Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Nalimator

Špaténka, skoro nic v tomto filmu nefunguje- hrozné herecké výkony, zbytečné drastické scény, trapné "dojemné scény", nelogický děj, žádný závěr, jedno filmové okoukané klišé za druhým...Shyamalan to vede of devíti k nule a takoveý pěkný rozjezd měl. ()

KucC

Toto bylo neskutečně strašné a je mi líto, že se toho Wahlberg musel zůčastnit, ale tak.. stalo se. ()

nula87

Tak jak jsem Shyamalana bránil u filmů, kde jej už většina odsuzovala (Vesnice, Žena ve vodě), tak už musím i já neodvratně potvrdit jeho sestup. Stalo se je jednoznačně jeho nejslabším filmem, a to o několik koňských délek. Těžko se dá najít nějaké větší pozitivum, protože pro mě je téměř celý film patetickým, nedomyšleným žvástem, vezoucím se na tolik oblíbené vlně ekologismu. Ale i toto téma by se dalo zpracovat řádově lepším způsobem, protože to zajímavé na tomto filmu končí ihned po dělnících padajích ze stavby a řidičích využívajících volný policajtův revolver. Pak už se nedočkáme ničeho, co by se jen vzdáleně přiblížilo k režisérovým předchozím filmům. Absolutní absence tajemství, dramatu, či snad nějakého dějového zvratu či překvapení. 40%, ()

Mr.nachos

....aneb jak se příroda mstí lidstvu! Tohle mohl být dobrý film, jen to vzít za lepší konec, vzít lepší herce, napsat lepší scénář, mohlo to být fakt super, ale takhle je z toho jen nudné cosi, co místy postrádá logiku. Nicméně oskara by si zasloužil ten, co stříhal trailer, protože ty dvě minuty trvající ukázky obsahovaly veškerej náboj a napětí z filmu. ()

Daxus

Nápad na výbornou. Shyamalan ukročil z obvyklých katastrofických scénářů a vlezl na neprošlapanou půdu. Jde se mu ztuha a hlavní herec mu v tom taky moc nepomáhá. Nicméně, atmosféra se mu přesto povedla, takže pěkných 75% ()

Benzinka

Nechápu zdejší nízká hodnocení... jsem rád, že jsem snímek mohl vidět, a to hned několikrát. Film o hromadných sebevraždách se fakt povedl.. Neustálé napětí a uspokojivý herecký výkon M. Wahlberga mě nutí sáhnout do 4* řad.. Ps: fakt by mě zajimalo, jestli bych si vybíral takové smrti jako ti chudáci při ztrátě pudu sebezáchovy :) ()

Eruzione

Tak tohle byl z mého hlediska docela průser... Nepochopitelný pár, který se k sobě absolutně nehodí, příběh bez jakéhokoliv příznaku nějaké pointy. Kdyby se ve filmu na konci objevil nějaký epilog, který by tak nějak rekapituloval co se vše dělo, co se změnilo od té doby a jaké z toho plyne ponaučení nebo něco v tom smyslu, tak bych si z toho možná něco i odnesl...Určitě se toto téma dalo zpracovat mnohem mnohem líp... ()

george82

Jak se mi již stalo pravidlem, tak filmy M.N.Shyamalana jsou fakt horší a horší. Namlsán úspěchy Šestého smyslu a Vyvoleného se stále snaží natočit další a další mysteriózní filmy, které jsou ale stále více nudné. Témata nejsou zas až tak špatná, ale prostě ten styl. To se už pozná. Možná by nebylo špatné závést nový filmový žánr: Shyamalan. ()

Brano

Ďalší z mnoha filmov u ktorých ostal potenciál nevyužitý a mal určite naviac. Dej bol veľmi zaujímavý a povedal by som že zo začiatku až mrazivý, spolu s vynikajúcou hudbou, ale postupne sa to dostávalo do priemeru a ten koniec bol nedotiahnutý a veľmi lacný, ktorý určite diváka veľmi nezáujme. Herecké výkony až na Deschanel, ktorej som nevedel prísť na chuť neboli zlé, ale chémia medzi hlavnými postavami nefungovala. Neviem kde sa stala chyba, ale čakal som po výbornej prvej polovici od tohto filmu viac. /65%/ ()

kubilov

Happening rozhodně nemá kvalitu předchozích Shyamalanových filmů, ale taky podle mě nejde o žádný vyložený propadák, jak ho mnozí kvůli přehnaným očekáváním hodnotí. Nese si režisérův zjevný podpis, atmosférou jde o opět vytříbenou záležitost, jen hold není po příběhové stránce tak šokující nebo alespoň ambiciózní jako byly Shyamalanovy filmy dříve. Wahlberg hlavní roli zvládá tak na hraně, Zooey je tu vyloženě jen kvůli vzhledu + bez té její křečovité nesmyslnosti s Joem by se celý film také obešel. Nic moc, žádný odpad, slabší 3* ()

carodejb

Pridlhé. Od polovice nevie kam to má smerovať. Dovtedy fajn. Mohool by to byť diel Krajných medzí, alebo Aktov X..nie celovečerák. ()

Alfo

Film má hodinu a pol, ale pri zamyslení nad matematickou úlohou, ktorú položil Julian aj 2 hodiny. Mne osobne sa film páčil, mal atmosféru aj dej v pohode, ale miestami som sa trošku nudil. Réžia je celkom v fajn aj keď si myslím, že z námetu by sa dalo vyťažiť viac. Wahlberg super ako vždy. ()

mrclTV

Au, tento film bolel, ale nie tak, ako by sa dalo čakať. Celkom sľubný koncept pochovaný pod nánosmi zlého hrania (Deschanel je tam fakt asi iba na pleštenie očí a Wahlberg má veľmi zlý deň....), neskutočnou absenciou napätia, až smiešnym správaním postáv (úplne všetkých postáv) a neexistujúcim záverom. Ten koniec bol výsmech do tváre diváka. Maximálne nudný film. ()

marek29

Podle mě obstojná katastrofa s poněkud divným koncem. Kdy vše tak nějak vyšumí do ztracena a oni se přestanou bát až příliš jednoduše. Dalo se z toho vytřískat víc i když se tu i zastřelí pár dětí nervy mohly být větší. Prozatím 3* a příslib shlédnutí do budoucna ;) ()

JackBurda

Sakra práce. Atmosféra správně depresivní, z větru a stromů šel skoro strach, některý scény opravdu špička, ale herci se ani nesnaží hrát, ačkoli je Wahlberg sympaťák, moc toho nepředvedl, Liguizamo se ráno asi nečesal, ale jeho postava byla ok.Zůstalo až moc nezodpovězených otázek a scéna s hotdogy a vyspoilerováním filmu mě zabila. Ale jak jsem řekl, spousta věcí šlape dobře a samotnej nápad na příběh je originální, jen, kdyby byl Shyamalan lepší režisér. Nu což na ty lepší 3* do dá. ()

adamix

Nie je to až tak hrozné, ako skôr blbé. Náznak budovania atmosféry tu je ale celé to pôsobí tak kŕčovito. Predstierané emócie, spackaná pointa o pôvode katastrof, divné herecké výkony (Deschanel sa prekecne pred Wahlbergom o nevere a jeho jediná reakcia je tupý výraz so slovami ,,Ty si mi klamala?"). Aspoň som sa dobre zasmial. Ďakujem ti Shy za dobre (ne)chcenú paródiu. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány