Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

suvarasuva

Tak tohle hodnocení mi přijde hodně podhodnocené.. U tohohle filmu jsem náhodou byla docela překvapená, že ačkoliv je to trochu klišé.. kdy hlavní hrdinové přežijí a jako jediní přijdou na to, proč tak všichni umírají.. bylo to hodně napínavé až mi trochu tuhla krev v žilách. Kdybych měla hodnotit to, jestli jsou herci dobří nebo špatní, podívala bych se na nějaké psychologické drama nebo divadelní představení, tady šlo spíše o tu atmosféru, a ta byla opravdu dobrá. Ale i tak mi nepřijde, že by to herci nějak kazili, spíše naopak.. Možná jsou čtyři hvězdičky trochu moc.. normálně bych dala asi tak 3 1/2, ale za to kritizování od ostatních nechám 4 a mám chuť jich dát pět... Myslím, že i námět měl dobrou myšlenku, a to nechovejme se k přírodě tak jak se chováme, protože nám to může vrátit. A myslím že je to sice trochu mysteriózní myšlenka, ale i tak je to dobrá myšlenka. Takže u 4 hvězdiček rozhodně zůstanu. Jo a toho Shyamalana já vůbec neznám, hodnotím film a při jeho sledování jsem nebyla svazována žádným očekáváním, prostě jsem se na to podívala bez předsudků, a to by možná i někteří tady mohli někdy udělat. ()

Mr.Lordi

Thriller postavený na základním pudu člověka - pudu sebezáchovy a pudu záchrany svých nejbližších. Přesně mapuje strach lidí o sebe sama jdoucí až k nelogičnostem (viz. střílení otevřeným oknem kvůli nevniknutí viru apod.) Úvodní sebevraždy jsou velmi dobře zpracované, některé jsou krvavě brutální, jiné rafinovaně rychlé. Mě osobně film velmi mile překvapil. 70% ()

MJI

Jako psychologický horor ze 60., 70. let. Nakonec se ale to napětí tak úplně nedostavilo. Bylo to zajímavé, ale od Shayamalana bych čekal trochu víc. ()

Jeliik

Prvý katastrofický film kde nakazený zabíjajú seba. Námet zaujímavý atď. Ale mohli sa pochlapiť a do filmu prepašovať viac násilných scén. Keď pršali robotníci alebo sa čosi dialo kameraman bojazlivo točil asfalt alebo krajinu, a hodilo by sa aj viac neobvyklých samovrážd. S koncom sa mohli trochu vyhrať (chlapi serme už na to necháme tam otvorený koniec to bude zaujímavejšie). Ale film pobavil, devadesát ze sta píčo. ()

Chlo0opek

Nemůžu říct, že by atmosféra filmu nebyla napínavá. Byla správně ponurá a divák stále čeká, jak tohle dopadne. Bohužel se ničeho převratného nedočká - je po nákaze, ale když se nad tím nakonec zamyslí, ono se v tom filmu celkem nic nedělo.. Navzdory očekávání dávám slabší 3*. ()

Primus tesla

Musím souhlasit s Galadeiel. i když je Zooey spíš dekorativní a manželská krize hlavních hrdinů blbě zahraná i napsaná. Ten film není zdaleka tak strašný. Zápletka má potenciál a je neotřelá. Některé scény dechberoucí a opravdu sympatické je, že je to osobní příběh. Hrdinům jsem držel palce a závěrečná pointa byla sice očekávaná, ale dobrá. Spokojené 4. ()

Askyr odpad!

Větší kravinec jsem snad neviděl.I ten pes,co kadil kdysi v parku,byl větším kulturním zážitkem. ()

Magiee

Jauvajs....tak tohle byla jedna velká slabota. I skvělá značka prodávaná v supermarketu nebývá kvalitní....zklamání. Nemůžu najít důvod dát druhou hvězdičku. ()

bergeron

niekedy ,mám pocit že sa svet otáča proti nám, a zastaví. Tu to ale treba urobiť tiež.. Ale vami. Nudné, chvíľku až hororovo katastrofické, že WTF...aj po 2 zhliadnutí, nič moc. strata času, mrzí ma len to obsadenie, jedine to donutilo uvažovať to vôbec pozrieť 1X, druhý krát som nemal doma nič hororové pre mou priateľľku, tak som vytiahol tento kúsok, výsledok, no sex no fear, just " what s this dear " ? ()

vorel999

Velké zklamání od režiséra, který je film od filmu horší a horší. Film o chytrých kytkách, které zabíjí člověka ? Ach jo :D Nechápu, jak na to ten vyhulenej děda, kterej měl zahradnictví mohl přijít dřív než vláda. Jakto že to zabilo tu starou babu, která byla sama na zahradě ? Jakto, že ty stromy vůbec ten jed dokázaly vypustit ? Film, ve kterém se dozvíte pouze to, že máte utíkat před větrem nebo vás stromy zabijí. Jinak Mark Wahlberg je v tomto filmu strašný. Pořád svrašťuje čelo a obočí má jak přilepený o deset centimetrů vejš. Akorát Zooey je fakt dobrá a hlavně hezká :D Jinak no coment. Dávám 30 % a můžou bejt rádi. ()

SpeckMcBig odpad!

Shymalanova první čtveřice Hollywoodskych snímků se mi moc líbí a netradiční komiksovka VYVOLENÝ je jeden z mých nejoblíbenějších...ale tohle je hrozný!!! Chlap který mě pokaždý dostal tím jak umí pracovat s napětím,herci a překvapením vypustil do světa jednu z největších hromad H...N co jsem kdy viděl .... budu dělat že tohle SE NESTALO !! ()

lepinla792

Mě to bavilo od začátku do konce. Nebylo to tuctové, mělo to hlavu a patu a herci vesměs zahráli dobře. Slabinu vidím v podání Zooey Deschanel, ta nevypadala moc důvěryhodně. ()

lubica1995

Niektorým filmom nevadí, ak nemajú jasný záver a nie sú vysvetlené, dokonca až tak, že divák necíti potrebu pochopiť prečo je to tak. ( nie s ľahostajnosti ale samotného zmierenia sa s tým, že to tak proste má byť) a práve v tom to čaro spočíva. Aspoň to tak vnímam. Ale tento príbeh nemal ani úvod, ani jadro ani záver. Možno pár náznakov... ale tie som si mohla pozrieť len v upútavkách. Však tam aj tak nič iné nebolo. A dojemný ( dojemný??? to naozaj??) záver, ako k sebe kráčajú.... hľadia si do očí.... zmierení... no hnus. S dôvodu pre mňa neznámych sa neviem pozerať na Zooey Deschanel. A to v žiadnom filme. Proste je neuveriteľná ( doslova jej neverím žiadnu rolu, ktorú hrá... akoby sa chcela každú chvíľu rozosmiať a ísť domov). A neviem to odpustiť ani Markovi. ()

Pythonator

Naprostá spokojenost. Po sračkoidní Ženě ve vodě a před shitfantasy Poslední vládce prdů dokázal vyšinutý Vyvolený Ind s Šestým smyslem opět Znamenitě zaujmout. Alespoň mě zaujal, když už to tady většina uživatelů nepochopila. Je to prostě ekofilm o lidských škůdcích, a to lidský škůdce chápe jen těžko. Herci jsou mi sympatičtí. Wahlbergova historka o lékárnici mě fakt pobavila i když u ní nasadil kukuč ujetého neherce a Zooye byla celý film neskutečně roztomilá. EmNájt Šamanovolano dokázal vyprcat i z nenápadné scény hustou atmosféru. Ze scény, kdy prosí u domu o jídlo a nějaký debil vytáhne pušku úplně mrazí a koho to nezasáhlo, tak buď nemá srdce anebo je sám debil, co má doma na podobné případy připravenou pušku. Mohlo to být sice ještě lepší, ale stejně dám za pět, protože se mi tady z těch hodnocení chce zvracet. ()

DannyBurino

What the fuck just happening? Tomu říkají konec? Je to překvapivě koukatelný, ale když se ve filmu moc neděje a nic se nevysvětlí, tak tyhle věci dělají z takovýho filmu ztrátu času. ()

Matlosek

Mně se to líbilo. Nic takového jsem ještě neviděl. Typická shyamalanovská jízda plná napětí. Tak trochu jsem ale přidal hvězdu za Marka Wahlberga. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány