Nemilosrdný střelec

• Japonsko Sukijaki Western Džango (více)
všechny plakáty

Snímek se odehrává v dobách válek Genpei v Japonsku konce 12. století. Mocné klany Minamoto a Taira se utkávají v městě Yuda. Obyvatelům přichází na pomoc tajemný ozbrojený muž. (Canal+ Action)

liquido26

"Jmenuju se Jindřich." Tento naprosto originální úlet je remakem částečně Yojimba, částečně Yojimbova remaku Pro pár dolarů a taky jak napovídá originální název Djanga. Film je skvělou poctou spaghetti westernům (i když místy může působit jako parodie - k tomu dost výrazně napomáhal český dabing, což samozřejmě není chyba filmu samotného), místy to působí trochu komiksově, ale hlavně je to stylový. Přenést všechny typické prvky divokého západu do Japonska, s tím jsem se ještě doopravdy nesetkal. No ale funguje to dost dobře a proto dávám plný počet bodů. ()

Kryton

Je to jako kdyby se vám v nakupní tašce po příchodu domu smíchali westernové fazole se sushi. Hezky to vypadá na talíři a jíst se to dá, ale samostatně si to vychutnáte lépe. Narážím na to, že chvílema mi to připadalo nevěrohodné. Quentin na začátku má, ale u mě plus. ()

ledzepfan

Tohle jsem vůbec nepochopil... Připadalo mi to, jako kdyby se Miike a Tarrantino ožrali v nějákém baru a Tarrantino strašně poutavě přesvědčil Miikeho, že prostě MUSÍ ale MUSÍ natočit COOL western se samýma japoncema...Miike na to kývnul, splácal se dokupy nějáký scénář vykrádající kde co a kde koho, při natáčení si všichni užili strašnou srandu(až se za břicha popadali)......a výsledek? ...Pochybně vyprávěný slepenec naprosto bez tempa, gradace se spoustou zajímavých momentů, které ale nedrží pohromadě.........Fakt zvláštní :/ ()

Bakllazaan

Původního Djanga jsem prozatím neviděl, nemohu tedy správně soudit. Leč pár japonských snímků mám za sebou a začátek mi připadal jak vystřižený z Yojimba a podstatně víc jsem si ho užíval než roztahaný střed. Ke konci to opět nabere grády, ale to už člověk vnímá napůl oka. Jinak ale pro pobavení ucházející:)..."spoiler"....nikdy bych si netroufl tipnout kolik jich na konci zůstane:) ()

mysiak

Vážne psycho...to som nečakal od režiséra Zmeškaného Hovoru...a že Quentin Tarantino vie po japonsky...samé odkazy na westerny...ale na toto psycho som nepristúpil...lebo nie som taký psycho ()

gogos

Neskutečně zajímavá podívaná! Kombinace westernu, thrilleru, komedie, dramatu, komixu, samurajských filmů... Kombinace divadelní hry od Shakespeara, typického italského spaghetty westernu, japonské vytříbenosti, tarantinovi dokonalosti či suverenity Takahashi Miikeho. Nádherná hudba, luxuní scény, famózní scénář. Spousta krve a akce, spousta papundeklu, hezké dámy... Prostě paráda! Čeho jediného lze litovat? Asi toho, že se podobné filmy nedostanou povětšinou do naší distribuce... ()

kaylin

Tak tentokrát jsem byl opravdu zklamán tím, co jsem viděl. Jak mám Miikeho stylizaci rád, tak pro western mi to ani trochu nesedělo. Vůbec by mi nevadil western a Japonci, ale tohle je opravdu nepěkný kýč, v kterém se i ten příběh ztrácí. Ale Tarantino v papundeklových kulisách potěšil. Jinak ale zůstává spíše zklamání. ()

Thomassi

Asi začnu tam, kde začal samotný film. Quentin Tarantino a jeho rolička. Ten chlápek je vážně magor. Samozřejmě to myslím v dobrým slova smyslu. Ať je to jakákoliv role, vždy potěší. Když pak do městečka přijel záhadný pistolník, uplně jsem v něm viděl Bruce Willise ve filmu Poslední zůstává, jak tam tak stojí a obě strany ho chtějí. A to jsem si říkal, že začátek je teda hodně dobrej. Pak jsem se ale začal docela nudit a dokonce několikrát si udělat pauzičku. Někomu se právě takový styl může líbit, mě to ale nesedlo. A jak se blížil konec, bylo to čím dál horší. Pak ale přišlo posledních asi dvacet minut a já se najednou přistihl, jak jsem se zakoukal. Především ta scéna s tím rotačákem a vůbec celý souboj v zasněžené krajině. Bohužel už ale bylo pozdě. Nicméně musím dát pouze dvě hvězdy, třeba že nemají daleko ke třem. ()

YURAyura odpad!

