VOD (1)

REPO je speciální dáreček od režiséra „SAW SÉRIE“ Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak „jiný“, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že REPO lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám přinese novou zkušenost. A to se poslední dobou v kinematografii moc často nestává.

V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde REPOMAN a svůj orgán si vezme zpět. Ve filmu můžete vidět a slyšet nejprodávanější sopranistku všech dob Sarah Brightman nebo Ogre – zpěváka legendární industriální kapely Skinny Puppy a také Joan Jett. Kromě nich obsahuje soundtrack Repo např. tyto umělce: Stephen Perkins (Jane´s Addiction, Porno for Pyros), Clown (Slipknot), Ray Luzier (Korn, Army of Anyone), Brian Young (David Lee Roth Band), Richard Fortus (Guns n´Roses), Sonny Moore (From First to Last), David J (Bauhaus, Love and Rockets), Daniel Ash (Love and Rockets), Blasko (Ozzy Osborne band), Tommy Clefetus (Rob Zombie band), Melora Creager (Rasputina), Rami Jaffee (Wallflowers), Danny Saber (Busta Rhymes, Seal), Eric Powell (16Volt).

Nahrávací tým REPO se skládá: Yoshiki (legendární rocková kapela X-JAPAN), Josepha Bishara (Rasputina, Danzig) a Chris Spilfogel (Dreamgirls, Hairspray) (oficiální text distributora)

Trailer 1

Jordan

súbkultúra "módnych emo" má svoj twilight a tak si aj hardcorový emo a spriaznená subkultúra gotikov urobila film, ktorý má čo do príbehu pomerne tradičný až nudný a niekoľkokrát prevarený "muzikálový" pôdorys (ohrdnutá láska, pomsta, krivda...) nasúkané na snahu origninálne poňať neutešenú temnú budúcnosť - a v podstate ide iba o niekoľko klasických filmových príbehov spletených dokopy, no nedotiahnutých v ani jednom prípade a scenáristicky veľmi nemotorne napísaných (všetko podstatné sa odohrá rýchlo v comixových pasážach a 90% výplne sa iba spieva a predvádza gýčová comixovo-gotická prečačkanosť). keby to napísal shakespeare, tak z toho vytlčie klasiku (dvojitá identita otca, ktorý lieči z výčitiek svedomia smrteľne chorú dvéru, mafián-záchranca, ktorý nemá komu zveriť impérium, zradená láska, pomstená krvou . . . vskutku shakespearovské), lenže to bohužiaľ nenapísal majster william, ale nejaký menej talentovaní a rutinérski scenáristkovia. réžia nie je vôbec nápaditá a originálna, klame telom - ukrýva sa za pomerne netradičné spojenie muzikálu založeného na menšinovej hudbe metalu a tvrdého rocku (ale Jesus Christ tu už bol...) a módnej goticko emo comixovej farebnosti a výprave. tých pár drsností - (mŕtvoly, oldschoolovo poňaté vnútornosti a krv) a odkazov (napríklad mená - Rotti Largo . . . ) a masiek (Repomanova maska a Paviho ksicht) s niekoľkými vydarenými aranžmi skladieb (nemám rád tento žáner hudby, preto ma prekvapilo, že mi nielen nevadil, ale pri pár skladbách som bol prekvapený a potešený aranžmánom a melódiou) tomu dáva tie vydreté 2 hviezdičky, ale nejedná sa ani o škandál, prevrat, kontroverziu či nejakú nadmiernu invenčnosť či originalitu, akou to mohlo (a asi aj malo) byť. ()

Djkoma

Nejrozporuplnější film poslední doby. Stejně jednoduše se dá nenávidět jako milovat, stačí aby vás oslovil a už vás po celou dobu nepustí. Čekal jsem vizuální šílenství, dostal jsem ještě více v bizardním balení. Je s podivem, co dokáží někteří režiséři udělat s 8,5 miliony dolarů... Styl, tempo, herci, hudba... To vše dokázalo do sebe zapadnout a snad poprvé od doby Moulin Rouge mě položit. Nebudu lhát, mám rád velmi stylové filmy, zde krom gothic/punk/apod je také cítit Blade Runner a určitě by se dalo hledat dále. Příjemně i oslovil komiks, který diváka provádí příběhem a doplňuje ho. Bohužel Repo dojede na vkus diváků, protože jen stěží splňuje představy masy chodící do kina na klasické a snad i "obyčejné" filmy, kterým prostě Repo není. Šílené a výjimečné zároveň. Mimo to herci jsou vynikající do svých rolí ať je to Paris nebo fantasticky vypadající a zpívající Sarah Brightman nebo Anthony Head. Hodně podivný muzikál, který osloví opravdu málo lidí, ale za to se pro ně stane modlou a dokonalým dílem. PS:tento komentář neberte jako doporučení, ale spíše jako varování:) " ALL YOU NEED IS SURGERY!" ()

