scéně s Terencem Stampem na nádraží jsou v detailním záběru vidět nápisy na výtahových dveřích („Pozor, výtah s řidičem“) - tyto dveře jsou očividně uměle vytvořené, protože nápisy mají špatné kódování znaků. (jzvc)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 34. (AntiasKing)