Tajemství

07. Tajemství a zdraví
08. Tajemství a svět
09. Tajemství a vy
10. Tajemství a život

Držíte v rukou velké tajemství vesmíru.
Zákon, který byl roky skrýván před zraky běžných lidí. Umění, které v rukou drželi potajmu nejmocnější lidé historie.
Jediný svitek, jehož přečtení vedlo k poznání nejdůležitějšího zákona vesmíru, zákona přitažlivosti. Po tisíciletí se jediná kopie svitku obkreslená z navždy pohřbené smaragdové desky dostávala z rukou do rukou velkých učenců a její tajemství přivedly k životnímu úspěchu a moudrosti takové osobnosti jako Platon, Shakespeare, Newton, Hugo, Edison, Lincoln, Einstein, Beethoven... A nyní toto Tajemství vstupuje na světlo světa a můžete jej objevit i vy.
Skupina odvážných vědců, podnikatelů i filozofů úspěchu pod vedením australské spisovatelky Rhondy Byrne natočili snímek, který odhaluje Tajemství a dává všem jeho majitelům schopnost ovládnout svůj život a určit si veškeré bohatství, kterým bude oplývat. Tento dokument se stal během několika měsíců bestsellerem a vedl k největšímu nárůstu bohatství čtenářů a diváků ze všech děl odvětví osobního rozvoje.
Film o němž i Oprah Winfrey ve svém pořadu prohlásila, že je přesně tím, co se snažila celé roky svým divákům předat, přichází do České republiky a dnes máte možnost The Secret objednat i vy, a nahlédnout tak pod závoj Tajemství úspěchu. Z úst nejvlivnějších myslitelů a vědců současnosti se naučíte ovládat zákon přitažlivosti, kterým sobě i své rodině darujete nový život v hojnosti. DVD disk, jehož obsahem jsou i bonusové materiály, je uceleným dílem, který znamená revoluci v osobním rozvoji.
Od pradávna bylo tajemství předáváno, cestovalo po staletí - aby se k vám dostalo. Nyní se dozvíte tajemství, jež vám může navždy změnit život. Co je to to Tajemství?
Průkopnický celovečerní film odhaluje velké tajemství vesmíru. Toto tajemství zcela změnilo život lidem, kteří se ho dozvěděli.
Toto je tajemství všeho - tajemství bezmezné radosti, zdraví, peněz, lásky, štěstí - všeho, co jste kdy chtěli. Tento úžasný film obsahuje všechny zdroje, které budete potřebovat k pochopení a prožití The Secret - Tajemství. Poprvé v historii přední vědci, umělci, učitelé a filozofové odhalí The Secret - Tajemství a budou vyprávět podmanivé příběhy o vyhubení nemoci, získání jmění, dosažení cílů a životní úrovně a také o míře štěstí, již mnozí považují za nemožnou. Zdroj: TS Production (ČSFD.cz)

Foo

Tak optimistický a velmi pozitivní film jsem dlouho neviděla. Bohužel je to všechno tak zjednodušené, kéž by šlo mít i tak jednoduchý život. Osobně mám raději "Co my jen víme", který není jen výkřikem a hypnotizováním, jak to vše funguje, protože stačí jen věřit. Ale pár lidí si z toho filmu něco vezme. A o tom to je. ()

czroman2

Jo jasně, je tam sice spousta nesmyslů, ale zase oni přehánějí jenom proto aby ovlivnili blbce a doopravdy se jen snaží pomoct. Film ve kterém je spousta užitečných rad. Mně se mimo jiné líbilo např., že bych si měl uvědomit za co jsem vděčný... opravdu to pomáhá, když si to člověk řekne nahlas. ()

Anayka

1. žádejte. 2. věřte. 3. přijímejte. To zpracování je děsná američárna, ale... když tomu věříte, tak to funguje:) ()

Belieber

Tajemství nám odhalí naše možnosti, které se zdají být až pochybné. Někdo jim věřit nemusí, někdo ani nechce, jiní si říkají, že to je hloupost nebo náhody, že se tyhle věci dějí prostě jen šťastlivcům a já zase říkám, proč to nezkusit a nepřesvědčit se? A ono to funguje. Každý den mě o tom přesvědčují i maličkosti. Záleží prostě jen na každém z nás, jak tohle kdo přijme a využije toho nebo na to radši zapomene. Dokument, jak byl natočený, se mi taky líbil, místy vtipný, místy dojemný a určitě hlavně k zamyšlení. Myslím si, že hodně lidem by tenhle dokument mohl pomoct, možná ne uplně ve všem, co v něm doporučovali a říkali, ale aspoň v tom myslet pozitivně, snažit se nepřemýšlet nad špatnými věcmi a prostě si zachovat dobrou náladu. Mně Tajemství určitě už ve více věcech pomohlo a pro mě je skvělé pomyšlení, že tohle všechno vážně funguje. ()

puchal

pozitivní myšlení je cool, placebo efekt super věc! ale toto je na mě moc nejlepší scénka s krabicemi a nástěnkou vizí , kterou po 5 letech najde a zjistí že fotka vysněného domů je dům v kterém bydlí a který celý rok opravoval...no není to bůh?! komedii hodnotím 2* ()

