poster

Stalo se

 • USA

  The Happening

 • Francie

  Phénomènes

 • Slovensko

  Udalosť

 • Velká Británie

  The Happening

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

USA / Indie / Francie, 2008, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bluntman
  ****

  Jako experiment, ve kterém se míchá braková estetika s artovou ambiciózností a posměšně se komentuje žánr a vlastní minulost je STALO SE tuze zajímavé, jako film s otřesnými hereckými výkony, vyloženě hloupými a neuvěřitelnými dialogy a nezvládnutými žánrovými přechody i manýrismem v navozování napětí a strachu je to hrozné a nefunguje to (vůbec). Ale mám za to, že ten film je vtipný a má takový být, "akorát" ten humor je natolik důmyslný a jemný, že ne všichni zho poberou. Na druhou stranu oproti předchozím Manojovým počinům o tomhle nestojí za to moc diskutovat a nemám touhu ho vidět podruhé (přestože se rozležel v hlavě). To bude způsobeno tím, že zatímco v ŽENĚ VE VODĚ zdánlivá příběhová banálnost byla vynahrazována chytrým vypravěčským systémem a ve VESNICI žánrové přechody se ukázaly býti vychytralým konceptem, v STALO SE nic takového není a ten film je tak banální a tak žánrově nezvládnutý, jak se jeví (jediná scéna fungující z žánrového hlediska je s "babičkou"). A navíc, stejně jako ZNAMENÍ, i STALO SE je hrozně tezovité, tentokrát je ale víra nahrazena ekologickou agitkou. Jednoznačně nejslabší Shy, ale stále převyšuje své žánrově spřízněné souputníky, přestože jako film nefunguje a jako experiment není dotažený a tolik inspirativni.(12.6.2008)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Skvělé..... Trošku mne naštvalo, že jsem se nedozvěděl, proč tomu tak bylo, jak to ty r.....ny udělaly, co to vůbec vypustily, jak se domlouvaly...... tohle mne například děsně zajímalo :-) Ale už od počátku filmu jsem byl v napětí, duchem jsem byl na poli, cítil vítr a běžel s nimi, skvělé herecké výkony...... tento žánr mi letos chyběl, takže jsem rád, že jsem ho shlédl.(4.8.2008)

 • tombac
  ***

  Po projekci jsem před sálem blekotal něco o sedmičkovém filmu, jenže s odstupem jsem byl při rekapitulaci plně konfrontován s plytkostí a prázdností snímku a frustrací z marného čekání na (šokující) rozuzlení celého toho sebevražedného divadla, jež Shyamalanovu kousku uměle dodávalo na napínavosti. Ne že by tam napětí přítomno nebylo, ale několik "napínacích" scén v podstatě hraničilo s demencí a docela se divím, že mě ty Wahlbergovy teorie a etudy s poryvy větru neuvedly v smích. Marno platno, asi jsem to klukovi indickému žral více než ostatní a minimálně za pár nápaditých úmrtí a místy slušnou atmosféru prozatím pod 5/10 nepůjdu. Každopádně pro mě větší zklamání než (druhá polovina) Vesnice.(9.6.2008)

 • Marius
  *

  Po Lady in the water som opäť svojmu najväčšiemu (ne)miláčikovi dával rovnaké šance na dobrý film (na Shyamalana) ako aj na konečne zaslúžený odpad. Lenže to s čím tento indický zázrak prišiel je niečo čo sa vymyká obom týmto protipólom. Námet Happeningu je výborný, pomsta matky prírody na jej nepodarenom experimente Homo Sapiens Sapiens v nie tak celkom pomalej nevyhnutnosti tu už dávno nebola (ak vôbec niekedy bola). Udalosť sa však popri okatom pseudofilozofovaní o Einsteinových včelách snaží bojovať i na poli drámy a romantického rodinného filmu, čo u mňa vyvolávalo celú dobu cynické úškrny. Wahlbergovo „You lied to me !“ je jedna z najhorších replík (vrátane prednesu) aké kedy vo filme zazneli. Scenár Udalosti by napísal i žiak na strednej škole a jeho dialógy musel Shy konzultovať s nejakou romanticky založenou teenagerkou, inak si ich dementnosť vskutku neviem vysvetliť. Herecké obsadenie napriek áčkovým menám sklamalo na plnej čiare a to najmä kvôli tomu, že v Happeningu niet čo hrať. Plytké postavy prechádzajúce „krízou“ a utápajúce sa v mori „problémov“ nemajú šancu dostať sa divákovi pod kožu. Záverečná sekvencia je tak neskutočne pateticky smiešna, že práve vďaka nej a tomu, že jedinou "Shyovskou pointou" filmu je to, že pointu nemá, dám Happeningu jednu hviezdičku. Pevne totiž verím, že Shy vie i horšie a k tomu zaslúženému odpadu sa raz určite prepracuje 1/10(7.10.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Plně souhlasím s komentářem od uživatele pshimi. Pro mě je Shyamalan jeden z absolutně nej a jeho práci beru jako dílo mistrovské, takže i kdyby ostatní jeho film hodnotili brakem, pro mě vždy bude vysoký nadprůměr vším, co dělá. Je to zaslouženě režisér mezi elitou, ať už jsou jeho poslední filmy strhávány diváky a kritiky jak chtějí. Holt někdo je zvyklý na to, někdo zase na to a M. Night S. má svůj styl a mě osobně opravdu vyhovuje. Jediné, co mě mrzí u tohodle snímku je to, že jsem jej viděla v otřesné kvalitě, tohle já nikdy nedělám, filmy si potřebuji vychutnat s kvalitním zvukem a obrazem - a není to jen má rozmazlenost, spíše fakt, že čím vyšší kvalita, tím více si divák snímek procítí a méně mu toho unikne - a to vůbec tohle neberu jako nějaký laciný slogan pro multikina, jen jsem si to nejednou zkusila a je to fakt. Až tenhle film uvidím v kvalitě jemu hodné, čímž myslím tu nejvyšší, moje hodnocení ještě o hvězdičku stoupne. Byl úžasně natočený a já se budu jako vždy těšit na další snímek tohodle mého .. jak to říci, snad možná filmového boha.(18.6.2008)

 • - Natáčení začalo 6. srpna 2007 a trvalo 44 dní. Bylo to na den přesně devět let od začátku natáčení Šestého smyslu. (3DD!3)

 • - M. Night Shyamalan si tentokrát príliš nezahral. Prepožičal hlas Joeymu (neustále volajúcemu Alme). (MoiJe)

 • - Shyamalanův původní scénář pod názvem THE GREEN EFFECT se točil okolo vzpoury rostlin proti lidskému pokolení (ve stylu Dne Trifidů), ale studio jeho scénář zamítlo a Shyamalan byl nucen původní příběh přepsat do dnešní podoby. (3DD!3)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace