Vexille 2077

• Japonsko Vexille: 2077 Nihon sakoku (více)

Píše se rok 2077. Uběhlo 10 let od doby, kdy se Japonsko rozhodlo opustit řady OSN. Celý ostrov je nyní obklopen ultramagnetickým polem, které brání vstupu do země. Špionážní služba USA náhle získává znepokojivou informaci, že Japonsko pracuje na ultimátní zbrani, jenž může představovat smrtelnou hrozbu pro celý svět. Je rozhodnuto vyslat k průzkumu zvláštní vojenskou jednotku SWORD, které velí dívka jménem VEXILLE a její milenec LEON. Členové SWORDu se vydávají za splněním úkolu na nebezpečnou misi do neznáma... (oficiální text distributora)

klerik

Zapamätatelnejšia zápletka ako pri APPLESEED ale má to rovnakú schopnosť vyšumieť z hlavy. Akcie sú nadupané a hudba je super, ale práve soundtrack podkopáva akcii nohy - je tak vypeckovaný, že údery, pády, výstrely sú príliš v úzadí a celé to pôsobí plytko. Pozeral som to z originálneho DVD, takže predpokladám, že to takto spackali tvorcovia. Riedky scenár nedovoľuje dať štvrtú hviezdu... ()

3497299

Pokus o kyberpunk ve stylu Ghost in the Shell, který přes svoji nadupanou obrazovou stránku poněkud ztrácí dech. Tempo vyprávění je typické spíše pro nealternativní mainstreamovou SF produkci ve stylu Terminátora, včetně řady nekonzistencí a logických nedotažeností. Lze zde najít řadu zajímavých nápadů, ze kterými se ovšem nepracuje moc do hloubky. Estetika zdejšího fikčního světa láká k dalšímu poznávání, které se v povrchním vyprávěním nenaplní, což zavdává příčinu k diváckým frustracím. O alternativě ke GITS nemůže být řeč. ()

Pája=)

Velice příjemná oddychovka. Co mě velice potěšilo, a to možná někoho překvapí, byla grafická stránka filmu. Grafici se tedy předvedli. Cartoonově laděné postavy oku nevadili a za pár minut jste si na ně zvykli. Co mě naprosto dostalo byla simulace látky a velice pěkná práce ze světly. Překvapilo mě i to, že autoři vytvořili velice uvěřitelné prostředí a nikde to tzv. "neodflákli". Celé "Tokio" bylo opravdu detailně zpracované, vytvořili žijící město třeba jen kvůli jednomu jedinému záběru. Bravo :)... Na druhé straně opomněli sem tam udělat detailnější texturu. Viditelné to bylo hlavně na obloze. Zase jednou velice nápaditá sci-fi myšlenka a k tomu skvělá japonština. No jako fanoušek Japonského anime a jako fanoušek sci-fi jsem velice spokojen, proto 4 * :) ()

ScarPoul

Pre mňa je tento film takým malý veľkým potešením. Rozhodne spĺňa všetko čo od kvalitného sci-fi očakávam, to jest pekné baby, slušná dávka napätia, postapokalyptický svet a hlavne nejaké to posolstvo ale podané epickejšou formou než napríklad u den keď sa zastavila zem. Sori nápadite vytvoril charaktery postáv a krásne ich zasadil do roku 2077, ktorý predstavuje pre svet aboslútne oddelenie sa od Japonska a zo strachu z novej zbrane ktorú údajne Japonci vyrábajú vyšlú tým , ktorého úlohou je zistiť o čo ide. lenže ako to býva nič nie je ako sa na prvý pohľad zdá. Krásna animácia, ktorá je už viac menej 3D tvoria s tohoto filmu doslova fajnšmekerský zážitok, ktorý pri všetkých tých bulletimoch a Jáhoch a pompéznej hudbe, ktorá mi rozohrala zimomriavky tvoria doslova masterpeace na poli animovaného filmu aj keď hlavná dejová línia nechŕli nejakou svetobornou myšlienkou. vedľajšie sú omnoho lepšie a sú plné nápaditých scén a aj sú rovnako nápadito spracované. neviem čo by som mal tomuto filmu vytknúť. dokonca aj ten sluha ktorý ale totálne vyzeral ako number 47 bol dokonalý a doslova sem pasoval. jediné čo ma mrzí je že som sa k tomuto filmu dostal až teraz.. vždy ma totiž odrádzajú na filmoch názvy a aj keď priznajme si názov je naozaj zvláštny a má predzvesť hlúpeho béčka nepozrieť si tento film by bolo veľkou chybou. ()

Fiftis odpad!

Bože, tá galéria vyzerá úžasne. Veľmi som sa tešil na túto snímku. Milujem tento štýl animácie a aj snímky z budúcnosti, práve okolo roku 2070. A práve preto som sa asi tešil viac, než som mal. Vôbec som sa do toho nedostal. Japonský animovaný sci-fi snímok s radom adrenalínových akčných sekvencií pracuje s typickou vedeckou otázkou, na koľko sa ľudia odlišujú od strojov. V popredí filmu však stojí jeho dokonalé technologické vyhotovenie, ktoré spája klasický kresbový štýl japonských komiksov, poťažmo animovaných filmov a seriálov s počítačovou technológiou. Tunajšie postavy tak majú telá vytvorená ako 3D modely, ale na nich sú textúry pripomínajúce klasickú kresbu. Réžie sa ujal Fumihiko Sori, ktorý svojimi filmami posúva hranice špeciálnych efektov a počítačovej grafiky. ()

• Na soundtracku sa podieľal Paul Oakendolf, ktorý pracoval aj na soundtracku k Matrix Reloaded. (pugs)
  • Cena za nejlepší animovaný film - 2008 Philadelphia film festival. (ČSFD)