Kingi

To jak si přebereme tyto teorie je na každém z nás, je na nás pokud tomu věříme či ne. Co se týče zpracování tak bylo dobré, bylo to dost poutavé a vše bylo vysvětleno. Bohužel to nemělo 20 nebo 30 minut, což by bylo na míru, ale má to 90 minut a všechno se jen pořád opakuje dokola, znovu a znovu -_- ()

Sophia

Velice silný dokument, který na mě udělal ten největší možný dojem. Tajemství je odhaleno a my s ním MUSÍME a chceme žít.... ()

m4xp4yn3

Ničím nepodložené, podbízivé a pouťovou grafikou prozdobené opakování několika doměnek pro ty, kteří hledají jednoduché odpovědi. Teleshopping naruby - nejdřív zaplatíte a pak se díváte na pitvořící se úspěšné lidi. Za celou tou plastovou maskou tuším totéž, co zde pěkně vystihl uživatel Shadwell. ()

RajAthen

Obtížné hodnotit - má se člověk zaměřit na provedení, nebo poselství? Prvních pět minut se člověk spíše zasměje přehnanou epičností. Po odhalení Tajemství nám bude dále a dále omíláno. Samotná myšlenka chválihodná, pravdivá a dokonce nevadí, že je opakována v poněkud bujaré stopáži. Na můj vkus se někdy snaží až příliš zaměřovat na hmotné statky a zároveň vynechává odpovědnost přejícího. Ale kdo jsem já, abych soudil. Musí se filmečku nechat, že má drajv a hned bych sepsal seznam přání kosmickému Ježíškovi ... který je aktivní po celý rok! Za ten drajv dávám o hvězdičku navíc. ()

ZnalecH

Nedávno jsem se začal řídit tím, že hodnotím, jak se na konci filmu cítím. A teď cítím, že jsem schopný všeho. ()

biergof

Tento projekt chce pomoct a pomáhá lidem. Nejzvláštnější je, jak v dnešní době marketingových motivačních filmů někdo natočil hodinu a půl pozitivní energie a ani jednou na vás nevybafve člověk s nerez hrnci, žádný knihkupec nebo průzkum devíti z deseti žen. Tento film vám nechce nic pordat ani vnutit! Pouze dá pomocnou ruku a dá možnost poznat sám sebe, zdá se vám, že jsem fanatik? Zkoukněte to, pak Yesmana:) a pak si přečtěte tento fanatizující komentář znovu. ()

sornilka

Velice inspirativní, doporučiji všem :o)...i knížka je moc dobrá. Také i druhý díl doporučuji - Tajemství přitažlivosti srdce. Myslím, že je to takové shrnutí těch všech knih, které se týkají vlastního já. Kdo bude chtít, určitě mu "Tajemství " pomůže :o) ()

AnyLae

Myslím... myslím hodně a často... dívala jsem se na ty lidi v dokumentu, co se tak strašně snažili tvářit optimisticky... jak žvaní o zákonu přitažlivosti... Bohužel, mám lépe ověřenou funkčnost zákonu schválnosti! Ale určitě, síla sugesce je nezměrná! Tak proč ne... ()

xenopus

Jako filmařina moc neobstojí, ale informační hodnota a přínos je tak zásadní, že nemůžu dát jen průměr. Při sledování zažívám zcela specifické pocity, jaké mi nenabídl žádný jiný filmový výtvor jakéhokoliv žánru. Podnětné, inspirující a hlavně - prospěšné. Tady totiž nejde jen o uspokojení z filmového zážitku - je to návod, jak nacházet uspokojení v průběhu celého života. Ale někdo to holt nepochopí. (...) Pročetl jsem vesměs všechny komentáře tady a říkám: zdejší přispívající se dají rozdělit na dvě skupiny - ty, kteří chápou obsah a rozumí mu, a ty, kteří nechápou obsah, nerozumí mu a s jejich postojem k věci, zabedněnou hlavou a neoblomným názorem na new age, náboženství, sektářství, kapitalismus, ohlupování lidí a vymývání mozků nikdy rozumět nebudou. Dále každá z těchto skupin přistupuje k filmu bez výhrad a s výhradami. Dohromady zde máme 2×2 skupiny a poslední, pátou, co nehodnotí. Zajímavé je, že ti, co pochopili obsah - když už - tak kritizují formu, zatímco ti obsah nepochopivší kritizují pouze ten. No a nebo to zajímavé vůbec není... kdo by to totiž u těch zabedněnců čekal jinak... Ale nechme jim jejich pravdu, my si ponechme tu svoji a pojďme jim svým myšlením, chováním, konáním a následně výsledky ukázat, jak hluboká je jejich mýlka v odůvodnění toho, proč si historie pamatuje především ty, kdo Tajemství znali a využívali. Jedině tak si možná potom někteří z nich začnou drbat hlavu. ()

biopanic

Čo vznikne, keď zabalíme obyčajnú horalku do pozlátenej fólie ozdobenej Swarovski kryštálom? Presne tak, bude z toho Tajomstvo. Pravda odveká, že je o dosť pravdepodobnejšie, že ak myslíte pozitívne, preplávate životom snáď ľahšie ako chronický cholerik. Umením nie je tým žiť, umením je túto myšlienku speňažniť:) V dnešnej dobe, keď sa police kníhkupectiev podlamujú pod váhou kníh o sebeláske, keď kurzy pozitívneho myslenia navštevujú rodiny po húfoch a z každého rohu na nás vyskakuje nejaký novodobý Dr.Phil, sa to môže zdať ťažké. A hľa! Vadili mi nevkusne zakomponované citáty, vadili mi rozžiarené tváre a sektárske opakovanie tých istých myšlienok. O hlúpostiach typu "zabudnite na faktúry, myslite na šeky" ani nehovorím. Prekvapilo ma a i akosi sklamalo účinkovanie Jacka Canfielda, jeho sériu "Slepačích" milujem, ale týmto akoby pre mňa stratil čaro. Skrátka a jasne, nie je to nič, na čo by priemerne inteligentný človek neprišiel sám. ()

merlinovic odpad!

"Dokument" o pozitivním myšlení, být to komedie tak nějakou tu hvězdičku dám, žel je to "dokument" který neustálým opakování naprosté stejné věci od začátku do konce vymývá mozek, nehledě na to, že je plný kravin. Dodívat se až na konec filmu vyžaduje notnou dávku masochismu a nebo to přestat brát jako dokument a skončit v potocích slz a záchvatu smíchu, že todle někdo může myslet vážně... Přeju si abych místo toho filmu viděl lepší fim, přeju si abych místo toho filmu viděl lepší film, přeju si abych místo toho filmu viděl lepší film..... hmmm nějak to nefunguje, ale jim to fungovalo ;) ()

Godhaj odpad!

A, máme tu odpad... Tajemství se s velkou opulentností snaží zakrýt, že je jen propagandou víry, která naprosto postrádá jakékoli zakotvení v realitě. Jste staří, hnusní, smradlaví a máte dluhy? Není problém, stačí myslet na to že jste milionář a ono se to vyplní... Že na tom něco nesedí? No jasně, takhle to přeci nikdy nefungovalo a nikdy fungovat nebude. Filosofie tohoto dokumentu se opírá o to, že je každý zodpovědný za svůj osud - zastřelili tě ve válce, mohl sis za to sám svým negativním myšlením. Byli jste okradeni? No jasný, když se bojíte zlodějů! Tohle je prostě meganářez. Doporučuji jako studijní materiál pro kurzy logiky ()

hiczech

Tak tohle video jsem potřeboval vidět. Mnohokrát v životě se mi totiž opravdu stalo zrovna to o čem protagonisté hovořili. Já si ale nedokázal nikdy vysvětlit proč se mi to či ono positivního dělo a plní se mi jedno životní přání za druhým. Přiznám se, že jsem pak hodně při takových příležitostech přemýšlel ale nevymyslel samozřejmě nic... Ale až teď jsem byl nasměrován (a snažím se uvěřit), že by to snad mohlo býti i ve mě a že jsem si to zařídil vlastně jen já sám. Snad náhody? Ale těch bylo tedy sakra dost! Či positivní přístup ke životu jako takovému? Nevím. Přesto i po shlednutí dokumentu probírám a přehodnocuji... a říkám si - těžko uvěřit... teď, v tomto okamžiku. ()