Sawy

Nemůžu si pomoct,ale já se dost nudil.Některé scény jsou skvělé,postava vykradače hrobů je božská a Alexa Vega nám roste do krásy,ale tvůrci měli buď ještě daleko víc přitlačit na pilu v šílenosti,nebo naopak hodně ubrat.Tenhle mišmaš,ve kterém se občas objeví nějaká ta brutalitka,ale většinu času je fádní,podle mě vzbudí rozpaky snad u všech.Ale uznávám,natočit něco takového asi fakt chtělo hodně odvahy. 40 % ()

Fr

To co se počítá, JE UVNITŘ!!…. A nemusí to být zrovna tkáň penisu. V časech, kdy exekuce orgánů jsou legální, má spoustu práce noční chirurg REPOMAN. Zaživa srdce z těla vyndá – tak na neplatiče! Je to zvrhlost? Nebo geniální? Obojí a tak je těch 93 minut tak akorát, aby si TO udrželo svoji dávku zajímavosti. Doporučuji v DTS a pak se možná nebudete bát si tuto krvavou operu pustit znovu, protože na jedenkrát se nedá vidět vše. I díky hudbě, přestože je to ,,pouze“ rock, tak i člověk ,,tvrdšího“ vyznání si přijde na ,,svý“. Byť třeba jen ,,obrazově“. Příběh? Forma zvítězila nad obsahem, ale já tyto ponuré věci rád! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * HUDBA **** Co uvidíme (možná) příště? Tak po REPU už může přijít jedině šílený gynekolog. Nebo dr.Rath… ()

GodComplex

Repo je velmi zvlastni kousek, na ktery jsem byl pomerne solidne nazhaven a nebudu skryvat urcite zklamani. Na horor je to prilis detske a trapne, na muzikal to ma prilis dementni songy, takze co to vlastne je? Popsal bych to jako vizualne stylovy ulet, ktery mel neskutecny potencial, jenz byl pohrben v tech nejkritictejsich bodech. Prijde mi, jakoby to bylo dilo dvou tvurcu - jeden se snazil vytvorit inovativni a revolucni snimek, dal si zalezet se stylizaci, zapracoval na mnohdy povedenem hudebnim zakladu. Ten druhy tvurce jakoby vzal vsechno co ten prvni vytvoril a zamerne mu to vsechno zkazil svoji infantilni integritou. Asi nejotravnejsi byly vokaly zucastnenych a vubec celkove naprosto odflaknuta lyricka, vokalni i melodicka cast filmu. Co je potom platne, ze tam hraje docela povedena hudba, kdyz pres to kvici, nebo rapuje nejaka strasne nesympaticka mlada pipina naprosty hovadiny? Zaroven me zklamal Nivek Ogre, ktery nejen ze dostal minimum prostoru, ale navic zpival v prisernem gay stylu. Kdo me naopak mile prekvapil byla Paris Hilton, ktera byla kupodivu hodne v pohode. A jeste lepsi byla Sarah Brightman, ktera tady byla skutecne bozska - fatasticky image, ocni implantaty, dokonale kostymy, andelsky hlas.. dlouho se mi nestalo, ze bych se zamiloval do filmove postavy, ale tady to k tomu nemelo daleko. Bohuzel jeji nejlepsi song prijde az v zaverecnych titulcich, takze pozor na to. 6/10 ()

• Rozpočet filmu byl pouhých 8,5 milionů dolarů. (duklak2)
  • Darren Lynn Bousman původně nechtěl do role Amber obsadit Paris Hilton. Bál se odporu médií a obviňování z protekce. Když pak ale Paris přišla na konkurz oblečená přesně pro svojí roli, a pěvecky zaválela, přesvědčila ho, že je pro roli více než vhodná. (Tom Riddle)
  • Herečka Paris Hilton byla za svůj výkon ve filmu v roce 2008 oceněna Zlatou malinou pro nejhorší herečku ve vedlejší roli. (Pepinec)

Související novinky

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány

22.02.2009

Než vám ráno přineseme souhrn vítězů letošního udělování Cen Akademie, je tady už tradiční předehra – Zlaté maliny. Jednoznačnými vítězi se stali Mike Myers, Paris Hilton a... pozor, překvapení... se… (více)

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí

15.08.2008

Všechny hororové ikony jsou už rozebrané a buď už jsou jejich remaky na světě, nebo se velmi brzy objeví. Hollywood je však stále línější a línější vymýšlet něco nového, takže přišla řada i na ty… (více)