Tajemství

07. Tajemství a zdraví
08. Tajemství a svět
09. Tajemství a vy
10. Tajemství a život

Držíte v rukou velké tajemství vesmíru.
Zákon, který byl roky skrýván před zraky běžných lidí. Umění, které v rukou drželi potajmu nejmocnější lidé historie.
Jediný svitek, jehož přečtení vedlo k poznání nejdůležitějšího zákona vesmíru, zákona přitažlivosti. Po tisíciletí se jediná kopie svitku obkreslená z navždy pohřbené smaragdové desky dostávala z rukou do rukou velkých učenců a její tajemství přivedly k životnímu úspěchu a moudrosti takové osobnosti jako Platon, Shakespeare, Newton, Hugo, Edison, Lincoln, Einstein, Beethoven... A nyní toto Tajemství vstupuje na světlo světa a můžete jej objevit i vy.
Skupina odvážných vědců, podnikatelů i filozofů úspěchu pod vedením australské spisovatelky Rhondy Byrne natočili snímek, který odhaluje Tajemství a dává všem jeho majitelům schopnost ovládnout svůj život a určit si veškeré bohatství, kterým bude oplývat. Tento dokument se stal během několika měsíců bestsellerem a vedl k největšímu nárůstu bohatství čtenářů a diváků ze všech děl odvětví osobního rozvoje.
Film o němž i Oprah Winfrey ve svém pořadu prohlásila, že je přesně tím, co se snažila celé roky svým divákům předat, přichází do České republiky a dnes máte možnost The Secret objednat i vy, a nahlédnout tak pod závoj Tajemství úspěchu. Z úst nejvlivnějších myslitelů a vědců současnosti se naučíte ovládat zákon přitažlivosti, kterým sobě i své rodině darujete nový život v hojnosti. DVD disk, jehož obsahem jsou i bonusové materiály, je uceleným dílem, který znamená revoluci v osobním rozvoji.
Od pradávna bylo tajemství předáváno, cestovalo po staletí - aby se k vám dostalo. Nyní se dozvíte tajemství, jež vám může navždy změnit život. Co je to to Tajemství?
Průkopnický celovečerní film odhaluje velké tajemství vesmíru. Toto tajemství zcela změnilo život lidem, kteří se ho dozvěděli.
Toto je tajemství všeho - tajemství bezmezné radosti, zdraví, peněz, lásky, štěstí - všeho, co jste kdy chtěli. Tento úžasný film obsahuje všechny zdroje, které budete potřebovat k pochopení a prožití The Secret - Tajemství. Poprvé v historii přední vědci, umělci, učitelé a filozofové odhalí The Secret - Tajemství a budou vyprávět podmanivé příběhy o vyhubení nemoci, získání jmění, dosažení cílů a životní úrovně a také o míře štěstí, již mnozí považují za nemožnou. Zdroj: TS Production (ČSFD.cz)

Chrustyn

Co k tomuto dokumentu říct. Rozhodně je po všech směrech poutavý a zajímavý, velice povzbudivý a pozitivní ale dá se brát zcela vážně? Má v sobě velký potenciál, donutit každého, změnit svůj dosavadní život a dokáže povzbudit i člověka, který prožívá fyzickou i duševní bolest. ()

heyda

Velice zajímavý dokumentární film. Doporučuji zhlédnout a pokud uvěříte, tak můžete i zkusit metody popisované v tomto filmu ;-) ()

lena60

Zhlédnuto jako motivační video v rámci firemního školení. Zaujal mě úvod filmu, kdy nás autoři navnadili tím, že po zhlédnutí snímku budeme znát tajemství úspěšného, radostného a štěstím naplněného života. Ještě během vysvětlování zákonu přitažlivosti (to na co myslím, to přitahuji = síla pozitivního myšlení) jsem byla schopná s otevřenou myslí naslouchat . Vše se ve mně zlomilo s druhou polovinou filmu, která je věnovaná převážně získávání hmotných věcí (velký dům, luxusní dovolená, drahé auto). Jelikož nic z toho není pro mne důležité, přestala jsem se soustředit a příklady z praxe mě vyloženě rozčilovaly...Výplach mozku? Asi ano. I ten můj je vypláchnutý. I když jen částečně. ()

Nettrass

Hodnotově podnětný dokument o pozitivním myšlení, naprosto zoufale zpracovaný technikou, kterou autor okoukal u Horsta Fuchse. Prostě telecí marketing (Telemarketing) jak vyšitý. Celou dobu jsem s oroseným čelem čekal komu a za co budu platit. Byla to velká úleva na duši a hlavně v peněžence, která způsobila, že se mi vrátilo pozitivní myšlení a za tu radost jsem to prostě musel ocenit. ()

Flego

Zákon príťažlivosti tkvie v tom, že pozitívnym myslením priťahujeme pozitívne veci. Funguje to ? Áno. ()

BMW12

Myslím si, že se jedná o velice dobrý dokument, který může člověku změnit život. Důležité je především pozitivní myšlení a já si myslím, že na tom něco bude. Nechci se tady moc rozepisovat, ale opravdu tohle pozitivní myšlení může člověku pomoci dosáhnout toho, čeho chce. Ono asi i trochu pro to člověk musí něco udělat, což v dokumentu nezazní, ale už jenom to pozitivní myšlení by mělo hodně pomoci. Osobní zkušenost s tím zatím nemám, ale jdu do toho a věřím, že mi to pomůže být šťastným. ()

honajz

Taková new age agitka, která tentokrát na sice zbytečně dlouhé ploše, ale říká pravdivou skutečnost: člověk vlastně neví, co si přeje, a tak na vše nadává, ale když si své priority ujasní, když ví, co chce, může teprve upřít síly na jejich získání nebo provedení. Pro mne je problém tohoto filmu, že se až příliš zaměřuje na materiální hodnoty (chci auto, chci zlatý šperk), než na věci potřebnější jako cíl života, hledání práce apod. ()

Roman.Ticka

Takové "menší" SUV značky Volvo by se mi šiklo, musím se vážně nakopnout pozitivním směrem a nejen v tomto ohledu... Doma už ovladač mám na Tévé a Dévedé, takže si dokážu s klidem vizualizovat centrál na vytoužené vozítko, které brzy přistane před mým barákem s mašlí na kapotě a cedulí s nápisem MOJE. Celý život do nás vtloukali: To nesmíš, to nedokážeš, tam nepatříš, na tohle nemáš, to nikdy mít nebudeš a další přízemnosti a manipulativní techniky. A ejhle ono se není prý co stydět za chtění peněz, auta, lepší práce, dovolené, bytu a jiných dobrých vymožeností v interakci s vesmírem. Dokonce i zdraví je čistě otázkou vlastní vůle a silných myšlenek. Proč ne? Proč nechtít všechno? Jen je třeba neztrácet čas a udělat první krok kupředu, ni zpátky... ()

Kailo

K dosažení cíle jsou potřeba činny, kterým předchází silné přesvědčení. Takže ano, myslete pozitivně a ona to třeba půjde. 55% ()

Xeelee

Tohle že je tajemství? Jo, funguje to. Člověk často dokáže to samý vnímat různých úhlů pohledu naprosto opačně a když přehodnotí přístup k životu tak zjistí, že se mu vlastně ani nic špatnýho nedělo. Jo, lidé se líp chovaj k těm, ze kterých vyzařuje klid, elán, pozitivní energie… Jo, lidi co nejdou za nějakým cílem ho nikdy nedosáhnou a ti co zaním jdou urputně jak buldoci často dřív nebo pozdějc uspějou. V dokumentu se ale zaměňuje příčina s důsledkem. A forma dokumentu, kterej nepřináší nic novýho a objevnýho, taky nic moc. Když to shrnu, tak vše je o psychice a přístupu k životu a k sobě samému. Dobro a zlo je relativní. Víc než si většina lidí dokáže představit. Z rozvoje osobnosti se stal byznys úspěšnejch. Kolika lidem, snažícím se jít stejnou cestou, se to povedlo nikdo neví. Máme tu jen vzory, ke kterým se upínáme. Moc se mi líbí rozsáhlej rozbor od Shadwella. ()

mm13 odpad!

no comment! (neviem, čo som čakal - určite nie návod na úspešný a spokojný život, bol to skôr len záujem, ale táto primitívne podaná, ťažko hrubozrnná zlátanina ma skoro odrovnala...) ()

Handle

Bez pochyby nejlepší dokument, jaký jsem doposud viděl. Věřím tomu. Pozitivně bysme vážně měli myslet pořád, mě se to líbilo se vším všudy i když to někdy bylo zdlouhavé, nevadilo mě to, dokonce jsem to viděl už několikrát a pořád o tom musím přemýšlet.. V každém případě díky Tajemství jsem se o autosugesci apod. začal více zajímat, takže proto si ho cením. Časem doplním komentář. ()

BigDeal

Ak už nič, minimálne ide o zaujímavú teóriu, ktorá je prvou optimistickou teóriou o svete, Bohu a zmysle života, ktorá ako tak dáva zmysel (teda aspoň čo ja som mal možnosť poznať). Za pokus to určite stojí vyskúšať, byť šťastný predsa nie je tak ťažké :) Doplnenie: mne to teda absolútne nevyšlo a čo je najväčšia irónia, nemôžem povedať, že to nefunguje, lebo podľa Tajomstva nie som šťastný preto, pretože som urobil niečo zle. Nech som už urobil čokoľvek. A teória má milión trhlín. Tak napríklad, čo sa stane ak dvaja túžia po jednej a tej istej "veci"? Povedzme, že dvaja mladíci chcú to isté dievča- znamená to, že ona bude celý život prechádzať od jedného k druhému podľa toho, ktorý práve myslí pozitívnejšie? Ale nechcem znechutiť tých, ktorí Tajomstvu veria. Pre funkčnosť treba teórii veriť a úprimne, ja mám problém uveriť každej maličkosti, nieto ešte tomu, že len pozitívnym myslením môžem dostať všetko. ()

ChArLeNe odpad!

Práveže mne bolo povedané, že ak na niečo veľmi myslím, tak sa mi to nevyplní, a že to čo chceme, príde keď to najmenej čakáme. Napr. bojím sa skúšky, myslím si, že som ju nenapísala dobre, a div sa svetu, plný počet bodov! no ako to "tajomstvo" vysvetlí? "Zákon príťažlivosti funguje stále", "všetko na čo myslíte a čo cítite dnes, vytvára vašu budúcnosť" aha, takže preto deti v Afrike umierajú od hladu a smädu, takže to oni si za to môžu? Treba ich prísť naučiť pozitívne myslieť a vualá, zrazu majú ruky naplnené jedlom a vodou. Aký zázrak! psst, je to tajomstvo. Jasné, že životom sa ide ľahšie, keď si pozitívne naladený, lenže ja si myslím, že človek by nemal mať čisto pozitívne myslenie ani čisto negatívne (ako to v dokumente ukazovali čierno biele), ale mala by tam byť rovnováha. Dobro nemôže existovať bez zla, a naopak. Pretože ľudia nie sú stroje, ale živé bytosti, schopné prežívať radosť ako aj smútok, smiech ako aj plač, pokoj ako aj hnev, lásku ako aj nenávisť atď a nemyslím si, že vyhýbať sa jednej celej kategórií je to najlepšie. Ďalej k tomu, čo odznelo - ja by som skôr povedala, že bohatí ľudia sú mrzutí a chudobnejší zasa veselší a dobrosrdečnejší. Pretože sú ľudia, ktorí majú všetko ale aj napriek tomu sú nespokojní, majú depresie atď. A sú ľudia ktorí toho majú málo, a predsa majú radosť zo života. Alebo ľudia, ktorí majú nejaký hendikep, sú šťastnejší než tí, ktorí majú pomerne všetko - ukážka 1, ukážka 2. Takisto, forma podávania informácií v dokumente mi vadila. I keď na začiatku povedali, že to nebude žiadne wu wu, ale popravde, tak to na mňa pôsobilo (už ale hneď od úvodu mi to prišlo na pekný brainwashing), pretože "mysli pozitívne a bude sa ti dariť" zabalili do obalu "želaj si niečo, ver tomu z celého srdca a vesmír ti to prinesie". Meh. Nehovorí sa náhodou "učený z neba nikto nespadol", a zrazu tento teleshopping na šťastie nám chce nahovoriť, že šťastie z neba padá? Netreba vynaložiť žiadne úsilie, treba iba veriť? Ja nie som duchovne založená, ale myslím kriticky, takže sa im tento plátok mne nepodarilo predať. Posledná poznámka - nejde mi do hlavy, prečo niektorí tí rečníci si neželali byť štíhli či zasa mladí...(Lepšie sformulovaná kritika - užívateľ: GreySphinx na IMDB) ()

