Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (1 112)

Arx 

všechny recenze uživatele

Hned na úvod bych řek, že Stalo se není dle mého názoru vůbec špatný film a trochu nechápu jeho nízké hodnocení. Shyamalan od propadáku jménem Vesnice natočil velice zajímavý film, který dokáže skvěle držet v napětí po celou svojí kratší stopáž. Film o pomstě rostlin lidstvu je sice hodně divný ale o to více originální a Shyamalan odvádí za kamerou hodně dobrou práci. Co ale film sráží do kolen je jeho závěr, na který sedí označení nicneříkající a čekání na velké finále je v posledním deseti minutách zmařeno a nevyslyšeno. Možná proto je film tak často podhodnocen a i mě to zkrátka nedovolilo dát filmu plné hodnocení. 75% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Zacatek me prijemne prekvapil, nikdo nevi, co se deje, lidi se zastavujou na ulicich a spousty sebevrazd. Shyamalan se s tim fakt neparal, dostal paradni napad s tema sebevrazdama a tu Rkovou pristupnost si vychutnava. Bohuzel za chvily je konec a skupinka pod vedenim Wahlberga (kterej ma celou dobu stejnej starostlivej vyraz) se vydava na cestu. A tady to de do kopru. Shyamalan uz nema zadnej napad, takze postavy jen jdou, obcas jakoze prijdou s nejakou teorii, sem tam scena jak z parodie a obcas najdou nakou tu mrtvolu. Proste takova Spielbergovo Valka svetu bez robotu a armady. No a kdyz uz i Shyamalanovi dojde, ze je toho chozeni nejak moc, prisoupne do deje silenou babu a rozjede uplne novou linii pribehu, sice napinavou, ale zbytecnou. Aspon, ze ma film jen 80 minut, takze nudit nezacne. Clovek taky musi prehlidnout veci, jako, ze vsichni chcipaj krome hlavnich hrdinu, klisovitej vyvoj vztahu, stupidni vysvetleni. Aspon, ze zaver je docela vtipnej. Jako spatny to neni, jen to mohlo bejt daleko napinavejsi a zajimavejsi. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Jasný kandidát na najväčší shit medzi tohtoročnými "letnými blockbustermi". Do "rozhovoru s kvetináčom" je to iba mizerne natočený a zle zahraný nepodarok, potom sa to definitívne zvrhne na akúsi bizarnú sebaparódiu. Bez napätia, bez pointy, bez zmyslu. Dve hviezdičky dávam pre prípad, že mi Shy niekedy (napríklad v bonusoch na DVD) vysvetlí, že si z nás vlastne uťahoval. Vzhľadom na nekonečne trápne herecké výkony Marka a Zooey a smiešnosť niektorých scén sa mi totiž nechce veriť, že toto niekto mohol myslieť vážne. Je to nejaký vtip, Shy? Je to tvoj vztýčený prostredník smerom k Hollywoodu, ktorý ti nechcel dať peniaze na pôvodnú verziu plnú drahých efektov, chodiacich stromov a útočiacich zvierat? Alebo si si povedal niečo v zmysle: "Moje predchádzajúce dva geniálne počiny ste podupali zlými kritikami, tak vám teraz jasne ukážem, ako vyzerá naozajstná sračka!"? Neviem. Ten film je taký čudný, až sa neviem zbaviť pocitu, že som tu niečo nepochopil. Nejaký utajený odkaz autora. Ale možno je to naozaj len shit. No čo už. Stalo sa. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Slušná atmosféra, pasáž v opuštěném domě se starou babicí geniální, stejně epizoda pro červený Jeep Wrangler uprostřed Pricetownu...ale co ten IMBECILNÍ scénář?? Wahlberg si sedne ke stolu s umělými sklenicemi od vína a začne vykládat pseudointelektuální vedeckofantastické kraviny jen chvilku poté, co vedl monolog s pokojovou květinou, navrch plastovou? OMFG ne, Shyi, tohle ne... ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Docela zábavné. O tom, zda-li si tento film užijete, rozhodne doba, kdy se vzdáte naděje na mrazivý thriller a spokojíte se s parodií na katastrofické filmy. Já se vzdal hned v prvních deseti minutách, takže zbytek filmu už jsem mohl dokoukat s úsměvem na tváři. Jiná cesta ke spokojenosti u tohoto filmu podle mne není, neboť ho Shyamalan jednoduše nemohl myslet vážně. Anebo původně ano, ale když viděl, že Wahlberg a Deschanel nebyli správnou volbou, rozhodl se jich využít jinak a udělat ze zamýšleného thrilleru béčko nejvyššího stupně. To, co ten film sráží hodně hluboko, jsou dialogy a způsob, jakým je herci přednášejí, jinak by to celkem šlo, i atmosféra sem tam vykoukne. Hrozně moc chci věřit tomu, co jsem teď napsal, ale bohužel, jistotu nemám. Jestli by Happening totiž byl takhle špatný nechtěně, byli bychom svědky obrovského režisérova pádu. Jistou naději, že mám se svou teorií pravdu, mi dává závěr jednoho rozhovoru ze snímku, kdy Elliot vyprávěl historku o tom, jak si byl kupovat sirup proti kašli. Alma: "Are you joking?" (Elliot kývne na znamení souhlasu) Alma: "Thanks." ()

Galerie (123)

Zajímavosti (13)

  • Natáčení začalo 6. srpna 2007 a trvalo 44 dní. Bylo to na den přesně devět let od začátku natáčení Šestého smyslu. (3DD!3)
  • Film byl natočen kompletně tak, jak jej uvidíte. Běžná praktika je natáčet scény "napřeskáčku" a pak je sestříhat do smysluplného příběhu. (Benjamin-L)
  • Odpověď na matematický rébus Juliana je, že měsíc má 30 dní, což je 10,737,418.23 dolarů. (Benjamin-L)

Související novinky

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Momentální krizová situace reagující na probíhající šíření viru Covid-19 měla mimo jiné za následek i uzavření veškerých kinosálů, což pochopitelně vedlo k tomu, že distributoři začali rušit či… (více)

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány

22.02.2009

Než vám ráno přineseme souhrn vítězů letošního udělování Cen Akademie, je tady už tradiční předehra – Zlaté maliny. Jednoznačnými vítězi se stali Mike Myers, Paris Hilton a... pozor, překvapení... se… (více)

Reklama

Reklama