Epizody(16)

Matematický génius Han Tae-woong (Bin Hyeon) stretol ešte ako študent zvláštne dievča a hneď sa skamarátili. Tragická udalosť však ich priateľstvo predčasne ukončila. Stretli sa náhodou o veľa rokov neskôr ako druhotriedny boxer Han Duk-guk a namyslená mladá dáma z high society Kim Bo-ra (Yu-ri Seong), no už sa nepoznali. (aboj)

terunka003

Typicky korejské, zamilované, smutné, tmavé, uplakané, emoční × chvílemi otravné. Začátek zajímavý, prostředek nuda, otrava a chuť nedokoukat seriál, poslední 4 díly konečně zaujmuly, prostě by se tento seriál dal shrnout do pár dílů a bylo by to fajn. Ale i tak. Dokoukáte, pustíte si soundtrack a pořád o tom seriálu přemýšlíte. Natočen kamerou stylu mexické telenovely což občas přípomínal. Ale poslední díly se mi opravdu hrozně moc líbily. Tu jejich lásku by jim mohl závidět kde kdo. Bohužel bylo jasné jak to skončí, a i tak to byla krásná romantika. Rozhodně nejkladnější postavou byl profesor matematiky a ty tři borci z boxerské haly. Seung-Ri mi přišla osobně mnohem zajímavější než zmatená Bo-Ra. Rozhodně slečna Bo-Ra měla hodně zajímavé hadříky. "..Sněhová královna žijící v Laponsku.." ()

Ceres

--------------The snow Queen once said to Kay: „Everybody hates me. Nobody wants to be my friend. I only process numbing chill deep down my bones and piercing bitter winds. „But why did you tell me you wanted to by my friend?“ Kay was not able to reply at once. Kay hesitated for a while then he finally said……….“Because of love, because …I love you.“ ----------------------------------- Při sledování tohoto seriálu jsem neměl takový pocit, že by mělo jít o to nejlepší, co lze nalézt v korejských seriálech, takže docela chápu poměrně „umírněné“ hodnocení v některých komentářích. Ale….popravdě příběh, který čerpá z Andersenovy „Snow Queen“, mě totálně dostal. Musím uznat, že lepší příběh asi hned tak rychle neuvidím. Tak nádherně zadaptovat pohádku z pera mistra Andersena, který tvoří nádherné pozadí celého seriálu, bylo pro mě dokonalé blaho. Hlavní obsazení je bezkonkurenční, Bo-ra (Seong Yu-ri) i Tae-Woong (Hyeon Bin) a jejich povahové vlastnosti. Závěr je také naprosto dokonalý, i když je smutný, ale byla to výborná sázka na to, že konec nekončí happyendem, za to si autorů velmi cením. Jedinou vadou na kráse, co bych byl schopen vytknout, by byl soundtrack. Main theme byl sice ok, ale škoda, že nedokázali autoři více nabušit tuhle stránku seriálu, pak by to bylo na 120%. Celkově vzato, i když jsem si nemyslel v průběhu, že by tohle mohla být další z jedna mých srdcovek, tak se tak nakonec stalo. I když moje srdce bylo poměrně hodně zmražené díky okolnostem v real life, tak stejně jako Kayovo, tak i moje srdce nakonec roztálo alespoň tímto seriálem. Je to pár už pár dní, co jsem tento úžasný seriál viděl a nemohu ho vůbec dostat z hlavy, a to už něco znamená. Proto takové hodnocení a tím se ani nedivím, že tu někteří považují tento seriál za nejlepší. ----------------- Kay said: „Gerda. My beloved Gerda. Where have you been all this time?. And where have i been?“ Kay spilled tears as he gazed at Gerda. The ice spears that had been in Kay´s heart and eyes melted as he cried. Finally, Kay could have control over his body again.-------------------- ()

artemis2

Máločo s mojou mysľou, srdcom a slznými kanálikmi narobilo to, čo tento skvost. Veľmi silné emócie. Myslím, teda som si istá, že na tento seriál nikdy nezabudnem. Na záver možno ešte vyzdvihnem to čo tu už odznelo a to prenádherný príbeh, ktorý Vás nepustí, skvelé herecké výkony, Bin Hyeon fakt exceluje a úžasnú hudbu. ()