Marek1991

Keď som to videl prvýkrát dostalo ma to, po druhýkrát som si to všímal viac detailnejšie a trocha z nadhľadom. Druhá polovica už neprináša toľko, čo prvá polovica. V dokumente sú vložené najmä pozitívne stránky nás ľudí. Takisto by som zhodnotil tie prvé tri kroky takto - 1.Nádej, 2.Viera, 3.Láska a samozrejme aj vec ako vďačnosť je dôležitá, priestorová vizualizácia, tam mám už osobný problém. Vôbec sa na to nepozerám ako na nejakú snahu o akési Bohorúhačstvo, skôr o vyzdvihnutie pozitív a zanechanie negatív. To urobí náš život určite šťastnejším. Ale pozor, nie zakrývanie problémov, vyhýbanie sa im. Ak sa niekto bude niekedy z vás cítiť zle, pozrite si to, zlepší vám to náladu, ale inak je to taký teleshoppingový štýl s tendenčnou hudbou a rečami. Úprimne, chcel by som vedieť, čo by na to povedali ľudia z minulosti ako Tesla, Einstein, Matka Tereza, či zo súčasnosti ako Coelho, Larry King, či hoci aj pápež. Keďže celé to má formu teleshoppingu, je to predaj, ktorý sa dostal aj do duchovnej sféry a vyzerá to, že je možné predať snáď všetko a tí ľudia, ktorí o tom hovoria sú prakticky neznámi, prakticky tomu neverím. Na strednej škole sme s kamarátom na tom fičali, skúšali sme, či je to pravda, on mi tvrdil, že mu to pomohlo, mne teda nie, asi som nerobil veci správne alebo je to podvod, osobne si myslím, že z každého trochu, celé je to o psychike. Placebo efekt je veľmi významný, ak ľudia niečomu uveria, že ich to môže liečiť, často ich to vylieči, je to schopnosť tela vysporiadať sa z problémami, sme totiž súčasťou vesmíru, sme živé organizmy s mnohými doposiaľ nepopísanými vlastnosťami, kde sa dokážeme dostať aj do tranzu, preto sú mnohé veci ozaj reálne, aj keď takto, ako sú tu podávané úplne nesedia. Musím sa tu riadiť zásadou, zober si užitočné, nič nie je dokonalé. Avšak pliesť to do obchodu a do triezveho uvažovania je dosť scestné. Chcel by som vedieť koľkým a ktorým ľuďom, hoci aj z tejto stránky, čo to videli, to pomohlo a ako. Zaujímavá vec, ale z odstupom času sa nad niektorými vecami len pousmejem alebo zosmutniem, paradox, keďže by to malo prinášať len pozitíva, obsah a forma neboli dokonalé, nuž tak to je. Po zhliadnutí týchto vedecky pochybných dokumentov ako The Secret, The Opus, Thrive, či mnohých iných zaoberajúcich sa vedomím, spiritualitou, odporúčam pozrieť filmy ako Truman Show, no najmä Zabijem Nixona! Najmä načúvajte a overujte, lebo pravda býva často niekde v strede. ()

