Repo: Genetická opera!

Repo: Genetická opera!

Horor / Muzikál / Sci-Fi / Komedie

USA, 2008, 98 min

• Pepinec

Hudbu miluji, hudba mě baví, hudbu studuji. Ale tohle ne, prosím! :-) Kdo zůstane pouze u čtení oficiálních recenzí, jak kultovní je toto záležitost, tomu závidím. Ale do kina ne a doma tak maximálně k obědu. Nebudu se vyjadřovat k ději, ani k jednotlivým hereckým a pěveckým výkonům. Vyjma Sarah Brightman – i když bych dokázal jmenovat lepší zpěvačky, předvedla, proč je neprodávanější sopranistkou všech dob. Asi jen díky scénám s ní jsem vydržel s pozorností až do konce. Co bych rád vyzdvihl, to je obsazení instrumentalistů. Co jméno, to pojem. Hvězdičky vlastně udílím jen jim, jelikož instrumentální soundtrack z této ´opery´ by stál za poslech.(23.11.2008)

Né, že bych se v operách zrovna dvakrát vyžíval, ale Repo! jsem neviděl naposled. Kombinace drsné hudby a ještě drsnějšího "zacházení" s lidskými orgány byly zkloubeny na jedničku. A ikdyž nemám geneticky upravené oči, bylo stále na co se dívat. Nebýt pár hluchých míst, šel bych s hodnocením ještě výš... 75%(17.5.2009)

• Jordan

súbkultúra "módnych emo" má svoj twilight a tak si aj hardcorový emo a spriaznená subkultúra gotikov urobila film, ktorý má čo do príbehu pomerne tradičný až nudný a niekoľkokrát prevarený "muzikálový" pôdorys (ohrdnutá láska, pomsta, krivda...) nasúkané na snahu origninálne poňať neutešenú temnú budúcnosť - a v podstate ide iba o niekoľko klasických filmových príbehov spletených dokopy, no nedotiahnutých v ani jednom prípade a scenáristicky veľmi nemotorne napísaných (všetko podstatné sa odohrá rýchlo v comixových pasážach a 90% výplne sa iba spieva a predvádza gýčová comixovo-gotická prečačkanosť). keby to napísal shakespeare, tak z toho vytlčie klasiku (dvojitá identita otca, ktorý lieči z výčitiek svedomia smrteľne chorú dvéru, mafián-záchranca, ktorý nemá komu zveriť impérium, zradená láska, pomstená krvou . . . vskutku shakespearovské), lenže to bohužiaľ nenapísal majster william, ale nejaký menej talentovaní a rutinérski scenáristkovia. réžia nie je vôbec nápaditá a originálna, klame telom - ukrýva sa za pomerne netradičné spojenie muzikálu založeného na menšinovej hudbe metalu a tvrdého rocku (ale Jesus Christ tu už bol...) a módnej goticko emo comixovej farebnosti a výprave. tých pár drsností - (mŕtvoly, oldschoolovo poňaté vnútornosti a krv) a odkazov (napríklad mená - Rotti Largo . . . ) a masiek (Repomanova maska a Paviho ksicht) s niekoľkými vydarenými aranžmi skladieb (nemám rád tento žáner hudby, preto ma prekvapilo, že mi nielen nevadil, ale pri pár skladbách som bol prekvapený a potešený aranžmánom a melódiou) tomu dáva tie vydreté 2 hviezdičky, ale nejedná sa ani o škandál, prevrat, kontroverziu či nejakú nadmiernu invenčnosť či originalitu, akou to mohlo (a asi aj malo) byť.(22.8.2011)

Odpustit se dá leccos - ale že někdo navnadí zapřísáhlého diváka-úchyláka na originální, nekorektní, nářezovou, brutální podívanou a nakonec z toho všeho zůstane snad jen ta trochu říznutá originalita, která se sice rozhodně počítá, leč načichlá přitrapněným popovým odérem ztrácí hned několik palců nahoru - ne, tohle by se odpouštět nemělo. Bod za odvahu, mínusbod za zpaskvilení skvělého nápadu. Ale i tak 3,5* - nic podobného totiž (zatím) nejspíš neuvidíte.(9.12.2008)

Je to bizarní, je to nevkusné, je to zvrácené a zpívá se tam! Repo! The Genetic Opera je jeden z mála filmů, pro které neexistuje normální hodnotící škála, ale dá se ohodnotit pouze dvěma způsoby - maximum, nebo minimum… Už dlouho jsem se takhle u filmu necítil. Hned ze začátku mě dokonalý soundtrack chytil do pasti a já se nemohl dostat pryč. Pak mě překvapila skvělá vizuální stránka a herci. Alexa Vega už dávno není tou malou holkou ze série Spy Kids a vyrostla z ní zatraceně krásná ženská, Paris mě pro změnu překvapila svým zpěvem (teda, pokud to fakt zpívala ona) a Anthony Head byl jako Repo Man skvělý. Nevím, jestli mám být nesvůj, protože se mi bizarnost tohohle typu líbila, ale upřímně na to se… kašlu. :-) Jak jsem řekl na začátku mého komentáře, tady nejde jinak. Buď plný počet, nebo odpad! Cokoliv mezi tím je u tohohle filmu nemožné. P. S. Okamžitě jdu stahovat (ehm, pardon, shánět :-)) soundtrack!(18.9.2010)

• - Herečka Paris Hilton byla za svůj výkon ve filmu v roce 2008 oceněna Zlatou malinou pro nejhorší herečku ve vedlejší roli. (Pepinec)

• - Skladba "I Didn't Know I'd Love You So Much" bola pôvodne uspávanka akú skladateľ Darren Smith zvykol spievať svojmu synovi. (dwdb)

• - Nivek Ogre, který si ve filmu zahrál jednoho se synů magnáta Rottiho Larga, je zpěvákem proslulé industriální kapely Skinny Puppy. (Pumiiix)