Pedross800

Nemůžu si pomoct, ale je to trošku zklamání. Je to krásné, je to dojemné, hlavní hrdinové jsou úžasní a plně uvěřitelní ale je tam přes tu všechnu nádheru to ale. Prostě byly určité okamžiky, kdy mě to hlavně v dějové lince takříkajíc dřelo. Jeden příklad za všechny. Do kanceláře otce hlavní hrdinky vtrhne nabroušená matka a velmi přesvědčivě mu oznamuje, že ať udělá cokoliv, nezabrání jí v tom, aby se se svou dcerou zkoušela i nadále kontaktovat......ale světe div se, je to poslední moment, kdy ji v celém seriálu vidíme. I tak je to ale kouzelná záležitost a spojení s pohádkou o sněhové královně je opravdu povedené. Stejně jako poslední díl, který i ve mě vyvolal velkou dávku emocí. Jen má očekávání byla asi až příliš velká. ()

Curlyman

Jeden z najkrajších seriálov, aké som kedy videl. Asi od polovice som si bol istý, že to bude za 5*. Ide presne o ten typ kórejskej produkcie, ktorý mám najradšej a hoci bol dej predvídateľný prakticky od samého začiatku, vôbec mi to neprekážalo. Zatiaľ jednozačne najlepší kórejský seriál, s najlepšími postavami, aký sa ku mne dostal a som zvedavý, či ho niečo niekedy prekoná. Lebo latka je nastavená veľmi vysoko. ()

mi0

Ja opíšem len dôvody, ktoré mi ubrali tú jednu hviezdičku: hudba (hlavne "say heeeellooooo... mi po pár častiach liezlo na nervy) a naťahovanie (hoci sa v každej časti toho veľa udialo, mal som pocit, že všetky zábery boli o 15 sekúnd dlhšie, než by sa patrilo). Potom ešte drobnosti, ale tie sa nájdu všade... (pozn. pozrel som si to 2x, pre istotu, ale názor som nezmenil). Takže bod strhnutý za spracovanie, inak príbeh úžasný. ()

radecacek

TeenageTelenovela po korejsku, ve které diváky čeká emoční průjem v každé vteřině. Přesto mě to chytlo:) Bo-ra je nádherná a Han Tae-woong velice sympatický flegmatik:) ()

Madluska

Snow Queen považuji za jeden z nejnadhodnocenějších seriálů, které jsem kdy viděla! Jak je možné, že jihoamerická telenovela se tady barví do černa a jihokorejský duplikát se řadí mezi 300 nejlepších seriálů?? Nebo vám snad děj nepřipadá stejně předvídatelný (ano, nechybí zázračná "náhodná" setkání či "tajemství" mezi postavami, která natahují stopáž a vytvářejí - ehm - napětí), hudba stejně laciná, herci stejně "talentovaní", postavy stejně šablonovité? V čem vězí ten zásadní rozdíl? Asi je to cool, dívat se na láskou/přátelstvím/rodinnými vztahy soužené Korejce... Abych ale jen nehaněla - myslím, že se i přes všechny chyby má v sobě seriál něco, co přitahuje pozornost. Pro mě to byla pohádkovitost (skvělý nápad s Andersenem) a mirkodušínovský Han. A taky jsem se naučila něco málo pro život: 1. nejlepší místo pro povídání je boxerský ring, 2. i když nemám peníze, na kabát se v kapse vždycky groš najde (viz outfity hlavního hrdiny), 3. sokyně v lásce se dají porazit jedině soutěží v pití. 4. atd. :-) P.S.: Filmy jako tenhle dokazují, že chlapi milují mrchy a ženské jsou slepice. Jak roztomilé! ;-) EDIT: Už to mám! V Americe se na konci pláče dojetím radostným, v Koreji žalostným. Jinak v dílech není větší rozdíl. Howgh. ()

Cracker

Nunui yeowang je seriál tak prepchatý romantikou, osudovými stretnutiami, intrigami, dejovými zvratmi až by som povedal, že neodbytne pripomína typickú mexickú telenovelu. Chvíľu mi trvalo kým sa mi usadili myšlienky a prišiel som s hodnotením, nie moc pozitívnym. Začnem najskôr vecami, ktoré sa mi páčili. Prvý taký výrazný klad bola jednoznačne hudba. Tú si skladatelia naozaj vyšperkovali a vytvárala silne príjemnú alebo na druhej strane melancholickú atmosféru. Ďalší faktor, ktorý spravil dobré meno boli herecké výkony a postavy. Samozrejme, nejedná sa len o ústrednú dvojicu, ale aj o návštevníkov telocvične, pána profesora(ktorý nápadne pripomínal Einsteina) a mnoho ďalších. Snežná kráľovná, Lapland boli záležitosti dodávajúce na jednej strane rozprávkové pozadie, no a na druhej zas zúfalstvo a beznádej. Divák od začiatku tuší, vie ako sa celý seriál skončí a príbeh postupne začína byť viac a viac predvídateľný. Tvorcovia sa diváka tesne pred koncom pokúsia oklamať, ale aspoň v mojom prípade to nezabralo a zanechalo negatívny dojem. Nevedel som sa zmieriť ani s tým že všetky problémy Han Deuk-Gu sa vyriešili v podstate za jeho chrbtom aj keď sa o to nesnažil. Tento fakt ma začal po chvíli veľmi iritovať a asi v polovici seriálu som stratil všetko to nadšenie z prvých dielov. Thus tieto nekonečné naťahovačky ma donútili ísť s hodnotením rapídne dolu, až sa zastavilo na silných troch hviezdach. ()

Giggs

Ach, jaaaaaj! Toto ťažko len tak niečo prekona. Ak vôbec, niekedy... Toto mam do smrti vypalene v mozgu. Totalna deštrukcia aku som ešte nezažil. //Pozrete znova po par rokoch (2018) a zazitok umocneny este viac. Uz viem definitivne ze toto je uplny top. A navzdy bude. ()

kukentipla

O čem to je? On skromný matematický génius, tichý vstřícný. Ona na první pohled sobecká, rozmazlená, nedostupná, zbohatlická fiflenka. Klasická živná půda pro romantiku nejhrubšího zrna. Co já NATO? První díl, jsem odolával, v průběhu druhého jsem byl pohlecen. V pátem díle se mě do očí začaly nestydatě vkrádat slzy. Počínaje devatým dílem jsem řval jak tur před porážkou. Vrcholem bylo, když jsem mezi dvanáctým a třináctým dílem skouknul Transformers a celé finále probrečel. ()

Georgiana

A jak ty doramata jsou pestrá, že tomuto na špici dávám "jen" 3 hvězdy?! I přesto, že shlédnete "pouze" 16 dílů, tak tohle bylo na mě moc… a to ve všem. Moc hluchých míst; hlavní hrdinka, která se chová k ostatním jako ke koberci (na počátku záměr, ale následně..?); na obtíž mi lezlo i chování postav, které si nepochopitelně ubližují a v neposlední řadě tolik prolitých slz v každém díle, že už jsem si říkala, jestli je to fyzicky možné… Tím mi totiž úplně zabili poslední skvělý díl, který vás teprve měl dojmout. Na větší hodnocení by to chtělo něco víc, než si zapamatovat pouze první a poslední díl. /Bin Hyeon je v roli výtěčný a vedlejší postavy, jak to u Korejců bývá, jsou velmi zapamatovatelné a zejména v boxerském prostředí se nasmějete./ Být to dvouhodinový filmík a nebýt těch kiksů co mi vadily, tak věřím, že by to mohlo být i za 5 hvězd.. Musím ale uznat, že nápad svázat příběh se Sněhovou královnou byl skvělý. ()