Hem.m

Začátek: Skoro každý významný člověk v historii znal tajemství. Tak hned toto krásně vyvrátíme. Ono tajemství, které spočívá v tom, že to co chcete to dostanete, je u těchto lidí hned z několika důvodů nemožné. Zaprvé, většina slavných v starších dobách, byly chudí lidé s nešťastnými životy, neštěstím v lásce, jejich dílo nebylo doceněno za jejich života, měli potíže. Poté, když se řeklo, že můžete teda získat takřka vše, nehledě na materiální věci, tak někdo by třeba chtěl lépe něčemu rozumět, dostat Nobelovu cenu za matiku, či fyziku, ale toto prostě logicky nejde. Když se někdo narodí hloupí, přáním se mu nevyplní, že najednou pochopí celou matematiku. Dále: Ano s filmem souhlasím, že vaše myšlenky vytváří určité frekvence, ale už nevěřím tomu, že se posílají do celého vesmíru a určují váš den, to by byl tento svět sen a né život, navíc vaše myšlenky by se střetávali s ostatními lidmi, takže nevyrušilo by se to třeba? A jak to, že chudým se nic nevyplní, určitě by chtěli jídlo, majetky, peníze, přece na to určitě myslí, představují si to. Tak kde je chyba? Film zakládá na jednoduchých principech, které opravdu existují, sice né přesně tak, jak chtějí oni, ale fungují. Jednou jsem je dokonce vypsal, když se mě někdo ptal, jestli existuje karma. Pokud si zajdete do koupelny zjistíte, že opravdu existuje. Zpátky k tématu: Když ráno vstanete dobře, něco vás potěší den je hned lepší a když se zase zkazí, hůř přežíváte. Jde tu o to, že když se vám něco nepodaří a něco se jednoduše sere, bude se toho srát ještě víc, protože myslíte, že dnes máte špatný den, za všechno to může a maličkostem budete přidělovat velikost, kterou doopravdy nemají. Teď naprosto teoreticky: Kdyby tohle vše fungovalo, kdo by kopal kanály, kdo by něco vyráběl, přece každý by byl zazobaný a chtěl by si něco koupit, ne? A já vám řeknu, jak by to vypadalo, kdyby každý byl bohatý. Pořád by byli ti nejbohatší a jen cena peněz by klesla, aby se z průměrně bohatých zase stali pracanti, kteří musí vydělávat, tak to je.. Takže i kdyby to fungovalo, dopadlo by to naprosto stejně. Navíc zde ukradli hlášky z Warcraftu, aneb když džin řekl: Tvé přání je mi rozkazem. I bez-mozka napadne, že nikdy nebyly žádný hloupý tři přání z jednoduchých důvodů. 1. Džinové neexistují... 2. Kdyby existovali, tak mi splní přání, mít víc přání.. Takže tímto bychom měli to záporné. Kladných věcí zde bohužel moc není, protože motivace od těchto dědulů, co tam jsou, je jako, kdyby mi to říkal Vlasta Plamínek. Dobře, ale.. Pár motivačních věcí, co vám výrazně zlepší život, tam opravdu je. Když se na svět budete dívat usměvavýma, šťastnýma očima a budete vděční za to, co máte, tak se vám bude lépe žít. Když si za něčím tvrdě půjdete, dostanete to. Nevzdávejte to hned, žádné přání se vám nesplní přes den. Na závěr: Některé teorie jsou jednoduše chybné, je to to samé jako bych já zveřejnil svou teorii, že neexistuje pevná hmota, bohužel to nemám nijak podložené, ale věřím tomu a i tak, je to pravděpodobnější, než tady toto. Upřímně, když jsem slyšel The Secret myslel jsem si, že to bude nějaké odhalování starobylého tajemství, bohužel :D. Tento film je prostě nehodnotitelný, možná bych řekl, že tak trochu vymývá mozek, ale to zase není taková pravda. Egoisticky a sobecky si myslím, že můj náhled na svět je skutečnější a lepší. Kdyby chtěl někdo ještě bližší informace a tak, tak mi může napsat, toto je totiž hodně diskutabilní téma. () (méně) (více)

Marsik

1. projekce (9.10.2010) - Výborný dokument, který mě donutil se skutečně zamyslet. Jak už zde bylo řečeno-zdá se to být příliš jednoduché (myslet pozitivně) a moje zvědavost mi taky nedá, takže se pokusím s tímto tajemstvím pracovat. Dokonce jsem si u dokumentu dělal i poznámky, takže je vidět, že mě to plně zaujalo. Dávám plné hodnocení, protože tomu není co vytknout. Až zjistím, že tajemství nefunguje a že všechno byly jenom bludy, tak to dám pěkně do odpadu :)) // 2. projekce (2.1.2011) - Znovu mě dokument utvrdil ve své jedinečnosti a síle. Tajemství je tedy odhaleno a teď je na každém z nás, jak s tím naloží. Ať se vám daří a buďte pořád šťastní. /// 3. projekce (7.11.2011) - Do třetice jsem si Secret pustil a můžu vám říct, že je to bomba! Tajemství skutečně funguje, sám jsem se o tom přesvědčil. Tajemství vám změní pohled na život a vy se budete cítit dobře, věřte mi! Jenom to chce jediné - umět ho správně použít. Přeji vám hodně štěstí. 100% - FSZ!! ()