0/10 Velmi akcni, ale o to vic nudne. Nezajimave ale nepreberne charaktery, ze kterych musi priznivci sikmookych kinematografii chcat sushi v prasku. Dekuji nechci ()

dawe04

Stylové, stylové a ještě jednou stylové. Odpověď na otázku, jak by vypadali Japonci ve westernu jsem dostal - Yusuke Iseya v roli metrosexuálního kovboje s piercingem na bradě a samurajským mečem za pasem ruluje! ()

Dexter1

Dosť divné spojenie východnej a západnej kultúry má obrovskú umeleckú hodnotu. Film nie je žiadnym mainstreamom, ale filozofickou štúdiou konania ľudí v období chamtivosti, podfarbenou brutalitou a skvelými vizuálnymi obrazmi. Kto sa nebojí experimentovať s nezvyčajným žánrovým spojením, tak toto určite stojí za to. ()

dee-key

Podle mě byl tohle geniální nápad. Western v Japonsku. Dokonalý. Město jako vystřižený z filmu s Eastwoodem a do toho japonský budovy a obchody, kde se vedle dřevěných žabek prodávají kožené klobouky. Barevně vyvedené dokonale. Červení a Bílí a jejich oblečení bylo naprosto dokonalé. Chvílema to bylo cekem úchylný, ale na to jsem si od japonců zvyknul. Navíc jsem slyšel, že Miike je ještě větší pošuk, než Tarantino, takže mě ty perverznosti moc nepřekvapily. Moc jsem si neužil bitek, přestřelek ani ničeho takového, ale ke konci se to celkem rozjelo, takže můj celkový dojem je příjemný. ()

fmash

Úplně jiný druh westernu, než například tento divný. Po první divadelní scéně sice vzrostly mé obavy, že dvě hodiny tak veselé taškařice budou trochu moc, ale naštěstí v ní šlo hlavně o Tarantinův pozdrav ostatním otaku. Zbytek byl akorát tak správně přehnaně stylizovaný, aby to nezačalo smrdět a všechny ty mraky odkazů (snad na všechno včetně Pána prstenů) a použitá klišé byly využity tak, aby nesloužily jen sobě, ale příběhu. Našlo se dost „oddychových“ scén, při kterých se divák může trochu vcítit do motivace postav, frenetická brutalita akce byla vyvážená mrazivými momenty při nichž se zastavuje srdce. Stylizovaná kamera, skvělé scény (což takhle vrh hřbitovním křížem?), životné postavy, legenda, prokletí, láska, zrada... Teď trochu přemýšlím, proč jsem tomu nedal rovnou pětku. ()

kagemush

Takashi narval do svého oblíbeného mlýnku na maso co se dalo.Není problém ,že ty jeho šťavnaté kousky masa byly už víceméně několikrát reciklovány,není ani problém že semlel Válku růží s Yojimbem(případně Pro hrst dolarů,Poslední zůstává,Zatoichi,nebo jak se všechny ty verze nazývají),s Djangem,a něco z Tenkrát na západě by se taky našlo. Pořád z toho mohla být docela dobrá sekaná,která řádně krvavý biftek sice nenahradí,ale co,hlavně když je alespoň nějaký meny. Však stalo se to ,že i přes spoustu rádoby štiplavých ingrediencí výsledný produkt zůstal jen polotovarem bez chuti.--Takže nejvíc mě potěšil trochu ubreptaný ironický nástup pana Tarantina,který však v průběhu filmu zdevalvoval stupidní vsuvkou alá kolečkové křeslo.- A tak nějak jsem to měl s celým filmem. -Pro mě zatím to nejslabší od Miikeho co jsem viděl. -- Ono toho Miikeho u nás zatím ale moc nevyšlo,takže DÍKY aspoň za něco. ()

M.i.k.e

bizarní a mocně stylizovaná kombinace westernu a tradičního samurajského filmu se špetkou Shakespeara,která je chvilku naprosto ultra cool a chvilku klouže do westernové parodie na hranci snesitelnosti.Poměrně vražedná kombinace,která není zdaleka pro všechny...60% ()

Morloth

Vizuálně a stylově epesní. Příběhově prázdné a nijaké. Z prvních záběrů kape atmosféra až se člověk musí olizovat, s postupem času se však šťavnatá pochoutka přejí a pořádná příloha žádná. Inu vidět a zapomenout. ()

Martin741

Rezisera Takasi Miikeho /Ichi the Killer, Zmeskany Hovor/ nemam rad a povazujem ho za japonsku verziu talianskej uchylnej osipanej, ktora sa volala Joe D´Amato. Chlivak Miike sa nezaprie, krvavy kupel tu je zas, a nepaci sa mi kombinacia spaghetti westernov- samurajskych filmov a artu. Pribeh vsak nie je najhorsi a da sa zniest : 44 % ()

dezorz

Takashi Miike, japonsky tarantino, natocil japonsku obdobu tarantinovskych bizarnychfilmov, ktore mnoho cerpaju prave z japonskej kinematografie, ktora v mnohom cerpa z americkej kinematografie, ktora..... Post moderna na druhu. Bohuzial, okrem bizarnosti film ukazuje presne problem kultovych reziserov typu Miikea (a aj tarantina) Zmysel pre detail, nezmysel pre celok. Absolutne nepochopenie vizualnej prace s celym filmom, praca s bizarnymi detialami a LEN vatou naokolo. Skoda, napad to bol skvely. Uleteny western v japonskych kulisach. Ale taky wisit sasanatieng podobne uleteny azijsky western natocil skor a lepsie a stari majstrovia japonskeho filmu, inspirovani westernom to zvladli neporovnatelne lepsie. Naco teda tento film? Netusim. Radsej si pustim znova Kiru. ()

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

16.02.2010

Už jsme si zvykli, že když se Quentin rozhoduje, do čeho se pustí příště, má... hm, jak říct slušně „plnou hubu keců“? Asi takhle: „mluví o mnoha různých projektech, které by rád natočil“. V… (více)

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)