Repo: Genetická opera!

Repo! The Genetic Opera

Repo: Genetická opera!

Horor / Muzikál / Sci-Fi / Komedie

USA, 2008, 98 min

Kurva to byla uchylarna. Nicmene Bousman ukazal, ze ma na vic, nez jen na Saw. Pribeh je fajnovej, sice se tu resi typicky veci o rodine, spolecnosti atd., ale cely je to vymysleny paradne, sice jednoduchy, ale tady je v jednoduchosti sila. Herecky obsazeni je taky paradni, Head je jako Jekyll a Hyde, Sorvino jako velkej sef dostatecne charismatickej a jeho tri deticky v podani Hilton, Moseleyho a Ogrea jsou spravny uchylaci. Pak tu je naprosto perfektni vizualni sranka, solidni triky a s brutalitou se tu nesetri, takze se tu zvesela zabiji a kucha a ma to paradni atmosferu. No a pak tu je jeden problem, pro muzikal zasadni - pisnicky. Pokud se zrovna jedna skutecne o pisnicku, tak je vetsinou paradni, i kdyz nejaka vylozene kulervouci tu asi neni, i kdyz treba ta ve skladisti organu byla libova. Problem je, ze ciste pisnicek tu moc neni, vetsinou tu jsou zpivany dialogy a to je kamen urazu. Nechapu, proc by obcas nemohli normalne mluvit, takle je to obcas takovy desne nuceny a kolikrat se to nerymuje a vypada to divne. Navic ani herci si s tim kolikrat neumi poradit, obcas se jim huby hejbou trochu jinak a kdo vi, jestli to zpivaly oni, i kdyz je fakt, ze vetsina zpiva celkem dobre. A taky by film moh bejt kratsi, stominutova delka je krapet moc a zaver na jevisti uz je krapet natahovanej. Ale i pres tech par minusu sem se u filmu pekne bavil.(23.1.2009)

Nakonec vcelku solidní. Zpracování sice televizní (obraz skoro 4:3), a hudba obzvlášť ze začátku abslutně bez rýmu i hudby, s postupem času ale začnou vyplouvat na povrch slušně napsané postavy a čím dál tím zajímavějš hudební čísla. Herci jsou solidní, škoda jen totální rozhráranosti, co se stylizace týče.(23.11.2008)

Paris Hilton jako na drogách závislá pipka, která má potřebu denně navšťevovat plastického chirurga a komplet měnit svou face image, Bill Moseley jako její vychcanej brácha, kterej má neustálou potřebu podlézat otci a rozevírat košily, pod níž se skrývají pooperační jizvy. A aby bylo sourozenecké trio kompletní, nemohu opomenout Ogreho, který v tomhle filmu působil dokonale hypnoticky díky svému two-face egu, které skoro připomíná mix Harpera Alexandera z 2001 maniacs: field of screams (kterého také osobně ztvárnil) a Leather face z Texaskejch masakrů. To vše podloženo brutálně podařenou muzikou a neustále jedoucími rockovými čísly, z nichž mám momentálně nejraději tohle. Ačkoli se to může kdykoli změnit, páč tuhle neobvyklou jízdu si brzy zopakuji. Až tak mě nadchla!(20.10.2011)

• Insilvis

Hudba strašná, texty strašné, choreografie strašná, příběh špatný (i když by se samozřejmě dalo ledacos odpustit, ona braková lehkost je předstíraná - film navzdory ostentativně hravému vizuálu postrádá lehkost a válí se v křečích), výprava tak na půli cesty. Jediné, co lze ocenit, je nápad. Chápu, že u mnohých vyvolává už samotný fakt spojení "opery" a splatter hororu nadšení, ale subverzivních nároků, které si svým konceptem snímek stanovil, Repo určitě nedosahuje. Lze spíše doporučit povedenější a sebejistější spojení muzikálu a zombie hororu v podobě Parkerova Cannibal: The Musical.(18.7.2012)

• iolaos

Jediné sympatické na tomto projektu je, že se autor pokouší nastínit vizi svého vnímání cyberpunku. Ikdyž v dnešní HiTech době se může vlastně jednat o cokoliv co neviditelně nahlodává "ze spodních pater společnosti" zaběhnutý systém (a také to, co Paroubka do morku kostí sere, např. sesíťované techno komunity), je od prvních okamžiků Genetické opery patrné, že se s tímto pojmem autor moc neztotožnil. Vůbec mi například nebylo jasné, proč do načančaného vizuálu filmu vlepil punkovou "špinavost", jejiž atmosféra tím pádem vůbec nefungovala a děj smotal do nejdementnějších textů písní (viz taťka a medicínka...rofl), které jsem od dob zpívajícího právníka Iva Jahelky ještě snad ani neslyšel. .... Někdo by dal tvůrci sošku z ledvinového kamene za odvahu, já bych spíše volil výchovnou facku vysoké intenzity, protože tak nakrkávající projekt se jen tak nevidí..1/10(9.1.2009)

• - Předlohou pro film byla divadelní hra z roku 2001, kterou taktéž režíroval Darren Lynn Bousman. (Tom Riddle)

• - Nivek Ogre, který si ve filmu zahrál jednoho se synů magnáta Rottiho Larga, je zpěvákem proslulé industriální kapely Skinny Puppy. (Pumiiix)

• - Herečka Paris Hilton byla za svůj výkon ve filmu v roce 2008 oceněna Zlatou malinou pro nejhorší herečku ve vedlejší roli. (Pepinec)