Repo: Genetická opera!

Repo: Genetická opera!

Horor / Muzikál / Sci-Fi / Komedie

USA, 2008, 98 min

• Insilvis

Hudba strašná, texty strašné, choreografie strašná, příběh špatný (i když by se samozřejmě dalo ledacos odpustit, ona braková lehkost je předstíraná - film navzdory ostentativně hravému vizuálu postrádá lehkost a válí se v křečích), výprava tak na půli cesty. Jediné, co lze ocenit, je nápad. Chápu, že u mnohých vyvolává už samotný fakt spojení "opery" a splatter hororu nadšení, ale subverzivních nároků, které si svým konceptem snímek stanovil, Repo určitě nedosahuje. Lze spíše doporučit povedenější a sebejistější spojení muzikálu a zombie hororu v podobě Parkerova Cannibal: The Musical.(18.7.2012)

Bizarní, perverzní, zvrhlé, šílené, ujeté, brutální a taky tak trochu... no skoro geniální. Neuvěřitelný krvavý operněgotickometalopunkoindustriálnějunglový kabaret, u kterého budete nejdřiv kroutit hlavou, pak si zvyknete na styl a na konci už se přistihnete, že se nahlas nesmějete jenom kvůli tomu, aby na vás náhodou někdo z okolí (tohle zvládne z normální populace jeden člověk ze sta) nezavovalal doktora. P.S. Comicsový pasáže jsou dokonalý. P.S. 2 Z tý holčiny ze Spy Kids jsem trošku paf... P.S. 3 Paris Hilton se konečně našla. :-)(30.10.2008)

Saw miluji(!!!), takže jsem se na Repo těšil jako na smilování boží a ještě, když tam měla občas "štěknout" Paris Hilton, byl jsem neuvěřitelně natěšený a nebojím se použít i nadržený. Čekal jsem bizardní, kontroverzní, ujetou, ultracool, fetišistickou a možná i fekální podívanou, naprosto nezřaditelnoum, ale takhle geniální počin, to fakt ne. Geniální jak příběhem, tak hlavně hudbou, která je za poslední léta úplně nejlepší a při poslouchání jsem měl chuť začít tancovat jako retard. Replik je vysloveno málo, skoro pořád se zpívá i při normálních dialozích a monolozích, což dává Genetické opeře větší šťávu drajv, kterým oplývá od začátku do skvěle vykonstruovaného konce. Zase po čase příběh jak z jiného světa, který většina zavrhne, ale rozhodně neprávem! __ Alexa Vega výborně zahrála a její Repo otec taky. Paris pouze doplňek, ale brutálně potěšila v opravdu svérázné roli.(21.1.2009)

Mam rád tyhle hororový mixy s muzikálem, vždycky jsou strašně zajímavý, chytlavý a tak nějak to na mě vždycky zapůsobí a to platí i o tomhle. Atmosférou mi to dokonce trochu připomínalo Burtonova Holiče, naprosto parádně temná atmosféra, ale přece jen by to chtělo v některých částech ještě výrazně doladit a to ať už co se týče písniček a nebo zpěváků, někdy to haprovalo fakt fest a občas to přezpívávání obyčejnýho textu působilo dost blbě a nemelodicky a tak trohu navíc, aby se tam náhodou normálně nemluvilo, ale jinak super hororovej muzikál laděnej občas trošku v modernějším stylu písniček, ale to nevadilo. Navíc takový vyvrhování vnitřností, jako bylo tady, se nevidí moc často(20.1.2009)

Nakonec vcelku solidní. Zpracování sice televizní (obraz skoro 4:3), a hudba obzvlášť ze začátku abslutně bez rýmu i hudby, s postupem času ale začnou vyplouvat na povrch slušně napsané postavy a čím dál tím zajímavějš hudební čísla. Herci jsou solidní, škoda jen totální rozhráranosti, co se stylizace týče.(23.11.2008)

• - Darren Lynn Bousman původně natočil desetiminutovou adaptaci divadelní hry, aby přesvědčil filmové společnosti pro natočení celovečerního filmu. V tomto kraťasu si Heather (původní jméno Amber) zahrála Shawnee Smith, která s Bousmanem spolupracovala už při natáčení Saw 2 a Saw 3. (Tom Riddle)

• - V scéne, kde je Shilo Wallace (Alexa Vega) na cintoríne, sa skrýva za hrobom s menom Peter Block. Peter Block je producentom filmu. (Greenpeacak)

• - Nivek Ogre, který si ve filmu zahrál jednoho se synů magnáta Rottiho Larga, je zpěvákem proslulé industriální kapely Skinny Puppy. (Pumiiix)