Jeremiah

Tento seriál mě přesvědčil o správnosti mých dvou zjištění. Nelze rozumět ženské duši a pochopit orientální myšlení. Seriál hodnotím z "prvního podání", tak jak na mě zapůsobil. Chvílemi jsem byl nahoře, abych byl v dalším obraze vržen do hluboké beznaděje, chvíli jsem se smál aby mě hned na to vytryskly slzy zármutku. Nevím, jestli budu schopen ho dokoukat. Podobně na mě zapůsobil seriál Proč? 13x proto. Není mě dobře na těle ani na duši. Ještě poznámka po shlédnutí celého seriálu : nejuplakanější film, který jsem kdy viděl. V každém díle potok slziček. ()

elea

Nesnáším, když něco nádhernýho končí. A v tomto případě to platí snad tisíckrát. Snow Queen je snad ta nejkrásnější, a zároveň i nejsmutnější věc, kterou jsem kdy viděla. Skvělí herci, hudba a výborný scénář! 10/10 ()

Karala

Narozdíl od jiných komentářů, tohle nebylo mé první korejské seriálové drama, ale asi spíš dobře. Nebýt Bin Hyeon-a, nebyla bych schopná to dokoukat. Tentokrát na mě korejští emoční limonádoví bublináři nevyzráli. Po 3. dílu jsem si musela přiznat, že je to regulérně předvídatelná, přeslazená telenovela s uječenou femme fatale, jejíž cesta ke spasení mne málokrát chytla za srdce, a kdyby nebylo těch nekonečně kolovrátkujících smyčců, možná bych se často nesmála tam, kde jsem neměla. Ale i tak musím uznat, že filmaři odvedli slušnou práci a určitě to je seriál hodný zapamatování. Ve zkratce nakonec - pokud hledáte seriál, kde se každý díl herci drží hesla "brečíš málo aneb ani jedna suchá věta na zmar" (tímto by ovšem měli hl. hrdinové ode mne přijmout nezměrné ovace, tolik hektolitrů vody ze sebe nevyždímá jen tak někdo, v tom drží korejská škola vcelku prim), v takovém případě by vás neměl minout. Pokud ale stačí jeden korejský doják do měsíce, pak to 16x za sebou radši neriskujte! ()

kubka4

Stydím se za sebe, že jsem se na tenhle skvost tak dlouho nechtěl podívat... Takhle "vyždímaný" jsem snad ještě u seriálu nebyl. Je to prostě dokonalá krása, opravdu dojemná, ale zároveň i neuvěřitelně smutná... Příběh bez poskvrnky, bezchybné herecké výkony a vynikající soundtrack. Hyun Bin byl skvělý, ale ten kdo mě naprosto odrovnal byla Seong Yoo-ri. Chvílemi byla vtipná a roztomilá, jindy zase tak nešťastná, že byste pro ni udělali cokoliv. Ani nevím jak vyjádřit své pocity... Nikdy nezapomenu na to, co jsem zde viděl a spolu s hrdiny seriálu i prožil... "Někdy jsme všichni sami, jindy zase spolu." - 100% ()

TylerGage

Takže začneme snow queen je úžasný korejský seriál ,který mě donutil ke slzám už jen písničkou.. neviděl jsem ješte celý seriál ale jestli můžu řící tak kdyby byl první díl samostatný film tak je to milionkrát lepší než A Moment to Remember.... ()

Al44...

Tradiční jihokorejský romantický seriál s předvídatelným dějem - sympatická ústřední dvojice - pěkný hlavní hudební motiv - konzistetní děj, který spěje do značně očekávaného finále (kde je divák značně citově vydírán) - některé vedlejší postavy jsou otravné a přehrávají - hodně emocí a slz zvláště ke konci - dle mého je to zbytečně dlouhé a natahované (písničky, flashbacky), samotný děj by vystačil na 10 dílů - pokud má divák na tento typ seriálu zrovna náladu, je to trefa do černého!! ()